Procesa apraksts
Pakalpojuma pieprasīšana
Lai saņemtu pakalpojumu, personai Preiļu novada Labklājības pārvaldes Sociālajā dienestā jāiesniedz:
- Psihologa vai sociālā darbinieka atzinumu par pakalpojuma nepieciešamību, kas tiek sagatavots 5 (piecu) darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas par atzinuma nepieciešamību;
- iesniegumu par nepieciešamību piešķirt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu.
Iesniedzot iesniegumu un tam pievienotos dokumentus klātienē Preiļu novada Labklājības pārvaldes Sociālajā dienestā Preiļos (Aglonas iela 1a, Preiļi)
Sūtot iesniegumu pa pastu uz adresi:
Preiļu novada Labklājības pārvaldes Sociālais dienests
Aglonas iela 1a, Preiļi, LV-5301
Sūtot elektroniski parakstītu iesniegumu uz e-pastu:
labklajibas.parvalde@preili.lv
Iesnieguma izskatīšana
Pēc nepieciešamo dokumentu saņemšanas, sociālais darbinieks:
- nekavējoties pieprasa no Valsts probācijas dienesta teritoriālās struktūrvienības atbilstoši sociālā dienesta atrašanās vietai informāciju par to, vai persona ir probācijas klients un piedalās probācijas programmā, kas koriģē ar vardarbību saistītu uzvedību, izņemot gadījumu, ja vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma sniegšanu pieprasījis Valsts probācijas dienests vai ja persona minēto informāciju ir norādījusi iesniegumā
- pieņem lēmumu:
- par vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma piešķiršanu;
- par vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma piešķiršanu un uzņemšanu minētā pakalpojuma saņēmēju rindā;
- par atteikumu piešķirt vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojumu, ja:
- personas statuss vai iesniegtie dokumenti (arī pēc precizējošas informācijas saņemšanas) neatbilst šo noteikumu prasībām;
- pēc iepriekšējā vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma saņemšanas nav pagājuši 12 mēneši;
- personai vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojums iepriekšējo 12 mēnešu laikā izbeigts 2014. gada 23. decembra Ministru kabineta noteikumu Nr.790 “Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas kārtība no vardarbības cietušām un vardarbību veikušām pilngadīgām personām” (turpmāk – MK noteikumi Nr.790) 37.6., 37.7. vai 37.8. apakšpunktā minēto iemeslu dēļ.
Pakalpojuma saņemšana
Pakalpojumu sniedz iespējami tuvu personas dzīvesvietai, izņemot gadījumu, ja persona izteikusi pamatotu vēlmi saņemt pakalpojumu citā administratīvajā teritorijā vai tas nepieciešams personas drošības apsvērumu dēļ.
Vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojumu sniedz vienā no šādiem veidiem:
- individuālu psihologa konsultāciju veidā – ne vairāk par sešpadsmit 45 minūtes ilgām konsultācijām;
- grupu nodarbību veidā – 16 divas stundas ilgas nodarbības līdz 12 personām grupā.
Sociālās rehabilitācijas pakalpojums vardarbību veikušai personai ir bez maksas, izņemot gadījumus, ja pienākums apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai uzlikts tiesas vai tiesneša lēmumā (šādā gadījumā persona maksā 10 % vai pilnā apmērā no vidēji pakalpojuma sniegšanai noteiktajām izmaksām kārtējā gadā). Pakalpojums tiek finansēts no valsts budžeta līdzekļiem.
Pakalpojumu sniedzējs ir sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrēta sociālās rehabilitācijas institūcija, kura, atbilstoši normatīvajiem aktiem par publisko iepirkumu, ir ieguvusi tiesības sniegt pakalpojumus un nodrošina pakalpojumu sniegšanu atbilstoši MK noteikumu Nr.790 prasībām.
Gada laikā pēc vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma saņemšanas persona var saņemt trīs 45 minūtes ilgas psihologa konsultācijas savu sociālo problēmu risināšanai. Pamatojoties uz personas iesniegumu, sociālais dienests pieņem lēmumu par pakalpojuma piešķiršanu un tā kopiju nosūta vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma sniedzējam.