20. janvārī plkst. 13.00 aicinām piedalīties barikāžu atceres pasākumā "Sarunas pie ugunskura", kas norisināsies Svētku laukumā.
Kopš 1997. gada 20. janvāris ir atzīmējama 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena.
1991. gada barikādes ir daļa no Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1991. gada barikāžu cēloņi ir divi – Latvijas tautas vēlme pēc neatkarīgas un demokrātiskas valsts un PSRS augstākās vadības vēlme saglabāt autoritāru varu pār Otrā pasaules kara laikā okupētajām teritorijām.
Barikāžu laikā 1990. gada 20. janvārī Rīgas OMON un citas padomju militārās specvienības ieņēma Latvijas Republikas Iekšlietu ministriju, izraisot Rīgas centrā apšaudi, kurā gāja bojā vairāki cilvēki.
Paredzot PSRS lojālistu centienus pārņemt plašsaziņas līdzekļus un valsts augstākās varas iestādes, kā arī iespējamo valsts varas gāšanas mēģinājumu Latvijā pēc Padomju armijas vardarbīgā uzbrukuma Viļņas televīzijas torņa aizstāvjiem, Rīgā, Liepājā, Kuldīgā un Ulbrokā pie stratēģiski svarīgiem objektiem tika izvietoti fiziski aizžogojumi, kurus dežūru režīmā apsargāja no visas Latvijas sabraukuši demokrātijas un neatkarības atbalstītāji.
LTF dome 1991. gada 12. janvāra sēdē pieņēma lēmumu par cilvēku aicināšanu 13. janvārī uz tautas manifestāciju un palikt aizsargāt stratēģiski svarīgus objektus. Pirmie neatkarības aizstāvji ieradās Rīgā jau pirms manifestācijas. Barikāžu veidošana Vecrīgā sākās jau 13. janvāra rītā pirms tautas manifestācijas Daugavmalā.
Par Barikāžu laika kulmināciju kļuva Iekšlietu pārvaldes speciālo uzdevumu milicijas vienības uzbrukums Iekšlietu ministrijai 20. janvārī, kura laikā gāja bojā pieci cilvēki un 13 cilvēki tika ievainoti. Pēc Iekšlietu ministrijas ieņemšanas OMON atkāpās, bet turpmākā Latvijas un PSRS varas iestāžu konfrontācija līdz Augusta pučam pārgāja politiskā līmenī. 26. janvārī lielākā daļa barikāžu bija nojauktas un barikāžu aizstāvji atgriezušies mājās. Rīgā izveidoto barikāžu aizsargāšanā piedalījās aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.
Kopš 1996. gada janvāra vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu aizstāvju ir apbalvoti ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmēm.