Veids
Programma
Projekta Latvijas skolas soma logo

Nodarbību mērķis: caur iesaistošām aktivitātēm iepazīstināt skolēnus ar arheoloģijas disciplīnu un Latvijas aizvēsturi un, sniedzot jaunas un padziļinātas zināšanas par Preiļu apkaimes valsts un vietējas nozīmes arheoloģijas pieminekļiem – Jersikas pilskalnu, Kristapiņu un Bučku senkapiem, izglītot skolēnus par kultūras mantojuma nozīmīgumu un tā saglabāšanas nepieciešamību.

Programmas saturs:

  • Ievadprezentācija par arheoloģijas disciplīnu un kultūras mantojuma nozīmīgumu un tā saglabāšanas nepieciešamību.
  • 1. daļa. Tuvākās apkaimes nozīmīgu arheoloģijas pieminekļu – Jersikas kompleksa un Kristapiņu kapulauka iepazīšana neklātienē
  • 2. daļa. Arheologa darba iepazīšana. Skolēni aicināti iejusties arheologa lomā, mēģinot atrast, aprakstīt un izanalizēt dažādus artefaktus, kā arī klātienē aplūkot arheoloģisko izrakumu laikā iegūtus priekšmetus no Preiļu muzeja krājuma.

Izglītojošā programma saistīta ar mācību priekšmeta "Sociālās zinības" tematiem 4.-9. klasei "Vai varavīksne ir skaista?", "Manas tiesības un pienākumi", "Es un mana atbildība", "Mana nākotne sabiedrībā", "Mana līdzdalība" un priekšmeta "Latvijas vēsture" tematiem "Es un manas tuvākās apkārtnes (ciema, pilsētas, novada) vēsture", "Aizvēstures periods Latvijas teritorijā", "Krusta kari Latvijas teritorijā", kā arī tās laikā tiks nostiprināta izpratne par pagātnes pētīšanas un interpretācijas īpatnībām (6.-9. klase).

Mērķauditorija3.-8. klašu skolēni

Grupas lielums10-20 cilvēki

Vienas nodarbības ilgums1 stunda

Darba formasgrupu darbs, praktiskais darbs

Norises vietaPreiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja Dzīvās vēstures klase Preiļu 1. pamatskolas telpās (Daugavpils iela 34, Preiļi)

Norises laiksvisu mācību gadu

Cenaskolēniem 2.00 EUR

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

Informācija:

Silvija Ivanovska

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste
silvija.ivanovska [at] preili.lv