Preiļu novadā Iedzīvotājiem
Visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs 2024” norise Preiļu un Krāslavas novadā

No 3. septembra līdz 8. oktobrim visā Latvijā norisinās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2024”. Preiļu un Krāslavas novadā Zemessardzes 35. kājnieku bataljona visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs 2024” aktīvā fāze notiks no 6. līdz 8. septembrim. Tās laikā zemessargi pilnveidos un stiprinās spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā.

Preiļu un Krāslavas novadu iedzīvotājiem jārēķinās ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem, jo mācību laikā notiks militārā transporta pārvietošanās pa koplietošanas un piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem. Vienības izvietosies ar AS “Latvijas Valsts meži” saskaņotās teritorijās, kur tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni un dūmus, bet neapdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību.

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Visaptveroša valsts aizsardzības sistēma ietver ne tikai valsts aizsardzības jomas vai valsts pārvaldes institūcijas, bet arī privātā sektora pārstāvjus, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, iedzīvotājus un citas personas. Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir sekmēt valstiski svarīgu funkciju darbību plānošanas, koordinēšanas un partnerības sistēmas izveidošanu starp valsts institūcijām, kā arī privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem. Praktiskais visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas uzdevums ir katrai valsts institūcijai noteikt konkrētus uzdevumus un lomu valsts aizsardzībā.

Mācības “Namejs” ir iepriekš plānotas un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām pastāvīgi jābūt augstā līmenī. Bruņotajiem spēkiem vienmēr jābūt gataviem laikus un efektīvi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantēt Latvijas drošību. Savukārt sadarbības stiprināšana ar valsts un pašvaldību iestādēm, dažādu nozaru komersantiem un to iesaiste mācībās stiprina visaptverošas valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, izmantotās teritorijas pēc uzdevumu izpildes nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Nacionālo bruņoto spēku  sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē un pašvaldību tīmekļa vietnēs.

Mācību laikā darbosies informatīvais tālrunis: +371 28637064.

Redzot aizdomīgas aktivitātes, aicinām iedzīvotājus sazināties ar Valsts drošības dienestu pa diennakts tālruni +371 67208964 vai rakstot uz e-pastu info@vdd.gov.lv.

Par aizdomīgām aktivitātēm robežas tuvumā aicinām ziņot Valsts robežsardzes Nacionālajam koordinācijas centram pa diennakts tālruni +371 67075616 un +371 67075718.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu mācību norisē! Sargājam Latviju kopā!

Foto no Zemessardzes 35. kājnieku bataljona arhīva.

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 3. Latgales brigādes
ZS 35. kājnieku bataljona
Komunikācijas nodaļa
tālr. +371 25530455
e-pasta adrese ilze.kivleniece@mil.lv