Sportā
Preiļu novada sportisti atgriežas no Eiropas čempionāta nūjošanā ar medaļām un gandarījumu

Polijas pilsētā Jedlinsk no 1. līdz 3. septembrim notika INWA Eiropas čempionāts nūjošanā, kurā piedalījās desmit valstu sportisti. Latvijas komanda 12 cilvēku sastāvā bija 3. lielākā skaita ziņā pēc Polijas un Horvātijas. Komandas sniegums bija lielisks, tika izcīnītas astoņas individuālās medaļas (divas 1. vietas, piecas 2. vietas un viena 3. vieta), kā arī 3. vieta sieviešu absolūtajā kopvērtējumā. Šajā sporta pasākumā piedalījās arī divi dalībnieki no Preiļu novada. Feoktists Pušņakovs izcīnīja 1. vietu 10 km un Aivars Žugris - 5. vietu 21 km distancēs.

Nūjošanas trase tika izveidota Aerokluba lidlaukā. Līdzena, bez ēnas pazīmēm, tālu pārredzama teritorija. Laiks arī bija jauks, ne īpaši karsts, temperatūra 19 - 21̊ C. Trasē sportistus bargi testēja tiesneši - viens teica "Good, like", taču jau nākošais rādīja dzelteno kartiņu. Tāpēc bija nopietni jāpiedomā pie iešanas tehnikas, dažviet bija arī nedaudz jāpiebremzē. Par laimi sportisti iztika bez diskvalifikācijām. Otrajā sacensību dienā notika stafetes 4 x 5 km. Latvija startēja ar divām "Mix" komandām - divi vīrieši un divas sievietes. Pirmā komanda, kurā piedalījās F. Pušņakovs, izcīnīja 4. vietu. Otrā komanda ar A. Žugra dalību ierindojās 6. vietā.

Pasākums notika jaukā, draudzīgā gaisotnē. Tika iegūta jauna pieredze, jauni draugi un piemiņas medaļas. Tagad jāgatavojas un jāgaida nākošais čempionāts - tas ir to vērts!