Sportā

Šoreiz Latvijas čempionāts notika Jelgavā 29.-30. jūnijā, uz kurieni devās salīdzinoši daudz jauno vieglatlētu no Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas - 20 dalībnieki, kuri bija izpildījuši normatīvus, lai uz turieni tiktu.

Pirmajā sacensību dienā sportistiem izdevās tikt pie trīs medaļām - 1. vieta Markusam Somam trīssoļlēkšanā ar rezultātu 12 m 90 cm, otrā vieta 4 x 100 m stafetē, kur nācās nedaudz piekāpties sporta skolas “Arkādija” sportistiem, Preiļu novada BJSS komandu pārstāvēja - Roberts Gžibovskis, Edvards Brakovskis, Mārtiņš Matisāns un Markuss Soms un 3. vieta lodes grūšanā ieguva Edvards Brakovskis, kuram nācās pacīnīties ar mūsu pašu puisi Daini Strodu, kurš palika 4. vietā.

Otrā sacensību diena iesākās ar soļotāju startiem, kuri tika pie četrām medaļām - 1. vieta Aleksandram Kovaļam U-14 grupā, 3. vieta Igoram Bīmanim U-14 grupā, 3. vieta Līvai Jukšai U-14 grupā un 3. vieta Alisei Čačai U-16 grupā.

Pie sudraba godalgas tika Ladomirs Povoroznijs diska mešanā U-14 grupā, kurš izcīnīja arī 4. vietu lodes grūšanā. Edvards Brakovskis ar personīgo rekordu ieņēma 3. vietu tāllēkšanā, pacīnoties ar Mārtiņu Matisānu, kurš palika 4. vietā, bet jāpiebilst, ka Mārtiņam pilnvērtīgi cīnīties par augstāku vietu traucēja savainojums. Augstlēkšanā 3. vietu izcīnīja Markuss Soms, bet Guntis Sparāns palika 4. vietā. Jāsaka, ka šis čempionāts Preiļu vieglatlētiem izdevās ļoti veiksmīgs, jo mājās tika pārvestas 10 medaļas, kas nav maz, turklāt Markus Soms un Edvards Brakovskis tika iekļauti Latvijas izlases sastāvā, kur pārstāvēs mūsu valsti Baltijas čempionātā U-16 grupā - vēlam veiksmi!

Liels paldies Preiļu novada BJSS treneriem - Staņislavam Stankevičam, Olgai Borisovai, Mārītei Pokšānei, Jānim Upeniekam un Jānim Brakovskim - par audzēkņu sagatavošanu Latvijas čempionātam!