Ikdienā mums katram ir veicami dažādi uzdevumi. Kad sākam domāt par to pildīšanu, nereti pieķeram sevi pie domas – Vai tiešām šo darbu vajag darīt? Kāpēc tieši man tas jādara? Es taču šo uzdevumu vispār nevaru paveikt. Vai man rauties uz papildu darbu?
2020. gada 14. oktobrī projekta “Darbīgās kopienas” ietvaros Preiļu kopienas resursu centrā semināra “Kā atrast prieku darīt” otrajā nodarbībā satikās Preiļu kopienas aktīvisti. Semināra pirmā nodarbība notika 20.augustā un pārsteidza tās dalībniekus ar negaidītu satikšanos pašiem ar sevi.
Tās drīzāk bija sarunas par to, kā labāk dzīvot un kur meklēt motivāciju, kas ļautu ikdienas uzdevumus paveikt viegli, ar prieku un entuziasmu. Tā bija iespēja iepazīt citu kopienas aktīvistu pieredzi, meklējot motivāciju kā neiegrimt ikdienas rutīnā. Tā bija mūsu spēcīgo atsperes punktu, kas ļautu ikdienā izdarīt daudz un mērķtiecīgi, meklēšana.
Paldies lektorei Sandrai Zalcmanei par jauko atmosfēru, par iedvesmu un pozitīvo enerģijas lādiņu. Paldies par to, ka varējām būt kopā un būt tādas kādas esam!
P.S. Pirmajā tikšanās reizē kopienas aktīvisti no Krīzes centra cienāja semināra dalībniekus ar labumiem no kopienas siltumnīcas – pašaudzētiem tomātiem, pipariem un garšvielām. Savukārt, otrajā tikšanās reizē mūsu lektore (kā jau bija solījusi pirmajā tikšanās reizē) cienāja ar pašgatavotiem 12 veidu čatnijiem, kuru tapšanā bija izmantojusi arī kopienas siltumnīcā audzētos piparus. Ar čatnijiem visbiežāk asociējas pikanta, asa piedeva, kas visbiežāk izceļ pamatēdiena garšu. Arī mūsu tikšanās ar Sandru Zalcmani piedeva “asumiņu” mūsu darbīgās kopienas ikdienā!
Projektu „Darbīgās kopienas” četrās Latgales pašvaldībās īsteno Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Projekta partneris un līdzfinansētājs ir Preiļu novada dome. Projekta “Darbīgās kopienas” galvenā ideja ir attīstīt izglītības iestāžu un vietējās kopienas sadarbības prasmes un iesaistīšanās iespējas, kā arī veicināt sociālo uzņēmējdarbību, plānojot un organizējot iedzīvotājiem saistošas aktivitātes, kuras dod labumu sabiedrībai un pozitīvi ietekmē vietējās kopienas ikdienu.