12. septembrī 3., 4., 5. klases skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā “Zosu spēle Rundāles pilī”. Skolēni devās apskatīt Rundāles pili, apmeklēja Franču dārzu, spēlēja galda spēli “Zosu spēle Rundāles pilī”.
Skolēnu atsauksmes:
- Pilī es redzēju interesantas priekšmetu kolekcijas. Gids mums interesanti stāstīja par pils vēsturi. Teritorija apkārt ļoti skaista un sakopta. Šeit aug daudz rožu un citu skaistu puķu. (Iļja)
- Man ļoti patika Baltā zāle, kur attēloti simboli - Zeme, Gaiss, Uguns un Ūdens. Es uzzināju, ko tie nozīmē. Mēs arī apmeklējam suvenīru veikalu. Es nopirku dāvanu mammai. (Sofja)
13. septembrī 12. klases skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā “Pa grāfu Plāteru–Broelu pēdām” un izzinošā nodarbībā "Iepazīšanās ar amatniekiem un senajiem arodiem Krāslavas Amatniecības centrā".
Skolēnu atsauksmes:
- Ļoti interesanta un pozitīva nodarbība, kurā bija iespēja uzzināt kaut ko jaunu, apskatīt burvīgus dabas skatus un izveidot neparastas dāvanas vecākiem no stikla gabaliņiem! (Liliāna)
- Man patika pils apskate un info par pilsētu, kura ir ļoti skaista. Bija interesanti strādāt ar stikla gabaliņiem (Andris)
18. septembrī 8., 9. klases skolēni guva jaunus iespaidus un pieredzi muzejpedagoģiskā nodarbībā “Renesanses laika spēles” (Bauskas pils muzejs) un muzejpedagoģiskā nodarbībā “Jaunie restauratori” (Rundāles pils muzejs).
Skolēnu atsauksmes:
- Spēles, kuras spēlējām Bauskas pilī bija azartiskas, izzinošas, un es sapratu, ka daudzas mūsdienu spēles ir ņemtas no Renesanses laika. (Braiens Multiņš 9. klase)
- Es visiem iesaku apmeklēt Bauskas pili un izspēlēt Renesanses spēles, jo tās attīsta loģiku, ļauj izjust sacensības garu un vairāk uzzināt mūsu valsts vēsturi. (Timurs Simakovs 8. klase)
- Vakar es biju ļoti interesantā pasākumā, kurš man ļoti patika un atstāja daudz pozitīvu emociju. Tas bija labi organizēts pasākums, maršruts ļāva apskatīt skaisto Latvijas pērli – Rundāles pili, izstaigāt to un aplūkot tā laika sadzīvi, mēs izspēlējām interesantu galda spēli un visbeidzot pastaigājamies pa skaisto un kolorīto Franču dārzu. (Aleksejs Nikolajevs, 9. klase)
Savukārt 1. un 2. klases skolēni radoši darbojās muzejpedagoģiskā nodarbībā “Ciemos pie grāfa Borha Varakļānos”.
Skolēnu atsauksmes:
- “Man patika viss!”, “Es uzzināju, ka mūsu Preiļu parks ir divas reizes lielāks par Varakļānu”, “Pils pagrabā bija ļoti spocīgi!”, “Bija bailīgi kāpt pa 230 gadus vecām kāpnēm!”
19. septembrī 6., 7. klases skolēni piedalījās izzinošā nodarbībā "Iepazīšanās ar amatniekiem un senajiem arodiem Krāslavas "Amatniecības centrā", kā arī iepazina Pasta un informācijas muzeja Aglonā pastāvīgo ekspozīciju.
Informāciju sagatavoja
Preiļu 2. vidusskolas
direktores vietniece audzināšanas darbā
Žanna Ļebedeviča