Sportā

Sestdien, 1. augustā, Preiļos noslēdzās kārtējais Latgales atklātais čempionāts galda tenisā. Sacensības norisinājās trīs kārtās, no kurām pirmā notika jau martā. 2. kārta sakarā ar ierobežojumiem valstī ārkārtas stāvokļa dēļ tika pārcelta uz jūniju. Savukārt augustā veiksmīgi norisinājās 3. kārta, kas bija noslēdzošā.

Čempionāta organizētājs, galda tenisa veterānu pārstāvis Voldemārs Limans pastāstīja, ka kopumā čempionātā piedalījās kupls sportistu skaits – visās turnīra kārtās savu meistarību rādīja 65 dalībnieki. Sacensību dalībnieki bija ieradušies no daudzām Latvijas pilsētām. Galda tenisa meistarībā mērojās sportisti no Rīgas, Aizkraukles, Ogres, Madonas, Jēkabpils, Daugavpils, Rēzeknes, Līvāniem, Krāslavas, Ludzas. Čempionātā kuplā skaitā piedalījās arī kaimiņu valsts Lietuvas galda tenisisti – Preiļos tikās pārstāvji no Utenas, Zarasiem. Rokišķiem un Visaginas.

Kopvērtējumā vīriešiem uzvarētāja laurus plūca bijušais Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas trenera Anatolija Isajeva audzēknis, rēzeknietis Deniss Vasiļjevs. Otro un trešo vietu čempionātā ieguva tagadējie Anatolija Isajeva audzēkņi – preilieši Romāns Streļčuks un Aleksandrs Pahomovs.

Sieviešu konkurencē 1. vietu čempionātā izcīnīja Vera Gurtajute (Daugavpils),  2. vietā – Linda Laduse (Rēzekne), 3. vietā – Sofija Larkova (Lietuva).

Sacensībās veterāniem 40+ grupā par čempionāta uzvarētāju kļuva Eduards Stefanovičs (Daugavpils). 2. vietā – Sergejs Nazarovs (Rēzekne), 3. vietā ierindojās Arkādijs Aļohins (Lietuva).

Veterāniem 50+ grupā 1. vietā Jurijs Šmagra (Daugavpils), 2. vietu izcīnīja Mindaugas Šedys (Lietuva), 3. vietā – Arunas Petraškevičius (Lietuva).

60+ grupā uzvaru izcīnīja Algirdas Šukys (Lietuva), 2. vietā – preilietis Viktors Martinovs, 3. vieta – Sergejam Kritenko (Krāslava).