Pašvaldībā Preiļu novadā
Izmaiņas Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvaldes struktūrā

30. novembra Preiļu novada domes kārtējā sēdē deputāti lēma aizstāt Preiļu novada Kultūras centra līdzšinējo nosaukumu ar “Preiļu Kultūras nams”, kā arī noteikt visu kultūras un tautas namu tiešo pakļautību Kultūras un tūrisma pārvaldei.

Izskatot jautājumu par grozījumiem Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvaldes struktūrā, Kultūras un tūrisma pārvaldes administrācija ir veikusi Preiļu novada Kultūras centra darbības analīzi atbilstoši centra nolikumam un konstatējusi, ka centrs nepilda nolikumā noteiktos uzdevumus:

  • 1.7. punktā noteikts, ka Centra apakšstruktūrvienības darbojas uz nolikuma pamata, ko saskaņo Centra vadītājs un apstiprina Pārvaldes vadītājs,
  • 3.12. punktā noteikts, ka centrs koordinē Kultūras centra apakšstruktūrvienību darbu, pārrauga to īstenotos pasākumus un projektus,
  • 3.13. punktā noteikts, ka Centrs apkopo un koordinē Centra apakšstruktūrvienību darbības gada plānu, pārrauga tā izpildi,
  • 5.2.24. punktā noteikts, ka Centra vadītājs veic dažādu kultūras pasākumu norišu plānošanu, organizēšanu un administrēšanu, koordinē pagastu kultūras un tautas namu darbu, pārstāv Centru kultūras un tautas namu organizētajos pasākumos.

Kultūras un tūrisma pārvaldes administrācija ziņo, ka:

  • Nolikumi Preiļu novada kultūras un tautas namiem nav izstrādāti un iesniegti apstiprināšanai Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītājai,
  • Kultūras centra apakšstruktūrvienību darbu pārrauga Kultūras un tūrisma pārvalde,
  • Gada plānu izstrādi, ikmēneša pasākumu plānu apkopošanu un to pārraudzību veic Kultūras un tūrisma pārvalde,
  • Pagastu kultūras un tautas namu darbu koordinē, organizētos pasākumus pārstāv Kultūras un tūrisma pārvalde.

Pamatojoties uz augstāk minēto informāciju, Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvalde konstatējusi, ka lietderīgāk pārvaldes struktūrā visiem kultūras namiem noteikt pakļautību Kultūras un tūrisma pārvaldei, nevis Kultūras centram, kā tas bija līdz šim. Ņemot vērā pirmo divu gadu pieredzi kopš darbojas Kultūras un tūrisma pārvalde, secināts, ka šāds darbības modelis nav efektīvs un tendēts uz rezultātu.

Preiļu Kultūras namā plānots saglabāt kultūras nama vadītāja amata vietu un kultūras metodiķa – pasākumu organizatora amata vietu. Preiļu novada kultūras un tautas namos plānots saglabāt divas kultūras darbinieku likmes uz trim kultūras namiem, kas dos iespēju viena pasākuma rīkošanā piedalīties diviem kultūras darbiniekiem, tādējādi nodrošinot augstāku pasākuma kvalitāti un lielāku atbalstu darbiniekiem. Šāds modelis dos iespēju aizpildīt vakantās vietas kultūras namos, kur ilgāku laiku nav izdevies atrast darbiniekus, kā arī ekonomēt budžeta līdzekļus.

Ieviešot šādu modeli, radīsies iespēja labāk koordinēt visas novada kultūras dzīves norises, kultūras namu darbību, lai plānotie pasākumi kultūras namos nepārklātos vienā laikā, kā arī lietderīgi izmantot pārvaldes tehnisko darbinieku (noformētāju, apskaņošanas speciālistu) darbaspēku.

Informāciju sagatavoja