Sekmīgi noslēdzies biedrības ‘’Atspulgs L’’ projekts Nr. MG 24/15 ‘’Veidosim nākotni kopā!’’.

Projekta mērķi:

Seno amata prasmju apgūšana un popularizēšana, stiprinot paaudžu saiknes, un vietējās kopienas identitātes un goda saimnieču godināšana, ar mērķi veicināt lauku iedzīvotāju plašāku iesaistīšanu plānotajās aktivitātēs.

Īstenojot projektu, notika sekojošas aktivitātes:

  • Pasākums "Ķimenes ceļš no lauka līdz galdam" Preiļos
  • Recepšu par ķimeņu izmantošanu ēdienos apkopošana un savākšana
  • Goda saimnieču diena Stabulniekos
  • Sveču liešanas meistarklase Preiļos, Stabulniekos
  • Tautisko rakstu atdzimšanas darbnīca Preiļos, Stabulniekos
  • Botāniskā bareljefa meistarklase Preiļos, Stabulniekos

Sveču liešanas nodarbībās tapa gan vaska sveces, gan ledus un aromātiskās sveces. Īpaši azartiski bija jaunieši, iesaistoties arī VSIA ''Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikums'' Preiļu struktūrvienības puišiem. Tautisko rakstu atdzimšanas darbnīcā bija iespēja pētīt latviskos rakstus, no piedāvātajām dzijām tapa skaisti rakstainas zeķes un cimdi (notika šo darbu izstāde), kā arī tika veidotas dažādas tautiskas piespraudes patriotu nedēļai.

Botāniskā bareljefa meistarklases rezultātā no māla, ģipša un dabas materiāliem tapa dažādi interjera priekšmeti.

25. septembrī Preiļos norisinājās pasākums ’’Ķimenes ceļš no lauka līdz galdam’’, mudinot jauniešus savākt receptes, kur tiek izmantotas ķimenes, tās apkopot, iešūt grāmatā un pēc tam pašiem pagatavot šos ēdienus. Pasākuma dalībnieki varēja nodegustēt un izvirzīt balvai labāko ēdienu. Šī pasākuma ietvaros jaunieši popularizēja arī kulināro mantojumu.

27. septembrī Stabulnieku Kultūras namā norisinājās Goda saimnieču diena. Bija sagatavots video par aktīvākajām un radošākajām Stabulnieku pagasta sievietēm, notika radošo darbu izstāde un stilizētā latgaliešu tautas tērpa prezentācija, ko varēs izmantot pasākumu vadīšanai un latgaliskās identitātes popularizēšanai.

Paldies Preiļu novada pašvaldībai un Viduslatgales pārnovadu fondam par piešķirto finansējumu, doto iespēju radīt jaukas lietas apkārtējai sabiedrībai un iespēju lauku kopienas iedzīvotājiem piedalīties šajās aktivitātēs!

Informāciju sagatavoja

projekta vadītāja
Skaidrīte Grigale