Izglītībā
logo

Riebiņu vidusskolas direktora vietnieks un skolotājs Guntis Tjarvja

Laika posmā no 21. līdz 26. aprīlim piedalījāmies Erasmus + projekta nr.2023-1-LV01-KA122-ADU-000137785 "Pieaugušo izglītotāju un izglītojamo tīkla veidošana pašvaldībā, mācīšanas un mācīšanās kvalitātes uzlabošana, izmantojot digitālos mācību rīkus" ietvaros profesionālās tālākizglītības kursos "Informācijas un komunikācijas rīki izglītībā”. Apmācības notika Grieķijā, Piraeus pilsētā apmācību centrā "IDEC”. Zinošas pasniedzējas Olgas Economou vadībā tika pilnveidotas zināšanas šādās tēmās: "21. gadsimta prasmes”, "Pedagoģiskās pieejas IKT integrācijai”, "Mācību stundas izveide ar tiešsaistes rīka TEDEd palīdzību”, "E-portfolio veidošana”, "Sociālie mediji”, "Digitālā pratība”, "Datu aizsardzība”, "Domukartes”, "Tiešsaistes mācību rīki”, "E-vērtēšana”, "Mācību stundas veidošana Nearpod” u. c. Iegūtās zināšanas noder organizējot mācību stundas skolā.

Brīvajā laikā bija iespējams apskatīt Atēnu kultūrvēsturiskos pieminekļus, izbaudīt tradicionālos grieķu ēdienus un iepazīties ar viesmīlīgajiem grieķu iedzīvotājiem.

Liels paldies Preiļu novada Izglītības pārvaldes Izglītības darba speciālistei-pieaugušo, karjeras un neformālās izglītības speciālisti Solvitai Ķiberei par iespēju piedalīties Erasmus + projektā!

Preiļu novada jauniešu biedrības “Jaunvide” valdes loceklis Kristiāns Plots

Aprīļa beigās sadarbībā Preiļu novada Izglītības pārvaldi Erasmus + projekta 2023-1-LV01-KA122-ADU-000137785 "Pieaugušo izglītotāju un izglītojamo tīkla veidošana pašvaldībā, mācīšanas un mācīšanās kvalitātes uzlabošana, izmantojot digitālos mācību rīkus" ietvaros biju “ICT in Education” (Latviski: IKT izglītībā) kursos Grieķijā. Kursus organizēja “IDEC lifelong learning center”. No Latvijas tajos nepiedalījos viens - ar mani kopā brauca Riebiņu vidusskolas direktora vietnieks un skolotājs Guntis Tjarvja.

Grieķijā uzturējāmies Atēnu apvidū, Pireneju pilsētā, kur atrodas galvenās Atēnu ostas. Pirmo reizi ceļoju uz Grieķiju, kā arī pirmo reizi lidoju lidmašīnā. Uzturēšanās laikā izstaigāju visu Pireneju apvidu un paviesojos dažos no Atēnu apvidus kultūras pieminekļiem, piemēram, Akropolē un tās Partenonā. Šajā ziņā būt jaunietiem ir izdevīgi, jo ES jauniešiem līdz 25 gadiem ir pieejamas bezmaksas biļetes kulturvēsturiskajos pieminekļos.

Salīdzinot ar latviešiem, kulturāli bija dažas atšķirības, piemēram, restorānos pirms ēšanas šķīvji tiek apgāzti otrādāk. Labu iespaidu atstāja arī citi kursu dalībnieki no Rumānijas, Dānijas, Itālijas, Spānijas un Ungārijas. Kopumā uzturēšanās Grieķijā nesagādāja grūtību, cilvēki bija atsaucīgi un ar angļu valodas zināšanām, ar tīmekļa karšu lietotnēm bija viegli nokļūt visās nepieciešamajās vietās.

Kursu rezultātā ieguvu zināšanas par to, kā uzlabot mācīšanas pieredzi izmantojot informācijas komunikāciju tehnoloģijas. Tas ietver dažādu lietotņu izmantošanu mācāmā materiāla sagatavošanai un izglītojamo iesaistei mācīšanas laikā. Uzzināju arī par mūsdienu mācīšanas metodoloģiju, kur tā virzās un kā mācības un mācīšana notiek citās Eiropas Savienības valstīs.

Paldies Preiļu novada Izglītības pārvaldei par doto iespēju un ceru uz ilgu un izdevušos sadarbību arī turpmāk!