Jelena Mihailova

JEĻENA MIHAILOVA

Goda pilsoņa nosaukums piešķirts 2015. gada 19. jūnijā
(2015. gada 19. jūnija protokols Nr.10, p.23.)

Ar Preiļu novada domes deputātu lēmumu 2015. gada 19. jūnija domes sēdē māksliniecei Jeļenai Mihailovai piešķirts Preiļu novada Goda pilsoņa nosaukums. Augsto apbalvojumu par ieguldījumu Preiļu novada popularizēšanā, sabiedriski nozīmīgu un radošu darbu tūrisma nozares attīstībā Jeļena Mihailova saņēma 2015. gada 22. augustā Preiļu novada svētkos 1. Starptautiskā Leļļu festivāla „Leļļu vasara Preiļos” ietvaros.

Daudzi cilvēki visā pasaulē, kuri līdz šim zināja Latviju, bet nekad nebija dzirdējuši par Preiļiem, tagad mūsu pilsētiņas atrašanās vietu rāda saviem draugiem, paziņām, jo kopš 2008. gada Preiļos tūristus uzņem Jeļenas Mihailovas Leļļu galerija. Uz šo tūrisma objektu Preiļos brauc bērni ar vecākiem, skolēni, interesentu grupas no dažādām valstīm, lai apskatītu un priecātos par mākslinieces Jeļenas Mihailovas darinātajām lellēm, lai izbaudītu Leļļu galerijas radošo gaisotni un gūtu pozitīvas emocijas. Jeļenas Mihailovas Leļļu galerija ir ierindojusies starp apmeklētākajiem tūrisma objektiem Latgalē.

Jeļena Mihailova ar savu talantu, fantastiskajām radošajām spējām, neizsīkstošo enerģiju un darbošanos ir spējusi radīt lelles, kas katra ir mākslas darbs – tāpat kā gleznotāja radīta glezna vai podnieka izvirpots svečturis. Jeļenas Mihailovas darbi dod apmeklētājiem iedvesmu, pozitīvu noskaņojumu un, iespējams, arī  vēlmi atklāt savas radošās spējas, kas ir priekšnoteikumus skaistuma un pozitīvisma vairošanai visā pasaulē.

Pēdējās izmaiņas: 12.10.2018.