Jānis Vaivods

JĀNIS VAIVODS

Goda pilsoņa nosaukums piešķirts 2022. gada 27. oktobrī
2022. gada 27. oktobra protokols Nr.21., p.29.

Jānis Vaivods, par ilggadēju latgaliskās kultūras un tradīciju kopšanu no paaudzes paaudzē un neatsveramo ieguldījumu Vanagu ciema novadpētniecībā.

Vaivoda kungs visu mūžu vācis un krājis materiālus par Vanagu apkaimi (Vanagu, Kļavinsku, Vilcānu, Pūgaiņu, Egļupes un Šķilteru sādžu vēsturi). 2010. gadā pēc rūpīga un neatlaidīga darba klajā nāca viņa grāmata “Vanagu vēstures lappuses”. Tajā Vanagu ciema vēsture atšķetināta kopš Jersikas valsts laikiem līdz mūsdienām un iegūlusies pārsimts lappusēs. Jānis Vaivods vienmēr bijis Latvijas patriots, lojāls savai tēvzemei arī juku laikos.

Savās mājās Jānis izveidojis Vaivodu dzimtas privāto muzeju, kurā aplūkojami tuvākā un tālākā apkārtnē savāktie un paša saglabātie sadzīves priekšmeti, lauksaimniecības darba rīki un piederumi, grāmatas. Eksponātu skaits mērāms vairākos simtos.

Jāņa Vaivoda sirds aicinājums ir ne tikai novadpētniecība, bet arī mūzika – vēl pāris gadus atpakaļ Svētās Mises Vanagu baznīcā nebija iedomājamas bez viņa varenās balss. Mīlestību pret dziesmu un muzikālās dotības iemantojuši arī visi trīs Vaivodu bērni – Helēna, Anna un Juris, kā arī mazbērni, kuru sasniegumi plaši izskan visā Latvijā.

Pēdējās izmaiņas: 21.11.2022.