Par novadu

Kad Preiļupes un Jašas līčos ievas uzbur smaržu tvanu un vēlāk pļavas kļūst dzeltenas no pieneņu ziediem, šķiet, ka apstājas laiks. Negribas steigties, lai varētu sajust šo krāšņumu un dalīties mīlestībā.

Preiļu novads – tas ir mums atstātais grāfu Borhu mantojums ar brīnišķīgo Preiļu parku, pils kompleksu un gudrības simbolu kraukli novada ģerbonī, tā ir Raiņa jaunu dienu zeme Jasmuiža ar čalojošo upīti un dvēseli veldzējošo dabu.

„Preiļi ir noskaņu un burvības pilna pilsēta”, tā rakstīja pazīstamā māksliniece Helēna Svilāne – Kuzmina. Daudz sirsnīgu vārdu Preiļiem un tās apkārtnei veltījis mūsu novadnieks, dzejnieks Jānis Gurgons. Preiļu novadu veido Preiļu pilsēta, Aizkalnes pagasts, Pelēču pagasts, Preiļu pagasts un Saunas pagasts. Gan lauki, gan pilsēta ir interesanti ar savu vēsturi, tradīcijām, saimniecisko dzīvi, dabas ainavām un cilvēkiem.

Mēs priecājamies, ka Preiļu novads ik dienu kļūst sakoptāks, un Preiļu pilsētas un visu četru novada pagastu cilvēki jūtas arvien labāk un  spēj realizēt savus mērķus un  ieceres.

Preiļu puses ļaudis allaž cēluši savi novadu saulītē – ar bērnu dzirkstošo dejas soli, sievu un vīru skanīgajām dziesmām, slaveno Preiļu sieru „Čedars” un ikvienu labi paveiktu darbu. Mēs cenšamies mūsu novadu padarīt tīkamu sev, saviem bērniem, mazbērniem un novada ciemiņiem.

Saglabājot kultūrvēsturiskās bagātības un veicinot ekonomisko attīstību, Preiļu novads kļuvis pazīstams arī ārpus Latvijas robežām. Mēs esam daudz ieguvuši, augusi ir mūsu pašapziņa, tāpēc esam atvērti un viesmīlīgi, lai Preiļu novadā uzņemtu tuvus un tālākus viesus.

Gaidām ikvienu Preiļu novadā, vietā – kur gribas atgriezties!

Pēdējās izmaiņas: 09.10.2018.