Datums 12. aprīlis, 2024 – 31. maijs, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Roberta Mūka muzejs Galēnos

No 12. aprīļa līdz 31. maijam Roberta Mūka muzejā Galēnos apskatāma mākslinieces Gitas Palmas gleznu izstāde “Vilcienu meitenes stāsts”. Izstādē aplūkojamas gan vairāku gadu laika periodā tapušās, gan publikai iepriekš neparādītas, kā arī pavisam jaunas gleznas. Izstādes atklāšana 12.04.2024. plkst. 15.00.

Mag.art. Gita Palma savu profesionālo mākslas izglītības ceļu sāka Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (tagadējā NMV Jaņa Rozentāla mākslas skola). Tālākajās studiju gaitās ir ieguvusi bakalaura un maģistra grādus mākslā. Kopš 2012. gada māksliniece aktīvi piedalās gan vietējās nozīmes, gan reģionālās izstādēs. Ir bijušas gan personālizstādes, gan grupu izstādes, gan dalība žūrētās izstādēs. Ikdienā māksliniece vada filozofa, dzejnieka un reliģiju pētnieka Roberta Mūka muzeju Galēnos, Preiļu novadā.

Mākslinieci glezniecībā visbiežāk asociē ar vilcieniem un dēvē par "Vilcienu meiteni". Gita Palma saka: “Šobrīd mums vēl ir Rīgas vagonbūves rūpnīcā ražotie vilcienu sastāvi, kuri ir pārvadājuši jau vairākas paaudzes. Viss iet, viss mainās. Te tie vilcieni ir, te to vairāk nebūs. Līdz ar jauno vilcienu ienākšanu Latvijā viss mainās. Vilcieni gleznās ir dokumentācija - sava veida vēstures saglabāšana.”

Dr.art. Zetīte Barševska par Gitas Palmas glezniecību raksta tā: “Laikmetīgās mākslas izstāde sniedz ieskatu mākslinieces radošajā stilistikā, iemīļotajā ainavas/urbānās ainavas žanrā, dvēselei tuvajā medijā un tematikā – transportlīdzekļu (vilcienu, autobusu) atspoguļošana glezniecībā. Transports kā mākslas tēls tiek iekļauts gan figurālās un ainaviskās kompozīcijās, gan tiek portretēts kā atsevišķs veselums ar savu rūpnieciski individuālu dizainu, raksturu un dzīvesstāstu. Dienas skrējienā cilvēki nemēdz piefiksēt ikdienā ierasto, nepaceļ acis un neparaugās uz esošo sev līdzās. Savukārt gleznās mirklis apstājas; tas sastingst laikā un telpā, un skatītājs var ieraudzīt mirkļa atspulgu divdimensionālā plaknē kā savdabīgu savas/mūsu dzīves, atmiņu un vēstures dokumentu. Māksla kalpo kā laikmeta spogulis!”

Ieeja bez maksas. Izstādi iespējams apmeklēt ārpus darba laika, iepriekš piesakoties zvanot uz tālr. +371 25925621 vai +371 28447191.