Aicinām iedzīvotājus parakstīties PRET paredzamo SIA “Preiļu slimnīca” līmeņa pazemināšanu

30.06.2022.

SIA “Preiļu slimnīca” ir saņēmusi informatīvā ziņojuma projektu par slimnīcu tīkla attīstības stratēģiju (turpmāk – informatīvais ziņojums). Informatīvajā ziņojumā SIA “Preiļu slimnīca” ir definēta kā 1. līmeņa slimnīca, bet ziņojumā nav skaidrojuma par pakalpojumiem, kurus sniegs 1. līmeņa slimnīca pēc reformas.

SIA “Preiļu slimnīca” valde un darbinieki ir mērķtiecīgi nolēmuši pastāvēt uz plaša veselības aprūpes pakalpojumu klāsta saglabāšanu reģionā. Arī Preiļu novada pašvaldība izmantos visas iespējas, lai saglabātu pēc iespējas vairāk darbavietu un nodrošinātu kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi mūsu novadā.

Lai Veselības ministrija un atbildīgās iestādes mūs sadzirdētu, aicinām ikvienu (no 16 gadu vecuma), kurš ir PRET paredzamo SIA “Preiļu slimnīca” līmeņa pazemināšanu, piedalīties parakstu vākšanā. Savu balsi ar parakstu apliecināt iespējams no 1. jūlija:

  • Preiļu novada pašvaldības ēkā, Raiņa bulvārī 19, 1. stāvā Klientu apkalpošanas centrā darba laikā (pirmdienās 8.00 – 18.00 / otrdienās – ceturtdienās 8.00 – 17.00 / piektdienās 8.00 – 16.00, pusdienu pārtraukums 12.00 – 13.00)
  • Visās Preiļu novada pagastu pārvaldēs to darba laikā
  • Jūlija mēnesī dažādos novada kultūras pasākumos būs pieejama parakstu vākšanas telts

Un no 4. jūlija parakstīties būs iespējams SIA “Preiļu slimnīca” poliklīnikas reģistratūrā.

Tālrunis uzziņām par parakstu vākšanas norisi un iespējām: 29 793 281 (valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Žukova) un 28 275 039 (valdes locekle Iveta Stare).

SIA “Preiļu slimnīca” un Preiļu novada pašvaldība

Pēdējās izmaiņas: 30.06.2022.

Noslēdzies projekts “Radi pats”

Ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” atbalstu Aglonas pagasta biedrība “Spēkavots” īstenoja projektu “Radi pats”.

Projekta ietvaros tika ieinteresēti un iesaistīti PMP riska grupas izglītojamie  projekta “Radi pats” radošajā procesā.

Ar lielu ieinteresētību jaunieši piedalījās galvenajās projekta aktivitātēs: interaktīvajās darbnīcās “Sāc mākslot!”, plenērā “Radam kopā” , radošajās darbnīcās “Viens no mums” un praktiskajās nodarbībās “Arī paši varam!”. Visas aktivitātes vadīja pieredzējuši mākslinieki, amatnieki, sava amata pratēji, mākslas terapeits un pedagogi.

Jaunieši šajās aktivitātēs mācījās būt – attīstīja savas radošās prasmes un iemaņas interaktīvajās darbnīcās “Sāc mākslot!” un plenērā “Radam kopā” noticot savai varēšanai un spēkiem, kā arī mācījās izteikties caur radošo procesu mākslas terapeita vadībā. Tāpat mācījās mācīties – praktiskajās nodarbībās “Arī paši varam!” un radošajās darbnīcās “Viens no mums” apguva prasmes, analizēja savas emocijas un pieredzi, izteica uz papīra un audekla savas domas, pasaules uztveršanu, guva jaunas zināšanas, meklēja informāciju un spēja to izmantot, nonākot jaunās dzīves situācijās.

Visu aktivitāšu laikā jaunieši mācījās būt kopā ar citiem – pieņemt apkārtējos un sadarboties ar viņiem, šo prasmi trenēja un attīstīja.  Projekta laikā jaunieši mācījās darot – projekta dalībnieki ieguva dažādas prasmes un iemaņas praktiskā rīcībā.

Projekts tika īstenots sadarbībā ar Aglonas vidusskolu. Kopumā projektā piedalījās 117 izglītojamie no 5. līdz 12. klasei,  t.sk. 52 PMP riska grupas izglītojamie.

Projekta aktivitātes noritēja radošā, iedvesmas pilnā gaisotnē. Aglonas vidusskolas apkārtne un telpas tika papildinātas ar radošiem darbiem.

Projekta aktivitātes bija saistošas jauniešiem, veicināja jauniešu uzņēmību, pilnveidoja viņu personību un vispusīgu attīstību, palīdzēja apzināties savas spējas un prasmes, palielināja viņu motivāciju turpināt izglītību un veicināja aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē.

Projekta “Radi pats” satura īstenotāja Vija Kovaļkova

Sirsnīgi nosvinēti Līgo svētki SAC “Rušona”

Visa laba Jāņu zāle,
Kas zied Jāņu vakarā,
Visas labas Līgo dziesmas,
Ko dzied Jāņu vakarā.

Šogad SAC “Rušona” Jāņus ielīgoja 22. jūnijā. Skaistai svētku sagaidīšanai iemītnieki izgatavoja krāšņas Jāņu zāļu piespraudes un kaklasaites. Svētkus ar skanīgām dziesmām ieskandināja Pēteris Volonts, veltot īpašas apsveikuma dziesmas gan Jāņiem, kuri tika godināti ar ozollapu vainagiem, gan divām jubilārēm, kuras sveicām ar pļavas ziedu vainadziņiem. Protams, neiztika bez tradicionālā cienasta – Jāņu siera, speķa pīrāgiem un kvasa. Drosmīgākie ļāvās arī kādam deju solim.

SAC “Rušona”  iemītnieki un kolektīvs ir ļoti pateicīgi Pēterim Volontam par veltīto laiku mūsu svētku ieskandināšanai un Lienei Gžibovskai par skaistajiem sapņu ķērājiem svētku mirkļu iemūžināšanai.

SAC “Rušona” sociālā darbiniece Inga Skutele

Ziedu, ūdensrožu, košumkrūmu un koku dāvinājumi Preiļu parkam

Cilvēki veido vidi. Vidi, kura var īpašumā piederēt pašiem un vidi, kura ir pieejama ikvienam – sabiedriska telpa. Kā, piemēram, Preiļu parks – burvīgs, ziedošs, ainavisks un romantikas, apcerīguma pilns! Vide, kur vari vērot dabu, putnus, dzīvniekus, būt aktīvs sportiskās aktivitātēs, baudīt ūdens priekus un vakaros gaismu atspulgus ūdeņos, pēc saullēkta pamanīt lidojošos sikspārņus un ieklausīties dabā, tās zīmēs un skaistajā.

Preiļu muižas kompleksa un parka vidi mērķtiecīgi, saskaņā ar 2018. gadā izstrādāto “Preiļu muižas kompleksa un parka attīstības koncepciju” veido parka komanda (vadītāja, dārzniece un divi palīgi). Parks vēsturiski ir veidots kā ziedošais ainavu parks, kur parka vidē ir tuvas un tālas skatu perspektīvas, ziedoši krūmi, ziemcietes, ziedi, tomēr atsevišķi neveidojot speciālas ziedu dobes. Ikvienam augam ir jāiekļaujas kopējā dabas ainaviskumā un jābūt harmoniskam tajā. Līdz ar to ikviena puķe, ziemciete, košumkrūms tiek stādīts pārdomāti un vienmēr paturot prātā vēsturisko un ainavisko noskaņu.

Parka apmeklētāji ir pamanījuši daudzas pozitīvas pārmaiņas publiskajā vidē, par to norāda arī aktivitāte no iedzīvotājiem, kas izrāda pašiniciatīvu un dāvā parkam kokus, ziemcietes, pavasara puķes, košumkrūmus un nu jau arī ūdensrozes!

Lai veidotu vēl romantiskāku vidi pie Lielā dīķa, kura vidū ir Ādama un Ievas sala, kas veidota kā koka terase – neliela estrādīte, paredzēts dīķa malās veidot ūdensrožu kolekciju. Ūdens malās tiks uzstādītas informatīvās zīmes ar iepretim iestādītajām ūdensrozēm, kur tiks norādīta to šķirne. Tādējādi ikviens nopietns ūdensrožu audzētājs jau nākamgad varēs doties nelielā ekskursijā uz Preiļu parku un iepazīt ūdensrožu daudzveidību un bagātību. Kolekcijas veidošanu aizsākām ar Artūra Želvja dāvinājumu – trīs ūdensrožu šķirnēm – Nymphaea “Attraction”, “Marliacea Rosea” un “Joey Tomocik”.

Jau divus gadus atpakaļ Ineses un Andreja Aninu ģimene dāvāja parkam skaistas ziemcietes, bet pagājušajā gadā savas lolotās puķes mums dāvāja Annas un Valda Vitkovsku, Dainas un Igora Pliču ģimenes. Skaistus košumkrūmus saņēmām arī no SIA “Agrolatgale Plus”. Šogad dāvinājumus papildināja Ainas Kravales dāvinātās puķes un košumkrūmi. Sadarbībā ar Aizkalnes sabiedrisko centru un Janīnu Beču, esam saņēmuši ZS “Kulpi” saimnieces Irēnas Šultes koku un košumkrūmu dāvinājumu.

Tā ir milzīga vērtība – vietējo iedzīvotāju kopiena, kas piedalās parka veidošanā, tā ziedošā nosaukuma atjaunošanā un radīšanā! Liels paldies ikvienam, kas izrādījis savu pašiniciatīvu un piedāvājis kokus, krūmus, ziemcietes, puķes Preiļu parkam! Ir gadījies, ka kāds no piedāvājumiem īsti neatbilst parka vides veidošanai, bet mēs labprāt palīdzam atrast publisku vidi, kur ikviena dāvinājums iederas un spēj priecēt mūs visus!

Esam vienmēr pozitīvi un atvērti piedāvājumiem! Ja jums rodas idejas un ir ko dāvināt, lūdzu, zvaniet Sandai tālr.:26323701.

Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja
Sanda Čingule-Vinogradova

 

Notiek hidrobūves pie Mīlestības kalniņa rekonstrukcija

29.06.2022.

Sākušies hidrobūves pie Mīlestības kalniņa rekonstrukcijas darbi. Darbu rezultātā tiks pārbūvēts esošais tiltiņš un slūžas. Plānots, ka darbi turpināsies līdz septembrim.

Šobrīd slēgta gājēju kustība pāri tiltam, tāpēc aicinām parkā izvēlēties citus pārvietošanās maršrutus (lūgums skatīties pievienotajā pārvietošanās shēmā). Atvainojamies par sagādātajām neērtībām! Šīs hidrobūves rekonstrukcija ir daļa no parka dīķu un kanālu pārbūves un tīrīšanas darbiem un tā notiek projektā “Vides kvalitātes uzlabošanas pasākumi publiskajās ūdenstilpnēs Latvijā un Lietuvā”.

Drīzumā – 15. un 16. jūlijā – projektā Preiļu parkā norisināsies arī Zero Waste festivāls. Savukārt jau šajā sestdienā uz bezmaksas vides nometni Lietuvā Antalieptē dodas 16 Preiļu novada pusaudži.

Projektu “Vides kvalitātes uzlabošanas pasākumi publiskajās ūdenstilpnēs Latvijā un Lietuvā” (SAVE PAST FOR FUTURE) Nr. LLI-476 finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programma 2014. – 2020.gadam. Projekta partneri ir Preiļu novada dome, Lietuvas nevalstiskās organizācijas “Innovators valley” un “Lietuvas Mitrāju atjaunošanas un saglabāšanas fonds” (Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas), kā arī Zarasu rajona pašvaldība Lietuvā. Projekta laikā tiek veikti ūdens kvalitātes uzlabošanas darbi, rekonstruējot un iztīrot ūdenstilpju sistēmas 3 parkos – Antalieptes klostera parkā un Kamarišķu muižas parkā Lietuvā un Preiļu muižas parkā. Projekts tiek īstenots no 2020. gada 1. augusta līdz 2022. gada 31. jūlijam. Kopējās projekta izmaksas ir 1 030 848,12 eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums 876 220,89 eiro un projekta partneru līdzfinansējums 154 627,30 eiro apmērā, tostarp Preiļu novada domes līdzfinansējums – 57 790,31 eiro.

Sīkāka informācija par projektu www.latlit.eu vai www.preili.lv.

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Preiļu novada dome, un tās nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Pārvietošanās shēmu sagatavoja: Sanda Čingule-Vinogradova

Informāciju sagatavoja
Ilona Vilcāne
Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste

Abragciemā notiek nometne “Saulespuķe” ukraiņu bērniem

2022. gada 27. jūnijā, pēc 30 stundu gara brauciena, uz rehabilitējošu vasaras nometni Latvijā ieradās bērnu grupa no Preiļu sadraudzības pilsētas Ņižinas, Čerņigovas apgabalā Ukrainā. Kopumā ieradās 21 bērns vecumā no 8 līdz 16 gadiem un 3 pieaugušie pavadoņi. Nometni organizēja “Latvijas Bērnu fonds” bet ceļa izdevumi, lai bērnus nogādātu Latvijā, tika segti no Preiļu novada domes finansēm un www.ziedot.lv savāktajiem līdzekļiem , kur ziedotāji bija visas Latvijas iedzīvotāji, tai skaitā cilvēki no Preiļu novada.

Nometnes nosaukums ir “SAULESPUĶE”, kas izvēlēts, jo visā pasaulē un arī Latvijā saulespuķe asociējas ar Ukrainu, un šajā nometnē vēlamies viņiem dāvāt mazliet Latvijas saules, dzīvesprieka, mīlestības, emociju prieka bērniem, kuri pārdzīvojuši prātam grūti aptveramus un sāpīgus notikumus. Nometne notiek Tukuma novada, Engures pagasta Abragciemā, pašā jūras krastā, no 27. jūnija līdz 6. jūlijam.

Bērnus uz Latviju pavada Ņižinas brīvprātīgo štāba vadītāja Tamara Stratilat, kurai pievienojušās Ņižinas jaunatnes centra direktore Andžela Timčenko un brīvprātīgās organizācijas “Laiks mums” vadītāja Gaļina Bjanka. Grupā pārsvarā ir bērni, kuru vecāki piedalījās kaujās pilsētas aizstāvēšanas laikā, tostarp divi bērni, kuru tēvs, pēc tautības armēnis, kaujās zaudējis abas kājas. Bērnu vidū ir brīvprātīgie, kuri smagāko kauju periodā veica dažādus sabiedriskos pienākumus, kā arī talantīgie bērni, kuri iesaistījušies iepriekšējos Preiļu un Ņižinas sadraudzības projektos.

Nometnes laikā tās dalībniekiem būs pieejamas fizioterapeita un psihologa konsultācijas, paredzētas dažādas sportiskas aktivitātes brīvā dabā, kultūras un muzikāli pasākumi, ekskursijas, kas ļaus ukraiņu bērniem iepazīties ar Latviju, tās dabu un cilvēkiem.

Šajās desmit dienās bērni izbaudīs jūras viļņu pieskārienus, silto sauli, kas šajās dienās īpaši lutina. Viņus gaida ļoti interesantas nodarbības ar pulciņu vadītājiem, kurās būs iespēja radoši izpausties, veidot kolāžas, zīmēt, strādāt ar dabas materiāliem, iepazīt jaunas tehnikas un netradicionālus materiālus, izgatavot piemiņas suvenīrus. Būs jautras sporta aktivitātes, atveseļojošas un relaksējošas nodarbības ar fizioterapeitu. Rīta mundrumu varēs iegūt rīta rosmēs un grupu vingrošanā, kas palīdz saliedēt kolektīvu. Pēc izvēles varēs piedalīties individuālās konsultācijās ar fizioterapeitu un nodarbībās ar iespēju kinezioloģiskajai teipošanai un  mīksto audu tehnikām.  Nometnes dalībnieki rīta un vakara apļos varēs  izteikt viedokli, dalīties iespaidos un emocijās ar psihologu, kurš palīdz tās saprast un sniegt atbalstu. Raisīsies ikdienišķas, sadzīviskas sarunas par komunikāciju, prieku, radošumu  un atbrīvošanos  no emocionāla bloka, lai mazinātu spriedzi, kas veidojas ķermenī.

Nometnes dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Latvijas pērli – Rundāles pili un izstaigāt skaistā parka labirintus, ieelpot rožu smaržu un apbrīnot krāsu dažādību. Viesosimies Dzintaros un izbaudīsim Tērvetes parka burvību un atrakcijas. Dosimies ekspedīcijā gar jūras krastu līdz Engures molam, atpūtīsimies Latvijas Valsts mežu izveidotā atpūtas vietā. Ekspedīcijas laikā nometnes dalībniekiem būs jāmeklē akmentiņš, ko pēc tam nodarbībās vajadzēs apgleznot.

Preiļu novada pašvaldība pateicas Latvijas Bērnu fondam, organizācijai “ziedot.lv”, Viduslatgales pārnovadu fondam, personīgi Agitai Kaupužai par sniegto finansiālo un organizatorisko atbalstu nometnes rīkošanā.

Kolektīvais atbalsts, ko esam snieguši šai konkrētajai bērnu grupai, ir mūsu kopējais ieguldījums Ukrainas atbalstam, tās smagajā cīņā ar Krievijas agresiju!

Nometni vada pedagogu grupa no Preiļu novada Lidijas Ceriņas vadībā.

 

Ar sveicienu no Abragciema, nometnes vadītāja Lidija Ceriņa

Atskats uz pasākumu “Dārgumu lāde” Pelēčos

Heisā, hopsā!!! Vai Tu arī satiki Pepiju ar pirātu draugiem Pelēčos???

25. jūnijā Pelēčus pieskandināja jautras bērnu čalas un ņipra soļu dipoņa, jo šeit meklēt pazudušos dārgumus bija ieradušies tuvi un tāli ciemiņi. Pasākums “Dārgumu lāde” notika Pelēčos un tajā piedalījās 10 komandas. Diena sākās ar iesildīšanās dejiņu jautro pirātu – Kapteiņa Āķa, Ierindnieka Smārta, Džeka Čikena, Haizives Šarkas un Pepijas vadībā. Turpinājumā 10 komandas izvēlējās sev dažādu krāsu pirātu cepurītes un metās spraigā fotoorientēšanās sacensībā pa Pelēču ciemata teritoriju! Uzdevumi 10 kontrolpunktos bija dažādi – aktīvi, radoši, izzinoši, jautri… Un 5 punktos komandas sagaidīja Pepija ar palīgiem. Kādā no uzdevumiem bija jāsaliek augstākais Jengas kluču tornis ar lieliem zvejas cimdiem rokās, citā jāmet mērķī ar slapjām švammītēm, jāizrok apslēptā norāde un jāatšifrē vēstījums, jāizmēra ozola apkārtmērs ar šprīžiem, jāatbild uz jautājumiem par Pelēčiem, Pepiju, jānofotografējas atbilstoši norādītajām lomām, jāsalasa pušķītis un jāsapin vainadziņš, jāatbild uz āķīgajiem jautājumiem… Katrā uzdevumā komandas tika pie 1 aploksnes ar burtiņu, uz izejot visu trasi bija jāsaliek vārds jeb parole. VISAS komandas tika pie foršām balviņām un kopīgi piedalījās radošajās darbnīcās – veidoja kuģīšus un paši sev garšīgus burgerīšus.

Noslēgumā uzzinājām, kas tad ir tas Pepijas lielais dārgums, kas bija pazudis no Dārgumu lādes?! Tā ir ĢIMENE – LIELĀKAIS DĀRGUMS, KAS JĀSARGĀ! Paroles, ko atšifrēja komandas, bija vērtības, kas veido ģimeni – MĪLESTĪBA, SATICĪBA, UZTICĒŠANĀS, KOPĀBŪŠANA, DRAUDZĪBA, ATBALSTS, CIEŅA, LĪDZJŪTĪBA, RŪPES… Diena bija ļoti karsta un aktīva. Paldies visiem dalībniekiem par izturību un pozitīvajām emocijām!

Īpašs paldies foršajiem palīgiem Olita Dmitrijeva, Ilva Juhneviča, Amanda Stendere-Šteinberga, Aija Juhneviča par aktīvo darbošanos!!!

Pasākumu īstenoja biedrības “Sabiedriskais centrs “Aizkalne”” un “Nīdermuižas draudze”
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas Valsts budžeta līdzekļiem.

Pasākuma koordinatore  Sandra Stendere- Šteinberga

Apkopoti iedzīvotāju aptaujā iegūtie rezultāti

28.06.2022.

Lai noskaidrotu Preiļu novada iedzīvotāju viedokli par apmierinātību ar pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, veiktajiem darbiem, realizētajiem projektiem aizvadītajā gadā, informācijas pieejamību un citiem iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem, sekmētu sadarbību ar pašvaldību un veicinātu sabiedrības līdzdalību novada attīstībā, Preiļu novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus piedalīties aptaujā un aizpildīt anketu laika posmā no 2022. gada 23. maija līdz 13. jūnijam.

Kopā savu viedokli pauduši 339 respondenti: 293 aizpildījuši elektroniskās anketas, 56 drukātā veidā, no kurām derīgas 46 anketas (10 aizpildītas nepilnīgi vai nepareizi). Respondentu skaits pret novada kopējo iedzīvotāju skaitu, kas saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem Preiļu novadā 2021. gada sākumā bija 17 702 iedzīvotāji, sastāda 1.92 %, attiecīgi uzskatāms, ka aptaujas dati nav pietiekami, tādēļ rezultātu apkopojums netiek norādīts procentos, minēts respondentu skaits.

Sīkāk ar aptaujas rezultātiem aicinām iepazīties skatot materiālu “Aptaujas rezultātu apkopojums” (PDF). 

Ir lietas un darbi, kas prasa ilgāku laiku, lielākus resursus. Un ir tādi procesi, kuru virzībai pietiek vien ar skaidru komunikāciju un visiem saprotamu rīcības plānu. Lielas lietas var sasniegt stiprinot kopienas un veicinot līdzdalību un katra indivīda atbildību. Arī paust viedokli, īpaši racionāli pamatojot ar faktiem, ir līdzdalības forma, tāpēc paldies katram, kurš piedalījās aptaujā un izteica savu viedokli! Sniegtās atbildes palīdz ieraudzīt nianses un pārliecināties par to, kas iedzīvotājiem ir patiesi svarīgs un kas varbūt nav prioritārs.

Lai veicinātu informācijas apriti, ar aktuāliem jautājumiem vai neskaidrībām par pašvaldības vadītiem procesiem, aicinām vērsties Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļā (kontakti ŠEIT).

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

 

Projekta “Amatu prasmes tūrisma telpā” (Tour de Crafts) aktivitātes

Preiļu novada pašvaldība turpina realizēt Latvijas Lietuvas pārrobežu programmas projektu Nr. LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā/Tour de Crafts”.

Projektā paredzēts veicināt tradicionālo amatniecības prasmju attīstīšanu un popularizēšanu, pārrobežu teritorijas kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanu un kopīgu tūrisma produktu veidošanu partneru teritorijās Latgalē un Zemgalē, Utenas un Panevēžas apgabalos.

Projekta ieviešanas termiņš ir 2022. gada 31. decembris.

2022. gada 31. janvārī tika parakstīts būvdarbu līgums par vienu no projekta aktivitātēm –  Preiļu pils 1. stāva daļas atjaunošanu. Būvdarbus veic piegādātāju apvienība SIA “Preiļu celtnieks” un SIA “Preiļu santehniķis”. Būvdarbu veikšanas termiņš ir 8 mēneši. Telpas būs atjaunotas ar mērķi tur izvietot 5D interaktīvo izstādi.

Uzsākta arī projekta aktivitāte –  interaktīvas izstādes izveidošana par amatniecību ar inovatīvu 5 dimensiju (5D) aprīkojumu. Izstādes koncepcijas nodrošināšanai notiek videofilmēšana, kur personāži ir Preiļu novada amatnieki. Līgums noslēgts ar SIA “Tomega”, līguma izpildes termiņš 2022. gada 1. decembris.

Preiļu novada pašvaldība no 2022. gada 1. līdz 3. jūnijam pie sevis uzņēma visu projekta partneru pārstāvjus – amatniekus keramikas radošajās darbnīcās. Dalībniekiem bija iespēja piedalīties 4 meistarklasēs. Radošās meistarklases vadīja Preiļu novada keramikas meistari Raivo Andersons un Kristīne Nicmane, porcelāna meistare Sintija Bērziņa, vides dizainere Guna Egle.

2022. gada 9. jūnijā Preiļu novada amatnieki piedalījās Anīkšču Mākslas inkubatora-Mākslas studijas rīkotajā Mākslas gadatirgū, kur bija iespēja piedalīties radošajās meistarklasēs un izstādīt arī savus radošos darbus apskatei.

Papildu informācija par projektu: https://latlit.eu/lli-539-tour-de-crafts/ un https://preili.lv/attistiba/pasvaldibas-projekti/2014-2020/parrobezu-sadarbibas-projekti/amatu-prasmes-turisma-telpa-craftsmanship-as-tourism-product-without-borders-tour-de-crafts/

Informāciju sagatavojusi
projekta koordinatore Sanita Meļko

 Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Preiļu novada dome, un tās nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Preiļu un Līvānu novadu čempionāts vieglatlētikā jauniešiem un pieaugušiem, 13. Līgu un Jāņu čempionāts vieglatlētikā veterāniem

2022. gada Līgo diena Preiļu pilsētā īpaši raiti un daudzpusīgi tika ielīgota uz stadiona. Vieglatlētikas čempionāts pulcēja ap 200 dažāda vecuma sportistu. Sacensību sektoros bija iespēja satikties jaunatnei ar vecmeistariem. Sacensību jaunākais dalībnieks bija 11 gadus jauns, bet vecākais jau nosvinēja savu 88. dzimšanas dienu. Tieši iespēja startēt dažādu paaudžu sportistiem bija šo sacensību unikalitāte. Viens otru atbalstot un pamācot, priecājoties un brīnoties, plecu pie pleca virzījās uz izvirzītiem mērķiem.

Lielākais skaits dalībnieku bija no Preiļiem un Līvāniem, bet priecājāmies, ka varējām uzņemt dalībniekus no Augšdaugavas, Daugavpils, Balvu, Jaungulbenes, Jēkabpils,  Jūrmalas, Krāslavas, Ķeguma, Madonas, Mārupes, Olaines, Sēlijas, Valmieras un Viļānu novadiem.

Atsevišķs prieks par novadnieku sasniegumiem! Jaunatnes izpildījumā ar prieku varējām baudīt Raivo Liniņa 3000 m soļošanu, Nikitas Baikova šķēpa mešanu, Ervīna Brakovska augstlēkšanu. Tāpat katrs no sporta skolas treneriem varēja priecāties par gandrīz 60 audzēkņu startiem.

Labi sasniegumi arī mūsu novada vecmeistariem. Katrs savā vecuma grupā izcīnīja godalgoto vietu, bet veterānu sacensībās, lai kāptu uz pjedestāla, nepietiek ar uzvaru savā vecuma grupā. Ir nepieciešams uzrādīt labu rezultātu, lai pēc koeficienta pielietošanas nezaudētu kādam vecākam konkurentam. Preiļu novada godu veiksmīgi aizstāvēja Olga Borisova (šķēpa mešanā, augstlēkšanā un lodes grūšanā), Feoktists Pušņakovs (100 m, 400 m, šķēpa mešanā), Natālija Krupina (1500 m), Ilona Aizpuriete (100 m, 1500 m), kā arī novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns (lodes grūšanā, šķēpa mešanā, augstlēkšanā). Mūsu vecmeistari gatavojās Latvijas čempionātam, bet bija dalībnieki, kuri sekoja augstākiem mērķiem – dalība The World Masters Athletics championship 2022 Tamperē, Somijā. Varējām vērot lielisku 1500 m skrējienu madonieša Pētera Ārenta (68 gadi) izpildījumā – 5:05,00 pēc koef.-3:51,16, kurā tika sasniegts jauns Latvijas rekords vecmeistariem. Visi vecmeistaru rezultāti apskatāmi  https://lvva.lv/lj22/show_visi_lj22.php , bet jauniešu sasniegumi fiksēti https://athletics.lv/lv/event/38808/preilu-un-livanu-novadu-cempionats-vieglatletika

Turpināsim sekot veterānu un jauniešu panākumiem uz Latvijas un Eiropas stadioniem!

Paldies par atbalstu sacensību rīkošanā Preiļu un Līvānu novadu pašvaldībām, par darbu sektoros vieglatlētikas treneriem un sacensību tiesnešiem, par svētku atmosfēru Preiļu novada BJSS tehniskajiem darbiniekiem un par gardo sieru no AS “Latgales piens” mūsu ilggadējam sacensību sponsoram AS “Preiļu siers”.

Mārīte Pokšāne
Preiļu novada BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizatore

Foto: J. Magdaļenoks (Līvāni)

 

SIA “Preiļu slimnīca” lūdz Veselības ministrijai skaidrot informatīvā ziņojuma projektu par slimnīcu tīkla attīstības stratēģiju

Šodien, 28. jūnijā,  SIA “Preiļu slimnīca” nosūtīja oficiālu vēstuli Latvijas Veselības ministrijai. Vēstules mērķis ir noskaidrot Veselības ministrijas stratēģiju attiecībā uz reģionālo slimnīcu līmeņu maiņu. SIA “Preiļu slimnīca” ir saņēmusi informatīvā ziņojuma projektu par slimnīcu tīkla attīstības stratēģiju (turpmāk – informatīvais ziņojums). Informatīvajā ziņojumā SIA “Preiļu slimnīca” ir definēta kā 1. līmeņa slimnīca, bet ziņojumā nav skaidrojuma par pakalpojumiem, kurus sniegs 1. līmeņa slimnīca pēc reformas.

Vienīgais normatīvais dokuments, kas nosaka darba organizāciju atbilstoši katras slimnīcas līmenim, ir Ministru kabineta noteikumi Nr. 555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”. No tā izriet, ka, pazeminoties SIA “Preiļu slimnīca” līmenim, ir jālikvidē veselības aprūpes pakalpojumi, kuri uz doto brīdi ir nodrošināti atbilstoši normatīvajām prasībām:

  • Akūtā ginekoloģijas un dzemdību palīdzība slimnīcā un uzņemšanas nodaļā;
  • Diennakts neatliekamā (akūtā) palīdzība uzņemšanas nodaļā (ķirurgs, ginekologs, radiologs, anesteziologs);
  • CT valsts dotētais pakalpojums, kurš atbilst 2. līmeņa slimnīcām;
  • Intensīvā terapija un akūtā palīdzība Terapijas nodaļā.

Slimnīcas valde un mediķi norāda uz neizbēgamu pakalpojumu likvidāciju reģionā, zaudējot darbiniekus, kuri reformas rezultātā aizies no medicīnas vai sameklēs citu uzņēmumu. Tas spēcīgi ietekmēs ambulatoro pakalpojumu pieejamību un apjomu. Dienas stacionārā tiktu pārtraukti vai būtiski samazināti apjomi sekojošiem pakalpojumiem: plānveida ķirurģija, traumatoloģija, ginekoloģija, ultrasonogrāfija, endoskopija, rentgenoloģija un datortomogrāfija.

Tādēļ vēstulē SIA “Preiļu slimnīca” pieprasa skaidrojumu par sekojošiem jautājumiem:

  • Kad ir reformas īstenošanas uzsākšanas datums?
  • Kādus veselības aprūpes pakalpojumus nodrošinās SIA “Preiļu slimnīca” pēc reformas?
  • Pakalpojumu apjoma samazināšanās SIA “Preiļu slimnīca” līmeņošanas rezultātā traucēs sasniegt ERAF Projekta Nr. 9.3.2.0/18/I/018 “SIA “Preiļu slimnīca” dienas stacionāra pārbūve” – izvirzīto mērķi, tāpēc, kurš segs zaudējumus, ja netiks izpildīti Centrālās finanšu un līgumu aģentūras   nosacījumi reformas rezultātā?

SIA “Preiļu slimnīca” valde un darbinieki ir mērķtiecīgi nolēmuši pastāvēt uz plaša veselības aprūpes pakalpojumu klāsta saglabāšanu reģionā. Arī Preiļu novada pašvaldība izmantos visas iespējas, lai saglabātu pēc iespējas vairāk darbavietu un nodrošinātu kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi mūsu novadā.

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

Jauniešu iniciatīvu projekts “reSTART” Preiļos

27.06.2022.

9. jūnijā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma (RTRIT) struktūrvienībā Preiļos norisinājās projekta “reSTART” noslēdzošā aktivitāte, kur jaunieši aktīvi darbojās savā un draugu sociālā tīkla tēla analizēšanā un vērtēšanā. Tika apzināts personiskā tēla izskats sociālajos tīklos un cik daudz informācijas par to var nolasīt cita persona. Lektora Artūra Homina vadībā jaunieši aizdomājās, kā viņu sociālo tēlu redz topošais darba devējs un kā tas var ietekmēt nākotnes karjeru.

Aprīlī divdesmit projekta dalībnieki trīs dienas pavadīja diennakts seminārā viesu mājā “Ēdene”. Projektā jaunieši socializējās, komunicēja un kopīgi izspēlēja dažādas izglītojošas spēles, kas veicina dizaina domāšanu, profesijas izvēli, kā arī palīdz noteikt jauniešu dotības – līderis vai vadītājs, caur praktiskiem uzdevumiem ļaujot jauniešiem saprast savas esošās zināšanas un intelektuālo potenciālu.

Projektu īstenoja biedrība DUEsport, kas tiek organizēts atklātā projekta “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projekta” ietvaros. Jaunatnes iniciatīvu projektu finansē ESF projekts Nr.8.3.4.0/16/1/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

Informāciju sagatavojusi
Alise Timermane, biedrība DUEsport

Sabiedriskā transporta maršrutu izmaiņas Preiļu novadā no 1. jūlija

Kā iepriekš medijos bija ziņots, ar 2022. gada 1. jūliju mainās komersants, kas veic pasažieru pārvadājumus Preiļu novadā.  Iepriekš pakalpojumu nodrošināja SIA “Jēkabpils autobusu parks” (JAP), bet jau 1. jūlijā Preiļu novada iedzīvotājus un viesus pārvadās autobusi, kas pieder SIA “Tukuma auto”.

Sazinoties ar SIA “Tukuma auto” esam saņēmuši informāciju, ka līdztekus pārvadātāja izmaiņām, Preiļu novada iedzīvotājus sagaida arī izmaiņas maršrutos, par ko Latvijā atbild Valsts SIA “Autotransporta direkcija” (VSIA LAD). 15. jūnijā Preiļu novada pašvaldība lūdza Valsts SIA “Autotransporta direkcijai” informāciju par maršrutiem, kas tiek slēgti sākot ar šī gada 1. jūliju. Šobrīd esam saņēmuši sarakstu ar slēdzamajiem maršrutiem un pēc konsultācijām ar Latgales Plānošanas reģionu, esam nolēmuši lūgt sabiedrības iesaisti, lai pārliecinātos, ka iedzīvotāji ir informēti par Valsts SIA “Autotransporta direkcija” veiktajām maršrutu izmaiņām. Aicinām iedzīvotājus rūpīgi izpētīt šo sarakstu un griezties Latgales Plānošanas reģionā (Iveta Dubrovska, 29193915, iveta.dubrovska@lpr.gov.lv), ja kādas no zemāk minētajām maršrutu izmaiņām spēcīgi ietekmē jūsu iespējas pārvietoties.

Direkcija informē, ka turpmāk nekursēs sekojoši reisi:

1.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.5711 Preiļi-Lomi-Viļāni reiss nr.3 plkst.06:35 no Preiļu AO (izpilde-pirmdienās, trešdienās, piektdienās);

2.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.5712 Preiļi-Galēni-Viļāni reiss nr.7 plkst.15:20 no Preiļu AO (izpilde-svētdienās);

3.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6652 Preiļi-Rudzāti reiss nr.6  plkst.18:20 no pieturas “Rudzāti” (izpilde-otrdienās, trešdienās, ceturtdienās);

4.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6886 Preiļi-Arendole-Duntišķi reiss nr.5 plkst.06:15 no Preiļu AO (izpilde-pirmdienās, trešdienās, piektdienās);

5.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6926 Preiļi-Aizkalne-Ārdava reiss nr.5 plkst.06:50 no Preiļu AO (izpilde-otrdiena, ceturtdiena);

6.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6943 Preiļi-Upmala-Līvāni reiss nr.7 plkst.12:20 no pieturas “Upmala” (izpilde-svētdienās);

7.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6943 Preiļi-Upmala-Līvāni reiss nr.10 plkst.13:30 no pieturas “Rožupe” (izpilde-svētdienās);

8.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6960 Preiļi-Rudzāti-Steķi reiss nr.3 plkst.17:20 no Preiļu AO (izpilde-pirmdienās, piektdienās);

9.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6960 Preiļi-Rudzāti-Steķi reiss nr.8 plkst.18:10 no pieturas “Steķi” (izpilde-pirmdienās, piektdienās);

10.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6962 Preiļi-Silajāņi reiss nr.1 plkst.07:35 no Preiļu AO (izpilde-no pirmdienas līdz piektdienai, skolēnu brīvdienās);

11.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6977 Preiļi-Feimaņi reiss nr.7 plkst.06:20 no Preiļu AO (izpilde-no pirmdienas līdz piektdienai);

12.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6982 Preiļi-Vārkava-Upmala-Duntišķi reiss nr.10 plkst.18:10 no pieturas “Upmala” (izpilde-no pirmdienas līdz piektdienai);

13.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6987 Preiļi-Aizkalne-Preiļi reiss nr.03 plkst.16:30 no Preiļu AO (izpilde-piektdienās);

14.Reģionālās nozīmes maršruta Nr.6988 Preiļi-Riebiņi reiss nr.03 plkst.06:50 no Preiļu AO (izpilde-no pirmdienas līdz piektdienai).

Informāciju apkopojusi
Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

Informācija par ceļu remontdarbiem Liepu un Mehanizatoru ielās

Informējam, ka 28. un 29. jūnijā Liepu ielā un Mehanizatoru ielā tiks veikti asfalta seguma remontdarbi. Lūgums iedzīvotājus nenovietot automašīnas shēmā iezīmētajos ceļu posmos.

Sabiedrībā virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015. – 2020. novērtējums

Biedrība “Preiļu rajona partnerība” (turpmāk – partnerība) šobrīd ir uzsākusi Sabiedrībā virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015. – 2020. novērtējumu. Novērtējuma ietvaros tiks veikta analīze par stratēģijas ieviešanas gaitu un pienesumu biedrības darbības teritorijas attīstībai, tiks formulēti priekšnoteikumi tālākai efektīvai partnerības un sadarbības partneru darbībai Preiļu un Līvānu novadu teritorijās, kā arī definēti turpmākie darbības virzieni 2021. – 2027. plānošanas periodam.

Lai partnerība varētu izvērtēt stratēģijas ietvaros paveikto un definēt turpmākās darbības nākamās stratēģijas izstrādei, ir nepieciešams Jūsu, kā projektu iesniedzēju, īstenotāju viedoklis.

Plānotās tikšanās norises vietas:
Līvānu novadā:
– Līvānos, 05.07.2022. plkst. 10.00 biedrības “Baltā māja” telpās
– Sutros, 05.07.2022. plkst. 13.00. pagasta pārvaldes telpās
– Rudzātos, 06.07.2022. plkst. 10.00, pagasta pārvaldes telpās

Preiļu novadā:
– Galēnos, 06.07.2022. plkst. 13.00, pagasta pārvaldes telpās

Par tālākajām tikšanās norises vietām un laikiem tiks ziņots!

Informāciju sagatavojusi
Baiba Vucenlazdāne, biedrības “Preiļu rajona partnerība” projektu vadītāja

Autovadītāju ievērībai: karstā laikā uz nokalpojušajiem asfalta segumiem var rasties izsvīdumi; aicinām informēt LVC

Atbilstoši meteorologu prognozēm tuvākajās dienās gaisa temperatūra visā Latvijā sasniegs 33⁰ C, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ir izsludinājis sarkano brīdinājumu visā valsts teritorijā. Šādā gaisa temperatūrā uzkarst arī autoceļu asfalta segums, tāpēc posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī un bedru labojumu vietās, var veidoties izsvīdumi, kuri var būt slideni. Īpaša uzmanība ceļa stāvoklim un šiem izsvīdumiem ir jāpievērš motobraucējiem, kuriem var traucēt arī smilts, ar kuru tiek kaisītas izsvīdumu vietas.

Aicinām satiksmes dalībniekus informēt par šādām vietām, zvanot uz VSIA  Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555, lai ceļu uzturētāji varētu operatīvi veikt svīduma vietu apstrādi.

Autoceļa asfalta segumam uzkarstot līdz temperatūrai, kas pārsniedz  50⁰ C, seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust. Lai uzlabotu seguma saķeri ar auto riepām un satiksmes drošību, svīduma vietas nepieciešams vienmērīgi nokaisīt ar smilti vai sīkām šķembām. Lielākā izsvīdumu varbūtība ir uz tiem ceļiem, kuri ir sliktā tehniskajā stāvoklī un kur bedres ir labotas ar bitumena emulsiju un sīkšķembām un ir daudz ielāpu vietu. Ceļa segumu svīšana ir atkarīga arī no satiksmes intensitātes – jo intensitāte augstāka, jo vairāk bitumena emulsijas tiek izspiests uz seguma virsmas un lielāka iespēja, ka parādīsies svīdumu vietas.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – Tavs staRTA punkts Rēzeknē!

No 5. jūlija Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) sāksies jauno studentu uzņemšana.  Šis ir īstais laiks izvēlēties iegūt konkurētspējīgu augstāko izglītību, mūsdienīgā, perspektīvā augstskolā, kura saglabā stabilas pozīcijas Eiropas Savienības augstskolu novērtēšanas sistēmā “U-Multirank”,  iekļūstot 21 pasaules labāko universitāšu vidū.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija kopumā piedāvā 49 studiju programmas pilna un nepilna laika studijām visos līmeņos – pamatstudijās, maģistra un doktora līmenī – trīs fakultātēs – Ekonomikas un pārvaldības; Inženieru fakultātē; Izglītības, valodu un dizaina. Pašlaik RTA studē pāri par 1650 studentiem no Latvijas un ārvalstīm. RTA ir 6. lielākā valsts dibinātā augstākas izglītības iestāde.

Moderna studiju vide, mūsdienīgs laboratoriju aprīkojums, draudzīga atmosfēra un pats galvenais – valsts finansētas budžeta vietas pilna laika studijām. RTA ir zinoši pasniedzēji un savas izvēlētās studiju jomas profesionāļi. Vairāk nekā 60% akadēmiskā personāla ir ar doktora zinātnisko grādu.

Akadēmijai ir viens no labākajiem tehniskajiem nodrošinājumiem, studentiem ir iespēja veikt laboratorijas darbus modernās laboratorijās ar augstas klases aprīkojumu, darboties izvēlētajā zinātņu jomā, piedalīties konkursos Latvijā un ārzemēs. Akadēmija nodrošina dzīvošanas iespējas dienesta viesnīcā, kā arī stipendijas labākajiem un aktīvākajiem studentiem.

Seko līdzi:

www.rta.lv

https://www.facebook.com/Rezeknes.Tehnologiju.akademija

https://www.instagram.com/rezeknestehnologijuakademija/

https://twitter.com/RezTehAkademija

Papildus informācijai:

e-pasts: uznemsana@rta.lv, tālr. 26656553

Aptur Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbību

No 1. jūlija uz laiku tiek apturēta Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbība, ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības samazinājumu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Līdz šim bezmaksas tālruņa konsultanti nodrošināja iedzīvotājiem pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19 infekciju, kā arī sniedza informāciju par vakcināciju un digitālajiem Covid-19 sertifikātiem.

Attālināti pieteikties vakcīnas pret Covid-19 saņemšanai iedzīvotāji arī turpmāk var tīmekļvietnē www.manavakcina.lv. Vakcinācijai var pieteikties arī sazinoties ar sava ģimenes ārsta praksi vai veicot pierakstu tuvākajā ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetā. Savukārt gadījumā, ja seniors vēlas pieteikt vakcināciju mājās, NVD aicina zvanīt pa tālruni 80001234 (darba laiks: pirmdienās – ceturtdienās plkst. 8.30 – 17.00; piektdienās plkst. 8.30 – 15.00).

Rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem par digitālo Covid-19 sertifikātu saņemšanu un izmantošanu iespējams tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Digitālais Covid-19 sertifikāts”.

Kopš Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbības sākuma, 2021. gada 10. februārī, iedzīvotājiem ir sniegtas vairāk nekā 720 tūkst. konsultāciju. Nodrošinātas arī atbildes uz vairāk nekā 45 tūkst. e-pastiem ar jautājumiem par Covid-19 vakcināciju un digitālajiem sertifikātiem.

NVD skaidro, ka atkarībā no prognozējamās Covid-19 infekcijas slimības izplatības šā gada rudenī un vajadzības nodrošināt iedzīvotājiem telefoniskas konsultācijas par aktualitātēm vakcinācijas veikšanas un digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošanas jomā, nepieciešamības gadījumā tiks vērtēta uzziņu tālruņa 8989 darbības atjaunošana.

Informāciju sagatavojusi
Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga

Preiļu novada domes kārtējās sēdes darba kārtība

PREIĻU NOVADA DOMES SĒDE
2022. gada 30. jūnijā plkst. 10.00
Raiņa bulvāris 19, Preiļos, 2.stāva zālē

DARBA KĀRTĪBA

Finanšu komitejas jautājumi:
1. Par Preiļu novada pašvaldības noteikumu “Par suvenīru iegādi un tirdzniecību Preiļu novada pašvaldībā” apstiprināšanu.
2. Par finansiālu atbalstu pašvaldības sadraudzības pilsētai Nižinai Ukrainā.
3. Par taloniem pārtikas iegādei Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam.
4. Par finansiālu atbalstu deju kopai “Dancari”.
5. Par aizdevumu projektam Nr.3.3.1.0/20/I/011 “Preiļu pils 1.stāva atjaunošana komercdarbības attīstības nodrošināšanai”.
6. Par aizdevumu Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta Nr. LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā”/”Tour de Crafts” realizācijai.
7. Par finansējuma piešķiršanu Preiļu novada augsta līmeņa sportistiem.
8. Par līdzekļu paredzēšanu Preiļu autoostas avārijas novēršanas remontam.
9. Par papildus līdzekļu piešķiršanu Preiļu Galvenajai bibliotēkai.
10. Par komunālo parādu dzēšanu.
11. Par pirkuma līguma noslēgšanu.
12. Par pašvaldības dzīvokļa atsavināšanu.
13. Par kustamās mantas -automašīnas AUDI A6 ar valsts reģistrācijas numura zīmi GF9658 izsoli.
14. Par pašvaldības nekustamā īpašuma Somersētas ielā 23, Aglonā atkārtotu nomas tiesību izsoli un izsoles noteikumu apstiprināšanu.
15. Par nekustamā īpašuma Daugavpils iela 64, Preiļi, nomas tiesību izsoli.
16. Par nekustamā īpašuma “Rozes” nosacītās cenas apstiprināšanu un pirkuma līguma noslēgšanu.
17. Par izsoles rezultātu apstiprināšanu (nekustamais īpašums “Skolas”, Silajāņu pagasts, Preiļu novads).
18. Par zemes vienību reģistrāciju zemesgrāmatā.
19. Par iesnieguma izskatīšanu.
20. Par Preiļu novada pašvaldības 2021. gada Publiskā gada pārskata apstiprināšanu.

Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas jautājumi:
21. Par ziņu par deklarēto dzīvesvietu anulēšanu.
22. Par sociālo dzīvokļu īres līgumu pagarināšanu.
23. Par uzņemšanu rindā uz pašvaldības dzīvojamo platību.
24. Par pašvaldības dzīvokļa īres līguma pagarināšanu.
25. Par atteikšanos no pašvaldības dzīvojamās platības.
26. Par Preiļu novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 2022/22 “Pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas, uzņemšanas, atskaitīšanas un diennakts uzraudzības pakalpojuma sniegšanas kārtība Preiļu novada pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas” precizēšanu.
27. Par Preiļu novada pašvaldības Ētikas kodeksa apstiprināšanu.
28. Par Preiļu Galvenās bibliotēkas un Preiļu novada pagastu bibliotēku maksas pakalpojumu cenrāžu apstiprināšanu.
29. Par Preiļu novada Salas sākumskolas, Riebiņu vidusskolas un Pelēču pamatskolas internātu slēgšanu.
30. Par Preiļu novada pašvaldības vispārējo izglītības iestāžu tarificējamo pedagogu, atbalsta personāla darba slodžu sadali no pašvaldības budžeta.
31. Par jaunas amata vienības izveidi Preiļu novada Labklājības pārvaldē.

Infrastruktūras un novada attīstības komitejas jautājumi:
32. Par Preiļu novada domes 2022.gada 26.maija lēmuma (protokols Nr.13, 35.§) atcelšanu.
33. Par Preiļu novada pašvaldības saistošo noteikumu „ Par Preiļu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai” precizēšanu.
34. Par Preiļu novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 2022/32 “Par reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas un afišu stendu izmantošanas kārtību Preiļu novadā” precizēšanu.
35. Par saistošo noteikumu “Sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas un lietošanas kārtība Preiļu novadā” apstiprināšanu.
36. Par saistošo noteikumu “Par ielu tirdzniecības un tirgus statusa piešķiršanas kārtību Preiļu novadā” apstiprināšanu.
37. Par Preiļu novada pašvaldības noteikumu “Par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju klasificēšanu” apstiprināšanu.
38. Par Preiļu novada ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna un Energopārvaldības sistēmas (EPS) rokasgrāmatas apstiprināšanu un Energopārvaldības sistēmas (EPS) ieviešanu un īstenošanu Preiļu novada pašvaldībā atbilstoši ISO 50001 standarta prasībām.
39. Par pieminekļa demontāžu par godu Padomju armijas karavīriem Gaiļmuižā, Rušonas pagastā, Preiļu novadā.
40. Par izmaiņām pašvaldības autoceļu un ielu reģistrā.
41. Par ceļu uzturēšanas klašu publikāciju masu saziņas līdzekļos vasaras sezonai 2022. gadam.
42. Par rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līguma slēgšanu un zvejas limita pašpatēriņa zvejai Dovales ezerā 2022.gadam iedalīšanu.
43. Par rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līguma slēgšanu un zvejas limita pašpatēriņa zvejai Rušonas ezerā 2022.gadam iedalīšanu.
44. Par rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līguma slēgšanu un zvejas limita pašpatēriņa zvejai Pelēču ezerā 2022.gadam iedalīšanu.
45. Par izsoļu rezultātu apstiprināšanu.
46. Par ikgadējā atvaļinājuma daļas piešķiršanu Preiļu novada domes priekšsēdētājam Ā. Vucānam.

Domes priekšsēdētājs                          Ārijs Vucāns

Domes sēdes darba kārtība

Līgo svētku svinēšana SAC “Aglona”

23.06.2022.

Saulgriežu rītā SAC “Aglona” ar Riebiņu  senioru biedrības “Varavīksne” ansambli “Iedvesma” ielīgoja ikgadējos Līgo svētkus!

Kopīgiem spēkiem lasījām Jāņu zāles, ozolu zarus un citas dabas veltes. SAC “Aglona”  visa lielā ģimene izpušķoja pagalmu ar skaistiem vainagiem, zāļu bizēm un brīnišķīgiem Jāņu zāles pušķiem. Notika Jāņu godināšana, tradicionālās Jāņu dienas aktivitātes, jautras dziesmas, cienāšanās ar alu un sieru.

 

SAC “Aglona” sociālā darbiniece
Vija Tomkoviča