Turpinās vakcinācija pret Covid-19: nedēļas nogalē strādās lielie vakcinācijas centri, tostarp Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS

16.04.2021.

Sestdien, 17. aprīlī Rēzeknē būs iespēja vakcinēties ikvienam iedzīvotājam, kurš to vēlas. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām, un iedzīvotāji vakcīnu varēs saņemt, ierodoties liela mēroga vakcinācijas punktā.

Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS vakcinācija notiks sestdien, 17. aprīlī, no plkst.9:00 līdz 17:00.

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiks aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiks prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem. Pārējie vakcinēties gribētāji tiks virzīti pa otru rindu. Brīdī, kad vakcīnu apjoms ir izlietots, vakcinācijas centrs konkrētajā dienā beidz savu darbību.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Šajā nedēļas nogalē brīvo rindu princips paredz, ka vakcinēties ar ražotāja AstraZeneca vakcīnu var nākt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Piektdien, sestdien un svētdien lielajos vakcinācijas centros iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties arī ārpus ierastā prioritāro grupu principa, lai gan prioritāro grupu iedzīvotājus īpaši virzīsim uz atsevišķu, primāro, rindu. Šajās pilsētās esam aktīvi uzrunājuši prioritāro grupu iedzīvotājus, taču AstraZeneca vakcīnu atlikums ļauj nekavējoties vakcinēties arī citiem iedzīvotājiem. Tas īsā laikā nodrošinātu vakcinācijas iestādēs jau iepriekš nogādāto vakcīnu izmantošanu un imunitātes veidošanu sabiedrībā. Šobrīd esam nodrošinājuši, ka citas vakcinācijas iestādes ir saņēmušas pieprasītās vakcīnas no pēdējām piegādēm tādā apjomā, lai turpinātu prioritāro grupu iedzīvotāju vakcināciju.”

Vakcinācija notiks bez iepriekšēja pieraksta un tiks vakcinēts jebkurš iedzīvotājs, kurš atbilstoši centru darbības dienai un laikam būs ieradies centrā līdz brīdim, kad vakcīnas ir pieejamas. Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte.

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: 2 metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Laura Sondore
SIA “Rēzeknes slimnīca”
sabiedrisko attiecību speciāliste
t.20206963

Pēdējās izmaiņas: 16.04.2021.

Sezonas laukstrādniekiem – īpašs nodokļu režīms

Lauksaimnieki, kuri laukstrādniekus sezonas rakstura darbos nodarbina no 1. aprīļa līdz 30. novembrim, iedzīvotāju ienākuma nodokli no šo darbinieku algām var maksāt 15% apmērā, bet ne mazāk kā 0,70 eiro par katru nodarbināšanas dienu.

Sezonas laukstrādnieku reģistrācijai darba devējiem jāizmanto Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS), kurā jāreģistrē ienākumu gūšanas diena, noslēgto līgumu forma un sezonas laukstrādniekiem par darbu aprēķinātā atlīdzība. Papildus Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šie darbinieki nav jāreģistrē.

Tāpat EPS ir nodrošināta iespēja lauksaimniekiem (darba devējiem) apkopotā veidā iegūt visus mēneša laikā ievadītos datus un aprēķināto nodokļa apmēru, to iesniegšanai VID standartizētā formā vienu reizi mēnesī.

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/sezonas-laukstradniekiem-ipass-nodoklu-rezims-1.

Aleksis Jarockis
Komunikācijas departamenta direktors
Tālr. 67083850
E-pasts: Aleksis.Jarockis@fm.gov.lv

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija
Mājaslapa: www.fm.gov.lv
E-pasts: pasts@fm.gov.lv

Par putniem piemērotiem putnu būrīšiem

15.04.2021.

Iestājoties pavasarim, gandrīz katrā pašvaldībā tiek organizētas ar putnu būrīšiem saistītas aktivitātes. Diemžēl, katru gadu Latvijas Ornitoloģijas biedrība (turpmāk – LOB) saskaras ar putniem neatbilstošu un pat bīstamu putnu būrīšu izgatavošanu gan pašvaldības un to institūciju rīkotos pasākumos, gan šādu būrīšu izlikšanu pašvaldības teritorijā. Lūdzam pašvaldības administrāciju un pasākumu organizatorus pievērst uzmanību LOB ieteikumiem putniem piemērotu būrīšu izgatavošanā un izlikšanā:

 1. Nedrīkst būt gluda, noēvelēta būra priekšējās sieniņas iekšpuse. Ja būra sieniņa ir pārāk slidena, jaunie putni var nesasniegt skreju, netikt ārā no būra un aiziet tur iekšā bojā.
 2. Sēžampuļķītis pie skrejas ir lieks. Ja būrim ir šāds “puļķītis”, tas apdraud putnu mazuļus, jo ļauj lielākiem putniem piekļūt būra iemītniekiem. Būrīša iemītniekam iekļūšanai būrī šāds puļķītis nav vajadzīgs.
 3. Būra dēļiem jābūt vismaz divu centimetru biezumā. Tas nodrošinās piemērotu mikroklimatu putniem – pasargās no nosalšanas agros pavasara rītos un no pārkaršanas saulē.
 4. Grīda jāpienaglo starp sieniņām. Tas pasargās būri no piesūkšanās ar lietus ūdeni un ātras satrunēšanas, kas var apdraudēt ligzdu arī putnu ligzdošanas laikā, jo grīda var izkrist no būra pat ligzdošanas laikā.
 5. Mazākiem būrīšiem drošībai vēlams šaurs “gaitenis” pirms skrejas. Pasargājot putnus no plēsējiem, mazajiem jeb zīlīšu būrīšiem ieteicams izveidot pirms skrejas šauru, vismaz sešus centimetrus garu “gaiteni”, ko veido jumtiņa pārlaidums kopā ar zem skrejas pienaglotu vajadzīgā garuma dēlīti.
 6. Būrītim jābūt atveramam, lai to varētu iztīrīt. Sīkie dobumperētāji, izņemot mājas strazdus, ligzdu būvē pa virsu iepriekšējai ligzdai un pēc vairākām reizēm būrītī vairs nav vienas jaunai ligzdai.

Papildu informāciju par putniem piemērotu un drošu būrīšu izgatavošanu, kā arī būrīšu rasējumus un instrukcijas iespējams iegūt LOB interneta vietnē: https://www.lob.lv/noderigi/putnu-burisi/

Viesturs Ķerus,

Valdes priekšsēdētājs

Turpina tradīcijas ar 4. maija Brīvības skrējienu un Brīvības gājienu jau otro gadu kopā, bet attālināti

Viens no šī gada attālinātajiem “Ghetto Games” highlight pasākumiem – Brīvības skrējiens un Brīvības gājiens, norisināsies š.g. 4.maijā, katram dalībniekam veicot sev piemērotāko distanci. Labākie dalībnieki tiks pie balvas, pārējiem būs iespēja iegādāties piemiņas balvu. Svarīgākais atcerēties trīs noteikumus – viena aktivitāte dienā bez atpūtas pauzēm, jebkurā vietā pasaulē.

Jau vairāk kā gadu katrs sportojam attālināti un arī šogad, otro gadu pēc kārtas, 4.maija Brīvības skrējiens un pirmo gadu Brīvības gājiens norisināsies kopā, bet attālināti, katram savā apkārtnē. “Ghetto Games” aicina dalībniekus izvēlēties sev ērtāko distanci skriešanā – 3, 5, 10, 21 vai 42km, bet iešanā nav distances ierobežojumu.

Šogad dalībnieki var skrējiena laikā arī pārdomāt par distances garumu un sportiskā gara ietekmē noskriet vairāk. Piemēram, var izvēlēties 3km, bet veikt 5km, pēc skrējiena nomainīt izvēlēto distanci un rezultāts skaitīsies jaunajā reģistrētajā distancē. Pretēji gan tas nestrādās – kādai distancei dalībnieks piesakās, tik arī ir minimālais distances garums, kurš jāveic, citādi rezultāts netiks ieskaitīts.

Gājiena dalībniekiem nav distances ierobežojumu – jāiet sev ērtākā distance, ņemot vērā savas fiziskās spējas vai jāizaicina sevi jauniem mērķiem. Šo sacensību dalībnieki tiks sadalīti četrās vecuma grupās (U16, U30, U50, U50+) un katrā apbalvos sportistu, kurš nogājis garāko distanci.

Svarīgi, ka dalībnieks vislaik ir kustībā un distanci veic bez atpūtas pauzēm, jo tiks ņemts vērā kopējais aktivitātes laiks. Brīvības skrējiens un Brīvības gājiens norisinās visu dienu un katrs var veikt distanci sev ērtākajā laikā. Oficiālais sacensību starts ir plkst. 10:00 no rīta pēc Latvijas laika.  Pozitīvi, ka ir cilvēki, kuriem patīk skriet vairākas reizes dienā, bet šoreiz skriešanas sacensībās tiks ņemta vērā tikai pirmā veiktā aktivitāte. Pārējās aktivitātes var veikt “Ghetto Games” izaicinājumā #ForFun, kuram var reģistrēties distantrace.com/ghetto mājaslapā. Gājēju rezultāts skaitīsies kopā no visām iešanas aktivitātēm, visas dienas garumā.

Dalība arī šajā pasākumā, kā pārējos #ForFun projektos būs bez maksas un reģistrācija jāveic tieši tajā pašā distantrace.com/ghetto mājaslapā. Skriešanā katras distances sportistiskākā sieviete un ātrākais vīrietis tiks apbalvoti, tāpat arī gājienā, katrā vecuma grupā, izturīgākais sportists tiks apbalvots. Tomēr arī pārējiem būs iespēja atcerēties šīs sacensības, iegādājoties piemiņas balvas.

Tā kā šis ir attālinātais pasākums, aicinām pieteikties cilvēkus arī no citām valstīm, jo attālināti varam būt vienoti visā pasaulē, kā tas bija jau 2020.gada Brīvības skrējienā.

Preiļu novada dome paziņo, ka tiek iznomātas pašvaldībai piekritīgās zemes vienības

Preiļu novada dome paziņo, ka tiek iznomātas pašvaldībai piekritīgās zemes vienības ar kadastra apzīmējumiem 7658 003 0035 (apbūvēta, platība 0,86 ha ) Preiļu novada Preiļu pagastā, 7674 006 0171 platībā 2,3 ha Preiļu novada Saunas pagastā, 7656 002 0410 platībā 1,1517 ha Preiļu novada Pelēču pagastā, 7674 001 0064 platībā 3,0 ha Preiļu novada Saunas pagastā, 7656 005 0284 platībā 0,8 ha Preiļu novada Pelēču pagastā uz pieciem gadiem lauksaimniecības vajadzībām.

Pieteikšanās termiņš – līdz 21.04.2021. iesniedzot pieteikumu elektroniski Preiļu novada domes e- pastā dome@preili.lv. iesniegumā norādot kontaktinformāciju.

Papildus informācija – Nekustamā īpašuma daļas vadītāja Vita Biezaite, tel. 65307328.

Preiļu novada dome 2021. gada 21. aprīlī attālinātā veidā ZOOM platformā rīko nomas tiesību izsoli – Preiļu novada pašvaldības nekustamajam īpašumam A.Paulāna iela 1A, Preiļos uz domājamām daļām no zemes vienības un būves – neapdzīvojamās ēkas daļu

14.04.2021.

Preiļu novada dome 2021.gada 21.aprīlī plkst. 10.00 attālinātā veidā ZOOM platformā rīko nomas tiesību izsoli objektam – Preiļu novada pašvaldības nekustamajam īpašumam ar kadastra Nr. 7601 004 0504 A.Paulāna iela 1A, Preiļos, uz 7732/10195 domājamām daļām no zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 7601 004 0504, (zemes vienības kopējā platība 0,1600 ha), un būves – neapdzīvojamās ēkas ar kadastra apzīmējumu 7601 004 0504 001 (ēkas kopējā platība 1065,5 m2 ) daļu 773,2 m2 platībā.

Izsoles dalības maksa ir 10.00 EUR (desmit eiro, 00 centi) (izsoles dalības maksa netiek atmaksāta).

Izsoles nodrošinājums 375,00 EUR. Dome rēķinu par Izsoles nodrošinājumu neizraksta.

Izsoles solis ir 25,00 EUR (divdesmit pieci eiro un 00 centi).

Izsoles reģistrācijas maksa un nodrošinājuma nauda jāsamaksā līdz 2021.gada 19. aprīļa plkst.12.00. Preiļu novada domes kontā Nr.LV08UNLA0026000130630, SEB banka.

Izsoles noteikumos minētie dokumenti iesniedzami ne vēlāk kā līdz 2021.gada 19.aprīļa, plkst. 12.00. Pēc norādītā laika dokumenti netiek pieņemti.

Preiļu parkā uzstādīts apmeklētāju plūsmas skaitītājs

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Preiļu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli. Projekts “Parks without borders” Nr. LV-RU-023.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam finansiāli  atbalsta  vienotas  pārrobežu  attīstības  aktivitātes  ar  mērķi uzlabot  reģionu konkurētspēju,  izmantojot  to potenciālu  un  atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Latvijas-Krievijas pārrobežu projekta “Parki bez robežām” (Lv-RU-023) aktivitāšu ietvaros Preiļu parkā tika uzstādīts elektroniskais apmeklētāju plūsmas skaitītājs. Minētā iekārta uzskaitīs parka apmeklētājus un sniegs datus, kurās dienās, stundās parka apmeklētāju plūsma ir visaktīvākā, vismazākā utt. Šādi arī varēs labāk izprast, cik tad ir intensīva parka apmeklētāju plūsma.

Tā kā lielajā 47ha parkā ir vairākas ieejas, tad Apmeklētāju plūsmas skaitītājs ir iegādāts tāds, kurš nav stacionārs, to var periodiski pārvietot uz citām parka ieejām. Līdz ar būs iespējams ik pa laikam veikt apmeklētāju plūsmas uzskaiti no vairākām parka ieejām un analizēt plūsmu dinamiku.

Iegūtie apmeklētāju uzskaites dati tiks izmantoti tūrisma statistikas veidošanai un parka attīstības plānošanai.

  

Projekta vadītāja

S.Čingule-Vinogradova

Nordplus-eTwinning projekta “Wonders of the digital world” noslēgums LV – Preiļu 1. pamatskolā

Iecerētā partnerskolu uzņemšana no Dānijas (Sct.Jacobi Skole), Lietuvas (Siauliai Juventa Progymnasium) un Igaunijas (Peetri Kindergarten-Secondary School) pagājušā gada maijā neizdevās, pandēmijas dēļ. Cerējām, ka projekta noslēgumu realizēsim klātienē šopavasar, bet atkal nekā.

No 6. līdz 9.aprīlim tomēr tikāmies – šoreiz gan neierasti – Zoom platformā ar daudzveidīgu programmu, kura tapa, izmantojot dažādus sadarbības rīkus – Google, Kahoot, Padlet, Tricider. Tika filmēts, montēts, tulkots, meklēta informācija un foto, veidotas prezentācijas un viktorīnas par Preiļiem, Aglonu un Latviju. Informācija par katras dienas notikumiem tika ievietota TwinSpace.

Annija Akmentiņa & skolas pašpārvaldes komanda skolotājas Ilzes Brokas vadībā, nofilmēja lielisku videoekskursiju par Preiļu 1. pamatskolu, kuru projekta vajadzībām samontēja un titrus angļu valodā pievienoja Katrīne Vasiļevska.

Annija Akmentiņa un Juris Mičulis iejutās vadītāju lomā.

Atraktīvi ar ikrīta laika apstākļiem iepazīstināja Undīne Stalidzāne, Rainers Baumanis, Markuss Lukjanskis, Arnita Eglīte, Envija Skumbina. Aizraujošus inženierzinātņu eksperimentus bija sagatavojuši, nofilmējuši un prezentēja Andīna Anspoka, Undīne Stalidzāne, Juris Mičulis, Kārlis Bērzinieks, Daniels Kudrjašovs, Paula Butāne (Paulas eksperiments projekta dalībnieku balsojumā tika atzīts par interesantāko).

Rīta vingrošanu ar latviešu tautas deju elementiem bija sagatavojušas Annija Akmentiņa un Katrīne Vasiļevska. Starpbrīžus ar mūziku piepildīja Kārlis Berzinieks.

Paula Butāne, Undīne Stalidzāne, Daniels Kudrjašovs, Andīna Anspoka iejutās gidu lomā, iepazīstinot viesus ar mūsu skolu. Savukārt, projekta dalībniekus ekskursijā pa Preiļu pilsētu veda – Annija Akmentiņa, Markuss Lukjanskis, Envija Skumbina, Ieva Zukule, Daniels Kudrjašovs, Arnita Eglīte, Rūta Mičule, Rainers Baumanis, Katrīne Vasiļevska.

Paula Butāne un Ieva Zukule prezentēja pašu sagatavoto prezentāciju “Kā mums gājis pa šo gadu” (pandēmijas gads)

Lai gan attālinātās sapulces rada mulsumu un nogurdina, mūsu skolēni lieliski tika galā ar uzticētajiem pienākumiem. Annija, Undīne, Katrīne, Markuss bija īpaši aktīvi, viņi spēja iekustināt mūsu viesus – tika uzdoti jautājumi, spēlētas spēles, teiktas uzslavas un apspriesti eksperimenti. Projekta pēdējā dienā katram projektā iesaistītajam skolēnam bija iespēja izteikt savas domas par projektu. Gandrīz visi 54 projekta dalībnieki to arī izdarīja. Īpaši jāuzslavē mūsējie – “Jums izdevās lieliski stāstīt par savām sajūtām šo divu gadu laikā.”

Mūsu ciemiņiem noslēgumā bijām sagatavojuši koncertu, kuru vadīja Rūta, Undīne, Envija, Annija, Kārlis, Ieva, Andīna, Arnita, Katrīne.

Projekta gala produkta e-grāmatas veidošana tika uzticēta Latvijas komandai – ar to mēs lieliski tikām galā.

Paldies Preiļu 1. pamatskolas kolektīvam un skolēnu ģimenēm par sapratni, atbalstu, līdzi jušanu un atsaucību.

Tāpat lielu paldies vēlamies teikt Nordplus-eTwinning un mūsu partneskolām no Lietuvas, Dānijas un Igaunijas par lielisko uzņemšanu savā skolā, pilsētā un valstī un piedalīšanos mūsu organizētajās aktivitātēs.

Skolēnu atziņas:

 • Papildināju savas aktiermākslas iemaņas un projektā gūtā pieredze palīdzēs neuztraukties publikas priekšā. 
 • Iepazinu citas kultūras un to tradīcijas. Būtu nedaudzvairāk jāpiestrādā pie prasmēm komunicēt. 
 • Iemācījos labāk runāt Zoom platformā, komunicēt angļu valodā. Vislabāk, man šķiet, izdevās ieinteresēt ārzemniekus ar latviešu kultūru, dziesmām un dejām. 
 • Man patika Kahoot (viktorīnas) ļoti. Un salīdzinot ar 2019. gada beigām kā es runāju tad, un kā tagad…mana angļu valoda ir uzlabojusies par 100%.
 • Man vislabāk patika tas, ka mēs visu par Latviju un Preiļiem rādījām zoom.
 • Manuprāt, vislabāk izdevās parādīt video un pastāstīt par tiem. Arī mūsu gatavotās Kahoot viktorīnas bija ļoti jautras un interesantas, jo tās visiem dalībniekiem patika vislabāk!!
 • Iemācījos labāk strādāt zoom platformā labāk iemācījos vairāk komunicēt un saprast angļu valodu. Patika stāstīt un sagatavot eksperimentu, kā arī stāstīt par pilsētu. Izdevās ļoti labi strādāt zoom platformā.
 • Ko darītu citādāk? – Nedarīt lietas pēdejā minūtē, un neslinkot.
 • Man vislabāk patika skatīties citu eksperimentus un pašam gatavot eksperimentu. Izdevās stāstīt par Preiļiem un skolu. Man vajadzētu piestrādāt pie uzstāšanās svešu cilvēku vidē un būt mierīgam uzstāšanās laikā, es biju ļoti uztraucies.
 • Kaut arī attālināti, bet tomēr iemācījos uzstāties un nebaidīties publikas priekšā, kā arī uzlaboju savas angļu valodas zināšanas.
 • Iemācījos labāk sarunāties ar cilvēkiem angļu valodā un strādāt grupās.
 • Bija interesanti dzīvot vienā ģimenā ar Villadu un redzēt kā mācās dāņi. Man vislabāk patika Dānijā piedalīties Helovīna svinēšanā. Man būtu jāpiestrādā pie pašpārliecinātības un nebaidīties runāt tik ļoti.
 • Es iemācijos būt patstāvīga un uzlaboju savas angļu valodas zināšanas. Kā arī es iemācijos veidot un filmēt dažādus eksperimentus. Vēl es uzlaboju savas video montēšanas spējas. Man bija iespēja ieraudzīt un izbaudīt kā cilvēki, citās valstīs mācās,dzīvo un strādā.
 • Lai kā mēs centāmies ar ārzemniekiem runāt, tā komunikācija īsti neizdevās, mēs nezinām, kā būtu, ja mēs būtu viņu vietā. Visi padarīja lielisku darbu, tāpēc es to ļoti novērtēju. Galu galā, visi bija atsaucīgi.

Projekta īstenotājas Preiļu 1. pamatskolā
Laila Vibornā, Ieva Babre

Preiļu novada dome aicina izteikt viedokli par pilsētas centra pārbūvi un Kārsavas ielas laukuma labiekārtošanu

13.04.2021.

Ikviens iedzīvotājs un interesents tiek aicināts izteikt viedokli par divu sabiedriski nozīmīgu publisko teritoriju attīstību Preiļu pilsētā:

 • Preiļu pilsētas centra pārbūvi,
 • Kārsavas ielas laukuma labiekārtošanu.

Iedzīvotājiem ik dienas arvien aktuālāks kļūst jautājums  par Preiļu pilsētas centra labiekārtošanu un Preiļu autoostas izskatu un izvietojumu. Pilsētas centram ir izstrādāts detālplānojums, ar ko jau ir iepazīstināti iedzīvotāji, interesenti to var apskatīt šeit: https://preili.lv/attistiba/pasvaldibas-attistibas-dokumenti/teritorijas-planojums/detalplanojums-preilu-pilsetas-centram/

Tikpat svarīgi ir sakārtot Kārsavas ielas laukumu, to izveidojot par pievilcīgu telpu gājējiem un tīkamu vietu iedzīvotājiem atpūtas brīžos.

Preiļu pilsētas centra pārbūves skiču projektu izstrādātāja – Sintija Erte, arhitekte.

Kārsavas ielas laukuma  labiekārtošanas skiču projektu izstrādātājs – Viesturs Dzenis, arhitekts.

Ar abu teritoriju pārbūves skiču variantiem ir iepazinušies Preiļu novada domes deputāti. Lai tālāk virzītu abu publisko teritoriju pārbūves un labiekārtošanas būvprojektu izstrādi, piedāvājam iedzīvotājiem un interesentiem izteikt savu viedokli un priekšlikumus.

Ierosinājumus aicinām sūtīt uz e-pastu: sanita.melko@preili.lv

Preiļu pilsētas centra pārbūves skice
Kārsavas ielas laukuma labiekārtošanas skice

 

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Preiļu novada uzņēmēju tikšanās tiešsaistē

Preiļu novada uzņēmēji tiek aicināti uz tikšanos tiešsaistē 27. aprīlī plkst. 14.00.

Runāsim par Preiļu novada pašvaldībā plānotajiem investīciju projektiem.

Aicināsim uz diskusiju par jaunizveidojamā Preiļu novada attīstības vīziju

Pieteikšanās saite:

https://docs.google.com/forms/d/1ua-070006oM7wz4wHDVJyFNtRYYasCVyn7qArQ22ErU/edit

16. aprīlī LTRK Latgales Biznesa kluba pasākums

 

Ar pasākuma programmu varat iepazīties šeit: Pasākuma programma (PDF)

Informācija par slikto ūdens kvalitāti Preiļos

Noskaidrojot cēloņus sliktajai ūdens kvalitātei aizvadītajā diennaktī, ir redzama tieša saistība ar kūlas ugunsgrēka dzēšanas darbiem uz apvedceļa, kur, paņemot ātri un lielu daudzumu ūdens, ūdens pārvades cauruļvados tika saduļķots.
SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” ūdens uzskaites sistēma šo faktu ir skaidri nofiksējusi – tas ir bijis plkst. 16:45, plkst. 17:10 un plkst. 19:05.
Lai analogas situācijas vairāk neatkārtotos, SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” veiks pārrunas ar ugunsdzēsēju pārstāvjiem.
Šobrīd notiek intensīvi darbi ūdens kvalitātes uzlabošanai.

SIA “PREIĻU SAIMNIEKS”

Paplašināts algu subsīdijas saņēmēju loks

Algu subsīdijai daļēji nodarbinātiem darbiniekiem no šā gada 8. aprīļa var pieteikties plašāks darba devēju loks. Atbalstam var pieteikties arī uzņēmumi, kuru mēneša ieņēmumi, salīdzinot ar attiecīgu 2019. gada periodu, ir samazinājušies vismaz par 30%.

Covid-19 ietekmētie uzņēmumi algu subsīdijai daļēji nodarbinātiem darbiniekiem par martu, ņemot vērā vienu vai otru ieņēmumu samazinājuma kritēriju, var pieteikties līdz šā gada 15. aprīlim, iesniedzot pieteikumus algu subsīdijai VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Savukārt pieteikums atbalsta saņemšanai par aprīli būs jāiesniedz līdz 15. maijam utt. par nākamajiem mēnešiem.

Tāpat kā līdz šim, algu subsīdijai var pieteikties arī tad, ja uzņēmuma ieņēmumi konkrētajā 2021. gada atbalsta mēnesī, salīdzinot ar 2020. gada augusta, septembra un oktobra vidējiem ieņēmumiem, ir samazinājušies vismaz par 20%.

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/paplasinats-algu-subsidijas-sanemeju-loks-0.

Informācijas sagatavotājs

Aleksis Jarockis
Komunikācijas departamenta direktors
Tālr. 67083850
E-pasts: Aleksis.Jarockis@fm.gov.lv

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija
Mājaslapa: www.fm.gov.lv
E-pasts: pasts@fm.gov.lv

Preiļu parkā uzstādītas Lielās šūpoles

12.04.2021.

Preiļu muižas kompleksa un parka attīstības koncepcijā (pieņemta Preiļu novada domes sēdē 31.01.2019.) parka labiekārtošanas aktivitāšu plānā tika paredzētas lielās šūpoles. To atrašanās vieta, šūpoļu konceptuālais izskats un izmēri tika izstrādāti Preiļu muižas kompleksa un parka attīstības koncepcijas grafiskajā daļā, kura ir saskaņota Nacionālās Kultūras mantojuma pārvaldē.

Šogad Lielās šūpoles tika uzstādītas uzkalniņā, netālu no parka estrādes, un nu tās varēs dažādot parka apmeklētāju izklaides un atpūtas iespējas. Šūpoles ir kopējā parka labiekārtoto elementu vēsturiskajā pelēkajā krāsā, tādā tonī ir arī atjaunoto tiltiņu margas. Darbus veica SIA “Evro wood”. Drīzumā tiks labiekārtots arī segums zem šūpolēm.

Šūpošanās aktivitātes ir pieejamas ikvienam, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības norādījumus.

Šūpojoties, lūdzu, ievērojiet drošību un labas uzvedības normas. Aicinām arī vecākus un aizbildņus rūpēties par bērnu drošību un neatstāt bērnus bez uzraudzības!

Lai jauka un prieka pilna šūpošanās!

  

Sanda Čingule-Vinogradova
Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja

Eiropas paku izdale aprīlī

Atbalsta pasākumi turpinās arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

09.04.2021.

Lai arī Ministru kabinets 1. aprīlī pieņēma lēmumu ārkārtējo situāciju pēc 6. aprīļa neturpināt, valstī joprojām ir saglabāti drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, un līdz ar to tiek turpināti arī atbalsta pasākumi uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

Krīzes skartajiem uzņēmumiem Covid-19 izraisīto grūtību pārvarēšanai ir pieejams valsts atbalsts apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Atbalstam var pieteikties līdz 2021. gada 15. jūnijam, un to var izlietot no atbalsta piešķiršanas brīža līdz 2021. gada 31. jūlijam. Savukārt, lai palīdzētu saglabāt darbavietas un nodrošināt cilvēkus ar iztikas līdzekļiem, turpinās arī dīkstāves atbalstu un algu subsīdiju izmaksa.

Komersantiem, kuri var pierādīt Covid-19 negatīvo ietekmi un kuriem nav finanšu grūtību, ALTUM krīzes seku mazināšanai piedāvā sešas programmas – garantijas banku kredītu brīvdienām, garantijas banku aizdevumiem lielajiem komersantiem, aizdevumus apgrozāmajiem līdzekļiem, sindicētos (kopā ar banku) aizdevumus vidējiem un lielajiem komersantiem, eksporta kredītu garantijas arī uz Eiropas Savienības (ES) valstīm visiem komersantiem, kā arī kapitāla fonda finansējumu. Vienlaikus ALTUM turpina nodrošināt arī visas ikdienas atbalsta programmas dažādām uzņēmēju vajadzībām.

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/atbalsta-pasakumi-turpinas-ari-pec-arkartejas-situacijas-beigam.

  

Aleksis Jarockis
Komunikācijas departamenta direktors
Tālr. 67083850
E-pasts: Aleksis.Jarockis@fm.gov.lv

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija
Mājaslapa: www.fm.gov.lv
E-pasts: pasts@fm.gov.lv

Piedalies Lielajā talkā talkojot vai ziedojot

Lielā Talka vairāk nekā desmit gadu garumā ir apvienojusi un saliedējusi Latvijas iedzīvotājus vides sakopšanas un labiekārtošanas darbos, kā arī veic izglītojošu funkciju, virzot sabiedrību domāt un rīkoties zaļi. Sākot ar šo gadu ikvienam ir iespēja piedalīties Lielajā Talkā, talkojot gan talkas dienā, gan jebkurā citā laikā, kā arī ziedojot, ja pašam nav iespējams piedalīties talkā.

Visi saziedotie līdzekļi tiks izmantoti talkošanas maisu, cimdu un cita inventāra iegādei, tāpat kā izglītojošiem materiāliem un pasākumiem. Kopš Latvijā pirmo reizi norisinājās Lielā Talka, atkritumu daudzums mūsu valstī ir samazinājies uz pusi. Taču, lai turpinātu nodrošināt kvalitatīvu talkas norisi, sniedzot talkotājiem visus nepieciešamos līdzekļus drošai un atbildīgai talkošanai, ikviens interesents ir aicināts atbalstīt Lielo Talku ziedojot.

Ziedojot kaut vai 1 eiro, jūs varēsiet nodrošināt talkotājiem vienu talcinieka komplektu, kurā ietilpst – viens maiss, viens cimdu pāris, atkritumu maisa izvešana un noglabāšana poligonā. Līdz ar to tie, kuriem nav iespējams pašiem talkot Latvijā, tostarp arī diasporas pārstāvjiem, bet kuri vēlas, lai mūsu valsts kļūtu par zaļāko pasaulē, ir iespējams piedalīties ziedojot vienu simbolisko eiro vai vairāk.

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja: „Lielā Talka kļuvusi par nozīmīgu tradīciju, kas ik gadu pozitīvi uzlādē mūsu sabiedrību, pavasarī saliedējot mūsu, lai kopīgi padarīt Latviju ar vien tīrāku, zaļāku un sakoptāku valsti, savukārt rudenī apvieno mūs ar visu pasauli rūpēs par planētas ekosistēmu – stādot Laimes kokus. Tieši lielā talkotāju atsaucība ir bijis iemesls tam, ka Lielā Talka kļuva par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Esmu pateicīga ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kā arī Latvijas diasporai, kas brīvprātīgi ir pielikuši savu roku gan fiziski, gan daloties ar radošām idejām, lai mūsu valsts ar katru gadu kļūtu ar vien zaļāka un veselāka. Lai turpināto šo skaisto tradīciju, aicinu ikvienu interesentu atbalstīt Lielo Talku ne tika talkojot, savukārt, ja tādas iespējas nav, tad ziedojot, tādā veidā palīdzot nodrošināt talkotājiem nepieciešamo. Jau tagad vēlos izteikt pateicību visiem mūsu ziedotājiem, taču jo īpaši pirmajai ziedotājai Maijai Vilnei.”

Ziedojumu iespējams veikt Lielās Talkas mājaslapā talkas.lv. To ir iespējams izdarīt gan atklāti, gan anonīmi, kā arī ziedojumus var veikt gan privātpersonas, gan juridiskas personas. Visi ziedotāji, kuru izvēlējušies veikt ziedojumu atklāti, tiks atspoguļoti Lielās Talkas mājaslapā. Savukārt, ja ziedojuma apmērs ir vismaz 3000 euro, ziedotājs tiks atzīmēts Lielās Talkas mājaslapas sadaļā Organizatori pie Lielajiem ziedotājiem.

Biedība “Pēdas LV”, kas Latvijā kopš 2008.gada organizē Lielo Talku un Pasaules talku, ir sabiedriskā labuma organizācija kopš 2011.gada ar Reģ.Nr. 40008177683.

Būsim pateicīgi par ikvienu līdzdalību, lai sasniegtu lielo mērķi!

Papildu informācijai:
Nikola Matjušenko
Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante
mob. 26431149
e-pasts: nikola.matjusenko@onecom-latvia.com

Uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstībai tiks sakārtots vēl viens objekts

Riebiņu novada dome realizē darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” SAM 5.6.2. specifiskā mērķa „Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” trešās projektu iesniegumu atlases kārtas „Ieguldījumi degradēto teritoriju revitalizācijā Latgales plānošanas reģiona attīstības programmas pielikumā noteikto teritoriju pašvaldībās” projekta Nr.5.6.2.0/20/I/005 “Uzņēmējdarbības vides uzlabošana un investīciju piesaistes veicināšana Riebiņu novadā”, kur Preiļu novada dome ir vadošais partneris, bet Riebiņu novada dome kā projekta sadarbības partneris.

Projekta vispārējais mērķis ir Riebiņu novada Stabulnieku pagasta teritorijas revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmai, nodrošinot videi draudzīgu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

Projekta konkrētais mērķis – paaugstināt Riebiņu novada Stabulnieku pagastā esošo uzņēmumu sasniedzamību, attīstīt uzņēmējdarbību un paaugstināt konkurētspēju, uzlabot novada pievilcību, revitalizējot degradētās teritorijas Riebiņu novadā, līdz ar to arī veicinot potenciālu sociālo, ekonomisko aktivitāšu un pakalpojumu nodrošināšanu novadu un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem, veicot Riebiņu novada Stabulnieku pagasta pašvaldības autoceļa Nr.1 Polkorona- Voveri km 0.700 -2.700 ceļa infrastruktūras uzlabošanu tiks veicināta vietējo uzņēmēju un saimniecisko darbu veicēju konkurētspēja, uzlabojot un atjaunojot ceļa infrastruktūru.

Rezultātā tiks veicināta vietējās uzņēmējdarbības attīstība, sekmējot jaunu darba vietu radīšanu lauku teritorijās. Projekta rezultātā tiks izveidotas jaunas darba vietas, paplašināts uzņēmējiem pieejamo pakalpojumu klāsts un sakārtota publiskā infrastruktūra.

Projekta plānotās aktivitātes atbilst projekta izvirzītajam mērķim un SAM 5.6.2. mērķim.
Projekta kopējās izmaksas sastāda 400 000.00EUR, no kurām ERAF ir 340 000.00 EUR, valsts budžeta un pašvaldību finansējums 60 000.00 EUR. Projekta sasniedzamo rādītāju vērtības – tiks atjaunota 3.50 ha liela degradētā teritorija Riebiņu novadā, izveidotas jaunas 5 darba vietas un 340 000.00 EUR komersantu ieguldījums nefinanšu investīcijās pašu nemateriālos aktīvos un pamatlīdzekļos.

Projekta īstenošanas ilgums – 24 mēneši.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks pārbūvēts ceļa posms Nr.1 Polkorona- Voveri km 0.700 – 2.700 garumā. Kopējā garumā 2  km.

Projekta ietvaros tiks veikta caurteku un ūdens novades sistēmas sakārtošana – sakārtojot meliorācijas sistēmu- iztīrīt novadgrāvjus ceļa blakus teritorijā. Uz ceļa posma paredzēts  Polkorona –Voveri 0.700-2.700 asfaltbetona segums. Tiks uzlabots ceļa tehniskais stāvoklis, paaugstināts satiksmes drošība un komforts, samazinās ceļu uzturēšanas darbu apjomi, ļaus nodrošināt drošu piekļūšanu teritorijā esošajiem īpašumiem un ražošanas uzņēmumiem, tā veicinot ceļam piegulošo apdzīvoto vietu un pārējās teritorijas attīstību, kā arī vienkāršojot ceļa uzturēšanas darbus.

Būvdarbus “Riebiņu novada Stabulnieku pagasta pašvaldības autoceļa Nr.1 Polkorona- Voveri km 0.650 -2.720  pārbūve” veic SIA “Krustpils” .

Būvdarbu kopējās izmaksas ir 604237,32 EUR ar PVN 21%.

  

Attēlos: a/c Nr. 1 Polkorona – Voveri” esošās situācijas fotofiksācijas

Aicinām  autovadītājus un iedzīvotājus izturēties ar sapratni pret satiksmes ierobežojumiem un neērtībām minēto pašvaldības ceļu pārbūves darbu laikā!

 Ja rodas kādi jautājumi sakarā ar ceļu uzturēšanu vai arī ekspluatāciju lūdzu griezieties pie  Riebiņu novada ceļu būvinženiera Andra Bilzēna t. 29453676.

Informāciju sagatavoja Riebiņu novada domes
Attīstības un plānošanas daļas vadītāja
Inese Jakovele

Aicina pieteikt bērnus radošajām darbnīcām par interneta drošību

08.04.2021.

Arī šogad Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 piedāvā radošās darbnīcas bērniem par interneta drošības aspektiem un palīdzības saņemšanas iespējām.

Lai pieteiktu bērnu dalībai radošajās darbnīcās, pedagogi un citi speciālisti ir aicināti izmantot saiti http://bit.ly/radosasdarbnicas.

Radošajām darbnīcām var pieteikt gan sākumskolas, gan pamatskolas klases (no 1.-9 klasei).

Vienas nodarbības ilgums – līdz 1h.

Nodarbības ir bezmaksas. Tās notiek attālināti ZOOM vai MS Teams platformā.

Taivo Trams,
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas
Administratīvās nodaļas
vadošais eksperts (struktūrvienību sadarbības un stratēģiskās plānošanas nodrošināšanā)
mob. 22 007 194
tālr. 67 359 145

Nedēļas nogalē norisināsies Putnu dienas 2021

Nedēļas nogalē, 10. un 11. aprīlī, norisināsies Putnu dienas 2021. Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ne tikai pieslēgties videotiešraidēm no dažādām Latvijas vietām, bet arī doties dabā pašiem, lai par saviem putnu novērojumiem ziņotu arī pētniekiem.

Turpinot ikgadējo tradīciju, šogad putnu vērošanas interesentiem organizēto pasākumu vietā Latvijas reģionos Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi nodrošinās iespēju paviesoties dažādās putnu vērošanas vietās attālināti videosižetos, kas būs redzami tiešsaistē sestdien, 10. aprīlī, dažādos laikos visas dienas garumā. Videotiešraides, par kurām plašāka informācija būs atrodama www.putnudienas.lv, būs skatāmas Latvijas Ornitoloģijas biedrības Youtube kanālā, kā arī Facebook lapā.

“Līdz ar pavasara atnākšanu, atgriežas arī gājputni. Šogad aicinām Putnu dienu dalībniekus doties dabā ne tikai uz ierastajām putnu vērošanas vietām, bet pievērst uzmanību arī tuvējai apkārtnei. Ornitologi šogad īpaši gaida zosu novērojumus. Šos putnus visbiežāk var ieraudzīt kādā ceļmalā, piemēram, pulcējoties uz labības laukiem. Savukārt bērnus un jauniešus īpaši aicinām ziņot, ja redzēti pirmie baltie stārķi, dzirdēta dzeguze vai pamanītas pirmās bezdelīgas,” stāsta Putnu dienu 2021 koordinators ornitologs Agnis Bušs.

Lai palīdzētu apzināt izmaiņas gājputnu populācijās, bērni un jaunieši aicināti reģistrēt savus gājputnu – baltā stārķa, bezdelīgas, svīres, dzeguzes, krastu čurkstes –  novērojumus starptautiskās programmas “Dzīvais pavasaris” vietnē https://bit.ly/3bEDlFB, vēstot arī pārējo valstu dalībniekiem par to, cik un kādi gājputni un kuros novados novēroti Latvijā. Savukārt pārējo putnu sugu novērojumus, tostarp zosu, ikviens aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv.

Iesācējiem putnu vērošanā ieteicams izmantot elektroniski pieejamos materiālus “Mans pirmais putnu noteicējs” un “Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs”: https://www.lob.lv/noderigi/materiali/.

Informācija sagatavota pateicoties projektam “Latvijas Ornitoloģijas biedrības interešu pārstāvība un sabiedrības iesaiste”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Par Latvijas Ornitoloģijas biedrību
Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties aptuveni 600 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985. gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā “Putni dabā”.  Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāvis Latvijā. Plašāk: www.lob.lv un Facebook.com/LOB.LV.

 

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas speciāliste
Mob. tālr. (+371) 29683396 | E-pasts: kitija@lob.lv