Rēzeknes uzņēmēju biedrība 10.decembrī rīko tiešsaistes semināru “Atbalsta rīki uzņēmējiem”

06.12.2021.

Rēzeknes uzņēmēju biedrība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM 10.decembrī plkst. 13.00 rīko tiešsaistes semināru par atbalsta rīkiem uzņēmumiem.

Seminārā uzzināsiet par VID un LIAA administrētām programmām: grants apgrozāmajiem līdzekļiem, algu subsīdijām, atbalsts tirdzniecības, sporta centriem, kultūras, atpūtas un izklaides vietām apgrozījuma krituma kompensācijai. Noderīgu informāciju par ALTUM aizdevumiem apgrozāmajiem līdzekļiem un Garantijām Banku aizdevumu termiņu pagarināšanu pastāstīs ALTUM Latgales reģiona vadītāja Vita Pučka.

Papildus informācija un reģistrācija reub@inbox.lv, tel.: 25241664, pasākuma pieslēgšanās saite tiks nosūtīta uz e-pastu.

Pēdējās izmaiņas: 06.12.2021.

Jauniešu centra “ČETRI” rīkotajā izaicinājumā “103 km Latvijai” dalībnieki kopumā pievarējuši 5712 kilometrus

Visu novembri aktīvie iedzīvotāji tika aicināti piedalīties Jauniešu centra “ČETRI” rīkotajā izaicinājumā “103 km Latvijai”, kura laikā dalībnieku uzdevums bija, skrienot, pastaigājoties, soļojot vai braucot ar velo,  sasniegt 103 kilometrus! Visu novembri izaicinājuma dalībnieki dalījās ar saviem rezultātiem, nu kilometri ir saskaitīti un noskaidroti izaicinājuma rezultāti. 

Ziņas par izaicinājumu:

*Kopējais dalībnieku skaits – 45.

*Kopējais sasniegto kilometru skaits – 5712,61 km

*Vidēji katru dienu dalībnieki iesūtīja 190 km.

*3 no aktivitātes dalībniekiem ar kārtas nr. – 18., 28., un 44. – 103km sasniedza vienā dienā, dodoties 18. novembra patriotiskajā velobraucienā.

*Kopā tika iesūtītas mēneša laikā aptuveni – 4000 bildes.

*Vislielāko skaitu aktivitāšu veica 26. kārtas numurs, dodoties pastaigās. Novembra laikā kopumā 61 pastaigā.

*Dalībnieki ar kārtas numuriem – 21., 30., 34., 39., aktivitātes veica visās 3 disciplīnās.

*Kopumā mēneša laikā vislielāko skaitu kilometru sasniedza 18. kārtas numurs – 473,82 km.

*Aktivitātē – PASTAIGA/SOĻOŠANA, vislielāko kilometru skaitu ieguva 12. kārtas numurs – 344,28.

*Aktivitātē – VELOBRAUKŠANA, vislielāko kilometru skaitu ieguva 18. kārtas numurs – 331,42.

*Aktivitātē – SKRIEŠANA, vislielāko kilometru skaitu ieguva 23. kārtas numurs – 251,06.

VISI, KURI SASNIEDZA 103 KILOMETRUS NOVEMBRA MĒNESĪ UN SAŅĒMA ZIŅAS, LAIPNI AICINĀTI UZ JAUNIEŠU CENTRU “ČETRI” IZŅEMT BALVIŅAS!

Paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās, visiem, kuri sekoja līdzi!

Sintija Ančeva
Jaunatnes lietu speciāliste

 

Tiešsaistes seminārs: Attālinātā darba un komunikācijas etiķete

2021.gada 9.decembrī no plkst. 9:00-11:00 Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs rīko tiešsaistes semināru “Attālinātā darba un komunikācijas etiķete”.

Komunikācijas etiķete un protokols, iespējams, nekad nav bijuši tik svarīgi kā strādājot attālināti. Šodien mūsu teiktais, rakstītais un darītais kļūst redzams un pieejams praktiski ikvienam, pārpratumi un neērtas situācijas nav atsaucamas un šī informācija neizdzēšami paliek tīmeklī. Mūsu pēdas tīmeklī veido ne tikai mūsu pārstāvētās institūcijas, pilsētas, novada un valsts reputāciju, bet, galvenokārt mūsu pašu tēlu. Šajā nodarbībā diplomātijas speciālista vadībā uzzināsim, kā veidot komunikāciju viegli un dabiski, kā atcerēties dažādas praktiskas etiķetes un protokola nianses, kā palikt atmiņā uzstāšanās laikā un, kā neapjukt neparedzētās situācijās. Aplūkosim arī galvenos pamatelementus strādājot ZOOM vidē, runāsim par epastu etiķeti un diskutēsim par efektīvāko attālinātās strādāšanas stilu.

Semināra vadītājs:
Andris Arhomkins, komunkācijas un attiecību veidošanas pasniedzējs, diplomātijas speciālists ar vairāk kā piecpadsmit gadu darba pieredzi strādājot ASV, Baltijas valstīs, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

Mērķauditorija: Latgales reģiona  pašvaldību, to iestāžu un kapitālsabiedrību darbinieki, kā arī uzņēmēji.

Darba valoda: Latviešu.

Reģistrēties šeit.

Preiļu novada attīstības dokumentu 7. decembra publiskās apspriešanas sanāksmes Zoom piekļuve

Preiļu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas no 2022.gada projekta un Preiļu novada attīstības programmas 2022. – 2029. gadam projekta publiskā apspriešana ilgs no 2021. gada 12.novembra  līdz 2021. gada 17.decembrim.

Pirmā publiskās apspriešanas sanāksme notika 25. novembrī, otrā publiskās apspriešanas sanāksme notiks 2021. gada 7. decembrī plkst. 17.30 Zoom platformā.

Pievienojies:  https://us02web.zoom.us/j/82279788471…

Sanāksmes ID: 822 7978 8471

Pieslēgšanās kods: 643991

Pieslēgšanās sanāksmēm ir bez iepriekšējas reģistrācijas.  Aicinām savlaicīgi pārliecināties, vai Jūsu datorā / viedierīcē ir lejupielādēta “Zoom” lietotne.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā par publiskās apspriešanas sanāksmi un attīstības dokumentiem, lūdzam sazināties ar Preiļu novada pašvaldības Attīstības daļu, pa tālr.: 26809757, vai rakstot uz e-pasta adresi: sanita.melko@preili.lv.

Ja nepieciešama palīdzība Zoom platformas izmantošanā, lūdzam sazināties ar Preiļu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļu, pa tālr.: 26 107 993.

 

VID tiešsaistes seminārs par PVN un grāmatvedības piemērošana preču mazumtirdzniecībai interneta vidē

Kopš 2021. gada 1. jūlija ir stājušās spēkā izmaiņas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanā e-komercijā. Tādējādi ikvienam, kas tirgo savas preces internetā uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir atbilstoši jānoformē dokumenti par veiktajiem darījumiem un jāseko līdzi reģistrācijas nepieciešamībai VID PVN maksātāju reģistrā, Savienības reģistrā un/vai pircēju dalībvalstu PVN maksātāju reģistros.

Tādēļ VID aicina uz tiešsaistes semināru par PVN un grāmatvedības piemērošana preču mazumtirdzniecībai interneta vidē. Seminārs notiks 07.12.2021. no pl. 09.00 – 10.00 VID kontā sociālajā platformā “Youtube”.

Seminārā VID nodokļu speciālisti iepazīstinās ar svarīgāko, kas jāņem vērā Latvijas komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem, kuri izmanto elektronisko tirdzniecības vietu/platformu, proti, tirgo savas preces internetā pircējiem jebkur pasaulē.

Seminārā arī informēsim par nosacījumiem, kas jāievēro, veicot savu preču mazumtirdzniecību internetveikalos, lai tiktu ievērotas PVN un grāmatvedība reglamentējošo normatīvo aktu prasības attiecībā uz attaisnojuma dokumentu un pavaddokumentu noformēšanu.

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram šeit: www.vid.gov.lv / Aktualitātes / Notikumi / “PVN un grāmatvedības piemērošana preču mazumtirdzniecībai interneta vidē”.

Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” tiešraide būs pieejama publiski.

Aktuālā informācija par visiem VID pasākumiem pieejama tīmekļvietnē www.vid.gov,lv sadaļā “Notikumi”.

Kur var saņemt vakcīnu pret Covid-19 Preiļu novadā un kā pieteikties?

Vakcinācijas punkts darbojas Preiļu slimnīcā. Pieteikties vakcīnai var zvanot pa tālruni 28234496 vai zvanot pa tālruni 8989 un norādot Preiļu slimnīcu kā vakcīnas saņemšanas vietu. Elektroniski var pieteikties manavakcina.lv.

Šobrīd iedzīvotāju vakcinācijai tiek izmantota Moderna (Spikevax) vakcīna un  Janssen” (Johnson & Johnson).  Pfizer BioNtech vakcīna pieejama tikai jauniešiem vecuma grupā no 12 līdz 25 gadiem.

Gadījumos, ja nepieciešama personas vakcinācija mājās, jo persona medicīnisku iemeslu dēļ nevar ilgstoši atstāt savu dzīves vietu, jāpiesakās pa tālruni 8989, kur atbilstoši operatora jautājumiem, tiks sniegta visa nepieciešamā informācija.

Lai uzzinātu, vai jūsu ģimenes ārsta praksē ir iespējams veikt vakcināciju, aicinām sazināties ar ģimenes ārstu. Ja ģimenes ārsts vakcināciju neveic, tad sarunas laikā tiks sniegta informācija par sadarbības iestādēm, kur vakcīnu būs iespējams saņemt.

Dodoties uz vakcināciju, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte).

Par Covid- 19 sertifikātu saņemšanu Preiļu novadā

Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu vai nevar pieslēgties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ar internetbanku vai citu piekļuves līdzekli, savus digitālos Covid-19 sertifikātus var saņemt:

 • Preiļu novada pašvaldības foajē (Raiņa bulvāris 19, Preiļi), Lūgums iepriekš zvanīt uz tālruni 65322766 vai 65307320.
 • SIA “Preiļu slimnīca” Poliklīnikas reģistratūrā (1. stāvs, Raiņa bulvāris 13, Preiļi) katru darba dienu no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00, Tālrunis uzziņai 65307750.
 • Riebiņu klientu apkalpošanas centrā (Saules ielā 8, Riebiņos)  lūgums pieteikt savu vizīti iepriekš, zvanot uz klientu apkalpošanas centru pa tālruni 22417265.
 • Aglonas klientu apkalpošanas centrā (Somersētas iela 34, Aglona), katru darba dienu no 08.30 līdz 12.30, no 13.00 līdz 17.00. Tālrunis uzziņām 29537977.

Pakalpojums pieejams, uzrādot personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

Atgādinām, ka visiem interneta lietotājiem Covid-19 sertifikātu iespējams aplūkot, saglabāt, izdrukāt no tīmekļvietnes https://covid19sertifikats.lv/:

 • tīmekļvietnē nospiest pogu “Apskatīt savus sertifikātus”;
 •  autentificēties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanka, eID karte, mobile ID);
 •  sistēmā pieprasīt savus sertifikātus, tad tos apskatīt vai saglabāt (datorā, viedierīcē).

Ar faktiem pret mītiem par vakcinēšanos pret Covid-19

Daudzi būs pamanījuši, ka saistībā ar vakcināciju pret Covid-19, sabiedrībā ir izplatījušies daudzi mīti, ko publiski pauž ar zinātni un medicīnu nesaistītas personas vai personu grupas. Izplatītā dezinformācija, galvenokārt, tiek balstīta uz oficiāli izskanējušo faktu kļūdainu interpretāciju, kas radusies, pārprotot dažādos avotos publiski pieejamo informācija par Covid-19. Izdomājumi vai pus patiesības bieži vien tiek papildinātas ar pašu baumotāju personīgajām pārdomām un pārspīlētām emocijām.

Lai veicinātu līdzcilvēku izpratni par vakcināciju pret Covid-19 un atspēkotu dažādus sabiedrībā izplatījušos mītus, esam apkopojuši LR Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centrs, Valsts zāļu aģentūras, Nacionālā veselības dienesta oficiāli pausto informāciju un skaidrojumus par vakcīnu izstrādi, iedarbību un ietekmi uz cilvēka veselību.

 

Mīti par vakcināciju

Fakti par vakcināciju

Vakcīnas ir nedrošas, jo tika izstrādātas pārāk ātri. Zinātnieki jau iepriekš pētījuši SARS un MERS vīrusus, kas ietilpst koronavīrusu grupā, tāpat kā Covid-19 slimību izraisošais SARS CoV2 vīruss. Tā kā pētnieki jau bija izstrādājuši vakcīnu pret MERS vīrusu, tas palīdzēja ātri izveidot vakcīnu arī pret Covid-19, jo šie vīrusi ir līdzīgi. Vakcīnu izstrādē un izvērtēšanā tika nekavējoties piešķirtas vajadzīgās finanses un iesaistīts ļoti liels zinātnieku  un ekspertu skaits, kas kopīgi sadarbojoties, spēja salīdzinoši īsā laikā izstrādāt un pārbaudīt vakcīnas atbilstoši stingrajām prasībām.
Vakcīnām nav veikti klīniskie pētījumi ar cilvēkiem.Vakcīnu vai zāļu reģistrācija nav iespējama bez klīnisko pētījumu ar cilvēkiem rezultātu sniegšanas un izvērtēšanas Eiropas Zāļu aģentūrā, jo tā ir viena no pamatprasībām reģistrācijai. Reģistrētajām vakcīnām pret Covid-19 ir veikti pētījumi un ir izvērtēti un Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprināti to rezultāti. Klīniskajos pētījumos ar Pfizer-BionTech izstrādāto vakcīnu “Comirnaty” kopumā piedalījās aptuveni 44 000 cilvēku. Savukārt “Moderna” vakcīnas pētījumos piedalījās aptuveni 30 000 cilvēku ar “AstraZeneca” vakcīnu – aptuveni 24 000 cilvēku.
 

Vakcīnu sastāvs ir kaitīgs cilvēka veselībai, tās satur embriju šūnas un  smagos metālus.

Vakcīnas ir veidotas mākslīgi laboratorijās, līdz ar to nesatur dzīvu vīrusu, kā arī to izgatavošanā nav izmantotas cilvēku, embriju vai dzīvnieku šūnas vai mikročipi, informē Zāļu valsts aģentūra. Vēsturiski – pirmo vakcīnu izstrādes laikā, lai pētītu, kā vakcīnas mijiedarbojas ar cilvēka šūnām, pētījumos tika izmantotas no cilvēka embrija iegūtās šūnas.  Mūsdienās jau gadu desmitiem tās tiek pavairotas mēģenēs un izmantotas tikai pārbaužu veikšanai.  Tās nekādā veidā netiek izmantotas vakcīnu ražošanā. Informācija par vakcīnu sastāvu ir brīvi pieejama un apskatāma Zāļu valsts aģentūras mājaslapā.
Vakcīnas ir kaitīgas sievietēm, kuras plāno grūtniecību, gaida bērnu vai baro bērnu ar krūti.Zinātnieki un ārsti pēc rūpīgas vakcīnu izvērtēšanas apstiprina, ka vakcīnas nekaitē grūtniecēm un sievietēm, kuras plāno grūtniecību vai baro bērnu ar krūti. Vakcīnas nav kaitīgas ne pašām sievietēm, ne zīdainim, ne arī viņu vēl nedzimušajam bērnam. Vakcīnas pret Covid-19 galvenais uzdevums ir iemācīt cilvēka imūnsistēmu cīnīties ar īpašo pīķa proteīnu, kas atrodams uz koronavīrusa virsmas. Savukārt, pavisam cits pīķa proteīns, saukts arī par “synticin-1”, ir saistīts ar placentas piestiprināšanos un attīstību grūtniecības laikā. Pārpratums radās tad, kad kādā kļūdainā rakstā tika apgalvots, ka vakcīna pret Covid-19 izraisītu sieviešu organismā to, ka tas sāktu cīnīties pret šo citu pīķa proteīnu un tādējādi ietekmētu sieviešu sekmīgu grūtniecību. Taču šie divi pīķa proteīni ir pilnīgi atšķirīgi un nekādā veidā nav saistīti. Tāpat mīts par to, ka vakcīna var nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka reproduktīvo veselību ir aplams – vakcīna nenokļūst ne dzimumorgānos, ne dzimumšūnās.
Vakcīna izmaina cilvēka DNS jeb ģenētisko kodu.Vakcīnu ražošanā tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas, taču neviena no tām neietekmē cilvēku DNS. Ir vakcīnas, kas satur pārveidotu neaktīvu adenovīrusu (AstraZenca, Janssen), savukārt citas (Comirnaty, Moderna) satur molekulas – ziņnešus (mRNS), kuros ir instrukcijas vīrusa sastāvdaļu – pīķa proteīnu jeb olbaltumvielu – veidošanai, pret kuriem organismā rodas imūnā atbilde un atmiņa. Neviena no vakcīnas sastāvdaļām neiekļūst cilvēka šūnas kodolā un līdz ar to nespēj mainīt cilvēka DNS. Šis mīts iespējams radies ar nozari nesaistītām personām,  nepareizi interpretējot medicīnas un bioloģijas terminus.
Viena uzņēmuma vakcīna ir labāka nekā otra uzņēmuma vakcīna.Visas Latvijā reģistrētās vakcīnas ir ar augstu iedarbību Covid-19 smagas saslimšanas novēršanā. Neviena no šobrīd apstiprinātajām vakcīnām nav uzskatāma par labāku vai sliktāku. Visas reģistrētās vakcīnas ir vienādi pārbaudītas, kvalitatīvas, iedarbīgas un drošas. Vakcīnas tiek reģistrētas tikai gadījumā, kad Eiropas Zāļu aģentūra saņem pierādījumus, ka vakcīnu ieguvums daudzkārt pārsniedz riskus.
Vakcīna man nav nepieciešama, jo mans organisms ir vesels un spēcīgs.Lai arī smaga slimības gaita ir īpaši raksturīga cilvēkiem augsta riska grupās: gados vecākiem cilvēkiem, cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām, diabētu, hroniskām elpceļu slimībām un vēzi, tomēr jānorāda, ka visu vecuma grupu cilvēki nokļūst slimnīcā Covid-19 dēļ.
Es nedrīkstu vakcinēties, jo man ir hroniska slimība.Vakcinācija tiek ieteikta tieši cilvēkiem  ar hroniskām slimībām, jo pasargā no smagas saslimšanas ar Covid-19 un hronisko slimību saasinājuma, ko izraisījis vīruss. Covid-19 saslimšanas gadījumu analīze ir pierādījusi, ka cilvēkiem ar hroniskām slimībām, īpaši onkoloģisko slimību pacientiem, cilvēkiem ar sirds asinsvadu sistēmas slimībām, tai skaitā hipertonisko slimību, pacientiem ar cukura diabētu, smagām elpošanas ceļu slimībām, nieru slimībām, aptaukošanos un dažādu cēloņu izsauktiem imūndeficītiem ir augsts vai ļoti augsts risks iegūt smagus Covid-19 izraisītus veselības traucējumus.
Es nedrīkstu vakcinēties, jo man ir alerģija pret putekļiem, bišu kodumiem, pārtikas produktiem.Šobrīd potēties pret Covid-19 nedrīkst tikai tiem cilvēki, kuriem iepriekš ir bijusi vai zināma smaga alerģiska reakcija – anafilakse – pret kādu no vakcīnu sastāvdaļām. Šāda smaga alerģiska reakcija novērojama ļoti retos gadījumos.
Vakcīnas nav drošas un izraisa dzīvībai bīstamas blakusparādības.Nav tādu zāļu vai vakcīnu, kurām nebūtu blakusparādību. Jebkuras zāles tiek apstiprinātas jeb reģistrētas tikai tad, ja tiek saņemti uzticami dati, ka to ieguvums pārsniedz riskus. Arī vakcīnas tiek apstiprinātas tikai gadījumā, ja to ieguvumi daudzkārt pārsniedz riskus. Tāpat kā visas zāles, arī vakcīnas pret Covid-19 ir rūpīgi pārbaudītas, ievērojot augstas prasības drošumam, kvalitātei un iedarbīgumam. Nekādas atkāpes no stingrajām prasībām ne izstrādei, ne reģistrēšanai nav veiktas. Tieši tāpat kā no jebkurām citām zālēm, arī pēc vakcīnu pret Covid-19 saņemšanas atsevišķos gadījumos var novērot īslaicīgas organisma reakcijas, jo veidojas imunitātes procesi organismā. Piemēram, visbiežāk rodas paaugstināta temperatūra, drudzis, galvassāpes, nogurums, sāpes vai apsārtumu injekcijas vietā.

 

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, Zāļu valsts aģentūras lapā www.zva.gov.lv sadaļā “Covid-19 ziņas” regulāri tiek aktualizēta un publicēta jaunākā informācija par vakcīnu izstrādi, vērtēšanu un apstiprināšanu, tai skaitā par vakcīnu iedarbīgumu, kvalitāti un drošumu un fakti par vakcīnām. Informācija par vakcīnas saņemšanas kārtību un vakcinācijas norisi Latvijā – Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnes www.spkc.lv sadaļā “Vakcīnas pret Covid-19”.

Aicinām Preiļu novada iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt citu personu vai personu grupu pausto informāciju par Covid-19, kas nav oficiāla, pārbaudāma un ar zinātnē balstītiem faktiem apstiprināta. Jautājumu gadījumā par Covid-19 vai vakcināciju pret Covid-19  aicinām vērsties pie sava ģimenes ārsta, zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni 8989.

Informāciju sagatavojusi:
Preiļu novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dudarjonoka

Informācija par 20 eiro izmaksu vakcinētajām personām, kuras sasniegušas 60 gadu vecumu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) par laikposmu no 2021.gada 1.novembra līdz 2022.gada 31.martam izmaksās 20 eiro pabalstu mēnesī Latvijā dzīvojošām personām, kuras līdz 2021.gada 31.decembrim ir sasniegušas 60 gadu vecumu un:

 • pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19
  vai
 • saņēmušas medicīnisko atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19.

Pabalsta izmaksu VSAA uzsāks decembrī, izmaksājot 20 eiro par novembri un decembri, tātad 40 eiro, pēc tam 20 eiro izmaksās reizi mēnesī līdz 2022.gada martam, ieskaitot.

Pabalstu izmaksās bez iesnieguma, ja persona saņem kādu no VSAA izmaksātajām pensijām, atlīdzībām vai pabalstiem.

Iesniegums VSAA pabalsta saņemšanai jāiesniedz, ja persona novembrī vai decembrī VSAA pakalpojumus nesaņem un tāpēc VSAA rīcībā nav informācijas par kontu, uz kuru pabalstu pārskaitīt.

Iesniegums vajadzīgs arī tad, ja persona saņēmusi klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju, vai, ja sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas sertifikāts (ES digitālais Covid sertifikāts) saņemts citā Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) dalībvalstī.

VSAA piešķirs pabalstu, ja:

 • no Nacionālā veselības dienesta (NVD) būs saņemta informācija par vakcinācijas kursa noslēgšanu vai
 • persona pati kopā ar iesniegumu VSAA būs iesniegusi un tam pievienojusi Eiropas Savienības digitālo Covid sertifikātu, kas saņemts citā Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) dalībvalstī, vai tā kopiju,
 • persona kopā ar iesniegumu VSAA būs iesniegusi un tam pievienojusi klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju.

Ja personai, kas atbilst 20 eiro pabalsta piešķiršanas kritērijiem, nav izsniegts ES digitālais Covid sertifikāts, jo vakcinācija ir veikta valstī, kas nav ES/EEZ dalībvalsts, jāvēršas NVD ar iesniegumu par ārvalstī veiktās vakcinācijas pret Covid-19 fakta atzīšanu. Plašāka informācija: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/sertifikata-izveide-ja-vakcinacija-veikta-arpus-eiropas-valstim.

Personām, kuras VSAA pakalpojumu saņem:

 • dzīvesvietā, to piegādās bez maksas kopā ar ikmēneša pensiju, pabalstu vai atlīdzību.
 • Latvijas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, ikmēneša 20 eiro pabalsta izmaksas datums var atšķirties.

Personām, kuras VSAA pakalpojumus nesaņem, VSAA adresētajā iesniegumā jānorāda:

 • vārds, uzvārds, personas kods,
 • tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese saziņai,
 • Latvijas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) konta numurs.

Iesniegumu 20 eiro pabalsta piešķiršanai (iesnieguma paraugs) VSAA var iesniegt:

 • elektroniski oficiālajā elektroniski oficiālajā e-adresē ;
 • elektroniski e-pastā Latgale@vsaa.gov.lv (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);
 • nosūtot pa pastu jebkurai nodaļai vai ievietojot VSAA klientu apkalpošanas centros izvietotajās pasta kastītēs darba laikā.

Ārkārtējās situācijas laikā, ja personai pabalsta pieprasīšanas brīdī nav iespējams saņemt un izmantot drošos elektroniskās identifikācijas rīkus (Personas apliecība vai eParaksts mobile) saziņai ar VSAA oficiālajā elektroniskajā adresē, izņēmuma gadījumos VSAA pieņem pabalsta pieteikumus, kas iesniegti portālā Latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu „Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana”.

VSAA vērš uzmanību, ka uz 20 eiro pabalstu nevar vērst piedziņu un ieturējumus, un no tā netiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Pašvaldības sociālais dienests, novērtējot mājsaimniecības materiālo situāciju sociālās palīdzības piešķiršanai, neņem vērā personai izmaksāto pabalstu. Pabalstu neņem vērā ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju pakalpojumu apmaksā, par personām, kuras uzturas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

 

Noskaidroti starprezultāti iedzīvotāju balsojumam par ģimenēm draudzīgākajām pašvaldībām Latgales plānošanas reģionā

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” pirmās kārtas balsojumā Latgales plānošanas reģiona iedzīvotāju pašlaik visaktīvāk atbalstītās pašvaldības ir Augšdaugavas novads, Preiļu novads un Balvu novads. Tomēr, balsojumam turpinoties vēl līdz 12. decembrim, šis sadalījums var mainīties, un galīgie rezultāti par pašvaldībām, kas nākamgad būs soli tuvāk uzvarai cīņā par konkursa naudas balvām, tiks izziņoti 2022. gada janvārī.

“Līdztekus iedzīvotāju atsaucībai būtisks balsojuma ieguvums ir tieši atgriezeniskā saite, saņemot iedzīvotāju viedokļus par savu pašvaldību paveikto, kā arī vēl pilnveidojamo ģimeneniskas vides veidošanā un ģimeņu atbalstā,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce. “Visi balsojuma laikā saņemtie komentāri pēcāk tiek apkopoti un iesniegti attiecīgajām pašvaldībām izvērtēšanai. Tādēļ, turpinot ar savu balsojumu atbalstīt sev tuvās pašvaldības, aicinu ikvienu atvēlēt nedaudz laika arī komentāru pievienošanai, kas var būt kā ieteikums, tā arī vienkāršs paldies, kas nereti izpildvarai var būt vienlīdz noderīgi un nozīmīgi.”

Pārējo plānošanas reģionu iedzīvotāju balsojuma starprezultātu dati liecina, ka pašlaik Kurzemes plānošanas reģionā vadībā izvirzījušies: Dienvidkurzemes novads, Liepājas valstspilsēta un Talsu novads; Zemgales plānošanas reģionā: Jelgavas novads, Jēkabpils novads un Aizkraukles novads; Vidzemes plānošanas reģionā: Varakļānu novads, Limbažu novads un Valkas novads; Rīgas plānošanas reģionā: Jūrmalas valstspilsēta, Siguldas novads un Ādažu novads.

Jau ziņots, ka vietnē www.vietagimenei.lv līdz šī gada 12. decembrim noris Sabiedrības integrācijas fonda rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” pirmās kārtas iedzīvotāju balsojums.

Tajā visu 43 pašvaldību iedzīvotāji aicināti novērtēt pašvaldību sniegumu, balsojot par, viņuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību, tādējādi vienlaikus arī atbalstot šīs pašvaldības par naudas balvu izcīņu.

Kopējais konkursa naudas balvu fonds, kas tiks sadalīts starp uzvarētājpašvaldībām, būs 100 000 eiro.

Konkurss norisinās vairākās kārtās, un galīgais pašvaldību vērtējums sastāvēs no šobrīd sāktā iedzīvotāju balsojuma rezultātiem un nākamajā kārtā pašu pašvaldību sniegtajiem, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtajiem datiem, par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam. Šī konkursa kārta notiks 2022. gadā.

Konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Balsojuma anketa pieejama: https://www.vietagimenei.lv/balsot/.

Konkursa galvenais atbalstītājs ir “Luminor banka”. Konkursa partneri: plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”, modes un izklaides centrs “Rīga Plaza”, “Maminuklubs” un “Skola un ģimene”.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

Informāciju sagatavoja:
Zane Jēkabsone
SABIEDRĪBAS INTEGRĀCIJAS FONDS
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. +371 22811020
E-pasts: zane.jekabsone@sif.gov.lv

Papildu informācija:
Ilze Žūka
NORDS PORTER NOVELLI
Vecākā projektu vadītāja
Tālr. +371 22014541
E-pasts: ilze.zuka@porternovelli.lv

Aglonas nūjotāju veikums Dobelē un Latvijas Čempionāta nūjošanā kopvērtējumā

Aglonas nūjotāju komanda

Šogad pēdējais, piektais, Latvijas Čempionāta nūjošanā un Iešanas sacensību posms notika Dobelē 27.11.2021. Lietainais laiks nenobiedēja un  sacensībās pulcējās vairāk nekā 100 dalībnieku, tai skaitā arī Aglonas komandas septiņi nūjotāji.

Sporta klasē 10 km distancē savā vecuma grupā,  Ilonai Aizpurietei – 2.vieta, Feoktistam Pušņakovam – 1.vieta. (Abi bija ātrākie arī starp citām vecuma grupām.)

Tautas klasē 5 km distancē neatkarīgi no vecuma  sieviešu konkurencē Lolitai Kaļānei -3. vieta, Dzintrai Rateniecei – 4. vieta, Monikai Pušņakovai – 10. vieta; vīriešu konkurencē Aldim Trimalniekam – 1.vieta, Ārim Skutelim -2.vieta.

5 km nūjotāju komanda

Tautas klases komanda (5 dalībnieki) kopvērtējumā bija ātrākā – 1.vieta.

Dobelē tika apbalvoti  5 posmu (bija jāpiedalās vismaz 4 posmos), tas ir, 2021. gada sezonas līderi. (1.posms bija jūlijā  Zaķumuižā; 2.posms –  21. augustā Aglonā; 3.posms- septembrī Jūrmalā; 4.posms- oktobrī Pļaviņās un 5.posms- 27. novembrī Dobelē.)

Sporta klasē 10 km distancē savā vecuma grupā kā 2021. gada sezonas līderiem: Ilonai Aizpurietei-2.vieta, Feoktistam Pušņakovam- 1.vieta.

Tautas klasē 5 km distancē neatkarīgi no vecuma kā 2021. gada sezonas līderiem sieviešu konkurencē Lolitai Kaļānei -2. vieta, Monikai Pušņakovai- 4. vieta; vīriešu konkurencē Ārim Skutelim -1. vieta.

Paldies Preiļu novada domei par transporta nodrošināšanu, paldies superīgajam autobusa vadītājam Ivaram un sporta organizatoram Andrim!

 Informāciju sagatavoja M. Pušņakova

 

Nākamnedēļ izskanēs pirmie radiolasījumi latgaliski – Ilzes Spergas “Dzeiveiba” stāsti

03.12.2021.

Nākamnedēļ, no 7. līdz 11. decembrim, katru vakaru plkst. 22.05 Latvijas Radio 1 ēterā izskanēs pirmie radiolasījumi latgaliski – Ilzes Spergas stāstu krājuma “Dzeiveiba” stāsti. Radiolasījuma mākslinieciskais vadītājs ir Kristaps Rasims, bet stāstu klausāmās versijas galvenā balss – Latvijas Nacionālā teātra aktrise Inga Misāne-Grasberga.

Ilzes Spergas debijas stāstu krājumā “Dzeiveiba”, kas izdots 2014. gadā, apkopoti deviņi līdz tam nepublicēti vai internetā fragmentāri publicēti stāsti latgaliski. Radiolasījuma versijā būs iemūžināti seši no tiem – 7. decembrī skanēs stāsts “Marabeju kolns”, 8. decembrī “Puika mežā”, 9. decembrī “Laime, 10. decembrī “Duraceņš” un “Stuosts par suneiti”, bet 11. decembrī radiolasījumi noslēgsies ar stāstu “Deputats”. Katru vakaru gaidāms gandrīz stundu garš ieraksts. Tāpat visi stāsti jau 7. decembrī būs pieejami klausītājiem Latvijas Radio mājaslapā un latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv. “Dzeiveiba” radiolasījumi būs pirmais līdz šim audio versijā pilnībā ierakstītais un Latvijas Radio “Radioteātrī” izskanējušais darbs.

Stāstu krājums “Dzeiveiba” savulaik saņēma Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” kā labākais sniegums literatūrā 2014. gadā, kā arī Ilze Sperga par “Dzeiveiba” tika nominēta Latvijas Literatūras gada balvas “LaLiGaBa” kategorijā “Gada debija”. Stāstu krājuma redaktore Anna Rancāne par to savulaik teikusi: “Ilzes Spergas stāstos dzīvo mazie ļaudis. Tie, par kuriem jau Svētajos Rakstos sacīts, ka tieši viņiem Dievs atklājis debesu valstības noslēpumus. Un bēda esot tiem, kuri nodarīs pāri kaut vienam no tiem mazajiem. Brīžiem lasot uznāk smagums no tik skaudra dzīves materiāla, bet grāmatas nosaukums ir “Dzeiveiba”, un tas liecina, ka viss beigu beigās tomēr pavērsīsies uz gaišo pusi. Šie ir stiprās Latgales stiprie stāsti.”

Aktrise Inga Misāne-Grasberga, kura ir “Dzeiveiba” radiolasījumu galvenā balss un nāk no Ludzas novada Mērdzenes puses, par darbu pie stāstu audio versijas saka: “Tas man bija kā liels pagodinājums, tā reizē arī pārdzīvojums, vai to vispār spēšu paveikt, jo līdz šim ar latgaliešu literatūras tekstiem nebiju saskārusies. Stāstu krājuma “Dzeiveiba” nosaukums tik precīzi atbilst tam, kas ir stāstos – dzīvība it visā: darbībās, dabā, attiecībās un arī dzīvniekos. Brīžiem man bija kamols kaklā no tā, cik dziļi sāpīti, bet reizē arī viegli Ilze ar vārdiem izteikusi sajūtas.” Līdzās Ingas balsij “Dzeiveiba” radiolasījumos ieskanas arī citas lielāku un mazāku ierunātāju balsis, jo īpaši no Kārsavas un Preiļu puses. Tāpat stāstu audio versiju papildina ieraksta mākslinieciskā vadītāja Kristapa Rasima radītā skaņu ainava.

Stāstu krājuma “Dzeiveiba” radiolasījumi tapuši ar Valsts kultūrkapitāla fonda programmas “KultūrELPA” un Latvijas Radio finansiālu atbalstu. Radiolasījumu ieraksta projektu īsteno biedrība “LgSC”, sadarbojoties ar Latvijas Radio Latgales studiju. “LgSC” un LR Latgales studija cer, ka turpmāk radiolasījuma formātā izskanēšanai Latvijas Radio “Radioteātrī” reizi gadā varētu sagatavot vismaz vienu latgaliešu literatūras darbu.

Plašāka informācija:
Edīte Husare
Biedrība “LgSC”
lgsc@lgsc.lv
29509672
http://lgsc.lv

 

Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma uzsākšanu un sākotnējo sabiedrisko apspriešanu par jaunputnu un dējējvistu audzēšanas kompleksa izveidi Preiļu novadā

Vides pārraudzības valsts birojs 2021.gada 1.novembrī ir pieņēmis lēmumu Nr.5-02/29  par ietekmes uz vidi procesa piemērošanu SIA “Preiļu putni” paredzētajai darbībai – jaunputnu un dējējvistu audzēšanas kompleksa izveidei Preiļu novada Preiļu pagastā.

Paredzētās darbības ietvaros plānots uzbūvēt piecu jaunputnu novietnes, katrā novietnē izvietojot 12500 jaunputnus, un divas dējējvistu novietnes, katrā novietnē izvietojot 15 000 dējējvistu. Vienlaikus paredzēts izbūvēt nepieciešamo infrastruktūru, ūdens apgādei, notekūdeņu savākšanai un novadīšanai, barības izejvielu gatavošanai un uzglabāšanai un putnu mēslu apsaimniekošanai, kā arī ar putnu audzēšanu saistīto palīgprocesu nodrošināšanai.

Divi dējējvistu cehi atradīsies Rietumu ielā 6, Jaunsaimnieki, Preiļu pag., Preiļu nov., LV-5301 (zemes vienības apzīmējums 76580030381) turpmāk Adrese Nr.1, savukārt jaunputnu (cāļu) cehu izvietojumam tiek vērtētas trīs alternatīvas  vietas t.i.:

1.alternatīva. 3 jaunputnu (cāļu) cehi atrodas Rietumu ielā 7, Jaunsaimnieki, Preiļu pag., Preiļu nov., LV-5301 (zemes vienības apzīmējums 76580030368) (turpmāk Adrese Nr. 2) un divi jaunputnu (cāļu) cehi atrodas Adresē Nr.1;

2.alternatīva. 4 jaunputnu (cāļu) cehi atrodas Adresē Nr.2 un viens jaunputnu (cāļu) cehs atrodas Rietumu ielā 5, Jaunsaimnieki, Preiļu pag., Preiļu nov., LV-5301 (zemes vienības apzīmējums 76580030363) (turpmāk Adrese Nr. 3);

3.alternatīva. 3 jaunputnu (cāļu) cehi atrodas Adresē Nr.2 un divi jaunputnu (cāļu) cehi atrodas zemes vienībā ar apzīmējumu 76580030367 (turpmāk Adrese Nr. 4).

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu sabiedriskās apspriešanas notiks neklātienes formā (attālināti)  no š.g. 17. decembra līdz 2022.gada 14.janvārim.

Ietekmes uz vidi  novērtējuma sākotnējās apspriešanas sanāksme notiks šī gada 28. decembrī plkst. 17:00. Sanāksmei varēs pieslēgties, izmantojot sanāksmes dienā norādīto tīmekļa saiti un pievienošanās instrukciju, kas tiks publicēts SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” tīmekļa vietnes www.environment.lv sadaļā Aktualitātes.

Sanāksmes laikā tiks sniegta prezentācija par paredzēto darbību. Sanāksme tiks ierakstīta un ieraksts (t.sk. prezentācija) būs pieejams līdz 2022.gada 5.janvārim SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” tīmekļa vietnē www.environment.lv.

Ar sagatavotajiem materiāliem par paredzēto darbību no š.g. 17. decembra varēs iepazīties:

 • Papīra formātā Preiļu novada pašvaldībā – Raiņa bulvāris 19, Preiļi, LV-5301 (darba dienās, iepriekš piesakoties pa tālruni 65322766);
 • Preiļu novada pašvaldības tīmekļa vietnē: preili.lv;
 • Tīmekļa vietnē: environment.lv/lv/aktualitates.

Rakstiskus priekšlikumus par paredzētās darbības iespējamo ietekmi uz vidi var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā (Rūpniecības ielā 23, Rīga, LV-1045, e-pasts: pasts@vpvb.gov.lv, tālrunis: 67321173, tīmekļa vietne: www.vpvb.gov.lv) līdz 2022.gada 14.janvārim.

Informācija par projekta ietekmes uz vidi novērtējumu turpmāk būs pieejama arī tīmekļa vietnē:

www.vpvb.gov.lv/lv/ietekmes-uz-vidi-novertejumu-projekti.

Nekustamie īpašumi, kuri robežojas ar SIA “Preiļu putni” paredzētās darbības teritoriju.

Informāciju sagatavojusi:
Preiļu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Dagnija Dudarjonoka

Preiļu muzejs piedāvā sagaidīt Ziemassvētkus radoši

PVLMM virtuālās izstādes “Priecīgus Ziemassvētkus!” fragments

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs ir sagatavojis vairākus svētku noskaņu raisošus piedāvājumus gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, apmeklējot Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju “Muzeja stāsti Latvijai”, Pētera Postaža darbu izstādi vai dodoties uz kādu no Kultūras centra rīkotajiem pasākumiem, aicinām uzkavēties arī Preiļu Kultūras nama vestibilā – tur skatāma muzeja krājuma 1950.–1980. gadu rakstaino dūraiņu un 1930. gadu Ziemassvētku pastkaršu virtuālā izstāde “Priecīgus Ziemassvētkus!”. Savukārt uz displeja pie ieejas muzeja ekspozīcijā ir iespēja noskatīties muzeja speciālistu sagatavotās video pamācības Ziemassvētku rotājumu – puzuru, bitīšu un eņģelīšu – pagatavošanā. Abi displeji iegādāti projektā “ENI-LLB-1-244 “Pārrobežu vēstures un kultūras mantojuma veicināšana ar muzeja inovāciju palīdzību” / Museum 2020. Virtuālo izstādi un video pamācības iespējams noskatīties arī muzeja Facebook kontā.

1950.–1970. gadu eglīšu rotājumi, foto: PVLMM ekspozīciju un izstāžu kuratore Silvija Berezovska

Ziemassvētku gaidīšanas laikā pie Kultūras nama paviljonā izvietotajā ekspozīcijā “Gadskārtu ozols” var apskatīt 1950.–1970. gadu eglīšu rotājumus. Ekspozīcija brīvi pieejama jebkurā diennakts laikā, tumsā tā tiek izgaismota.

Skolēnu klasēm muzejs piedāvā arī tiešsaistes nodarbību “Nāk no pļavas, Tiru, viru, Vienā kājā karājas…”, kuras laikā bērniem ir iespēja muzejpedagoga pavadībā iemācīties pagatavot vienkāršu puzuri no mājās pieejamiem materiāliem. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, sazinoties ar PVLMM izglītojošā darba un darba ar apmeklētajiem speciālisti Silviju Ivanovsku (tālr.: 25640398).

Lai mierpilnu pārdomu pilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

 Informāciju sagatavoja:
Ilona Vilcāne
PVLMM speciāliste vēstures jautājumos

Veikti pagalma labiekārtošanas darbi Liepu ielā 8

Biedrība “Liepu iela 8” Preiļos realizējusi Viduslatgales pārnovadu fonda mazo grantu programmas “Iedzīvotāji veido savu vidi-2021” atbalstīto projektu. Projekta ietvaros Liepu ielas 8 pagalma bērnu spēļu laukumā ir uzstādītas šūpoles, pie katras kāpņu telpas novietoti četri soliņi un iestādīti košumkrūmi.

Sākotnēji projekta īstenošanas laiks bija paredzēts 2021.gada jūnijs-septembris, bet projekta realizācija iekavējās, jo mājas renovācijas būvniecības darbi, kuriem bija jābeidzas jūnijā, ievilkās līdz pat augustam, būvnieks kavējās arī ar būvžogu noņemšanu un aizvešanu. Kad tas beidzot bija izdarīts, augusta beigās uzsākām īstenot savu projektu. Būvmateriālu cenas pieaugumu dēļ, aizkavējās arī šūpoļu un soliņu izgatavošana, bet kad tas bija izdarīts, mājas iedzīvotāji aktīvi piedalījās to uzstādīšanā. Oktobrī tika sarīkota iedzīvotāju talka, lai sakoptu apkārtni, nopļautu saaugušo zāli, sagrābtu lapas un iestādītu desmit hortenzijas gar ielas malu, lai vizuāli atdalītu ielu no bērnu spēļu laukuma, vēl sešas tika iestādītas mājas priekšā.

Kopējais projekta budžets bija  680,00 eiro, no tiem pašvaldības finansējums 550,00 eiro, biedrības līdzfinansējums 130,00 eiro.

Biedrība “Liepu iela 8” izsaka lielu pateicību Preiļu novada pašvaldībai, Viduslatgales pārnovadu fondam, Preiļu novada Upmalas pagasta amatniekam Aināram Gavaram un Liepu ielas 8 mājas iedzīvotājiem par atbalstu un dalību projekta īstenošanā.

Biedrības “Liepu iela 8”
valdes locekle Kristīne Gribonika

 

 

Preiļu novada dome 2021. gada 16. decembrī attālinātā veidā ZOOM platformā rīko pirmo nomas tiesību izsoli objektam – Preiļu novada pašvaldības nekustamajam īpašumam Daugavpils iela 64, Preiļi, Preiļu novads

02.12.2021.

Preiļu novada dome 2021.gada 16.decembrī plkst. 11.00 attālinātā veidā ZOOM platformā rīko pirmo nomas tiesību izsoli objektam –

Preiļu novada pašvaldības nekustamajam īpašumam ar kadastra Nr. 76010061802 Daugavpils iela 64, Preiļi, Preiļu novads, zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 76010061803, daļai platībā 1720,9 m2, un uz tās esošajai būvei – tipveida neapkurināma angāra ēkai 496,70 m2 platībā, apbūves laukums 525,90 m2, un asfaltbetona laukums 1195,0 m2, kas tiek būvēta īstenojot Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu “Ražošanai pielāgota tipveida angāra izbūve un teritorijas labiekārtošana, Daugavpils ielā 64, Preiļi”.

Ar izsoles noteikumiem var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.preili.lv (PDF) 

Nomas līguma projekts (PDF)  

Izsoles objekta nosacītā nomas maksa ir EUR 543,90.

Izsoles dalības maksa ir 50.00 EUR (piecdesmit eiro, 00 centi) (izsoles dalības maksa netiek atmaksāta).

Izsoles nodrošinājums 272,00 EUR. Dome rēķinu par Izsoles nodrošinājumu neizraksta.

Izsoles solis ir 100,00 EUR (simts eiro un 00 centi).

Izsoles reģistrācijas maksa un nodrošinājuma nauda jāsamaksā līdz 2021.gada 13. decembra plkst.12.00     Preiļu novada domes kontā Nr.LV08UNLA0026000130630, SEB banka.

Pieteikumi izsolei tiek pieņemti un reģistrēti no paziņojuma par izsoli publicēšanas dienas pašvaldības mājas lapā www.preili.lv  līdz 2021.gada 13.decembrim, plkst. 12.00. Pēc norādītā laika dokumenti netiek pieņemti.

 

Preiļu novada pensionāru biedrība aicina apskatīt paštaisīto spilvenu izstādi “Spilventiņu parāde”

Preiļu novada pensionāru  biedrība sagatavojusi Ziemassvētku dāvanas pansionāta “Preiļi” iemītniekiem. Šīs akcijas laikā pensionāru biedrības biedri izgatavojuši 40 dekoratīvos spilventiņus, kas veidoti dažādās rokdarbu tehnikās – šūti, adīti un izšūti krustdūrienā. Pirms spilventiņi nonāk pie pansionāta iemītniekiem, tie ir izstādīti nelielā izstādē Biedrības telpās Aglonas ielā 1a, Preiļos, kas skatāma no 1. līdz 21. decembrim.  Izstādes apmeklētājiem jābūt sadarbspējīgam Covid-19 sertifikātam! Tālrunis saziņai: 26668665.

Preiļu novada dome 2021. gada 16. decembrī attālinātā veidā ZOOM platformā rīko nomas tiesību izsoli objektam – Preiļu novada pašvaldības nekustamajiem īpašumiem Meža ielā 3A, 3B, 3C, 3D Preiļos

Preiļu novada dome 2021. gada 16. decembrī plkst. 10.00 attālinātā veidā ZOOM platformā rīko nomas tiesību izsoli objektam –

Preiļu novada pašvaldības nekustamajiem īpašumiem Meža ielā 3A, 3B, 3C, 3D Preiļos, (īpašuma kadastra Nr. 7601 001 0014, 7601 001 0015, 7601 001 0016, 7601 001 0603), kas sastāv no zemes vienībām ar kadastra apzīmējumiem 7601 001 0009, 7601 001 0010, 7601 001 0008 un 7601 001 0011 ar kopējo platību 6,27 ha, un uz tām esošajām būvēm- tipveida neapkurināma angāra ēka 990 m2 platībā, apbūves laukums 1070,9 m2  un divas moduļu tipa sadzīves ēkas 28,6 m2 un 18,3 m2 platībā, kas tiek būvētas īstenojot Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu “Preiļu novada uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstība” aktivitātē “Ražošanai pielāgotas teritorijas ar tipveida angāra ēku, divām moduļu mājām, laukumu un inženierkomunikācijām Preiļos, Meža ielā izbūve”.

Ar izsoles noteikumiem var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.preili.lv (PDF)

Nomas līguma projekts (PDF)

Izsoles objekta nosacītā nomas maksa ir EUR 1134,70.

Izsoles dalības maksa ir 50.00 EUR (piecdesmit eiro, 00 centi) (izsoles dalības maksa netiek atmaksāta).

Izsoles nodrošinājums 600,00 EUR. Dome rēķinu par Izsoles nodrošinājumu neizraksta.

Izsoles solis ir 100,00 EUR (simts eiro un 00 centi).

Izsoles reģistrācijas maksa un nodrošinājuma nauda jāsamaksā līdz 2021.gada 13. decembra            plkst.12.00     Preiļu novada domes kontā Nr.LV08UNLA0026000130630, SEB banka.

Pieteikumi izsolei tiek pieņemti un reģistrēti no paziņojuma par izsoli publicēšanas dienas pašvaldības mājas lapā www.preili.lv  līdz 2021.gada 13.decembrim, plkst. 12.00. Pēc norādītā laika dokumenti netiek pieņemti.

 

Preiļu novada dome 2021. gada 16. decembrī attālinātā veidā ZOOM platformā rīko nomas tiesību izsoli objektam – Preiļu novada pašvaldības nekustamajam īpašumam Rietumu iela 5, Jaunsaimnieki, Preiļu pagasts, Preiļu novads

Preiļu novada dome 2021.gada 16.decembrī plkst. 09.00 attālinātā veidā ZOOM platformā rīko nomas tiesību izsoli objektam –

Preiļu novada pašvaldības nekustamajam īpašumam ar kadastra Nr. 7658 003 0171 Rietumu iela 5, Jaunsaimnieki, Preiļu pagasts, Preiļu novads, zemes vienība ar kadastra apzīmējumu 7658 003 0363, ar kopējo platību 0,7590 ha, un būvei– tipveida neapkurināma angāra ēka 1365,1 m2 platībā, apbūves laukums 1427 m2 platībā, kas tiek būvēta īstenojot Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu “Preiļu novada uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstība” aktivitātē “Intervences noliktavu ēkas un funkcionāli saistītās teritorijas izbūve Rietumu ielai pieguļošā teritorijā”.

Ar izsoles noteikumiem var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.preili.lv (PDF)

Nomas līguma projekts (PDF)

Izsoles objekta nosacītā nomas maksa ir EUR 1400,00.

Izsoles dalības maksa ir 50.00 EUR (piecdesmit eiro, 00 centi) (izsoles dalības maksa netiek atmaksāta).

Izsoles nodrošinājums 700,00 EUR. Dome rēķinu par Izsoles nodrošinājumu neizraksta.

Izsoles solis ir 100,00 EUR (simts eiro un 00 centi).

Izsoles reģistrācijas maksa un nodrošinājuma nauda jāsamaksā līdz 2021.gada 13. decembra plkst.12.00 Preiļu novada domes kontā Nr.LV08UNLA0026000130630, SEB banka.

Pieteikumi izsolei tiek pieņemti un reģistrēti no paziņojuma par izsoli publicēšanas dienas pašvaldības mājas lapā www.preili.lv  līdz 2021.gada 13.decembrim, plkst. 12.00. Pēc norādītā laika dokumenti netiek pieņemti.

Aicina izteikt viedokli par Preiļu parkā veiktajiem labiekārtošanas darbiem

Preiļu parkā, kopš 2019. gada, ir notikušas daudzas izmaiņas attiecībā uz vides un teritorijas labiekārtošanu, daudzveidības veidošanu un parka vēsturiskā tēla izkopšanu. Daļa izmaiņu notikušas pateicoties starptautiskajam pārrobežu projekta “Parki bez robežām” (LV-RU-023) finansējumam. Lūgums veltīt 10 minūtes, lai novērtētu paveikto un ieteiktu jaunas idejas un ierosinājumus!

Lai aizpildītu anketu, nospiediet šeit!

Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja
Sanda Čingule-Vinogradova