LIAA aicina pretendēt uz finansējumu biznesa realizācijai “Ideju kauss 2022”

12.08.2022.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra šonedēļ atklāja uzņēmējdarbības kustību #Trāpiarideju. Tā līdz 6. septembrim aicina iedzīvotājus no 18 gadu vecuma uzdrīkstēties iesniegt savas idejas konkursā “Ideju kauss 2022”, lai pretendētu uz finansējumu sava biznesa uzsākšanai.

“Mums ir svarīgs katrs biznesa idejas autors, kurš ir gatavs izkāpt no komforta zonas, mesties nezināmajā un aizstāvēt savu ideju. Konkursu varam uztvert kā biznesa treniņnometni, kur LIAA nodrošina visu primāro ekipējumu – zināšanas un prasmes, kā arī finansējumu. Dalībniekiem ir iespēja pārbaudīt savas idejas konkurētspēju, saņemt praktiskus padomus no profesionāļiem par pirmajiem soļiem biznesā, sākot ar aprēķiniem līdz precīzam mārketinga plānam. Konkursa noslēgumā 12 veiksmīgāko ideju autori saņems finansiālu atbalstu sava biznesa uzsākšanai,” pauž Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

LIAA inovatīvo biznesa ideju konkursu “Ideju kauss”, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 gadiem ir aicināts piedalīties, organizē jau 14. reizi. Ņemot vērā šī gada konkursa konceptu #Trāpiarideju, par atklāšanas pasākuma norises vietu simboliski tika izvēlēti Sporta pils dārzi, iedrošinot sabiedrību aktīvi ģenerēt biznesa idejas un pārbaudīt konkursā “Ideju kauss”.

Konkursa atklāšanas pasākumā ar pieredzes stāstiem, kādēļ nebaidīties no debijas uzņēmējdarbībā, bet gan realizēt savu biznesa ideju, dalījās tādas personības kā Vides risinājumu institūta dibinātājs un uzņēmējs Gundars Skudriņš, elektrizēta bezceļa dēļa “Bruntor” (iepriekš “Rhino Board”) risinājuma autors Raimonds Jurgelis, apgaismojuma laternās integrētās elektroauto uzlādes stacijas “SimpleCharge” autors Kārlis Mendziņš un mikroaļģu audzēšanas iekārtas “Algae Tree” (iepriekš “MAG”) gaisa uzlabošanai idejas autore Alise Jēkabsone.

Kā atklāšanas pasākumā uzsvēra konkursa pērnā gada uzvarētājs, idejas “Rhino Board” autors Raimonds Jurgelis, galvenais ir degsme acīs no pirmā idejas mirkļa: “Tas palīdz arī grūtos brīžos atcerēties, ka ideja ir jāattīsta, jālolo, pie tās jāstrādā. Ilgais darbs, kas pagāja no konkursa “Ideju kauss” līdz brīdim, kad reāli ieraudzījām produktu, bija kā maza bērna piedzimšana. Katru dienu redzēju attīstību, tāpēc novēlu, lai konkursā piesakās visi sapņotāji, mērķētāji un darītāji.”

Pieteikšanās Latvijas lielākajam inovatīvo biznesa ideju konkursam “Ideju kauss” ir atvērta līdz 6. septembrim. Pretendenti savas biznesa idejas var iesniegt, elektroniski reģistējoties un piesakot dalību šeit: ej.uz/IdejuKauss2022. Profesionāla vērtēšanas komisija spēcīgākos kandidātus virzīs konkursa otrajā kārtā. Plašāka informācija atrodama mājaslapā idejukauss.lv.

Konkursa “Ideju kauss 2022” gaitā dalībnieki apgūs un papildinās biznesa zināšanas, pilnveidos savu ideju un sacentīsies par naudas balvām no 1 500 līdz 10 000 eiro biznesa uzsākšanai. Šogad balvas tiks piešķirtas 12 ideju autoriem. Balvas nodrošina LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Publicitātes attēli pieejami šeit: ​​https://failiem.lv/u/bjbz4ajwv

 

Par “Ideju kauss”

Lai sekmētu jaunu uzņēmumu attīstību, kas ir tieši saistīta ar valsts ekonomisko izaugsmi, tiek organizēts inovatīvo biznesa ideju konkurss “Ideju kauss”. Konkursā var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir gatavs uzsākt uzņēmējdarbību, realizējot savu biznesa ideju. Dalībnieki sacenšas par naudas balvām biznesa uzsākšanai. Šogad pieteikšanās konkursam būs atvērta no 11. augusta līdz 6. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu ej.uz/IdejuKauss2022. Plašāka informācija vietnē idejukauss.lv.

 

Papildu informācija:
Matīss Rutks
mrutks@golin.com
+371 20 376 200

Pēdējās izmaiņas: 12.08.2022.

Latgales zemessargi sniedz atbalstu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos

No 13. līdz 15. augustam Aglonā Zemessardzes 3. Latgales brigādes Zemessardzes 35. kājnieku bataljona zemessargi, karavīri un veterāni nodrošinās sabiedrisko kārtību Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos. Kopumā kārtības nodrošināšanā piedalīsies 80 bataljona pārstāvji.

Svētku laikā bataljona uzdevums būs dežurēt sakrālajā laukumā, Aglonas bazilikā, pie Svētavota un Aglonas Katoļu ģimnāzijas, kā arī piedalīties tautas Krusta ceļā.

Jau kopš 1993. gada Zemessardzes 35. kājnieku bataljons kopā ar Valsts policiju sniedz atbalstu Aglonas bazilikai Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos.

 

Informāciju sagatavojusi:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

35. kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības daļa

Tālrunis: 25530455

E-pasts: ilze.kivleniece@mil.lv

Biedrība “Dzintars 2007” rīko labdarības pasākumu

Biedrība “Dzintars 2007”  rīko labdarības pasākumu “Biedrībai “Dzintars 2007” – 15.

Rimicānu novadpētniecības ekspozīcijas un Seno mantu istabas apskate no plkst. 9.00 līdz 11.30 (bijušajā Rimicānu pamatskolā, Saules iela 2).  Koncertā KN piedalās: vokālais ansamblis “Savādi gan”, deju kopa “Dzīves virpulī”, folkloras kopas “Dzeipurs” un “Vecvārkava”, Dominiks Kusiņš (stāstnieks), Maija Lazdāne (akordeons), Elīna Ziemele (klavieres) un Viktorija Gžibovska (saksofons).

Koncerta laikā būs iespēja ziedot SAC “Vārkava” iemītniekiem, lai varētu iegādāties nepieciešamos vitamīnus.

Preiļu novada svētku programma

 

Ar devīzi “Skanēt skan, vizēt viz” no 19. līdz 21. augustam svinēsim Preiļu novada svētkus

Preiļu novada stāsts slēpjas mūsu cilvēkos – spēcīgos, laipnos, spītīgos, gudros, radošos, dedzīgos un tādos, kuri vienmēr iet uz priekšu. Ikviens pasākums, ēka, vieta vai lieta iegūst jēgu tikai tad, ja to piepilda cilvēki un viņu darbi, kas skan tepat, Preiļu novadā, un arī tālienē. Un novada daudzo ezeru spoguļos viz un mirdz mūsu mežu, pļavu un pakalnu burvība. Preiļu novada svētkos cilvēka un dabas mijiedarbībā skanēsim un vizēsim visi kopā!

PROGRAMMA

19. augustā aicinām izbaudīt dažādu muzikālo žanru, garšu un aktivitāšu daudzveidību:

16.00 Preiļu parka pludmales kafejnīcā “Pampūkas” (Daugavpils iela 53) tikšanās ar dziesminieku Kārli Kazāku

17.30 Preiļu mūzikas un mākslas skolā (Raiņa bulvāris 26) audzēkņu un pedagogu kamermūzikas koncerts

18.30 pie Preiļu novada kultūras centra (Raiņa bulvāris 28) tiks atklāta vides stendizstāde “Piena ceļš. Izaugsmes ceļš”

19.00 Preiļu parka pļavā aiz muižas kapelas zirgu figurālās jāšanas paraugdemonstrējumi

19.30 Preiļu parkā pie zirgu staļļiem koncerts “Mīla, drāma un kaislības opermūzikā”
Dana Bramane (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), ukraiņu izcelsmes solists Pavlo Balakins (bass-baritons), Andris Ludvigs (tenors). Mūziķi: Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells).

21.00 muzikāls VELO REIVS pa Preiļu pilsētas ielām (starts pie Preiļu novada kultūras centra)

22.00-01.00 ballīte ar DJ Robertu Lejasmeijeru

19.00-01.00 Preiļu parkā pie zirgu staļļiem Baltā piknika zona
Apmeklētājiem iespēja baudīt vakaru  ar saviem piknika groziņiem chill zonās

Tāpat 19. augustā Preiļu parka pludmalē no 16.00 līdz 19.00 un no 21.00 līdz pusnaktij varēs vizināties ar plostu, bet no 22.00 līdz 01.00 notiks pirts mucu un kubulu saiets “Voi plyks, voi troks” (rezervācija kompānijai (10 pers.), zvanot uz tālruņa numuru 29235318).

 

20. augustā svētkus piedzīvosim caur sajūtām un kopā būšanu visas dienas garumā:

8.00-13.00 Raiņa bulvārī, A. Paulāna ielā Svētku tirgus

9.00 Preiļu pilsētas ielās Svētku ierūcināšana kopā ar spēkratu pavēlniekiem

10.00 Preiļu novada kultūras centrā Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktā mākslas plenēra noslēguma izstāde

10.00-12.00 Svētku laukumā Pagastu dižošanās
Degustācijas, konkursi, amatiermākslas kolektīvu sasaukšanās

10.00-16.00 parka vārtsargu namiņā (A. Paulāna iela 4) ukraiņu tekstīliju izstāde “Цiнности. Vērtības” un Ņižinas pilsētas bērnu zīmējumu brīvdabas izstāde “Kopā roku rokā”

11.00 Svētku laukumā konkursa “Sakoptākais īpašums 2022” apbalvošana

11.00-16.00 pie Preiļu mūzikas un mākslas skolas (Raiņa bulvāris 26) zibakcija “Ziedu pušķis pilsētai”

12.00-13.00 Svētku laukumā Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestra un Ķekavas pūtēju orķestra koncerts

12.00-13.00 parka vārtsargu namiņā (A. Paulāna iela 4) Ukrainas tradicionālās izšūšanas demonstrēšana –  Ludmila Gladkija un Lidija Tumakova no Mariupoles

12.00-18.00 metāla mākslas galerijā “Nester Custom” (A. Upīša iela 20) jaunas skulptūras atklāšana, svētku ballīte un degustācijas

13.00-14.00 Svētku laukumā Preiļu sadraudzības pilsētas Ņižinas (Ukraina) viesmākslinieku koncerts
Solistes Polina Mostovenko un Jūlija Muralko

13.00-15.00 Svētku bānīša ekskursijas pa Preiļu pilsētu kopā ar grāfiem Borhiem
Iekāpšana pie Svētku laukuma, viena izbrauciena ilgums 15 minūtes

15.00-16.00 Preiļu pilsētas ielās Muzikālais bānītis ar pūtēju orķestri

15.00 Preiļu muižas kapelā (A. Paulāna iela 4) koncerts “Lūgšana Ukrainai”
Dzied Jekaterina un Anastasija Mamedovas, Anna Andrejčenko no Harkivas apgabala Volčanskas rajona

16.00-18.00 Svētku bānīša ekskursijas pa Preiļu pilsētu kopā ar grāfiem Borhiem
Iekāpšana pie Svētku laukuma, viena izbrauciena ilgums 15 minūtes

 

20. augustā Preiļu parkā pie zirgu staļļiem un pludmalē:

11.00-17.00 Ūdens festivāla aktivitātes: izbraucieni ar plostu, katamarānu, ūdens bumbām u.c. Dažādas radošās darbnīcas – “25 iespējas”, “Eiropas pēcpusdiena jauniešu stilā”, “Lauku sēta”, lielformāta spēles, bērnu atrakcijas un disko ballīte u.c.

11.00 akcijas “Piepildīt sapni” noslēguma pasākums (Viduslatgales pārnovadu fonds)

12.00-14.00 Preiļu parka peldvietā “Lielo bumbu rallijs”

12.00-15.00 Elitas Patmalnieces radošā darbnīca

12.30 Zaharņova deju skolas Preiļu studijas moderno deju apsveikuma koncerts

13.00-15.00 jauno mūzikas grupu konkurss “Zelta krauklis”

15.00-16.00 zinātniskais teātris Laboratorium.lv
Eksperimentu šovs bērniem un jauniešiem

15.00 Preiļu parka estrādē Labdarības bumbu rallijs

16.00 jauno mūzikas grupu konkursa “Zelta krauklis” apbalvošana

Svētku kulminācija:

18.00 gājiens “Skanēt skan, vizēt viz”
Pulcēšanās no 17.30 pie Preiļu novada domes
Raiņa bulvāris – Aglonas iela – Liepu iela – A. Paulāna iela – Preiļu parka estrāde
Gājienā aicinām izmantot baltu apģērbu un aksesuārus, trejdekšņus svētku ieskandināšanai

19.00 Preiļu parka estrādē Preiļu novada domes priekšsēdētāja Ārija Vucāna uzruna, apsveikumi un A/S “Preiļu siers” godināšana uzņēmuma 50 gadu jubilejā

20.00 koncerts “Ūdenslāse Latgales dvēselei”
Atis Ieviņš, Dināra Rudāne, Jānis Stībelis, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Normunds Pauniņš, grupa “Oranžās”, muzikālā apvienība Jura Kristona vadībā, režisors Valdis Pavlovskis, koncerta vadītājs Jānis Pētersons

21.30 grupa “Jumprava”

23.00 grupa “Citi zēni”

24.00 zaļumballe ar grupu “Mākoņstūmēji”

No 17.00 līdz 04.00 būs pieejama nakts kafejnīcu zona “Spožais radu saiets”

 

21. augustā aktīvās atpūtas cienītāji tiks gaidīti Preiļu parka pludmalē, bet mierpilns svētku noslēgums būs Preiļu Romas katoļu baznīcā:

07.00-12.00 parka pludmalē pludiņmakšķerēšanas sacensības “Rīta cope 2022”
Dalībnieki – pieaugušie / jaunieši (2007. g. dz. un jaunāki)

09.00-13.00 lielā tenisa sacensības “Veiklā raķete 2022”
Dalībnieki – vīrieši / sievietes (2010. g. dz. un vecāki)

10.00-13.00 pludmales volejbola sacensības “Dzeltenzilā bumba 2022”
Dalībnieki – vīrieši/ sievietes (organizatoru apstiprinātie)

12.00 Preiļu Romas katoļu baznīcā Svētku dievkalpojums par novadu

14.00 Preiļu Romas katoļu baznīcā Ērģeļmūzikas koncerts “Vasaras izskaņā…”
Artūrs Lisovs (ērģeles), Diāna Pilate (klarnete) un Ieva Vizma Romanovska (saksofons)

Visu svētku laiku – no 18. līdz 21. augustam – Preiļu parka pludmales teritorijā darbosies atrakciju un karuseļu parks (par maksu).

Svētki tiek rīkoti sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu (Latgales ūdens festivāls, līdzfinansē Eiropas savienība), Forte Production un atbalstītāju “Picu bode”.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par svētku norisi pašvaldības mājaslapā un sociālā tīkla Facebook lapā – svinēsim, skanēsim un vizēsim kopā!

Vizēsim un skanēsim svētkiem sapostajiem Preiļiem līdzi!

Lai sagaidītu un izbaudītu Preiļu novada svētkus koši un kustīgi, arī pilsētvide rotāta atbilstoši svētku moto “Skanēt skan, vizēt viz!”.  Pilsētas centrā uzstādīti trīs jauni lielformāta objekti, kas papildināti ar piecām arkveida formām.  Noformējumā ir atainoti ūdens radību simboli – medūzas. Tās mirdz un viz visdažādākajās krāsu variācijās, kā arī rada kustību sajūtu pateicoties vēja iedarbībai. Medūza ir mierīguma un tajā pašā laikā pastāvīgas kustības simbols, kuras nevar pārvietoties pašas, bet tās kustina vējš un vada dažādos virzienos.

Kā viens no jaunajiem izejmateriāliem – finierī iestrādāts spoguļa organiskais stikls. Bet kustību efektu rada noformējuma pamatā iestrādātās atsperes. Pilsētas centra noformējums tapis sadarbībā ar SIA “Volmārcentrs”.

Turpretī, Raiņa bulvāris ieskauts simtiem lentīšu un elektrisko lampiņu virtenēs. Vizot un skanot neskaitāmu krāsu saspēlē, radot patiesi svinīgu svētku sajūtu.

Paldies par atbalstu un iesaisti Raiņa bulvāra rotāšanā – Marijai Briškai, Natālijai Rubīnai, Marijai Vaivodei, Kristīnei Koņuševskai, Janīnai Upeniecei, Annai Lācei!  Pateicamies arī Elvīrai Spūlei un Santai Šmukšai!

Lai novada svētku svinētāju prieku vairo plašais pasākumu klāsts, kopības sajūta un izrotātā Preiļu pilsēta! Lai mēs iemirdzamies viens otram un viens otram skanam!

Noformējums un foto: I. Anina

 

Autovadītāju ievērībai: Aglonas apkaimē slēgs ceļus kravu tranzītam un jārēķinās ar intensīvu transporta un gājēju satiksmi

Šajā nedēļas nogalē Aglonas apkaimē Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā paredzama intensīva satiksme. Aicinām autobraucējus būt īpaši uzmanīgiem, jo tradicionāli uz svētkiem ierodas liels skaits dalībnieku, tajā skaitā svētceļnieki, un uz autoceļiem pie Aglonas ir intensīva gājēju kustība.

Rūpējoties par svētku dalībnieku drošību, sākot no piektdienas, 12. augusta, plkst. 17.00 līdz 15. augusta plkst. 18.00, tiks slēgta kravas auto tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem. Uz sabiedrisko transportu šie ierobežojumi neattieksies.

Kravas auto tranzītsatiksmei slēgtie valsts autoceļi Aglonas apkaimē:

 • P60 Dagda–Aglona posmā Sloboda–Aglona;
 • P62 Krāslava–Preiļi–Madona posmā Krāslava–krustojums ar autoceļu A13 Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi);
 • V636 Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona posmā Šķeltova–Aglona;
 • V641 Uz Grāveriem;
 • V745 Jaunaglona–Aglona;
 • V762 Aglona–Višķi.

Kā apbraucamos ceļus ieteicams izmantot:

 • P57 Malta–Sloboda;
 • V744 Kastīre–Kategrade–Kameņeca–Kapiņi;
 • V610 Jaunokra–Grāveri;
 • V676 Grāveri – Višķi – P64 – līdz A13.

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi turpinās vairāk nekā 60 posmos, plānojot braucienus, aicinām ieskatīties būvdarbu kartē VSIA Latvijas Valsts ceļi mājaslapā lvceli.lv, kur apskatāmi visi aktuālie remontdarbu posmi un satiksmes ierobežojumi valsts autoceļu tīklā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

 • līdz 2023. gada jūlijam slēgts Bauskas šosejas (A7) posms no pagrieziena uz Baložiem līdz Katlakalnam. Satiksme pa Ķekavas ielu paralēli Bauskas šosejai, ātruma ierobežojums uz 50 km/h;
 • uz Bauskas šosejas (A7) no Iecavas līdz Bauskai trijos posmos satiksmi regulē ar regulētāju palīdzību vai ar luksoforu, ieviesti ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h, posma šķērsošana var aizņemt no 40 minūtēm līdz pat pusotrai stundai;
 • Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei satiksme abos virzienos organizēta pa vienu brauktuvi, katrā virzienā viena braukšanas josla; ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešamas 20–45 minūtes;
 • Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Smārdes pagriezienam četros posmos satiksmi regulē ar luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību. Ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums – 3,25 m, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 50 minūtes; lai apbrauktu remontdarbu posmu, aicinām izmantot alternatīvo maršrutu pa Liepājas šoseju (A9) un autoceļu Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98);
 • Ventspils šosejas (A10) posmā no Talsiem līdz Aizupēm divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 km/h. Paredzamais remontdarba šķērsošanas laiks 25 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts reģionālajiem autoceļiem:

 • autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Rīgas apvedceļa (A4) līdz pagriezienam uz Tīnūžiem līdz sešiem luksoforu posmiem, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanas laiks – stunda un 40 minūtes. Posmu iespējams apbraukt pa autoceļu Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) un Ulbroka-Ogre (P5). Intensīvo darbu laikā ir iespējami sastrēgumi arī uz Rīgas apvedceļa (Baltezers – Saulkalne) (A4);
 • autoceļa Butnāri–Saldus–Ezere (P105) posmā no Kursīšiem līdz Lietuvas robežai līdz astoņiem luksoforu posmiem, braukšanas ātruma ierobežojums darbu vietā 50 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Paredzamais posma šķērsošanas laiks – pusotra stunda;
 • autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no Madonas līdz Dzelzavai seši ar luksoforu regulēti posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, remontdarbu posma šķērsošanai nepieciešama stunda;
 • autoceļa Smiltene–Valka (P24) posmā no Valkas novada robežas līdz Valkai četri luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais posma šķērsošanas laiks stunda;
 • autoceļa Smiltene–Gulbene (P27) posmā no pagrieziena uz Ranku līdz Gulbenei iespējami četri luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešamas 50 minūtes;
 • autoceļa Saulkrasti–Sēja–Ragana (P6) posmā no krustojuma uz Pabažiem (V88) līdz Raganai piecos posmos satiksmi regulē ar luksoforu un divos reversās kustības posmos – ar priekšrocības ceļazīmēm. Ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks no 45 minūtēm līdz stundai;
 • uz autoceļa Līgas–Kandava–Veģi (P130) no Līgām līdz pagriezienam uz Pūcēm divi luksoforu un divi satiksmes regulētāju posmi. Ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h. Paredzamais šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Ķeipenes līdz Taurupei divos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • autoceļa Ainaži-Matīši (P15) posmā no Alojas līdz Matīšiem viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • autoceļa Krāslava–Dagda (P61) posmā no Veceļiem līdz Vorzovai trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, būvobjekta šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • uz autoceļa Ventspils (Leči)–Grobiņa (P111) no Užavas līdz Jūrkalnei vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 70 km/h. Paredzamais šķērsošanas laiks 35 minūtes;
 • autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no krustojuma ar autoceļu Kliģene-Vecogre (V312) līdz Ērgļiem divos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 35 minūtes;
 • autoceļa Tukums-Kuldīga (P121) posmā no Ventspils šosejas (A10) līdz Grenčiem līdz trim luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 km/h, platuma ierobežojums 3 m. Posmā liegta kustība kravas transportam. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks – 35 minūtes;
 • autoceļa Ainaži-Matīši (P15) posmā no Kanīšiem līdz Staicelei divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks pusstunda;
 • autoceļa Jelgava–Iecava (P93) posmā pie Garozas vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks – pusstunda;
 • autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) Gaujas un Turaidas ielu pārbūve posmā no Siguldas līdz Turaidai viens luksoforu posms, divos posmos satiksmi regulē ar ceļazīmēm. Kravas transportam satiksme slēgta. Ātruma ierobežojums 50 km/h, paredzamais šķērsošanas laiks aptuveni 25 minūtes.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

AS “Latvijas valsts meži” izsludina atklātu konkursu “Meža atjaunošanas, kopšanas un aizsardzības pakalpojumu sniegšana 2023. un 2024. gadā”

11.08.2022.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un savlaicīgu valsts mežu apsaimniekošanu, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) izsludina atklātu konkursu “Meža atjaunošanas, kopšanas un aizsardzības pakalpojumu sniegšana 2023. un 2024. gadā”, id. Nr. AS LVM MS MK 2022/271_Ak

2022. gada 17. augustā plkst. 10.00 LVM rīkos ieinteresēto piegādātāju sanāksmi, kurā informēs par nolikuma noteikumiem, pakalpojumu sniegšanas kārtību un sadarbības partneru aptaujas rezultātiem, kā arī sniegs papildu informāciju un atbildēs uz jautājumiem par nolikumu. Sanāksme notiks klātienē Zemgales reģiona klientu centra (Loka maģistrāle 2M, Jelgava, LV-3004) zālē “Alnis” un tiešsaistē Microsoft Teams platformā.

Interesentiem, kuri vēlas piedalīties sanāksmē, līdz 2022. gada 16. augusta plkst. 17.00 jāinformē LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičs, zvanot 29830492 vai rakstot j.katrevics@lvm.lv informē par dalības formātu (klātiene vai attālināti).

Piedāvājumu konkursam var iesniegt tikai elektroniski: EIS e-konkursu apakšsistēmā līdz 2022. gada
9. septembra plkst. 12.00.

Kontaktpersona: LVM Dievidlatgales reģiona mežkopības vadītājs Aldonis Utināns, tālrunis 29167324, e-pasts: a.utinans@lvm.lv,

Vairāk informācijas par konkursu www.lvm.lv
Konkursa nolikums: www.ej.uz/mezkopiba

 

 

Aglonā īstenots projekts “Baudeisim ōrā!”

10.08.2022.

Piedaloties LEADER projektu konkursā, ko organizēja vietējā rīcības grupa “Preiļu rajona partnerība”, biedrība “Gūdu saimineiču bīdreiba” īstenojusi Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu nr. 22-03-AL21-A019.2205-000003 “Baudeisim ōrā!”.

Latgales reģions ir īpašs ar izkoptām tradīcijām, bagātu un daudzveidīgu kultūru, bet latgalieši lepojas ar savām ēšanas tradīcijām. Lai paplašinātu biedrības darbības loku latgaliskās virtuves baudīšanas āra pasākumos (tēja, zupa, putra). Lai āra pasākuma apmeklētāji varētu izbaudīt līdzīgu atmosfēru, ko piedāvā savās meistarklasēs biedrība telpās, kā arī plašākas iespējas pandēmijas apstākļos piesaistīt apmeklētājus, radās nepieciešamība iegādāties āra aktivitātēm aprīkojumu – ēdienu termosus, mobilos galdus, saliekamos koka krēslus, telti. Projekta rezultātā paplašināsies biedrības iespējas ar piemērotu aprīkojumu rīkot āra pasākumus, piemēram, Putras dienu, meistarklases u.c.

Projekta ilgtermiņa mērķis:

Veicināt vietējās lauku kopienas iesaistīšanos Latgales kultūrvēsturisko tradīciju popularizēšanā, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanā, tradīciju saglabāšanā, veicināt Aglonas kā tūrisma vietas potenciālu.

Projekta kopējās izmaksas 5193,12 EUR, attiecināmās 4930,11 EUR, publiskais finansējums 4437,09 EUR, līdzfinansējums 10 % apmērā 492,02 EUR. Projekta īstenošanu līdzfinansē biedrība “Gūda saimineiču bīdreiba”.

 Vija Kudiņa,
biedrība “Gūdu saimineiču bīdreiba”

 

Remontdarbi Preiļu pilī turpinās – tiek krāsota fasāde, ierīkots āra apgaismojums

Preiļu novada pašvaldība turpina īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstīto projektu “Preiļu pils 1. stāva atjaunošana komercdarbības attīstības nodrošināšanai”, kas paredz atjaunot Preiļu pils pirmo stāvu, piemērojot to restorāna un gastronomijas tūrisma pakalpojumu sniegšanai. Pēc intensīva būvnieku darba vairāku mēnešu garumā arī parka apmeklētāji var redzēt patīkamas Preiļu pils izmaiņas – tiek krāsota pils fasāde, teritorijā ap pili tiek ierīkots āra apgaismojums, būvēts ūdensvads un kanalizācija.

“Pils pirmā stāva iekšpusē uz šo brīdi jau ir izbūvēta siltumtrase, uzstādīti radiatori, uzsākta grīdas betonēšanas darbi, kas drīzumā tiks pabeigti. Elektroinstalācijas darbi pils iekšpusē jau ir veikti, tagad strādājam pie ārējā apgaismojuma un video novērošanas sistēmu izbūves.  Tāpat paralēli norit arī ārējās kanalizācijas un ūdensvada izbūve no Daugavpils un Mehanizatoru ielu puses. Šobrīd vēl turpinās ventilācijas sistēmas uzstādīšana, jo gaidām vēl divu ventilācijas iekārtu piegādi. Aizpagājušajā nedēļā tika uzsākta arī pils fasādes krāsošana. Daudzus satrauc pils krāsas tonis, taču tāds tas vēsturiski ir bijis gan Preiļu pilij, gan citām Latgales muižām. Labu laikapstākļu gadījumā pils fasādes krāsošanu ir plānots pabeigt septembrī. Arī pils iekšpusē darāmā vēl ir gana  daudz  – jātaisa starpsienas, jāierīko sanitārais aprīkojums, jāveic flīzēšanas darbi, pēcāk jāuzstāda iekšpuses gaismas ķermeņi.” par paveiktajiem  un plānotajiem darbiem informēja pils būvdarbu veicēja  – SIA “Preiļu celtnieks”- valdes loceklis Egils Stikāns.

Visi pils remontdarbi tiek veikti saskaņā ar 2014. gadā izstrādāto būvprojektu, kas saskaņots ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Preiļu pils fasāde tiek krāsota atbilstoši tās vēsturiskajam tonim – dabīgi dzeltenā krāsā. Vēsturiskais Preiļu pils fasādes krāsas tonis tika noskaidrots 2013. gadā, kad arhitekte Marina Mihailova veica atkārtotu pils arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju.

Projekta  Nr. 3.3.1.0/20/I/011 “Preiļu pils 1. stāva atjaunošana komercdarbības attīstības nodrošināšanai” kopējais finansējums ir 949 723,12 euro, no tiem attiecināmie izdevumi 868 712,89 euro, ERAF finansējums 300 000,00 euro, valsts budžeta dotācija 15 882,35 euro, pašvaldības finansējums 456 553,75 euro, privātais attiecināmais finansējums 96 276,79 euro.

 

 

Informāciju sagatavojusi Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

 

 

 

Preiļu novada pensionāru biedrībā notika tikšanās ar Ukrainas seniorēm

09.08.2022.

Tā kā Preiļu novada Pensionāru biedrībā jau no 2019. gada norit akcija “Nāc, parunāsim!”, biedrība nesen organizēja tikšanos arī ar pensionārēm no Ukrainas. Liktenis viņas atvedis uz Preiļiem no dažādām Ukrainas pilsētām-Ludmilu no Mariampoles, Nataļju no Hersonas, Jelenu no Volčanskas, Ludmilu no Rubežnijas, Tatjanu no Harkovas. Tikšanās laikā viešņas runāja par tām šausmām, kuras viņas izjutušas savā dzimtenē kara laikā. Pārdzīvojums ir tik liels, ka neiztika bez emocijām, bez milzīgā sarūgtinājuma par netaisnīgo karu. Sirds sāp par izpostītajām mājām, par sagrautajiem nākotnes plāniem, par to postu, ko nodarījis karš.

Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška  bija ielūgta uz  sanāksmi ar ukraiņiem, kur tikās ar pašvaldības vadību un atbildīgajām personām. Viņa ielūdza ukraiņu seniores nākt uz pensionāru biedrību, uz kopējām sarunām pie tējas tases. Preiļu pensionāru biedrībā prot sadzirdēt senioru balsis un ieklausīties problēmās. Kopīgās sarunās izkristalizējās milzīga pateicība par sirsnīgo uzņemšanu pašvaldībai, gan par aprūpi medicīnas darbiniekiem, kā arī par vietējo iedzīvotāju atbalstu un īpašo uzmanību pret bērniem.

Akcija “Nāc, parunāsim!” turpinās. Dzīvas sarunas, kontakts, ne tikai materiālais, bet arī morālais atbalsts stiprina katru, kuram ir vajadzība tikt uzklausītam, lūgt padomu, būt dzīvā saiknē ar līdzcilvēkiem. Cilvēkam no Dieva dota daba – runāt, izteikties, uzklausīt un domāt pozitīvi. Galvenais – lai miers būtu virs zemes – pārējo varam veidot paši!

Preiļu novada Pensionāru biedrības
valdes locekle  Marija Volkova

Preiļu novada Labklājības pārvalde izsludina atklātu konkursu uz Sociālā dienesta sociālā darbinieka darbam ar ģimeni un bērniem amatu

Preiļu novada Labklājības pārvalde (Reģ.Nr.90010825446) izsludina atklātu konkursu uz SOCIĀLĀ DIENESTA SOCIĀLĀ DARBINIEKA DARBAM AR ĢIMENI UN BĒRNIEM (profesijas kods 263503) amatu (1 vakance uz pilnu slodzi, uz nenoteiktu laiku)

 

Galvenie amata pienākumi un uzdevumi:

 • Palīdzēt ģimenēm ar bērniem un atsevišķiem indivīdiem personīgo un sociālo problēmu risināšanā, darbs ar sociālā riska ģimenēm Preiļu novada Riebiņu, Galēnu, Sīļukalna, Stabulnieku, Silajāņu pagastos.
 • Darbs ar bioloģiskajām ģimenēm bērna ārpusģimenes aprūpes laikā, ģimenes atkalapvienošanas nolūkā, aizbildņiem, audžuvecākiem; nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem; bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Nepieciešamības gadījumā darbs ar bērniem, kuru vecāki strādā ārzemēs, kā arī darbs ar citām sociālā riska grupu ģimenēm.
 • Iekārtot un/vai turpināt klientu lietas, sagatavot un iesniegt atzinumus pēc pieprasījuma par sociālā gadījuma vadīšanas gaitu, sniegt ieteikumus par ģimenes psiholoģiskā klimata uzlabošanu, iespēju bērniem atgriezties bioloģiskajā ģimenē u.tml.
 • Vadīt sociālā gadījuma risināšanas gaitu.
 • Piedalīties bāriņtiesas sēdē, pārstāvot to bērnu intereses, par kuriem sniegta informācija.
 • Īstenot sociālās korekcijas programmu bērniem un pusaudžiem ar antisociālu uzvedību.
 • Strādāt ar datu bāzi SOPA, regulāri un savlaicīgi iekļaujot tajā precīzus datus.
 • Organizēt un vadīt atbalsta grupas sociālā riska klientiem.
 • Sagatavot sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai (bērnam un pieaugušajam) nepieciešamo dokumentāciju.

 

Prasības pretendentiem (-ēm):

 • Otrā līmeņa profesionālā augstākā vai akadēmiskā izglītība sociālā darba jomā.
 • Apliecība, kas apliecina speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā (40 stundas).
 • Zināšanas par riska novērtēšanu ģimenēs ar bērniem, kurās ir bērna attīstībai nelabvēlīgi apstākļi.
 • Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī (mutvārdos un rakstos).
 • Teicamas krievu valodas (mutvārdos) zināšanas.
 • Datorprasme pieredzējuša lietotāja līmenī (MS Word, Excel, Interneta pārlūkprogrammas), iemaņas darbā ar biroja tehniku.
 • Labas runas un komunikāciju prasmes, spēja argumentēt viedokli, iekļauties kolektīvā, pieņemt lēmumus savas kompetences ietvaros.
 • Prasme lietot praksē teorētiskās zināšanas un tās nepārtraukti papildināt.
 • Atbildīga attieksme pret darbu un precizitāte pienākumu izpildē.

 

Piedāvājam:

 • pilnu darba slodzi (summētais darba laiks),
 • atsaucīgu kolektīvu,
 • labus darba apstākļus,
 • atalgojumu 996,00 EUR (pirms nodokļu nomaksas),
 • noteiktas Iestādes darbinieku sociālās garantijas,
 • darba vieta: Saules iela 8, Riebiņi, Preiļu novads.

 

Iesniedzamie dokumenti:

 • motivācijas vēstule (aprakstot savu līdzšinējo pieredzi),
 • dzīves gājuma apraksts (CV),
 • izglītību un kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas.

 

Vairāk informācijas nolikumā (ŠEIT).

Plānotais darba attiecību uzsākšanas laiks  – 2022. gada 5. septembris.

Amata pretendentu pieteikšanās un nepieciešamo dokumentu iesniegšanas termiņš –  līdz 2022. gada 26. augusta plkst. 15.00.

Nepieciešamos dokumentus, kas ievietoti slēgtā aploksnē ar norādi “Konkursam uz Preiļu novada Labklājības pārvaldes Sociālā dienesta sociālā darbinieka darbam ar ģimeni un bērniem amatu”, var iesniegt:

 • personīgi Labklājības pārvaldes personāla speciālistam (2.stāvs, 5.kab.) Aglonas ielā 1a, Preiļos;
 • sūtot tos pa pastu (tiks izskatīti līdz 26.08.2022. plkst.15.00 pa pastu saņemtie iesniegumi) uz adresi: Preiļu novada Labklājības pārvalde, Aglonas iela 1a, Preiļi, LV-5301;
 • sūtot uz e-pastu labklajibas.parvalde@preili.lv  ar norādi “Konkursam uz Preiļu novada Labklājības pārvaldes Sociālā dienesta sociālā darbinieka darbam ar ģimeni un bērniem amatu”.

Papildu informāciju iespējams iegūt, zvanot Preiļu novada Labklājības pārvaldes vadītājai S. Sprindžai pa tel. 28638567.

Konkursa komisija sazināsies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz darba interviju.

 

Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Iesniedzot pieteikumu un tam pievienotos dokumentus, pretendents apliecina, ka piekritis konkursa noteikumiem un fiziskas personas datu apstrādei. Atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13. panta 1. punktam, sniedzam informāciju par iesniegto personas datu apstrādes tālākajām darbībām Preiļu novada pašvaldībā: personas datu apstrādes pārzinis ir Preiļu novada pašvaldība, Raiņa bulvāris 19, Preiļi, Preiļu novads, LV-5301, tālr.65322766; datu apstrādes juridiskais pamats – Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts un c) apakšpunkts, 9. panta 2. punkta b) apakšpunkts un Darba likums.

Iepazīsti LU Jēkabpils filiāli

Aglonas svētku laikā veiktas izmaiņas autobusu maršrutos uz Aglonu

08.08.2022.

Saistībā ar Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā no 13. augusta līdz 15. augustam, Valsts SIA “Autotransporta direkcija” veikusi izmaiņas vairākos starppilsētu autobusu maršrutos, kā arī 15. augustā tiks organizēts papildus reiss no Rīgas uz Aglonu un no Aglonas uz Rīgu.

Izmaiņas tiek veiktas maršrutā Nr. 7981 “Rīga–Preiļi”:

 • 13., 14. un 15. augustā pagarināts reiss nr.01 plkst. 10.25 no Rīgas līdz Aglonai (šobrīd līdz Preiļiem);
 • 13., 14. un 15. augustā reiss nr. 16 plkst. 16.30 no Aglonas uz Rīgu (šobrīd plkst. 17.05 no Preiļiem);
 • 15. augustā norīkots reiss plkst. 6.40 no Rīgas uz Aglonu;
 • 15. augustā norīkots reiss plkst. 15.40 no Aglonas uz Rīgu.

Izmaiņas tiek veiktas arī maršrutā Nr. 5714 “Preiļi–Aglona–Grāveri”:

 • šī gada 14. augustā norīkoti reisi plkst. 17.15 “Preiļi–Aglonas stacija–Aglona” un plkst. 20.00 “Preiļi –Aglona”;
 • šī gada 15. augustā norīkoti reisi plkst. 1.00 un plkst. 1.05 “Aglona–Preiļi” un reiss plkst. 15.50 “Aglona–Aglonas stacija–Preiļi”.

Drīzumā minēto starppilsētu autobusu maršrutu izmaiņas tiks publicētas arī uzziņu portālā 1188.lv.

 

Informāciju sagatavojusi Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa saskaņā ar
Latgales plānošanas reģiona sniegto informāciju

Noslēdzies Preiļu novada čempionāts zolē cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

6. augustā Dienas aprūpes centra aktivitāšu telpā “Preiļu novada invalīdu biedrība” organizēja Preiļu novada čempionātu zolē cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Spraigas cīņas risinājās 5 kārtās, pēc 5 kārtām vienāds punktu skaits bija trim sacensību dalībniekiem, un, tikai pateicoties vairāk iegūtajām acīm, par pirmo Preiļu novada čempionu zolē cilvēkiem ar īpašām vajadzībām kļuva Artis Utināns, 2. vietu ieguva Antons Valainis, bet 3. vietu izcīnīja Andris Určs.

Sacensības notika 5 stundu garumā, vēlos pateikties visiem dalībniekiem, kas atsaucās un piedalījās sacensībās. “Preiļu novada invalīdu biedrība” organizē dažādas galda spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām zolē, dambretē, šahā, novusā, domino, šautriņu mešanā, galda tenisā. Aicinām  cilvēkus ar īpašām vajadzībām iesaistīties biedrības aktivitātēs, sīkāka informācija pa tālruni 28262642 (Antons).

Preiļu novada invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja
Natālija Skutele – Jeronoviča

Noslēgusies parakstu vākšana par SIA “Preiļu slimnīca” turpmāko darbību

Bažas par SIA “Preiļu slimnīca” turpmāko darbību jūlija sākumā rosināja slimnīcas valdi un Preiļu novada pašvaldību rīkot iedzīvotāju parakstu vākšanu PRET Preiļu slimnīcas līmeņa pazemināšanu. Šobrīd iedzīvotāju aptauja ir noslēgusies ar savāktiem 4322 parakstiem PRET slimnīcas pakalpojumu samazināšanu. Lai gan oficiālu informāciju par šo jautājumu no ministrijas slimnīca tā arī nav saņēmusi, medijos paustā informācija liecina, ka nākamajā gadā slimnīca strādās kā ierasts.

Jau iepriekš tika minēts, ka Veselības ministrijas sniegtajā paziņojumā – slimnīcu tīkla attīstības stratēģijā – SIA “Preiļu slimnīca” tikusi definēta kā 1. līmeņa slimnīca, lai gan šobrīd tā atbilst 2. pakalpojumu sniegšanas līmenim, kas raisīja bažas, ka nākotnē tiek plānots samazināt slimnīcas piedāvātos pakalpojumus. Lai saglabātu SIA “Preiļu slimnīca” visus sniegtos pakalpojumus arī turpmāk, jūlijā iedzīvotāji tika aicināti parakstīties PRET SIA “Preiļu slimnīca” līmeņa pazemināšu. Kopumā savu viedokli, aizpildot anketas gan Preiļu pilsētā, gan pagastos pauda  4322 cilvēki, kas parāda, ka slimnīcas pakalpojumi Preiļu novada iedzīvotājiem ir nepieciešami. Visvairāk parakstu tika savākts Preiļu slimnīcā – 3241 paraksti, Preiļos parakstījās 119 iedzīvotāji, Pelēču pagastā 116, Stabulnieku pagastā 115, Saunas pagastā 94, Silajāņu 91, citos pagastos iedzīvotāju aktivitāte svārstās no 30 līdz 90 balsīm.

Preiļu slimnīca vēstulē Veselības ministrijai pieprasīja skaidrojumu par veselības aprūpes pakalpojumu likvidāciju un plāniem samazināt slimnīcas līmeni, par ko liecināja, saņemtais informatīvais ziņojums par slimnīcu tīkla attīstības stratēģiju, kurā Preiļu slimnīca tika definēta kā pirmā līmeņa slimnīca. Tāpat Preiļu slimnīca lūdza skaidrot, kad ir plānots sākt īstenot slimnīcu tīkla reformu, kādus veselības aprūpes pakalpojumus nodrošinās slimnīca pēc reformas. Vēstule ministrijai slimnīca nosūtīja 28. jūnijā, taču atbilde tā arī netika saņemta.

Jūlija sākumā medijos Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka skaidroja, ka no 2023. gada 1. janvāra neviens pakalpojums nevienai no slimnīcām netiks noņemts, bet šī gada beigās slimnīcām tiks iesniegti kritēriji, kas ir jāizpilda, lai šo pakalpojumu obligāto profilu varētu nodrošināt. Piemēram, pieejamība 24/7, ārstniecības personas, pakalpojumu saturs, kvalitātes kritēriji. Tikai tad, kad slimnīca būs gadu nostrādājusi, tiks lemts par līmeņa saglabāšanu vai samazināšanu.

Līdz ar to var secināt, ka nākamā gada laikā pakalpojumu klāsts SIA “Preiļu slimnīca” netiks samazināts, slimnīca turpinās savu darbību kā līdz šim. Pateicamies visiem Preiļu novada iedzīvotājiem par izrādīto aktivitāti parakstu vākšanā!

 

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

Jauno mūzikas grupu konkurss “Zelta Krauklis 2022”

 

Līdz šī gada 17. augustam Riebiņu MJIC “Pakāpieni”, Preiļu JC “Četri” sadarbībā ar Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvaldi, Preiļu novada pašvaldību aicina jaunās mūzikas grupas no Preiļu un citiem novadiem pieteikties dalībai konkursā “Zelta Krauklis 2022”, kas šogad notiks Preiļu novada svētku ietvaros 20. augustā plkst. 13:00 Preiļu parkā pie muižas zirgu staļļiem!

Tehnisks vai etnisks – stilam nav nozīmes, ja uzskatāt, ka esat oriģināli un gatavi sacensties ar citiem jaunajiem un daudzsološajiem aicinām piedalīties un parādīt sevi! Konkursā nepieciešams izpildīt divas dziesmas. Programmā jāiekļauj viena dziesma valsts valodā. Otra dziesma pēc izvēles.

Sīkāka informācija meklējama konkursa nolikumā (ŠEIT).

Lai pieteiktos ir jāizlasa nolikums un jāaizpilda pieteikuma anketa (ŠEIT).

Jaunās mūzikas grupas, ir laiks parādīt sevi!

Papildu info: Sintija Ančeva, tālr. 28291082.

Aicinām pieteikties tradicionālajam svētku gājienam

 

20. augustā Preiļu novada svētku “Skanēt skan, vizēt viz!” centrālais vakars sāksies ar tradicionālo gājienu, kas šajā gadā spēcīgāk kā citkārt iezīmē tā patieso jēgu – kopību. Mēs esam ne vien svarīga daļa Preiļu novada, bet arī Latvijas. Un mums katram ir pienākums šo valstisko apziņu un brīvību noturēt, jo īpaši tagad, kad kaimiņzemes ēna parādījusi brīvības patieso trauslumu. Gājienā aicinām vienoties ne tikai iestādes un uzņēmumus, bet ikvienu – draugus, radus, kaimiņus un arī viesus – novērtēsim iespēju svētkus svinēt zem sarkanbaltsarkanā karoga; svinēsim iespēju būt ģimenē, mājās un paši savā zemē. Pieteikties gājienam var aizpildot anketu: https://ieej.lv/E6ZY1

Ar devīzi “Skanēt skan, vizēt viz” no 19. līdz 21. augustam svinēsim Preiļu novada svētkus

 

Preiļu novada stāsts slēpjas mūsu cilvēkos – spēcīgos, laipnos, spītīgos, gudros, radošos, dedzīgos un tādos, kuri vienmēr iet uz priekšu. Ikviens pasākums, ēka, vieta vai lieta iegūst jēgu tikai tad, ja to piepilda cilvēki un viņu darbi, kas skan tepat, Preiļu novadā, un arī tālienē. Un novada daudzo ezeru spoguļos viz un mirdz mūsu mežu, pļavu un pakalnu burvība. Preiļu novada svētkos cilvēka un dabas mijiedarbībā skanēsim un vizēsim visi kopā!

PROGRAMMA

19. augustā aicinām izbaudīt dažādu muzikālo žanru, garšu un aktivitāšu daudzveidību:

16.00 Preiļu parka pludmales kafejnīcā “Pampūkas” (Daugavpils iela 53) tikšanās ar dziesminieku Kārli Kazāku

17.30 Preiļu mūzikas un mākslas skolā (Raiņa bulvāris 26) audzēkņu un pedagogu kamermūzikas koncerts

18.30 pie Preiļu novada kultūras centra (Raiņa bulvāris 28) tiks atklāta vides stendizstāde “Piena ceļš. Izaugsmes ceļš”

19.00 Preiļu parka pļavā aiz muižas kapelas zirgu figurālās jāšanas paraugdemonstrējumi

19.30 Preiļu parkā pie zirgu staļļiem koncerts “Mīla, drāma un kaislības opermūzikā”
Dana Bramane (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), ukraiņu izcelsmes solists Pavlo Balakins (bass-baritons), Andris Ludvigs (tenors). Mūziķi: Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells).

21.00 muzikāls VELO REIVS pa Preiļu pilsētas ielām (starts pie Preiļu novada kultūras centra)

22.00-01.00 ballīte ar DJ Robertu Lejasmeijeru

19.00-01.00 Preiļu parkā pie zirgu staļļiem Baltā piknika zona
Apmeklētājiem iespēja baudīt vakaru  ar saviem piknika groziņiem chill zonās

Tāpat 19. augustā Preiļu parka pludmalē no 16.00 līdz 19.00 un no 21.00 līdz pusnaktij varēs vizināties ar plostu, bet no 22.00 līdz 01.00 notiks pirts mucu un kubulu saiets “Voi plyks, voi troks” (rezervācija kompānijai (10 pers.), zvanot uz tālruņa numuru 29235318).

 

20. augustā svētkus piedzīvosim caur sajūtām un kopā būšanu visas dienas garumā:

8.00-13.00 Raiņa bulvārī, A. Paulāna ielā Svētku tirgus

9.00 Preiļu pilsētas ielās Svētku ierūcināšana kopā ar spēkratu pavēlniekiem

10.00 Preiļu novada kultūras centrā Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktā mākslas plenēra noslēguma izstāde

10.00-12.00 Svētku laukumā Pagastu dižošanās
Degustācijas, konkursi, amatiermākslas kolektīvu sasaukšanās

10.00-16.00 parka vārtsargu namiņā (A. Paulāna iela 4) ukraiņu tekstīliju izstāde “Цiнности. Vērtības” un Ņižinas pilsētas bērnu zīmējumu brīvdabas izstāde “Kopā roku rokā”

11.00 Svētku laukumā konkursa “Sakoptākais īpašums 2022” apbalvošana

11.00-16.00 pie Preiļu mūzikas un mākslas skolas (Raiņa bulvāris 26) zibakcija “Ziedu pušķis pilsētai”

12.00-13.00 Svētku laukumā Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestra un Ķekavas pūtēju orķestra koncerts

12.00-13.00 parka vārtsargu namiņā (A. Paulāna iela 4) Ukrainas tradicionālās izšūšanas demonstrēšana –  Ludmila Gladkija un Lidija Tumakova no Mariupoles

12.00-18.00 metāla mākslas galerijā “Nester Custom” (A. Upīša iela 20) jaunas skulptūras atklāšana, svētku ballīte un degustācijas

13.00-14.00 Svētku laukumā Preiļu sadraudzības pilsētas Ņižinas (Ukraina) viesmākslinieku koncerts
Solistes Polina Mostovenko un Jūlija Muralko

13.00-15.00 Svētku bānīša ekskursijas pa Preiļu pilsētu kopā ar grāfiem Borhiem
Iekāpšana pie Svētku laukuma, viena izbrauciena ilgums 15 minūtes

15.00-16.00 Preiļu pilsētas ielās Muzikālais bānītis ar pūtēju orķestri

15.00 Preiļu muižas kapelā (A. Paulāna iela 4) koncerts “Lūgšana Ukrainai”
Dzied Jekaterina un Anastasija Mamedovas, Anna Andrejčenko no Harkivas apgabala Volčanskas rajona

16.00-18.00 Svētku bānīša ekskursijas pa Preiļu pilsētu kopā ar grāfiem Borhiem
Iekāpšana pie Svētku laukuma, viena izbrauciena ilgums 15 minūtes

 

20. augustā Preiļu parkā pie zirgu staļļiem un pludmalē:

11.00-17.00 Ūdens festivāla aktivitātes: izbraucieni ar plostu, katamarānu, ūdens bumbām u.c. Dažādas radošās darbnīcas – “25 iespējas”, “Eiropas pēcpusdiena jauniešu stilā”, “Lauku sēta”, lielformāta spēles, bērnu atrakcijas un disko ballīte u.c.

11.00 akcijas “Piepildīt sapni” noslēguma pasākums (Viduslatgales pārnovadu fonds)

12.00-14.00 Preiļu parka peldvietā “Lielo bumbu rallijs”

12.00-15.00 Elitas Patmalnieces radošā darbnīca

12.30 Zaharņova deju skolas Preiļu studijas moderno deju apsveikuma koncerts

13.00-15.00 jauno mūzikas grupu konkurss “Zelta krauklis”

15.00-16.00 zinātniskais teātris Laboratorium.lv
Eksperimentu šovs bērniem un jauniešiem

15.00 Preiļu parka estrādē Labdarības bumbu rallijs

16.00 jauno mūzikas grupu konkursa “Zelta krauklis” apbalvošana

Svētku kulminācija:

18.00 gājiens “Skanēt skan, vizēt viz”
Pulcēšanās no 17.30 pie Preiļu novada domes
Raiņa bulvāris – Aglonas iela – Liepu iela – A. Paulāna iela – Preiļu parka estrāde
Gājienā aicinām izmantot baltu apģērbu un aksesuārus, trejdekšņus svētku ieskandināšanai

19.00 Preiļu parka estrādē Preiļu novada domes priekšsēdētāja Ārija Vucāna uzruna, apsveikumi un A/S “Preiļu siers” godināšana uzņēmuma 50 gadu jubilejā

20.00 koncerts “Ūdenslāse Latgales dvēselei”
Atis Ieviņš, Dināra Rudāne, Jānis Stībelis, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Normunds Pauniņš, grupa “Oranžās”, muzikālā apvienība Jura Kristona vadībā, režisors Valdis Pavlovskis, koncerta vadītājs Jānis Pētersons

21.30 grupa “Jumprava”

23.00 grupa “Citi zēni”

24.00 zaļumballe ar grupu “Mākoņstūmēji”

No 17.00 līdz 04.00 būs pieejama nakts kafejnīcu zona “Spožais radu saiets”

 

21. augustā aktīvās atpūtas cienītāji tiks gaidīti Preiļu parka pludmalē, bet mierpilns svētku noslēgums būs Preiļu Romas katoļu baznīcā:

07.00-12.00 parka pludmalē pludiņmakšķerēšanas sacensības “Rīta cope 2022”
Dalībnieki – pieaugušie / jaunieši (2007. g. dz. un jaunāki)

09.00-13.00 lielā tenisa sacensības “Veiklā raķete 2022”
Dalībnieki – vīrieši / sievietes (2010. g. dz. un vecāki)

10.00-13.00 pludmales volejbola sacensības “Dzeltenzilā bumba 2022”
Dalībnieki – vīrieši/ sievietes (organizatoru apstiprinātie)

12.00 Preiļu Romas katoļu baznīcā Svētku dievkalpojums par novadu

14.00 Preiļu Romas katoļu baznīcā Ērģeļmūzikas koncerts “Vasaras izskaņā…”
Artūrs Lisovs (ērģeles), Diāna Pilate (klarnete) un Ieva Vizma Romanovska (saksofons)

 

Visu svētku laiku – no 18. līdz 21. augustam – Preiļu parka pludmales teritorijā darbosies atrakciju un karuseļu parks (par maksu).

Svētki tiek rīkoti sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu (Latgales ūdens festivāls, līdzfinansē Eiropas savienība), Forte Production un atbalstītāju “Picu bode”.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par svētku norisi pašvaldības mājaslapā un sociālā tīkla Facebook lapā – svinēsim, skanēsim un vizēsim kopā!

 

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa
Kultūras un tūrisma pārvalde

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku Aglonā programma

05.08.2022.

No 11. līdz 15. augustam Preiļu novada Aglonā norisināsies  Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.

Svētku programma PDF

 

Projekta SOLIDART starpvalstu tikšanās Guimaraes (Portugālē) “Vairāk Eiropas Savienības migrantu krīzes risināšanā”

Preiļu novada pašvaldība piedalās Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” starptautiskajā projektā Jauniešu radoša darbība un solidaritāte krīzes laikā – SOLIDART (Network for the youth debate about the solidarity in crisis times through creativity and art). Projektā kopumā piedalās partneri no 8 valstīm – Preiļu novada pašvaldība (Preiļu novada “ČETRI PAKĀPIENI”), Grosuplje pašvaldība Slovēnijā (projekta vadošais partneris), Dolores pilsētas pašvaldība Spānijā, nevalstiskā organizācija Autokreacja no Varšavas Polijā, Larissa pilsētas pašvaldība Grieķijā, Portugāles Braga rajona jaunatnes organizāciju asociācija (FAJUB), nevalstiskā organizācija WIPSEE no Francijas un Bulgārijas Jaunatnes asociācija.

Projekta mērķis ir sadarbība starp dažādu valstu jauniešiem, lai komunicētu, debatētu, attīstītu radošumu un inovatīvas idejas, vienlaikus izzinot Eiropas kopējās vērtības un aktīvāk iesaistoties vietējo pašvaldību sabiedriskajā dzīvē.

No 2022. gada 12. līdz 15. jūlijam  norisinājās projekta piektais pasākums – starpvalstu tikšanās pilsētā Guimaraes, Portugālē, tēma “Paaudžu sadarbība krīzes situācijās. Paaudžu Eiropa” (“Intergenerational Europe”). Preiļu novadu šajā tikšanās reizē pārstāvēja 2 dalībnieku komanda: Sintija Ančeva, Riebiņu Multifunkcionālā jauniešu iniciatīvu centra “Pakāpieni” vadītāja un aktīva Preiļu novada jauniete.

Šīs sanāksmes mērķis bija pievērsties tam, kā mēs varam samazināt dažādu krīžu ietekmi uz vecāka gadagājuma cilvēkiem un izveidot vienotākas vietējās kopienas, izmantojot starp paaudžu sadarbību.

Turpmāk projekta ietvaros tiek plānotas vēl divas starpvalstu tikšanās 2022. gadā – oktobrī Francijā, decembrī Latvijā un viena tikšanās 2023 gadā Bulgārijā. Projekta noslēgums paredzēts 2023. gada martā.

Līdz šim programma “Eiropa pilsoņiem” ir devusi iespēju sadarboties dažādu valstu institūcijām, tai skaitā pašvaldībām, biedrībām u.c. Arī Preiļu novada Attīstības daļas speciālisti no 2018. gada iesaistījās starptautiskās sadarbības un jaunu projektu ideju izstrādē. No 2021. gada ir jauna ES programma “Pilsoņi, Vienlīdzība, Tiesības un Vērtības” (Citizens, Equality, Rights and Values/ CERV 2021-2027) kopumā 1,44 miljardu EUR apjomā. Programmas vispārīgais mērķis ir aizsargāt, veicināt tiesības un vērtības, īpaši atbalstot pilsoniskās sabiedrības organizācijas un personas, kas darbojas vietējā, reģionālā, valsts un transnacionālā līmenī, sekmējot pilsonisko un demokrātisko līdzdalību vienlīdzīgai un iekļaujošai sabiedrībai.

Sintija Ančeva
Projekta SOLIDART Preiļu komanda

Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas sagatavošanai nav uzskatāms par satura apstiprinājumu, kas atspoguļo tikai autoru viedokļus, un Komisija nevar būt atbildīga par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.