Noskaidroti pludmales volejbola sacensību “Riebiņi 2022” uzvarētāji

18.08.2022.

Laikapstākļi jau gandrīz nedēļu Latvijā saglabājas netipiski tveicīgi. Tikmēr pludmales volejbola sporta laukumos, neatkarīgi no āra temperatūras, vienmēr ir karsti, aizraujoši un izaicinoši.

Deviņas komandas 13. augusta rītā pulcējās Riebiņu parkā, kur startēja Preiļu novada atklātais pludmales volejbola turnīrs “Riebiņi 2022”. Dalībnieku vidū kā pašmāju sportisti, tā arī ciemiņi no kaimiņu pilsētām un pašvaldībām.

Kā to paredzēja sacensību nolikums, komandu kapteiņi veica izlozi, nosakot komandas dalību A vai B grupā, kur savstarpēji izspēlējot, nereti arī visus trīs setus, tika noskaidrotas grupu labākās komandas, kas automātiski iekļuva pusfinālā, savukārt grupu otrās un trešās vietas vēl cīnījās ceturtdaļfinālos.

Karsējot saulei un līdzjutējiem atbalstot, III vietu izcīnīja komanda “Riebiņi” (Aldis Pokšāns, Artūrs Livmanis), kas pievarēja konkurentus no Dagdas. Savukārt finālā tikās vietējie pludmales volejbola laukumos rūdījumu visvairāk guvušie spēlētāji, kas sasnieguši 50+ vecumu (Andris Pastars, Ainārs Bernāns un Ivans Daņilovs, komanda “Vienalga”) un spēcīgais brāļu duets “Dzirnavas” no Viļāniem – Mareks Malinovskis un Edgars Malinovskis. Šogad spēcīgāki un izveicīgāki izrādījās jaunie censoņi, kas izcīnīja uzvarētāju kausus un zelta godalgas. Arī otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma Preiļu BJSS gādātās piemiņas medaļas.

Jāpiebilst, ka jau šo svētdien “ies karsti” pludmales volejbola laukumos Preiļu pilsētā, kur novada svētku ietvaros sacentīsies gan puišu, gan meiteņu pludmales volejbola entuziastu un lietpratēju komandas. Uz tikšanos sacensībās!

 

Rolands Naglis,
Preiļu BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizators

Foto autors: Rolands Naglis.

 

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2022.

Paziņojums par plānotiem ūdens padeves pārtraukumiem

17.08.2022.

SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” informē, ka saistībā ar Preiļu pils ūdensvada pieslēgšanu pie maģistrālajiem tīkliem,
22. augustā no plkst. 9.00 līdz 17.00 tiks pārtraukta ūdens padeve Pils un Mehanizatoru ielu mikrorajonā.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

BEZMAKSAS latviešu valodas apmācības pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem! / БЕЗКОШТОВНЕ навчання латиської мови для дорослих громадян України!

Piesakieties BEZMAKSAS latviešu valodas apmācībām pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem!

 • Pieaugušajiem vismaz 120 stundu apjomā A1 līmenī
 • Pieejami bezmaksas visā Latvijā
 • Klātienē, attālinātā vai jauktā formā

Atrodi sarakstā sev vispiemērotāko latviešu valodas kursu nodrošinātāju un sazinies ar pakalpojuma sniedzēju, lai pieteiktos!

Plašāka informācija par pieteikšanos https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-macibam vai zvanot 28817083, 20042381.

Подайте заявку на БЕЗКОШТОВНЕ навчання латиської мови для дорослих громадян України!

 • Дорослим не менше 120 годин рівень A1
 • Безкоштовно у всіх регіонах Латвії
 • Очна, дистанційна або змішана форми навчання

Знайдіть у списку найбільш підходящi курси латиської мови та зв’яжіться з учбовим закладом, щоб подати заявку!

Додаткова інформація про запис https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-macibam або зателефонуйте 28817083, 20042381.

Satiksmes ierobežojumi Preiļu novada svētku laikā

Informējam par satiksmes ierobežojumiem Preiļu novada svētku laikā (19.08.-21.08.) pasākumu norišu vietās:

• Satiksmei slēgts Raiņa bulvāra posms (no Raiņa bulvāris 13 līdz A. Paulāna ielai) sākot ar 19.08. plkst. 13.00 līdz 21.08. plkst. 06.00

• Satiksmei slēgta A. Paulāna iela no 20.08. plkst. 05.00 līdz 21.08. plkst. 06.00

• Satiksmei slēgta 1. Maija iela 20.08. no plkst. 05.00 līdz 17.00

SVARĪGI! – tirgotājiem nokļūšana tirdzniecības vietās tikai iebraucot no Daugavpils ielas pa A. Paulāna ielu. Kontaktpersona Tirgus dalībniekiem jautājumu gadījumos Ingūna Bramane +371 20610484.

Lūdzam norādīto teritoriju tuvumā esošo māju īpašniekiem un iedzīvotājiem būs saprotošiem pret satiksmes organizācijas izmaiņām un tās radītiem ierobežojumiem.

Atbalsts mājsaimniecībām apkures sezonas izdevumu daļējai kompensācijai nostiprināts likumā

16.08.2022.

Valsts mājsaimniecībām segs daļu no izdevumiem, kas strauji pieaug energoresursu sadārdzinājuma dēļ. Atbalsts tiks piešķirts centralizēti, samazinot rēķinus par gāzi apkurei un siltumapgādi, kā arī piešķirot valsts pabalstus dažādu pensiju saņēmējiem, savukārt citiem kompensācija būs jāpieprasa savā pašvaldībā, iesniedzot izdevumus apliecinošus dokumentus.

ĪSUMĀ

Palīdzības komplekts iekļauts Saeimā 11. augustā steidzamības kārtībā pieņemtajos Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likuma grozījumos, kas stājas spēkā sestdien, 13. augustā.

Valsts kancelejas organizētajā preses konferencē par valsts atbalstu apkures izmaksu sadārdzinājuma daļējai segšanai informēja Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Elīna Celmiņa, Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktores vietnieces Daira Armane un Inese Karpoviča, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Atbalsts visām mājsaimniecībām energoresursu izmaksu pieauguma daļējai kompensācijai

Šajā likumā noteiktais princips – valsts kompensē pusi no cenu pieauguma, uzsvēra D. Armane. Vienlaikus ir noteikti arī ierobežojumi vai nu cenas griestiem, vai apjomam, kam piemērojams atbalsts.

Atbalsts orientēts izdevumu samazināšanai par apkuri, siltumenerģijas nodrošināšanai mājsaimniecībām.

Likumā noteiktie atbalsta pasākumi ietver valsts kompensāciju energoresursu piegādēm nākamās apkures sezonas laikā:

Kompensācija par centralizēto siltumapgādi

Par periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim:

 • maksa tiks samazināta 50% apmērā no starpības starp siltumenerģijas tarifu, kuru apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) vai attiecīgā pašvaldība, un siltumenerģijas tarifa mediānu 68 eiro/MWh.

Lai siltumenerģijas cena netiktu nepamatoti paaugstināta, noteikta neregulētā tarifa augšējā robeža – 300 eiro/MWh.

Tādējādi no attiecīgajā pašvaldībā apstiprinātā tarifa atņem 68 eiro par megavatstundu un iegūto starpību dala uz pusēm. Vienu pusi kompensēs valsts.

Atbalstu piemēros centralizētās siltumapgādes uzņēmums.

Kompensācija par dabasgāzi

Par periodu no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. aprīlim mājsaimniecībām, kuru dabasgāzes vidējais ikmēneša patēriņš 12 mēnešu periodā pārsniedz 221 kilovatstundu mēnesī (21 kubikmetrs/mēnesī):

 • valsts segs 50% no cenu pieauguma, proti, 30 eiro par 1 MWh jeb 3 eirocentus par 1 kWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Kompensācija būs iekļauta dabasgāzes tirgotāju sastādītajos rēķinos par dabasgāzi jau no septembra (rēķinā būs iekļauts atbalsts gan par jūliju, gan augustu, tātad par šiem mēnešiem būs pārrēķins).

Kompensācija par elektroenerģiju mājokļa apkurei

Par periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim:

 • atbalsts mājsaimniecībām, kuru patēriņš mēnesī pārsniedz 500 kWh un elektroenerģijas cena ir virs 0,160 eiro/kWh;
 • atbalsts būs patēriņam, kas pārsniedz 500 kWh, vienlaikus nepārsniedzot 2000 kWh;
 • valsts kompensēs 50% no elektroenerģijas cenas, kas pārsniedz 0,160 eiro/kWh, taču kompensācijas elektroenerģijas cena nepārsniedz 0,100 eiro/kWh.

Tiek atbalstīts patēriņa maksimums 1500 kWh mēnesī.

Iesniegumi pašvaldībā jāiesniedz no 1. novembra (jāiesniedz rēķins par oktobri) līdz 2023. gada 31. maijam (tiek iesniegti rēķini par aprīli).

Kompensācija par granulām un briketēm

Ja apkurei izmanto granulas vai briketes, kompensācija paredzēta:

 • ja izmaksas pārsniedz 300 eiro/tonnā, kompensē izmaksu pieaugumu 50% apmērā, bet ne vairāk kā 100 eiro/tonnā;
 • atbalsta slieksnis vienam mājoklim – 10 tonnu.

Piemēram, ja iegādātas granulas/briketes par 400 eiro tonnā, tad kompensē 50 eiro par katru iegādāto tonnu (kopumā ne vairāk par 10 tonnām). Šajā gadījumā maksimālais atbalsts varētu būt 500 eiro (50 eiro x 10).

Ja briketes vai granulas maksā 500 eiro, pārsniegums virs 300 eiro ir 200 eiro, no kuriem valsts kompensēs 100 eiro. Maksimālais apjoms atbalstam ir 10 tonnas mājsaimniecībai. Tas nozīmē, ka maksimālais atbalsts varētu būt 1000 eiro (100 eiro x 10).

Kompensācija paredzēta, ja granulas, briketes iegādātas no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Iesniegums un maksājumu dokumenti pašvaldībā jāiesniedz no 1. oktobra.

Kompensācija par malku

Tiem, kas kurina ar malku, daļu izdevumu atlīdzinās divējādi, proti, ņemot vērā, vai malkas pārdevējs ir iedevis čeku vai strādā bez čekiem.

Ja ir čeks

 • Ja izmaksas pārsniedz 40 eiro/berkubikmetrā, kompensē 50% no izmaksām virs šīs cenas, bet ne vairāk kā 15 eiro/berkubikmetrā.
 • Vienai mājsaimniecībai paredzētais maksimālais patēriņa apjoms 35 berkubikmetri.

Piemēram, ja malka pirkta par 70 eiro berkubikmetrā, tad sadārdzinājums (pieaugums) ir 30 eiro, no kuriem valsts kompensēs 15 eiro. Tā kā maksimālais apjoms, kam piešķirams atbalsts, ir 35 berkubikmetri, maksimālais atbalsts šādai mājsaimniecībai būs 525 eiro.

Atbalsts attiecas uz malkas iegādi no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Iesniegumi jāiesniedz pašvaldībā no 1. oktobra.

Ja nav čeka

 • Ja malka iegādāta līdz 2022. gada 31. augustam (tam nepieciešams tikai pašapliecinājums), ir tiesības saņemt valsts atbalstu 60 eiro apmērā.

Šajā gadījumā pašvaldībā iesniegumi jāiesniedz no šīgada 1. oktobra līdz 30. novembrim.

Ja iesniedz iesniegumu par malkas iegādi gan ar maksājuma dokumentiem, gan bez tiem, atbalsta apjomu aprēķina kā starpību starp 60 eiro un atbilstoši maksājumu apliecinošajiem dokumentiem aprēķinātajam atbalstam. Tātad tiek ņemta vērā iepriekš izmaksātā 60 eiro atbalsta summa.

Kur pieteikties, lai atgūtu daļu no tēriņiem apkurei par elektrību, granulām, briketēm, malku

Atbalstam jāpiesakās pašvaldībā.

Mājokļa īpašnieks vai īrnieks varēs iesniegt iesniegumu (vienu vai vairākus visā atbalsta periodā, ievērojot katram atbalsta veidam noteiktos ierobežojumus).

Iesniegumu varēs iesniegt klātienē pašvaldībā vai aizpildot elektronisku veidlapu pašvaldību e-pakalpojuma portālā www.epakalpojumi.lv.

Iesniegumā jāietver pašapliecinājums par attiecīgo apkuri mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši iesniegumu atbalstam šim mājoklim.

Iesniegumam jāpievieno šādi dokumenti

 • Mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments, ja attiecīgā informācija nav citas institūcijas rīcībā.
 • Maksājumu apliecinoši dokumenti par koksnes granulu, koksnes brikešu vai malkas iegādi vienam mājoklim.
 • Pašapliecinājums par malkas iegādi, ja vēlas saņemt 60 eiro atbalstu, bet nav čeka par malkas pirkumu.

Šos izdevumus pašvaldībām pilnā apmērā kompensēs valsts, norādīja E. Celmiņa.

Pašvaldības varēs valstij pieprasīt arī avansu.

Mājokļa pabalsts – plašākam iedzīvotāju lokam

Mājokļa pabalsts ir paredzēts mājsaimniecībām, kuru ienākumi ir nepietiekami, lai norēķinātos par izdevumiem mājoklim.

Pašvaldības no 1. oktobra, piešķirot mājokļa pabalstu (jau par septembra rēķiniem, kuri tiks iesniegti oktobrī), pabalsta aprēķinam piemēros koeficientu 3.

Palielinājuma rezultātā garantētā minimālā ienākuma (GMI) slieksnis mājokļa pabalsta aprēķinam būs 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 228 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Mājokļa pabalsta aprēķins (formula) veidots tā, lai pēc izdevumu mājoklim apmaksas mājsaimniecības rīcībā paliktu šāda summa, skaidro E. Celmiņa.

Paaugstināts koeficients dod iespēju kvalificēties mājokļa pabalstam mājsaimniecībām ar nedaudz augstākiem ienākumiem nekā iepriekš, līdz ar to saglabāt mājsaimniecības rīcībā vairāk līdzekļu ikdienas izdevumu apmaksai, tai skaitā pārtikas iegādei.

Valsts pabalsts 7 mēnešus – mazāko pensiju saņēmējiem

No 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 31. maijam senioriem, personām ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušām personām maksās valsts pabalstu. Tiem būs atšķirīgs apmērs, ņemot vērā pensijas ienākumus:

 • 30 eiro mēnesī, ja pensijas, atlīdzības vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs nepārsniedz 300 eiro mēnesī;
 • 20 eiro mēnesī, ja pensijas, atlīdzības vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs ir no 301 eiro līdz 509 eiro mēnesī;
 • 10 eiro mēnesī, ja pensijas, atlīdzības vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs ir no 510 eiro līdz 603 eiro;
 • 30 eiro mēnesī personai, kura saņem piemaksu ģimenes valsts pabalstam par bērnu ar invaliditāti; personai ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kura ir sasniegusi pensijas vecumu vai kurai ir noteikta invaliditāte, un nav sasniegusi vecuma pensijas vecumu.

Pabalstus izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Personām, kuras saņem kādu no VSAA administrētajiem pakalpojumiem, pabalstu izmaksās bez īpaša iesnieguma.

Aģentūra pabalsta izmaksu uzsāks šīgada novembrī, to bez maksas piegādās saņēmēja dzīvesvietā vai pārskaitīs uz kontu.

Pabalsta apmēru neiekļaus gada apliekamajā ienākumā un neapliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Atbalsts būs visiem

Jaunajai apkures sezonai paredzētais kopējais finansējums atbalsta pasākumiem ir apmēram 440 miljoni eiro.

E. Celmiņa uzsver, ka valsts sniedz vairākpakāpju atbalstu. Katra mājsaimniecība vienā vai otrā veidā saņems atbalstu no likumā paredzētajiem pasākumiem.

Arī tie, kuriem kā aizsargātajiem lietotājiem jau ir elektrības maksājumu atlaides, turpinās saņemt gan šo atlaidi, gan atbalstu no jaunajiem pasākumiem.

Ja arī tad ienākumi būs nepietiekami, lai varētu norēķināties par mājokli, varēs kārtot mājokļa pabalstu.

Lielai daļai mājsaimniecību atbalsts tiks nodrošināts ar pašvaldību sociālo dienestu starpniecību. I. Rudzīte vērš uzmanību, ka situācija un risinājumi pašvaldībās var būt atšķirīgi, tāpēc iedzīvotājiem par visu iespējamo atbalstu jāinteresējas savā pašvaldībā.

Mājsaimniecību atbalstam paredzētā finansējuma sadalījums

Pasākumi mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām2022. g. (eiro)2023. g. (eiro)Saņēmēju skaits
Valsts pabalsts senioriem, personām ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušām personām, personām, kuras saņem piemaksu par bērnu ar invaliditāti no 2022. g. 1. novembra līdz 2023. g. 31. maijam.23 088 18159 891 749505 tūkstoši personu.
Mājokļa pabalsta pieejamības uzlabošana no 2022. g. 1. oktobra (oktobrī iesniedz rēķinus par septembri) līdz 2023. g. 30. aprīlim.4 907 11814 721 35444 tūkstoši mājsaimniecību.
Horizontāli diferencēti atbalsta instrumenti visu ienākumu mājsaimniecībām
Dabasgāze par periodu no 2022. gada 1. jūlija līdz 30. aprīlim, sākot ar rēķiniem par 2022. gada septembri.26 133 74617 426 25465 tūkstoši

mājsaimniecību.

Centralizētā siltumapgāde no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim.71 999 39996 000 601Visas centralizētās siltumapgādes mājsaimniecības.
Elektroenerģija no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim.15 160 00037 900 00040 tūkstoši mājsaimniecību.
Granulas un briketes no 2022. gada 1. oktobra par iegādāto no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim.12 496 00013 936 000Provizoriski – 60 tūkstoši mājsaimniecību.
Malka no 2022. gada 1. oktobra par iegādāto no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim ar maksājumu apliecinošu dokumentu.21 772 80021 772 800Provizoriski – 130 tūkstoši mājsaimniecību.
Malka, kas iegādāta līdz 31. augustam bez maksājumu apliecinoša dokumenta. Pieteikšanās no 2022. gada 1. oktobra līdz 30. novembrim.4 795 360

Avots:

Lidija Dārziņa

lvportals.lv

Radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņa

 

No 10.augusta līdz 10.oktobrim, Valsts vides dienests (VVD) vēsturiski radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņas ietvaros aicina sabiedrību bez maksas nodot vēsturiski radioaktīvos priekšmetus drošai to apsaimniekošanai. VVD Radiācijas drošības centrs kampaņu organizē ar mērķi informēt sabiedrību par to, kādi vēsturiskie priekšmeti var būt radioaktīvi, kādi ir iespējamie radiācijas riski, saskaroties ar šiem priekšmetiem, un kā pareizi rīkoties, ja šādi priekšmeti nonāk iedzīvotāju rīcībā.

VVD aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību vēsturiskiem priekšmetiem, kas atrodas mājās, garāžās un šķūnīšos. Nereti seni, vēsturiski priekšmeti var būt radioaktīvi – piemēram, pulksteņi un kompasi ar rādija krāsu, vēsturiskie militārie priekšmeti (mērskalas, slēdži, aviācijas mērinstrumenti, kuģu pulksteņi) ar rādija krāsu, dūmu detektori ar plutoniju u.c.

Pēdējo gadu laikā visvairāk no šādiem vēsturiski radioaktīvajiem priekšmetiem ir atrasti  radionuklīdus saturošie dūmu detektori, kas tikuši izvietoti galvenokārt rūpnieciskās ēkās, kā arī militārie priekšmeti, kuri Latvijas mājsaimniecībās bieži vien nonāk kā vēsturiskais mantojums suvenīru veidā un joprojām ir atrodami arī krāmu un kolekcionāru tirdziņos.

Radioaktīvus avotus vai priekšmetus, kuriem pievienoti radioaktīvi materiāli ar mērķi uzlabot to īpašības, iedzīvotāji var atpazīt, ja uz šiem priekšmetiem ir radiācijas brīdinājuma zīmes vai marķējums. Ja vizuālu norāžu nav, radioaktīvus priekšmetus var atpazīt pēc šādu priekšmetu tipiska pielietojuma un ražošanas perioda – radioaktīvā krāsa, kuru izmantojot tika panākts efekts, ka priekšmeti tumsā spīd, tika lietota pulksteņos, kompasos un militārajā aprīkojumā kopš 20. gadsimta sākuma līdz 50.-60. gadiem.

Vēsturiskie radioaktīvie priekšmeti var neradīt tūlītējus radiācijas riskus, tomēr ilgākā laika periodā var nevajadzīgi palielināt cilvēka radiācijas apstarojuma dozu. Paaugstināta bīstamība rodas, ja apkārtējās vides apstākļu ietekmē krāsojums nobirst, un šie putekļi nonāk cilvēka elpceļos, vai, nenomazgājot rokas, iekļūst organismā kopā ar pārtiku.

Radioaktīvie priekšmeti jānodod drošai apsaimniekošanai VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons”, kurā nodrošina radioaktīvo atkritumu ilgstošu uzglabāšanu un apglabāšanu.

Atrodot aizdomīgu priekšmetu, jākonsultējas ar VVD Radiācijas drošības centru par radioaktīvo priekšmetu atpazīšanu un nepieciešamajiem aizsardzības pasākumiem. Sazināties iespējams, zvanot uz tālruņiem +371 67084308+371 67084295 vai elektroniski – prieksmeti@vvd.gov.lv .

 

Plašāka kampaņas informācija VVD tīmekļvietnē https://www.vvd.gov.lv/lv/radioaktivo-prieksmetu-nodosanas-kampana

Aicinām skatīt informatīvu video par radioaktīviem priekšmetiem VVD YouTube kontā https://www.youtube.com/watch?v=NPW63QuBWws&t=2s

* Kampaņa tiek organizēta Latvijas vides aizsardzības fonda projekta Nr.1-08/23/2022 ““Esi zinošs-2022!” – stratēģisko partnerību veidošana un sabiedrības iesaiste vides apziņas celšanai” ietvaros.

Ražas novākšanas laikā uz ceļiem jārēķinās ar lielāku lielgabarīta tehnikas klātbūtni

Visā Latvijas teritorijā turpinās ražas novākšana un labības kulšanas darbi, tāpēc uz autoceļiem ir vērojams lielāks lauksaimniecības lielgabarīta tehnikas skaits. Aicinām autobraucējus būt uzmanīgiem un saprotošiem:

 • pirms veikt apdzīšanas manevru, pārliecināties, ka ceļš ir pietiekami plats un netuvojas pretī braucoši transportlīdzekļi;
 • pārliecinieties, ka lauksaimniecības tehnika negriežas pa kreisi;
 • ja tehnika palēnina ātrumu un brauc tuvāk ceļa labajai pusei, tehnikas operators, iespējams, gatavojas veikt platu kreiso pagriezienu;
 • jāņem vērā, ka reizēm, lai veiktu platu labo pagriezienu, operatoram ir jāiebrauc kreisajā ceļa pusē;
 • sausā laika ietekmē grants ceļi pastiprināti put, lauksaimniecības tehnika, pārvietojoties pa tiem, var sacelt putekļus un pasliktināt redzamību;
 • jārēķinās, ka uz ceļa no kravām var izbirt graudi, kā arī var veidoties rindas pie graudu nodošanas punktiem.

Ražas novākšana turpināsies līdz septembra vidum.

“Patlaban visos Latvijas reģionos notiek intensīva ražas novākšana – tiek vākti graudaugi, rapši un zirņi. Ražas novākšana turpināsies visu augustu un iespējams līdz pat septembra vidum, jo būs vēl jānovāc vasarāju kultūraugi – vasaras rapsis, mieži, kvieši, griķi un pupas. Visintensīvākā smagās tehnikas satiksme būs vērojama tieši līdz septembra vidum gan dienas, gan vēlās vakara stundās. Lai atslogotu lielceļus, lielu daļu no saražotās produkcijas pārvietos, izmantojot dzelzceļus,” norāda Zemnieku saeimas valdes loceklis Mārtiņš Trons.

“Ražas novākšanā ir iesaistīta lielgabarīta tehnika, tāpēc aicinām autobraucējus būt uzmanīgiem un reaģēt uz tehniku, kas pārvietojas ar oranžajām bākugunīm. Ražas novākšanas tehnika un traktortehnika pa ceļiem pārvietojas salīdzinoši lēni. Aicinām autovadītājus būt saprotošiem, savukārt lauksaimniekus – ievērot ceļu satiksmes noteikumus un drošību uz ceļiem!” aicina Trons.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

 

SAC “Aglona” iemītniekus priecē muzikāls priekšnesums

15.08.2022.

Mūsu SAC sirsnīgi pateicas ģimenes ansamblim “Vālodzīte” par patīkamu pasākumu, kurš noritēja  4. augusta saulainajā pēcpusdienā. Pagalmā ieradās ansamblis ar saviem skanīgajiem mūzikas instrumentiem un izpildīja  latviešu labākās un iemīļotākās dziesmas,  kurām visi varēja dziedāt un dejot līdzi. SAC iedzīvotājiem iemīļotākā dziesma bija “Krakovjaks”, kura lika aizceļot uz jaunības atmiņām.

 

Rakstu sagatavoja sociālā darbiniece Vija Tomkoviča

Aicināti pieteikties dalībai Preiļu novada svētku tirdziņā

Preiļu novada pašvaldība un Kultūras un tūrisma pārvalde aicina mājražotājus, amatniekus, zemniekus un dārzkopjus  pieteikties dalībai Preiļu novada svētku tirdziņā 20. augustā Preiļos. Tirgošanās notiks no plkst. 8.00 līdz plkst. 13.00 A. Paulāna ielā un Raiņa bulvārī.

Pieteikumi tirgotājiem jāiesniedz līdz 17. augustam (ieskaitot).  Aizpildīt un iesniegt elektronisku pieteikuma anketu var ŠEIT vai  lejupielādēt ŠEIT, aizpildīt un nosūtīt uz elektronisko pastu: inguna.bramane@preili.lv vai iesniegt, izmantojot e-adresi.

Vairāk informācijas nolikumā ŠEIT.

Jautājumu gadījumos aicinām sazināties ar vecāko komercdarbības speciālisti Ingūnu Bramani, zvanot uz tālruņa numuru 20610484 vai rakstot uz e-pasta adresi inguna.bramane@preili.lv.

Turpinām skriet ar “Skrien Latvija 10. sezonu”

6. augustā Kuldīgas pilsētas iedzīvotāji savās ielās baudīja skrējēju pūli. Visizturīgākajiem bija jāapļo pusmaratona distance – 21,0975 km astoņus apļus, izturīgajiem 10 km distance bija iekļauta četros apļos, bet ātrajiem 5 km distance – divos apļos.

Preiļu novada garo distanču baudītāji bija redzami pusmaratona distancē. Tie bija Preiļu novada BJSS tikko absolvējušais Raivo Liniņš, kurš distanci veica 1:20:28 un starp 74 grupas skrējējiem spēja uzrādīt augsto 9 labāko rezultātu un meitene no Sutriem – Līga Rusiņa ar astoto labāko grupas rezultātu veica distanci 1:38:41.

Desmit kilometru distancei uzticīgie Leonīds un Natālija savās grupās bija  starp līderiem un piedāvāto distanci veica attiecīgi 0:46:28 un  0:45:17 min. Natālija arī šoreiz distanci veica kā piektā ātrākā sieviete.  Sveicam ar paveikto!

Rezultāti apskatāmi vietnē sportlat.lv. Diemžēl mūsu skrējēji ir tik ātri, ka organizatori nespēj noķert tos savā objektīvā. Tāpēc bildes no dalībnieku arhīva.  Priekšā starts Ventspilī 17.09.2022.

 

 

Mārīte Pokšāne
Preiļu novada BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizatore

 

LIAA aicina pretendēt uz finansējumu biznesa realizācijai “Ideju kauss 2022”

12.08.2022.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra šonedēļ atklāja uzņēmējdarbības kustību #Trāpiarideju. Tā līdz 6. septembrim aicina iedzīvotājus no 18 gadu vecuma uzdrīkstēties iesniegt savas idejas konkursā “Ideju kauss 2022”, lai pretendētu uz finansējumu sava biznesa uzsākšanai.

“Mums ir svarīgs katrs biznesa idejas autors, kurš ir gatavs izkāpt no komforta zonas, mesties nezināmajā un aizstāvēt savu ideju. Konkursu varam uztvert kā biznesa treniņnometni, kur LIAA nodrošina visu primāro ekipējumu – zināšanas un prasmes, kā arī finansējumu. Dalībniekiem ir iespēja pārbaudīt savas idejas konkurētspēju, saņemt praktiskus padomus no profesionāļiem par pirmajiem soļiem biznesā, sākot ar aprēķiniem līdz precīzam mārketinga plānam. Konkursa noslēgumā 12 veiksmīgāko ideju autori saņems finansiālu atbalstu sava biznesa uzsākšanai,” pauž Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

LIAA inovatīvo biznesa ideju konkursu “Ideju kauss”, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 gadiem ir aicināts piedalīties, organizē jau 14. reizi. Ņemot vērā šī gada konkursa konceptu #Trāpiarideju, par atklāšanas pasākuma norises vietu simboliski tika izvēlēti Sporta pils dārzi, iedrošinot sabiedrību aktīvi ģenerēt biznesa idejas un pārbaudīt konkursā “Ideju kauss”.

Konkursa atklāšanas pasākumā ar pieredzes stāstiem, kādēļ nebaidīties no debijas uzņēmējdarbībā, bet gan realizēt savu biznesa ideju, dalījās tādas personības kā Vides risinājumu institūta dibinātājs un uzņēmējs Gundars Skudriņš, elektrizēta bezceļa dēļa “Bruntor” (iepriekš “Rhino Board”) risinājuma autors Raimonds Jurgelis, apgaismojuma laternās integrētās elektroauto uzlādes stacijas “SimpleCharge” autors Kārlis Mendziņš un mikroaļģu audzēšanas iekārtas “Algae Tree” (iepriekš “MAG”) gaisa uzlabošanai idejas autore Alise Jēkabsone.

Kā atklāšanas pasākumā uzsvēra konkursa pērnā gada uzvarētājs, idejas “Rhino Board” autors Raimonds Jurgelis, galvenais ir degsme acīs no pirmā idejas mirkļa: “Tas palīdz arī grūtos brīžos atcerēties, ka ideja ir jāattīsta, jālolo, pie tās jāstrādā. Ilgais darbs, kas pagāja no konkursa “Ideju kauss” līdz brīdim, kad reāli ieraudzījām produktu, bija kā maza bērna piedzimšana. Katru dienu redzēju attīstību, tāpēc novēlu, lai konkursā piesakās visi sapņotāji, mērķētāji un darītāji.”

Pieteikšanās Latvijas lielākajam inovatīvo biznesa ideju konkursam “Ideju kauss” ir atvērta līdz 6. septembrim. Pretendenti savas biznesa idejas var iesniegt, elektroniski reģistējoties un piesakot dalību šeit: ej.uz/IdejuKauss2022. Profesionāla vērtēšanas komisija spēcīgākos kandidātus virzīs konkursa otrajā kārtā. Plašāka informācija atrodama mājaslapā idejukauss.lv.

Konkursa “Ideju kauss 2022” gaitā dalībnieki apgūs un papildinās biznesa zināšanas, pilnveidos savu ideju un sacentīsies par naudas balvām no 1 500 līdz 10 000 eiro biznesa uzsākšanai. Šogad balvas tiks piešķirtas 12 ideju autoriem. Balvas nodrošina LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Publicitātes attēli pieejami šeit: ​​https://failiem.lv/u/bjbz4ajwv

 

Par “Ideju kauss”

Lai sekmētu jaunu uzņēmumu attīstību, kas ir tieši saistīta ar valsts ekonomisko izaugsmi, tiek organizēts inovatīvo biznesa ideju konkurss “Ideju kauss”. Konkursā var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir gatavs uzsākt uzņēmējdarbību, realizējot savu biznesa ideju. Dalībnieki sacenšas par naudas balvām biznesa uzsākšanai. Šogad pieteikšanās konkursam būs atvērta no 11. augusta līdz 6. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu ej.uz/IdejuKauss2022. Plašāka informācija vietnē idejukauss.lv.

 

Papildu informācija:
Matīss Rutks
mrutks@golin.com
+371 20 376 200

Latgales zemessargi sniedz atbalstu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos

No 13. līdz 15. augustam Aglonā Zemessardzes 3. Latgales brigādes Zemessardzes 35. kājnieku bataljona zemessargi, karavīri un veterāni nodrošinās sabiedrisko kārtību Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos. Kopumā kārtības nodrošināšanā piedalīsies 80 bataljona pārstāvji.

Svētku laikā bataljona uzdevums būs dežurēt sakrālajā laukumā, Aglonas bazilikā, pie Svētavota un Aglonas Katoļu ģimnāzijas, kā arī piedalīties tautas Krusta ceļā.

Jau kopš 1993. gada Zemessardzes 35. kājnieku bataljons kopā ar Valsts policiju sniedz atbalstu Aglonas bazilikai Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos.

 

Informāciju sagatavojusi:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

35. kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības daļa

Tālrunis: 25530455

E-pasts: ilze.kivleniece@mil.lv

Biedrība “Dzintars 2007” rīko labdarības pasākumu

Biedrība “Dzintars 2007”  rīko labdarības pasākumu “Biedrībai “Dzintars 2007” – 15.

Rimicānu novadpētniecības ekspozīcijas un Seno mantu istabas apskate no plkst. 9.00 līdz 11.30 (bijušajā Rimicānu pamatskolā, Saules iela 2).  Koncertā KN piedalās: vokālais ansamblis “Savādi gan”, deju kopa “Dzīves virpulī”, folkloras kopas “Dzeipurs” un “Vecvārkava”, Dominiks Kusiņš (stāstnieks), Maija Lazdāne (akordeons), Elīna Ziemele (klavieres) un Viktorija Gžibovska (saksofons).

Koncerta laikā būs iespēja ziedot SAC “Vārkava” iemītniekiem, lai varētu iegādāties nepieciešamos vitamīnus.

Preiļu novada svētku programma

 

Ar devīzi “Skanēt skan, vizēt viz” no 19. līdz 21. augustam svinēsim Preiļu novada svētkus

Preiļu novada stāsts slēpjas mūsu cilvēkos – spēcīgos, laipnos, spītīgos, gudros, radošos, dedzīgos un tādos, kuri vienmēr iet uz priekšu. Ikviens pasākums, ēka, vieta vai lieta iegūst jēgu tikai tad, ja to piepilda cilvēki un viņu darbi, kas skan tepat, Preiļu novadā, un arī tālienē. Un novada daudzo ezeru spoguļos viz un mirdz mūsu mežu, pļavu un pakalnu burvība. Preiļu novada svētkos cilvēka un dabas mijiedarbībā skanēsim un vizēsim visi kopā!

PROGRAMMA

19. augustā aicinām izbaudīt dažādu muzikālo žanru, garšu un aktivitāšu daudzveidību:

16.00 Preiļu parka pludmales kafejnīcā “Pampūkas” (Daugavpils iela 53) tikšanās ar dziesminieku Kārli Kazāku

17.30 Preiļu mūzikas un mākslas skolā (Raiņa bulvāris 26) audzēkņu un pedagogu kamermūzikas koncerts

18.30 pie Preiļu novada kultūras centra (Raiņa bulvāris 28) tiks atklāta vides stendizstāde “Piena ceļš. Izaugsmes ceļš”

19.00 Preiļu parka pļavā aiz muižas kapelas zirgu figurālās jāšanas paraugdemonstrējumi

19.30 Preiļu parkā pie zirgu staļļiem koncerts “Mīla, drāma un kaislības opermūzikā”
Dana Bramane (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), ukraiņu izcelsmes solists Pavlo Balakins (bass-baritons), Andris Ludvigs (tenors). Mūziķi: Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells).

21.00 muzikāls VELO REIVS pa Preiļu pilsētas ielām (starts pie Preiļu novada kultūras centra)

22.00-01.00 ballīte ar DJ Robertu Lejasmeijeru

19.00-01.00 Preiļu parkā pie zirgu staļļiem Baltā piknika zona
Apmeklētājiem iespēja baudīt vakaru  ar saviem piknika groziņiem chill zonās

Tāpat 19. augustā Preiļu parka pludmalē no 16.00 līdz 19.00 un no 21.00 līdz pusnaktij varēs vizināties ar plostu, bet no 22.00 līdz 01.00 notiks pirts mucu un kubulu saiets “Voi plyks, voi troks” (rezervācija kompānijai (10 pers.), zvanot uz tālruņa numuru 29235318).

 

20. augustā svētkus piedzīvosim caur sajūtām un kopā būšanu visas dienas garumā:

8.00-13.00 Raiņa bulvārī, A. Paulāna ielā Svētku tirgus

9.00 Preiļu pilsētas ielās Svētku ierūcināšana kopā ar spēkratu pavēlniekiem

10.00 Preiļu novada kultūras centrā Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktā mākslas plenēra noslēguma izstāde

10.00-12.00 Svētku laukumā Pagastu dižošanās
Degustācijas, konkursi, amatiermākslas kolektīvu sasaukšanās

10.00-16.00 parka vārtsargu namiņā (A. Paulāna iela 4) ukraiņu tekstīliju izstāde “Цiнности. Vērtības” un Ņižinas pilsētas bērnu zīmējumu brīvdabas izstāde “Kopā roku rokā”

11.00 Svētku laukumā konkursa “Sakoptākais īpašums 2022” apbalvošana

11.00-16.00 pie Preiļu mūzikas un mākslas skolas (Raiņa bulvāris 26) zibakcija “Ziedu pušķis pilsētai”

12.00-13.00 Svētku laukumā Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestra un Ķekavas pūtēju orķestra koncerts

12.00-13.00 parka vārtsargu namiņā (A. Paulāna iela 4) Ukrainas tradicionālās izšūšanas demonstrēšana –  Ludmila Gladkija un Lidija Tumakova no Mariupoles

12.00-18.00 metāla mākslas galerijā “Nester Custom” (A. Upīša iela 20) jaunas skulptūras atklāšana, svētku ballīte un degustācijas

13.00-14.00 Svētku laukumā Preiļu sadraudzības pilsētas Ņižinas (Ukraina) viesmākslinieku koncerts
Solistes Polina Mostovenko un Jūlija Muralko

13.00-15.00 Svētku bānīša ekskursijas pa Preiļu pilsētu kopā ar grāfiem Borhiem
Iekāpšana pie Svētku laukuma, viena izbrauciena ilgums 15 minūtes

15.00-16.00 Preiļu pilsētas ielās Muzikālais bānītis ar pūtēju orķestri

15.00 Preiļu muižas kapelā (A. Paulāna iela 4) koncerts “Lūgšana Ukrainai”
Dzied Jekaterina un Anastasija Mamedovas, Anna Andrejčenko no Harkivas apgabala Volčanskas rajona

16.00-18.00 Svētku bānīša ekskursijas pa Preiļu pilsētu kopā ar grāfiem Borhiem
Iekāpšana pie Svētku laukuma, viena izbrauciena ilgums 15 minūtes

 

20. augustā Preiļu parkā pie zirgu staļļiem un pludmalē:

11.00-17.00 Ūdens festivāla aktivitātes: izbraucieni ar plostu, katamarānu, ūdens bumbām u.c. Dažādas radošās darbnīcas – “25 iespējas”, “Eiropas pēcpusdiena jauniešu stilā”, “Lauku sēta”, lielformāta spēles, bērnu atrakcijas un disko ballīte u.c.

11.00 akcijas “Piepildīt sapni” noslēguma pasākums (Viduslatgales pārnovadu fonds)

12.00-14.00 Preiļu parka peldvietā “Lielo bumbu rallijs”

12.00-15.00 Elitas Patmalnieces radošā darbnīca

12.30 Zaharņova deju skolas Preiļu studijas moderno deju apsveikuma koncerts

13.00-15.00 jauno mūzikas grupu konkurss “Zelta krauklis”

15.00-16.00 zinātniskais teātris Laboratorium.lv
Eksperimentu šovs bērniem un jauniešiem

15.00 Preiļu parka estrādē Labdarības bumbu rallijs

16.00 jauno mūzikas grupu konkursa “Zelta krauklis” apbalvošana

Svētku kulminācija:

18.00 gājiens “Skanēt skan, vizēt viz”
Pulcēšanās no 17.30 pie Preiļu novada domes
Raiņa bulvāris – Aglonas iela – Liepu iela – A. Paulāna iela – Preiļu parka estrāde
Gājienā aicinām izmantot baltu apģērbu un aksesuārus, trejdekšņus svētku ieskandināšanai

19.00 Preiļu parka estrādē Preiļu novada domes priekšsēdētāja Ārija Vucāna uzruna, apsveikumi un A/S “Preiļu siers” godināšana uzņēmuma 50 gadu jubilejā

20.00 koncerts “Ūdenslāse Latgales dvēselei”
Atis Ieviņš, Dināra Rudāne, Jānis Stībelis, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Normunds Pauniņš, grupa “Oranžās”, muzikālā apvienība Jura Kristona vadībā, režisors Valdis Pavlovskis, koncerta vadītājs Jānis Pētersons

21.30 grupa “Jumprava”

23.00 grupa “Citi zēni”

24.00 zaļumballe ar grupu “Mākoņstūmēji”

No 17.00 līdz 04.00 būs pieejama nakts kafejnīcu zona “Spožais radu saiets”

 

21. augustā aktīvās atpūtas cienītāji tiks gaidīti Preiļu parka pludmalē, bet mierpilns svētku noslēgums būs Preiļu Romas katoļu baznīcā:

07.00-12.00 parka pludmalē pludiņmakšķerēšanas sacensības “Rīta cope 2022”
Dalībnieki – pieaugušie / jaunieši (2007. g. dz. un jaunāki)

09.00-13.00 lielā tenisa sacensības “Veiklā raķete 2022”
Dalībnieki – vīrieši / sievietes (2010. g. dz. un vecāki)

10.00-13.00 pludmales volejbola sacensības “Dzeltenzilā bumba 2022”
Dalībnieki – vīrieši/ sievietes (organizatoru apstiprinātie)

12.00 Preiļu Romas katoļu baznīcā Svētku dievkalpojums par novadu

14.00 Preiļu Romas katoļu baznīcā Ērģeļmūzikas koncerts “Vasaras izskaņā…”
Artūrs Lisovs (ērģeles), Diāna Pilate (klarnete) un Ieva Vizma Romanovska (saksofons)

Visu svētku laiku – no 18. līdz 21. augustam – Preiļu parka pludmales teritorijā darbosies atrakciju un karuseļu parks (par maksu).

Svētki tiek rīkoti sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu (Latgales ūdens festivāls, līdzfinansē Eiropas savienība), Forte Production un atbalstītāju “Picu bode”.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par svētku norisi pašvaldības mājaslapā un sociālā tīkla Facebook lapā – svinēsim, skanēsim un vizēsim kopā!

Vizēsim un skanēsim svētkiem sapostajiem Preiļiem līdzi!

Lai sagaidītu un izbaudītu Preiļu novada svētkus koši un kustīgi, arī pilsētvide rotāta atbilstoši svētku moto “Skanēt skan, vizēt viz!”.  Pilsētas centrā uzstādīti trīs jauni lielformāta objekti, kas papildināti ar piecām arkveida formām.  Noformējumā ir atainoti ūdens radību simboli – medūzas. Tās mirdz un viz visdažādākajās krāsu variācijās, kā arī rada kustību sajūtu pateicoties vēja iedarbībai. Medūza ir mierīguma un tajā pašā laikā pastāvīgas kustības simbols, kuras nevar pārvietoties pašas, bet tās kustina vējš un vada dažādos virzienos.

Kā viens no jaunajiem izejmateriāliem – finierī iestrādāts spoguļa organiskais stikls. Bet kustību efektu rada noformējuma pamatā iestrādātās atsperes. Pilsētas centra noformējums tapis sadarbībā ar SIA “Volmārcentrs”.

Turpretī, Raiņa bulvāris ieskauts simtiem lentīšu un elektrisko lampiņu virtenēs. Vizot un skanot neskaitāmu krāsu saspēlē, radot patiesi svinīgu svētku sajūtu.

Paldies par atbalstu un iesaisti Raiņa bulvāra rotāšanā – Marijai Briškai, Natālijai Rubīnai, Marijai Vaivodei, Kristīnei Koņuševskai, Janīnai Upeniecei, Annai Lācei!  Pateicamies arī Elvīrai Spūlei un Santai Šmukšai!

Lai novada svētku svinētāju prieku vairo plašais pasākumu klāsts, kopības sajūta un izrotātā Preiļu pilsēta! Lai mēs iemirdzamies viens otram un viens otram skanam!

Noformējums un foto: I. Anina

 

Autovadītāju ievērībai: Aglonas apkaimē slēgs ceļus kravu tranzītam un jārēķinās ar intensīvu transporta un gājēju satiksmi

Šajā nedēļas nogalē Aglonas apkaimē Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā paredzama intensīva satiksme. Aicinām autobraucējus būt īpaši uzmanīgiem, jo tradicionāli uz svētkiem ierodas liels skaits dalībnieku, tajā skaitā svētceļnieki, un uz autoceļiem pie Aglonas ir intensīva gājēju kustība.

Rūpējoties par svētku dalībnieku drošību, sākot no piektdienas, 12. augusta, plkst. 17.00 līdz 15. augusta plkst. 18.00, tiks slēgta kravas auto tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem. Uz sabiedrisko transportu šie ierobežojumi neattieksies.

Kravas auto tranzītsatiksmei slēgtie valsts autoceļi Aglonas apkaimē:

 • P60 Dagda–Aglona posmā Sloboda–Aglona;
 • P62 Krāslava–Preiļi–Madona posmā Krāslava–krustojums ar autoceļu A13 Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi);
 • V636 Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona posmā Šķeltova–Aglona;
 • V641 Uz Grāveriem;
 • V745 Jaunaglona–Aglona;
 • V762 Aglona–Višķi.

Kā apbraucamos ceļus ieteicams izmantot:

 • P57 Malta–Sloboda;
 • V744 Kastīre–Kategrade–Kameņeca–Kapiņi;
 • V610 Jaunokra–Grāveri;
 • V676 Grāveri – Višķi – P64 – līdz A13.

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi turpinās vairāk nekā 60 posmos, plānojot braucienus, aicinām ieskatīties būvdarbu kartē VSIA Latvijas Valsts ceļi mājaslapā lvceli.lv, kur apskatāmi visi aktuālie remontdarbu posmi un satiksmes ierobežojumi valsts autoceļu tīklā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

 • līdz 2023. gada jūlijam slēgts Bauskas šosejas (A7) posms no pagrieziena uz Baložiem līdz Katlakalnam. Satiksme pa Ķekavas ielu paralēli Bauskas šosejai, ātruma ierobežojums uz 50 km/h;
 • uz Bauskas šosejas (A7) no Iecavas līdz Bauskai trijos posmos satiksmi regulē ar regulētāju palīdzību vai ar luksoforu, ieviesti ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h, posma šķērsošana var aizņemt no 40 minūtēm līdz pat pusotrai stundai;
 • Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei satiksme abos virzienos organizēta pa vienu brauktuvi, katrā virzienā viena braukšanas josla; ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešamas 20–45 minūtes;
 • Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Smārdes pagriezienam četros posmos satiksmi regulē ar luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību. Ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums – 3,25 m, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 50 minūtes; lai apbrauktu remontdarbu posmu, aicinām izmantot alternatīvo maršrutu pa Liepājas šoseju (A9) un autoceļu Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98);
 • Ventspils šosejas (A10) posmā no Talsiem līdz Aizupēm divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 km/h. Paredzamais remontdarba šķērsošanas laiks 25 minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts reģionālajiem autoceļiem:

 • autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Rīgas apvedceļa (A4) līdz pagriezienam uz Tīnūžiem līdz sešiem luksoforu posmiem, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanas laiks – stunda un 40 minūtes. Posmu iespējams apbraukt pa autoceļu Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) un Ulbroka-Ogre (P5). Intensīvo darbu laikā ir iespējami sastrēgumi arī uz Rīgas apvedceļa (Baltezers – Saulkalne) (A4);
 • autoceļa Butnāri–Saldus–Ezere (P105) posmā no Kursīšiem līdz Lietuvas robežai līdz astoņiem luksoforu posmiem, braukšanas ātruma ierobežojums darbu vietā 50 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Paredzamais posma šķērsošanas laiks – pusotra stunda;
 • autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no Madonas līdz Dzelzavai seši ar luksoforu regulēti posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, remontdarbu posma šķērsošanai nepieciešama stunda;
 • autoceļa Smiltene–Valka (P24) posmā no Valkas novada robežas līdz Valkai četri luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais posma šķērsošanas laiks stunda;
 • autoceļa Smiltene–Gulbene (P27) posmā no pagrieziena uz Ranku līdz Gulbenei iespējami četri luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešamas 50 minūtes;
 • autoceļa Saulkrasti–Sēja–Ragana (P6) posmā no krustojuma uz Pabažiem (V88) līdz Raganai piecos posmos satiksmi regulē ar luksoforu un divos reversās kustības posmos – ar priekšrocības ceļazīmēm. Ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks no 45 minūtēm līdz stundai;
 • uz autoceļa Līgas–Kandava–Veģi (P130) no Līgām līdz pagriezienam uz Pūcēm divi luksoforu un divi satiksmes regulētāju posmi. Ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h. Paredzamais šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Ķeipenes līdz Taurupei divos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • autoceļa Ainaži-Matīši (P15) posmā no Alojas līdz Matīšiem viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • autoceļa Krāslava–Dagda (P61) posmā no Veceļiem līdz Vorzovai trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, būvobjekta šķērsošanas laiks 40 minūtes;
 • uz autoceļa Ventspils (Leči)–Grobiņa (P111) no Užavas līdz Jūrkalnei vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 70 km/h. Paredzamais šķērsošanas laiks 35 minūtes;
 • autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no krustojuma ar autoceļu Kliģene-Vecogre (V312) līdz Ērgļiem divos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks 35 minūtes;
 • autoceļa Tukums-Kuldīga (P121) posmā no Ventspils šosejas (A10) līdz Grenčiem līdz trim luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 km/h, platuma ierobežojums 3 m. Posmā liegta kustība kravas transportam. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks – 35 minūtes;
 • autoceļa Ainaži-Matīši (P15) posmā no Kanīšiem līdz Staicelei divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks pusstunda;
 • autoceļa Jelgava–Iecava (P93) posmā pie Garozas vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontdarbu posma šķērsošanas laiks – pusstunda;
 • autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) Gaujas un Turaidas ielu pārbūve posmā no Siguldas līdz Turaidai viens luksoforu posms, divos posmos satiksmi regulē ar ceļazīmēm. Kravas transportam satiksme slēgta. Ātruma ierobežojums 50 km/h, paredzamais šķērsošanas laiks aptuveni 25 minūtes.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

AS “Latvijas valsts meži” izsludina atklātu konkursu “Meža atjaunošanas, kopšanas un aizsardzības pakalpojumu sniegšana 2023. un 2024. gadā”

11.08.2022.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un savlaicīgu valsts mežu apsaimniekošanu, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) izsludina atklātu konkursu “Meža atjaunošanas, kopšanas un aizsardzības pakalpojumu sniegšana 2023. un 2024. gadā”, id. Nr. AS LVM MS MK 2022/271_Ak

2022. gada 17. augustā plkst. 10.00 LVM rīkos ieinteresēto piegādātāju sanāksmi, kurā informēs par nolikuma noteikumiem, pakalpojumu sniegšanas kārtību un sadarbības partneru aptaujas rezultātiem, kā arī sniegs papildu informāciju un atbildēs uz jautājumiem par nolikumu. Sanāksme notiks klātienē Zemgales reģiona klientu centra (Loka maģistrāle 2M, Jelgava, LV-3004) zālē “Alnis” un tiešsaistē Microsoft Teams platformā.

Interesentiem, kuri vēlas piedalīties sanāksmē, līdz 2022. gada 16. augusta plkst. 17.00 jāinformē LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičs, zvanot 29830492 vai rakstot j.katrevics@lvm.lv informē par dalības formātu (klātiene vai attālināti).

Piedāvājumu konkursam var iesniegt tikai elektroniski: EIS e-konkursu apakšsistēmā līdz 2022. gada
9. septembra plkst. 12.00.

Kontaktpersona: LVM Dievidlatgales reģiona mežkopības vadītājs Aldonis Utināns, tālrunis 29167324, e-pasts: a.utinans@lvm.lv,

Vairāk informācijas par konkursu www.lvm.lv
Konkursa nolikums: www.ej.uz/mezkopiba

 

 

Aglonā īstenots projekts “Baudeisim ōrā!”

10.08.2022.

Piedaloties LEADER projektu konkursā, ko organizēja vietējā rīcības grupa “Preiļu rajona partnerība”, biedrība “Gūdu saimineiču bīdreiba” īstenojusi Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu nr. 22-03-AL21-A019.2205-000003 “Baudeisim ōrā!”.

Latgales reģions ir īpašs ar izkoptām tradīcijām, bagātu un daudzveidīgu kultūru, bet latgalieši lepojas ar savām ēšanas tradīcijām. Lai paplašinātu biedrības darbības loku latgaliskās virtuves baudīšanas āra pasākumos (tēja, zupa, putra). Lai āra pasākuma apmeklētāji varētu izbaudīt līdzīgu atmosfēru, ko piedāvā savās meistarklasēs biedrība telpās, kā arī plašākas iespējas pandēmijas apstākļos piesaistīt apmeklētājus, radās nepieciešamība iegādāties āra aktivitātēm aprīkojumu – ēdienu termosus, mobilos galdus, saliekamos koka krēslus, telti. Projekta rezultātā paplašināsies biedrības iespējas ar piemērotu aprīkojumu rīkot āra pasākumus, piemēram, Putras dienu, meistarklases u.c.

Projekta ilgtermiņa mērķis:

Veicināt vietējās lauku kopienas iesaistīšanos Latgales kultūrvēsturisko tradīciju popularizēšanā, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanā, tradīciju saglabāšanā, veicināt Aglonas kā tūrisma vietas potenciālu.

Projekta kopējās izmaksas 5193,12 EUR, attiecināmās 4930,11 EUR, publiskais finansējums 4437,09 EUR, līdzfinansējums 10 % apmērā 492,02 EUR. Projekta īstenošanu līdzfinansē biedrība “Gūda saimineiču bīdreiba”.

 Vija Kudiņa,
biedrība “Gūdu saimineiču bīdreiba”

 

Remontdarbi Preiļu pilī turpinās – tiek krāsota fasāde, ierīkots āra apgaismojums

Preiļu novada pašvaldība turpina īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstīto projektu “Preiļu pils 1. stāva atjaunošana komercdarbības attīstības nodrošināšanai”, kas paredz atjaunot Preiļu pils pirmo stāvu, piemērojot to restorāna un gastronomijas tūrisma pakalpojumu sniegšanai. Pēc intensīva būvnieku darba vairāku mēnešu garumā arī parka apmeklētāji var redzēt patīkamas Preiļu pils izmaiņas – tiek krāsota pils fasāde, teritorijā ap pili tiek ierīkots āra apgaismojums, būvēts ūdensvads un kanalizācija.

“Pils pirmā stāva iekšpusē uz šo brīdi jau ir izbūvēta siltumtrase, uzstādīti radiatori, uzsākta grīdas betonēšanas darbi, kas drīzumā tiks pabeigti. Elektroinstalācijas darbi pils iekšpusē jau ir veikti, tagad strādājam pie ārējā apgaismojuma un video novērošanas sistēmu izbūves.  Tāpat paralēli norit arī ārējās kanalizācijas un ūdensvada izbūve no Daugavpils un Mehanizatoru ielu puses. Šobrīd vēl turpinās ventilācijas sistēmas uzstādīšana, jo gaidām vēl divu ventilācijas iekārtu piegādi. Aizpagājušajā nedēļā tika uzsākta arī pils fasādes krāsošana. Daudzus satrauc pils krāsas tonis, taču tāds tas vēsturiski ir bijis gan Preiļu pilij, gan citām Latgales muižām. Labu laikapstākļu gadījumā pils fasādes krāsošanu ir plānots pabeigt septembrī. Arī pils iekšpusē darāmā vēl ir gana  daudz  – jātaisa starpsienas, jāierīko sanitārais aprīkojums, jāveic flīzēšanas darbi, pēcāk jāuzstāda iekšpuses gaismas ķermeņi.” par paveiktajiem  un plānotajiem darbiem informēja pils būvdarbu veicēja  – SIA “Preiļu celtnieks”- valdes loceklis Egils Stikāns.

Visi pils remontdarbi tiek veikti saskaņā ar 2014. gadā izstrādāto būvprojektu, kas saskaņots ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Preiļu pils fasāde tiek krāsota atbilstoši tās vēsturiskajam tonim – dabīgi dzeltenā krāsā. Vēsturiskais Preiļu pils fasādes krāsas tonis tika noskaidrots 2013. gadā, kad arhitekte Marina Mihailova veica atkārtotu pils arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju.

Projekta  Nr. 3.3.1.0/20/I/011 “Preiļu pils 1. stāva atjaunošana komercdarbības attīstības nodrošināšanai” kopējais finansējums ir 949 723,12 euro, no tiem attiecināmie izdevumi 868 712,89 euro, ERAF finansējums 300 000,00 euro, valsts budžeta dotācija 15 882,35 euro, pašvaldības finansējums 456 553,75 euro, privātais attiecināmais finansējums 96 276,79 euro.

 

 

Informāciju sagatavojusi Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

 

 

 

Preiļu novada pensionāru biedrībā notika tikšanās ar Ukrainas seniorēm

09.08.2022.

Tā kā Preiļu novada Pensionāru biedrībā jau no 2019. gada norit akcija “Nāc, parunāsim!”, biedrība nesen organizēja tikšanos arī ar pensionārēm no Ukrainas. Liktenis viņas atvedis uz Preiļiem no dažādām Ukrainas pilsētām-Ludmilu no Mariampoles, Nataļju no Hersonas, Jelenu no Volčanskas, Ludmilu no Rubežnijas, Tatjanu no Harkovas. Tikšanās laikā viešņas runāja par tām šausmām, kuras viņas izjutušas savā dzimtenē kara laikā. Pārdzīvojums ir tik liels, ka neiztika bez emocijām, bez milzīgā sarūgtinājuma par netaisnīgo karu. Sirds sāp par izpostītajām mājām, par sagrautajiem nākotnes plāniem, par to postu, ko nodarījis karš.

Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška  bija ielūgta uz  sanāksmi ar ukraiņiem, kur tikās ar pašvaldības vadību un atbildīgajām personām. Viņa ielūdza ukraiņu seniores nākt uz pensionāru biedrību, uz kopējām sarunām pie tējas tases. Preiļu pensionāru biedrībā prot sadzirdēt senioru balsis un ieklausīties problēmās. Kopīgās sarunās izkristalizējās milzīga pateicība par sirsnīgo uzņemšanu pašvaldībai, gan par aprūpi medicīnas darbiniekiem, kā arī par vietējo iedzīvotāju atbalstu un īpašo uzmanību pret bērniem.

Akcija “Nāc, parunāsim!” turpinās. Dzīvas sarunas, kontakts, ne tikai materiālais, bet arī morālais atbalsts stiprina katru, kuram ir vajadzība tikt uzklausītam, lūgt padomu, būt dzīvā saiknē ar līdzcilvēkiem. Cilvēkam no Dieva dota daba – runāt, izteikties, uzklausīt un domāt pozitīvi. Galvenais – lai miers būtu virs zemes – pārējo varam veidot paši!

Preiļu novada Pensionāru biedrības
valdes locekle  Marija Volkova