VID uz stingro ierobežojumu laiku pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē

21.10.2021.

Ņemot vērā valstī atkārtoti izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ un noteiktos stingros ierobežojumus no šī gada 21. oktobra līdz 15.novembrim un rūpējoties par klientu un darbinieku veselību un drošību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no šodienas, 21. oktobra, visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē.

Tas nozīmē, ka, sākot no šī gada 21. oktobra, visi VID pakalpojumi būs pieejami tikai elektroniski un VID nesniegs klātienes pakalpojumus nedz VID klientu apkalpošanas centros, nedz vienotajos valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centros, nedz pašvaldībās.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka, ņemot vērā kritisko epidemioloģisko situāciju valstī un līdz ar to izsludināto ārkārtējo situāciju, VID kā nozīmīgas valsts iestādes uzdevums ir rūpēties par to, lai būtu iespējami mazāk inficēšanās risku. “Mums ir svarīga katra nodokļu maksātāja veselība un dzīvība, tāpēc no savas puses VID dara visu, kas ir tā spēkos, epidemioloģiskās situācijas uzlabošanai. Tāpat jāpiebilst, ka iedzīvotāji, kuri bija pierakstījušies VID klientu apkalpošanas centru apmeklējumam, savu rindu saglabās pēc valstī noteikto stingro ierobežojumu beigām,” tā I. Jaunzeme.

Iedzīvotāji visus VID pakalpojumus var saņemt elektroniski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā, kā arī zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai arī uzdodot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.  Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus. Savukārt aktuālo informāciju par VID pakalpojumu pieejamību sniegsim VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv un sociālajās platformās.

Jau iepriekš pateicamies iedzīvotājiem par izpratni!

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Pēdējās izmaiņas: 21.10.2021.

Izbraukuma vakcinācija Preiļu novada Upmalas un Vārkavas pagastos

20.10.2021.

23. oktobrī Upmalas pagasta Vecvārkavā un Vārkavas pagasta Vārkavā ikvienam interesentam būs iespēja saņemt vakcīnu pret Covid 19.
Vakcīnu varēs saņemt no 9:00 līdz 12:00 Vārkavas vidusskolas sporta zālē (Skolas ielā 4, Vecvārkavā) un laikā no 13.00 līdz 16.00 Vārkavas Tautas namā (Kovaļevsku ielā 5, Vārkavā).
Vakcinācija notiks ar Johnson&Johnson vakcīnu Janssen un  Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty.
Vakcinācijai nav iepriekš jāpiesakās. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Vakcinēties iespējams iedzīvotājiem no 12 gadu vecuma.
Pusaudžiem no 12 līdz 13 gadu vecumam vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).
Atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13. pantam nepilngadīgiem pacientiem no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana, līdz ar to pusaudži no 14 gadu vecuma paši var pieņemt lēmumu vakcinēties un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai.
Vakcinācija pret Covid-19 12-15 gadus veciem pusaudžiem notiks tikai ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty.

Izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiek, lai nodrošinātu vakcinācijas pakalpojumu pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām.
Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Preiļu novada Vārkavas apvienības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālisti pa tālr. nr.: 20385972 vai rakstot uz e-pasta adresei: info@varkava.lv

Realizēts projekts “Meža dienas 2021”

Riebiņu apvienības pārvalde ir realizējusi Latvijas Pašvaldību savienības “Meža dienas 2021” ietvaros projektu “Pašvaldību darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana”.

Projekta ietvaros Galēnu pagasta Galēnu parkā tika uzstādītas koka konstrukcijas bērnu rotaļu laukumi, radot bērniem un vietējiem iedzīvotājiem pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas atbilstoši bērnu un sabiedrības interesēm, sekmējot aktīvās atpūtas, vides sakopšanas un pieejamības aktivitāšu dažādošanu Galēnu pagasta iedzīvotājiem, veicinot un dažādojot bērnu un vietējo iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus dzīvojamām telpām.

Rotaļu laukums ir dauzdzfunkcionāls – attīstīs bērnu rāpšanās un balansēšanas prasmes, ķermeņa kustības, stiprinās roku un kāju izturību, bērniem būs dota iespēja aktīvi darboties svaigā gaisā, uzlabot fiziskās prasmes un attīstīt veiklību.

 

2021. gada 13. oktobrī projekta ietvaros tika organizēts pasākums ar izglītojošu un informatīvu mērķi, kurā piedalījās skolēni no Galēni pamatskolas. Izglītojošā pasākuma norises vieta Galēnu parks un tēma  “Mežu apsaimniekošana un koku nozīme ainavā to aizsardzība un saglabāšana” ko vadīja Astrīda Rudzīte (Preiļu novada vecākā mežsaimniecības konsultante).

Projekta kopējās izmaksas – EUR 1380.00, no kuriem Meža attīstības fonda finansējums ir EUR 780.00 un Riebiņu apvienības pārvaldes līdzfinansējums EUR 600.00.

Preiļos 50 gadu kopdzīvi svin Ailita un Andris Māris Lāči

Pašā rudens spozmē, 19. oktobrī, zelta kāzas svinēja un uz kopdzīves 50 gadiem atskatījās Ailita un Andris Māris Lāči. Skaistajā dzīves jubilejā zelta pāri sumināja Preiļu novada domes priekšsēdētāja otrā vietniece Anita Brakovska un Labklājības pārvaldes direktore Sandra Sprindža, novēlot gaviļniekiem stipras veselības, mīlestības un saticības piepildītus arī turpmākos gadus.

Sarunām un dzīves atziņām ritot, zelta pāris izveda cauri savas kopdzīves līkločiem. Sieviņas Ailitas dzimtā puse ir Gulbene, savukārt vīrs Andris nāk no Rīgas, kur abu ceļi arī krustojušies. Ailita 17 gadu vecumā galvaspilsētā ieradusies mācīties medicīnu un pavisam amizantā veidā iepazinusies ar Andri. Gadu vēlāk, aizsākoties skaistam mīlas stāstam un kopdzīvei, jaunie cilvēki pieņēmuši lēmumu mīt gredzenus. Laulība tika reģistrēta 1971. gada 19. oktobrī Rīgas dzimtsarakstu nodaļā. Lai gan šodien, kāzu jubilejas datumā, ir pavisam silti atvasarīgs laiks, Ailita kāzu dienu atminas drēgnu un lietainu. Apkārt savijušies lieli dzeltenu lapu kalni, ielas pielijušas un slidenas, bet valdījis patīkams satraukums un līksms prāts.

Turpinot šķetināt savu ģimenes stāstu, Ailita atklāj, kā ar vīru pārcēlušies no Rīgas uz dzīvi Sīļukalnā. Pavisam nesen, trīs gadus atpakaļ, pāris piepildīja savu sapni un iegādājās māju Preiļos. Pilsēta ar savu šarmu un noskaņu apbūrusi jau no pirmās dzīves dienas Latgalē.

Lāču ģimene izaudzinājusi, izskolojusi četrus bērnus un šobrīd ir bagāti ar kuplu dzimtas turpinājumu – astoņiem mazbērniem un diviem mazmazbērniem. Lai gan ģimenes atvases dzīvo dažādos pasaules nostūros, jubilāriem ir gandarījums par saviem tuviniekiem un prieks par sirsnīgiem atkal satikšanās brīžiem.

Šodienas pāris pavada rūpējoties viens par otru. Ailita aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē, brīvajos brīžos uzdejo kopā ar Sīļukalna senioru dāmu deju grupu “Pagrieziens”, restartam un enerģijas uzlādei regulāri dodas pastaigās Preiļu parkā. Vīrs Andris veselības apsvērumu dēļ ir ļoti piesardzīgs un ikdienas gaitas pavada atpūšoties mājās.

Jautājot par būtiskāko laimīgas laulības saglabāšanā, gaviļnieki atzīst, ka kopdzīve ir sarežģīta lieta, kas jākopj gan no vienas, gan no otras puses. Tā ir piepildīta gan ar baltiem un laimīgiem brīžiem, gan ar smagu darbu un rūgtām rūpju dienām. Neskatoties uz visu piedzīvoto un pārdzīvoto ir jābūt pacietīgiem, saprotošiem un jāmāk arī piekāpties otra labā.

Garo zelta kopdzīves ceļu Ailita un Andris ir pavadījuši ļoti dinamiski un šobrīd paši nespēj noticēt realitātei, ka ir aizvadīts pusgadsimts kopā. Vēlam pārim stipru veselību, lielu gara spēku un lai mīlestība pavada arī turpmākos dzīves gadus!

Laine Giluče,

Preiļu novada pašvaldības mājaslapas satura redaktore

Digitālo Covid-19 sertifikātu saņemšana

Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu vai nevar pieslēgties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ar internetbanku vai citu piekļuves līdzekli, savus digitālos Covid-19 sertifikātus var saņemt:

 • Preiļu novada pašvaldības foajē (Raiņa bulvāris 19, Preiļi), līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID-karti. Tālrunis uzziņai 65322766 vai 65307320.
 • SIA “Preiļu slimnīca” Poliklīnikas reģistratūrā (1. stāvs, Raiņa bulvāris 13, Preiļi) katru darba dienu no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Tālrunis uzziņai 65307750.

Atgādinām, ka visiem interneta lietotājiem Covid-19 sertifikātu iespējams aplūkot, saglabāt, izdrukāt no tīmekļvietnes https://covid19sertifikats.lv/:

 • tīmekļvietnē nospiest pogu “Apskatīt savus sertifikātus”;
 • autentificēties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanka, eID karte, mobile ID);
 • sistēmā pieprasīt savus sertifikātus, tad tos apskatīt vai saglabāt (datorā, viedierīcē).

Noslēdzies projekts “Preiļu novada uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstība”

19.10.2021.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” 2. projektu iesniegumu atlases kārtas “Ieguldījumi degradēto teritoriju revitalizācijā reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās” projekts Nr.5.6.2.0/16/I/013 “Preiļu novada uzņēmējdarbības vides infrastruktūras attīstība” tika uzsākts 2018. gada oktobrī, kad tika uzsākti projekta 1. darbības  – Rietumu ielas izbūves būvdarbi. Rietumu iela eskpluatācijā tika nodota 2021. gada 27. janvārī. Paralēli 2020.gada oktobrī tika uz ākta projekta 2. darbība – Industriālās teritorijas izbūve Rietumu ielai pieguļošajā teritorijā un 2021. gada 6. oktobrī svinīgi ekspluatācijā tika nodots “Tipveida neapkurināmās angāra ēkas, divu moduļu tipa sadzīves ēku un funkcionāli saistītās teritorijas izbūve Rietumu ielai pieguļošā teritorijā” objekts.

Projekta rezultātā:

 1. Izbūvēta jauna iela 3.06 km garumā. Rietumu ielas izbūve nodrošinās Preiļu novada lielāko uzņēmumu sasniedzamību, atvieglos transporta plūsmu caur pilsētas centru.
 2. Izbūvēta industriālā teritorija ar tipveida angāru un saimniecības ēkām, kas publiskas izsoles rezultātā iznomāta SIA “Preiļu putni”. Iznomātajā objektā uzņēmums plāno ieguldīt savas investīcijas modernās ražošanas iekārtās, kā arī izmantot visas teritorijas iespējas, paplašinot ražošanas apjomus un radīt jaunas darba vietas.

Projekta vispārējais mērķis ir vērsts uz MK noteikumos noteikto 5.6.2.SAM mērķi – teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmām, nodrošinot videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu. Projekta konkrētais mērķis – paaugstināt Preiļu novada esošo uzņēmumu sasniedzamību, attīstīt uzņēmējdarbību un paaugstināt konkurētspēju, uzlabot novada pievilcību, revitalizējot degradētās teritorijas novadā, līdz ar to arī veicinot potenciālu sociālo, ekonomisko aktivitāšu un pakalpojumu nodrošināšanu novadu un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem, izbūvējot Rietumu ielu Preiļos un Industriālo zonu Rietumu ielai piegulošajā teritorijā.

            Projekta koordinatore,

S. Meļko

Oktobra pēdējās dienās nedarbosies LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma un mobilā lietotne

Lauku atbalsta dienests informē, ka laika posmā no 2021. gada 29. oktobra plkst. 15.00 līdz 1. novembra plkst. 6.00 nedarbosies LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma un Mobilā lietotne, jo LAD informācijas sistēmā tiks veikti tehniski uzlabojumi.

Šajā laikā arī degvielas uzpildes stacijās LAD klienti nevarēs iegādāties dīzeļdegvielu ar samazināto akcīzes nodokļa likmi.

Ja ir jautājumi, lūdzam zvanīt LAD Klientu apkalpošanas daļai pa tālruni 67095000.

LAD atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Informāciju iesniedza:

LAD Sabiedrisko attiecību daļa

Šonedēļ notiks 17 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks 17 apdzīvotās vietās, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietiekami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Moderna, Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna.

Trešdien, 20. oktobrī, izbraukuma vakcinācija notiks:

 • no 10.00 līdz 12.00 Augšdaugavas novada Višķu pagasta bibliotēkā
 • no 9.00 līdz 12:00 Alūksnes novada Pededzes pagasta tautas namā
 • no 16:00 līdz 20:00 Bauskā Dārza iela 12a (ar pierakstu 8989 vai manavakcina.lv)

Ceturtdiena, 21. oktobrī, izbraukuma vakcinācija notiks:

 • no 16:00 līdz 19:00  Līvānu kultūras centrā
 • no 9.00 līdz 11.00 Augšdaugavas novada Skrudalienas pagasta Silenē, Skaista ielā 9
 • no 11: 30 līdz 13.00 Augšdaugavas novada Skrudalienas daudzfunkcionālajā centrā “Skrudaliena”
 • no 14.00 līdz 16.00 Augšdaugavas novada Demenes pagastā Kumbuļos Upes ielā 6
 • no 16:30 līdz 18.30 Augšdaugavas novada Demenē Briģenes ielā 2

Piektdiena, 22. oktobrī, izbraukuma vakcinācija notiks:

 • no 10:00 līdz12:00 Augšdaugavas novada Naujenes sociālo pakalpojumu centrā
 • no 14:00 līdz 17:00 Preiļu novada Riebiņu pagasta pārvalde

Sestdien, 23. oktobrī, izbraukuma vakcinācija notiks:

 • no 9:00 līdz 11:00 Preiļu novada Upmalas pagasta Vārkavas vidusskolā
 • no 13:00 līdz 16:00 Preiļu novada Vārkavas pagasta Vārkavas Tautas namā
 • no 10:00 līdz 17:00 Kuldīgas vieglatlētikas manēžā
 • no 8:00 līdz 11:00 Rēzeknes novada Ozolaines Tautas namā
 • no 13:00 līdz 16:00 Rēzeknes novada Maltas kultūras namā
 • no 9:00 līdz 14:00 Limbažu poliklīnikā
 • no  9:00 līdz 15:00 Bauskas novada Vecumnieku veselības centrā

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Nedēļas nogalē darbosies arī vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams šeit.  Šī tabula tiek regulāri atjaunota.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa

Latvijas televīzija kļūst par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 galveno skatuvi

Jau no 18. septembra, Latvijas Televīzija atspoguļo Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises, aicinot mazus un lielus skatītājus pie ekrāniem piedzīvot svētkus, just līdzi dažādu žanru mūzikas un dejas koncertu un koncertfilmu dalībniekiem. Teju divu mēnešu garumā ik nedēļu izskan un vēl izskanēs šovasar un rudenī tapušās mākslinieciskās programmas.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 atklāšanas tiešraide “Svētki esam mēs” notika 18.septembrī – piecu stundu garumā tradīciju krāsainību parādīja instrumentālie un vokāli instrumentālie ansambļi, popgrupas, folkloras kopas un deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, teātra pulciņi un jaunie stāstnieki.

Īsfilma “Saulesvija. Citāds dziesmu svētku gājiens” – tas ir stāsts, kā tapa trīs nedēļu ilgs notikums, kurā ar īpašu svētku auto cauri visai Latvijai ceļu veica svētku organizatori un sveicēji. Šī ceļa simbols – Saules ripa – dziesmu un deju svētku sajūtu nogādāja bērniem visos Latvijas novados, kaut uz mirkli ļaujot sajust šos svētkus. Preiļos “Saulesvija” ciemojās 19. jūlijā. Lai uzzinātu kā mums gāja, jāskatās “Saulesvijas reportāža. Preiļu novads”.

No 25. septembra sešus sestdienu vakarus plkst.21.05 Latvijas Televīzija skatītājiem sniedz iespēju baudīt sirsnīgu kopā būšanu krāšņā spēlē “Lai top svētki!”. Jautrā un muzikālā kompānijā skaidro, kurš Latvijas novads vislabāk sagatavojies un ir zinošākais dziesmu un deju svētku vēstures faktos. Katru nedēļu spēlē piedalās trīs komandas, kuru sastāvā ir gan bērni un jaunieši, gan sabiedrībā zināmi ļaudis – mūziķi, aktieri un LTV personības. .

Līdz pat 6. novembrim ik nedēļu Latvijas Televīzija pārraidīs veidotās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises:

Tautas mūzikas koncertstāsts “Līdz pašām debesīm”20.10.2021.plkst.21:15
Tērpu kolekciju filma “Radi, rotājies Latvijai”23.10.2021.plkst.15:30
Pūtēju orķestru videostāsts “Skanēt”23.10.2021.plkst.16:20
Kokļu mūzikas koncertfilma “Es varēju lielīties”23.10.2021.plkst.17:00
Spēle “Lai top svētki!”23.10.2021.plkst.21:05
Dziesmu un deju ceļš SAULESVIJA: Prologs, Kurzeme, Zemgale30.10.2021.plkst.11:55
Dziesmu un deju ceļš SAULESVIJA: Sēlija, Latgale30.10.2021.plkst.14:05
Mūsdienu deju koncertstāsts “Augstāk par zemi”30.10.2021.plkst.16:25
Spēle “Lai top svētki!”30.10.2021.plkst.21:05
Latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerts “Tā tik ir vasara!”04.11.2021.plkst.20:50
Koru  koncertstāsts “Dziesmubērns”05.11.2021.plkst.20:50
Koru mūzikas koncerts “Dziesmu koks”06.11.2021.plkst.11:55
Simfonisko orķestru koncertfilma “Simfoniskie rotājumi”06.11.2021.plkst.12:45
Dziesmu un deju ceļš SAULESVIJA: Vidzeme06.11.2021.plkst.13:40
Dziesmu un deju ceļš SAULESVIJA: Rīga, Pierīga, Diaspora, Epilogs06.11.2021.plkst.15:10
Tautas deju lielkoncerts “Saule vija zelta rotu”06.11.2021.plkst.21:05

 

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 meklē arī  LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Aija Caune,

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore,

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Preiļu novada koordinatore

Darbs ar jaunatni Preiļos 2021. gada septembrī

18.10.2021.

Sākoties 2021./2022. gada mācību gadam, arī darbs ar jaunatni un Jauniešu centrs “ČETRI” beidzot ieguva atļauju veikt darbu ar jaunatni iekštelpās, uzņemot vienā reizē ne vairāk kā 20 jauniešus un reģistrējot tos. Jaunieši telpas varēja apmeklēt, uzrādot skolas negatīvo Covid-19 testu, veikto testu laboratorijā vai Covid-19 sertifikātu. Līdz tam – augustā jauniešu centrs telpās vienlaikus varēja uzņemt 5 jauniešus, taču paralēli tam tika veikts arī ļoti aktīvs darbs gan vasaras āra terasē, gan tika organizētas dažādas ārpustelpu aktivitātes un nodarbības!

Sākumā bija bažas, vai jauniešiem būs palicis ieradums un vēlme pēc tik ilga laika vakaros vai pēc skolas stundām apmeklēt jauniešu centru, jo iekštelpas tiešām ilgu laiku jauniešiem bija ciet, taču esam priecīgas, ka – veicot digitālo darbu, ārpustelpu aktivitātes, nodrošinot vasaras terasi utt., mums izdevās nepazaudēt jauniešus un viņu pieradumu būt kopā ar mums!

Septembra mēnesī Jauniešu centra “ČETRI” telpas apmeklēja 486 jaunieši! Pēc apkopotajiem datiem, varam secināt, cik ļoti jaunieši ir izslāpuši pēc socializēšanās, lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējām un kopā būšanas!

Dotajā brīdī (no 11.10.) jauniešu telpas var apmeklēt tikai uzrādot Covid-19 sertifikātu, tādēļ aicinām jauniešus no 12 gadiem izvērtēt iespēju vakcinēties!

Darbs ar jaunatni NAV apstājies un neapstāsies, strādājam joprojām klātienē, individuāli un arī digitāli! Aktivitātēm var sekot līdzi Jauniešu centra “ČETRI” Facebook lapā, Instagram kontā un arī Preiļu mājaslapā!

Vēlam visiem labu veselību un enerģisku rudeni!

 

Sagatavoja

Sintija Ančeva

Jauniešu centrs “ČETRI”

Apstiprināti divi jauniešu iniciatīvu projektu iesniegumi

Šī gada jūlijā noslēgusies projektu izvērtēšana Preiļu novada pašvaldības rīkotajā Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts priekšlaicīgās mācību pārtraukšanas samazināšanai” jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā. Projektus konkursam bija iesniegušas dažādas biedrības, no kurām vērtēšanas komisija apstiprinājusi 2 projektus, kuri tiks īstenoti 2021/2022. gadā.

Preiļu novadā tiek īstenots projekts “PuMPuRS”, kura ietvaros izglītojamie, kuriem ir risks priekšlaicīgi pamest mācības, saņem individuālu atbalstu – konsultācijas mācību priekšmetos, psihologa, logopēda, speciālās izglītības pedagoga, sociālā pedagoga un citu speciālistu atbalstu, atbalstu individuālās lietošanas priekšmetiem, ēdināšanas vai transporta izdevumu kompensāciju. Tāpat ar 2018.gada rudeni ir uzsākts jauniešu iniciatīvu projekta konkurss.

2021/2022. mācību gada rudens projektu konkursā varēja pieteikties iesniedzēji, kas ir jaunatnes organizācijas, biedrības un nodibinājumi un veic darbu ar jaunatni. Galvenā projekta prasība ir piesaistīt jauniešus, kuriem ir riski pamest izglītības iestādi un ar savām neformālās izglītības metodēm, aktivitātēm pozitīvi motivēt, iedvesmot nepamest mācības. Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100% apmērā tiek nodrošināts no projekta  līdzekļiem (Eiropas Sociālais fonds). Projekta īstenošanas laikā ir jāveicina priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācija turpināt izglītību un viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē, tāpat jāiesaista priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamie jaunieši aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai. Projekta mērķa grupa ir vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie no 5. līdz 12.klasei, kā arī to profesionālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas, izglītojamie no 1. līdz 4.kursam, t.sk. priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamie.

Atklātajā projektu konkursā īstenošanai apstiprināti šādi jauniešu iniciatīvu projekti:

Biedrība “Dodkepu.lv”, projekta nosaukums – “Kamanu suņu sports kā motivātors Salas pamatskolas audzēkņiem”. Projekta mērķis ir paaugstināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu motivāciju mācīties un veicināt līdzdalību ikdienas dzīvē, sniedzot iespēju ārpus stundu aktivitātēs izglītoties par apkārtējo vidi, izmantojot kamanu suņu sporta elementus.

Projektā kā galvenās aktivitātes, tās iekļaujot vairāku dienu garumā, paredzētas:

 • Iepazīšanās ar kamanu suņu sportu veidiem un aktīva komunikācija ar apmācītiem Sibīrijas Haskijiem gan ziemas, gan bezsniega apstākļos.
 • Praktiska darbošanās ar ekipējumu un kamanu suņiem, jaunieši izmēģina dažādus kamanu suņu sporta veidus.
 • Iedvesmojoši pieredzes stāsti no Dodkepu.lv sportistiem, kuri vēl pašlaik mācās vispārējā mācību iestādē un aktīvi piedalās kamanu suņu sporta sacensībās.
 • Praktiska nodarbība ar fizioterapeitu par veselīgu dzīvesveidu, jaunieši apgūst pamata iesildīšanās/atsildīšanās vingrinājumus, mācās tos pielietot.
 • Aktīvs pārgājiens ar uzdevumiem un mācīšanos par apkārtējās dabas procesiem Latvijas valsts mežu takās, kanikrosa ekipējumā kopā ar kamanu suņiem.
 • Dalība dodkepu.lv koptreniņos kamanu suņu sportā ar mērķi mācīties strādāt kopā ar kamanu sporta suni un komandā ar citiem jauniešiem.
 • Katram jaunietim pieejams, ar pašu jauniešu atlasītām bildēm, fotoalbums gan digitālā, gan, vēl svarīgāk, taustāmā formā ar uzņemtajām dalībnieku fotogrāfijām projekta aktivitāšu laikā.

Biedrība “DUEsport, projekta nosaukums – “reStart!”. Projekta mērķis sniegt atbalstu jauniešiem sevis izzināšanas un mērķtiecīgas pašattīstības procesā, un iegūt pieredzi, kā pašam veidot savu dzīvi caur aktīvu līdzdarbošanos sociālās aktivitātēs. Plānotā mērķa grupa ir Preiļu novada jaunieši vecumā no 16 -19 gadiem.  Projekta galvenais uzdevums radīt jaunietim motivāciju turpināt mācīties.

Projekta ietvaros notiks sevis izzinošas aktivitātes, būs gan diskusijas par jauniešu vēlamo mācību vidi, lai izzinātu jauniešu vajadzības, kas veicinātu daudz vairāk laika atvēlēt mācībām. Kā arī jaunieši varēs apgūt prezentācijas mākslu, kā saistoši pastāstīt par sevi, gan kā pareizi sevi vizuāli pasniegt, gan attīstīt runas stilu. Jauniešiem būs lieliska iespēja iejusties dažādās situācijās un saprast, cik daudz katrā no viņiem mīt gan līderis, gan vadītājs, gan darītājs. Piedaloties aktivitātēs jaunieši  apzināsies savas stiprās puses, kā rezultātā jaunietis kļūs daudz drosmīgāks savu personīgo mērķu izvirzīšanā. Tas noderēs sevis motivēšanā turpināt izglītoties un iespējams jau ar daudz mērķtiecīgāku pieeju, jo būs izkristalizējies, ko tad īsti jaunietis vēlas sasniegt. Projekts tiks uzsākts šī gada novembrī un ilgs 9 mēnešus.

 

Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) tiks īstenots līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

 

Sagatavoja:
PUMPURS Jaunatnes iniciatīvu projektu
Preiļu novada koordinatore
Sintija Ančeva
28291082

Sestdienas sportiskās aktivitātes Pļaviņās

Stājoties spēkā 11. oktobrī ārkārtas stāvoklim valstī, iespējams 16. oktobrī Pļaviņās notika vienas no pēdējām sacensībām skriešanā, līdz stāvoklis šajā jomā normalizēsies. Jau trešo gadu šogad notika Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratons ar satelītdistancēm arī 12 un 6 km garumā. Vienlaicīgi uz starta stājās arī nūjotāji – Latvijas čempionāta nūjošanā 4. posma dalībnieki. Prāvs pulciņš entuziastu pasākumu apmeklēja arī no Preiļu novada.

Lai arī pusmaratona distancē neatradās neviens startēt gribētājs, toties 12 km un 6 km distancēs daudziem sanāca ļoti veiksmīgs starts. Tā 6 km distancē ar uzvaru ne tikai savā vecuma grupā, bet arī absolūtajā vērtējumā atzīmējās Raivo Liniņš. Tāds pats panākums 12 km distancē sievietēm – Natālijai Krupinai. Savā vecuma grupā šajā distancē uzvara Aivaram Žugrim. Pie uzvaras 6 km distancē savā vecuma grupā tika arī Ilze Čamane, bet Leonīdam Valdonim 2. vieta grupā šajā distancē. Aglonieši priekšroku deva nūjošanai, kur Latvijas čempionāta ieskaitē piedalās no pirmā posma. Tā 12 km distancē naskākais solis ne tikai savā vecuma, bet arī visu dalībnieku vidū Feoktistam Pušņakovam. Raitu soli demonstrēja arī Ilona Aizpuriete, kura galarezultātā kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. 6 km distancē uzvara grupā Ārim Skutelim, bronza Dzintrai Rateniecei, bet Lolita Kaļāne atzīmējās ar 4. vietu un Monika Pušņakova ar 6. vietu savās vecuma grupās. Veiksmīgi pielikts punkts 2021. gada sezonai, bet pēc īsas atelpas jādomā jau par jauno sezonu – cerībā, ka pavasarī būsim “atkratījušies” no pēdējo divu gadu ceļabiedra – Covid-19. Interesenti ar rezultātiem var iepazīties www.fotofiniss.lv .

L. Valdonis – sporta pasākumu organizators

Latvijas 2021. gada galda tenisa komandu čempionāta jauniešiem rezultāti

2021. gada 9. oktobrī Kuldīgā norisinājās komandu čempionāts jauniešiem 4 vecuma grupās. Sacensībās piedalījās 26 komandas no Preiļiem (Preiļu BJSS audzēkņi), Rīgas, Bauskas, Iecavas, Salaspils, Durbes, Nīcas, Rucavas un Kuldīgas. Vecākajās grupās šoreiz, diemžēl, dalībnieku mazāk, toties jaunāko grupu dalībnieki cīņas par medaļām pabeidza jau vēlā pievakarē. Mazliet bija jūtams regulāru sacensību trūkums, bet tas nemazināja sacensību garu!

Vecākajā grupā (2002.-2004) uzvaras kausi un medaļas

 • Rēzija Meļķe/ Hete Hetere Zāģere (abas “Dartija”) – jaunietēm
 • Aleksandrs Pahomovs (Salaspils GTK) un Artūrs Spalis (GTK Namejs) – jauniešiem

 2005. – 2006. vecuma grupā

Meitenēm:

 • Nellija Afanasjeva/ Franciska Liniņa (abas Preiļu BJSS);
 • Daniela Kučinska (Bauskas BJSS) un Elinda Kravinska (Kuldīgas SS);
 • Sonora Linda Pērkona / Sanija Dejus ( abas Dienvidkurzemes sporta skola).

Zēniem:

 • Maksims Staševskis / Antons Vasiļjevs (abi Salaspils GTK);
 • Markuss Rieksts / Henrijs Purviņš (abi Kuldīgas SS).

2007. – 2008. vecuma grupā

Meitenēm:

 • Elīza Kučinska (Bauskas BJSS) un Valērija Kosenko (GTK Namejs);
 • Kristiāna Anspoka (Bauskas BJSS) un Agneta Smiltniece (DKSS).

Zēniem:

 • Kirils Terentjevs un Gustavs Smiltens (abi GTK Namejs);
 • Reinis Rozentāls un Igors Kovaļonoks (abi “Dartija”);
 • Kristians Kivlenieks un Rinalds Trokša (abi Preiļu BJSS).

2009. gada un jaunāki

Meitenēm:

 • Elīza Manavicka (Bauskas BJSS) un Monta Milzere (“Dartija”);
 • Poļina Staševska (Salaspils GTK) un Diāna Linka (GTK Baltā vētra);
 • Marta Grigus un Monta Kvedare (abas Bauskas BJSS).

Zēniem:

 • Aleksis Ralfs Zeme un Artūrs Lūks (abi DKSS)
 • Renāts Anspoks (Bauskas BJSS) un Benjamins Emanuels Pupiņš (Kuldīgas SS)
 • Maksims Rusinovs un Rostislavs Ovčinnikovs (abi GTK Namejs)

 

Informēja Sacensību tiesnesis Jānis Avdjukevičs

www.lgtf.lv

Informācija par Preiļu novada bāriņtiesas darbu

Informējam, ka no 2021. gada 1. oktobra savu darbu ir uzsākusi jaunā reorganizētā Preiļu novada bāriņtiesa, kurā apvienotas bijušās Preiļu novada bāriņtiesa, Aglonas novada bāriņtiesa, Vārkavas novada bāriņtiesa un Riebiņu novada bāriņtiesa.

Preiļu novada bāriņtiesa atrodas Aglonas iela 1a, Preiļi, Preiļu novads, LV-5301

Tālr. 65322106,  29480130

E-pasts: barintiesa@preili.lv

Apmeklētāju pieņemšana tikai pēc iepriekšēja pieraksta:

 • Pirmdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00
 • Ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 17.00

Darba laiks:

 • Pirmdiena 8.00-12.00 un 13.00-18.00
 • Otrdiena 8.00-12.00 un 13.00-17.00
 • Trešdiena 8.00-12.00 un 13.00-17.00
 • Ceturtdiena 8.00-12.00 un 13.00-17.00
 • Piektdiena 8.00-12.00 un 13.00-16.00

Iedzīvotāji pakalpojumus var saņemt tuvāk savai dzīvesvietai:

 • Riebiņu apvienības pārvaldē

Saules iela 8, Riebiņi, Riebiņu pagasts, Preiļu novads, LV5326

Tālrunis saziņai – 22453617

 • Aglonas pagasta pārvaldē

Somersētas iela 34, Aglona, Preiļu nov., LV-5304

Tālrunis saziņai – 26156238

 • Vārkavas apvienības pārvaldē

Skolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pagasts, Vārkavas novads, LV5335

Tālrunis saziņai – 20384632

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Preiļu novada bāriņtiesa darbu ar klientiem prioritāri veic konsultējot pa telefonu un/vai saziņā e-pastos. Katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli! Dokumentus bāriņtiesai var nosūtīt ar pasta starpniecību, klātienē (pastkastītē) vai elektroniski.

Preiļu novada bāriņtiesas priekšsēdētāja,

Natālija Rivža

Bērni un jaunieši aicināti piedalīties starptautiskā Latvijas-Ukrainas-Gruzijas radošo darbu konkursā “Dabas skaistums manā zemē”

Preiļu Mūzikas un mākslas skola aicina bērnus un jauniešus piedalīties ikgadējā starptautiskajā Latvijas-Ukrainas-Gruzijas radošo darbu konkursā

“Dabas skaistums manā zemē” Preiļos, Ņižinā un Ozurgeti.

Konkursa mērķis:

 • popularizēt mūsdienu bērnu un jauniešu radošo darbību;
 • veicināt sadarbību starp Latvijas, Ukrainas un Gruzijas jauniešiem;
 • iepazīt Latvijas, Ukrainas un Gruzijas valstu kultūru, vēsturi un tradīcijas;
 • audzināt jauniešos skaistuma izjūtu un vispusīgi attīstītu personību;
 • pedagogu pieredzes apmaiņa.

Konkursam tiek pieņemti darbi brīvi izvēlētā tehnikā, darbu izmērs līdz 60 x 80 cm.

Darba otrā pusē  ar drukātiem  burtiem uzrakstīt:

 • vārds, uzvārds;
 • vecums, dzimums;
 • pilna adrese, indekss, telefons (e-pasts)
 • darba nosaukums;
 • tehnika, kādā izpildīts darbs;
 • skolotājs (vārds, uzvārds).

Darbu skaits nav ierobežots. Darbus nedrīkst rullēt un tie nav jānoformē.

Atsūtītie darbi netiks atgriezti, tie tiks uzglabāti konkursa rīkotāju fondos.

Konkursa darbus vērtēs kompetenta žūrija trijās vecuma grupās:

 • 7 – 10 gadi
 • 11 -13 gadi
 • 14 – 18 gadi

Konkursa darbi tiks pieņemti līdz 2021. gada 12. novembrim.

Preiļu Mūzikas un mākslas skolā tiks organizēta konkursa radošo darbu kopēja izstāde no 2021. gada 18. novembra līdz 18. decembrim.

Katrā vecuma grupā pirmo 3 vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar diplomiem un piemiņas balvām.

Darbus iesniegt/sūtīt uz adresi: Preiļi, Raiņa bulvāris 26, Preiļu Mūzikas un mākslas skola, LV-5301

Konkursa organizatoru kontakti: 29610964 (Marianna Abricka)

 

Vēlam veiksmi radošajā darbā!

 

Preiļu novada pašvaldība izsludina atklātu konkursu uz vienu Bāriņtiesas locekļa amata vietu

15.10.2021.

Prasības pretendentiem/ -ēm:

 • persona, kura ir Latvijas Republikas pilsonis vai nepilsonis,
 • persona, kura ir sasniegusi 30 gadu vecumu,
 • persona, kura ir ieguvusi vismaz akadēmisko bakalaura grādu vai profesionālo bakalaura grādu un 5. līmeņa profesionālo kvalifikāciju vai citu Latvijas Izglītības klasifikācijā noteiktajam Eiropas kvalifikācijas ietvarstruktūras 6. līmenim atbilstošu kvalifikāciju pedagoģijā, psiholoģijā, medicīnā, sociālajā darbā vai tiesību zinātnē, izglītības vadībā vai sabiedrības vadībā,
 • persona,  kurai ir ne mazāk kā triju gadu darba stāžs attiecīgi iegūtās izglītības tematiskajā jomā vai Bāriņtiesas priekšsēdētāja, Bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka vai Bāriņtiesas locekļa amata pienākumu pildīšanā,
 • Bāriņtiesu likuma 11. pantā norādīto šķēršļu, ieņemt Bāriņtiesas locekļa amatu neesamība,
 • persona, kura prot valsts valodu augstākajā līmenī,
 • persona, kurai ir nevainojama reputācija,
 • atbilstošas datorprasmes, prasmes strādāt ar biroja tehniku un informāciju tehnoloģijām, dokumentu sagatavošanas prasmes, normatīvo aktu pārzināšana amatam noteikto uzdevumu īstenošanai,
 • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, augsta stresa noturība un atbildības sajūta, stratēģiskā un analītiskā domāšana, spēja pieņemt lēmumus,
 • vēlamas svešvalodu zināšanas,
 • priekšroka tiks dota pretendentiem, kam apgūta Bāriņtiesas priekšsēdētāja, Bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka un Bāriņtiesas locekļu apmācību programma un profesionālās pilnveides mācību programma 24 stundu apjomā pēdējo 5 gadu laikā.

Pretendenti/ -es var iesniegt:

 • papildus apmācību apliecinošu dokumentu kopiju par speciālo zināšanu apguvi Ministru kabineta 05.12.2006 noteikumu Nr.984 noteiktajā apjomā un kārtībā,
 • amata pienākumu izpildei atbilstošu pēdējos piecos gados apgūtu papildus apmācību apliecinošu dokumentu kopijas.

Galvenie pienākumi:

 • piedalīties bāriņtiesas darbā, pieņemt apmeklētājus, izskatīt iesniegumus un sūdzības, to skaitā iesniegumus un sūdzības par vecāka rīcību, sniegt konsultācijas,
 • piedalīties lietas pareizā izlemšanā, iepazīstoties ar Bāriņtiesā saņemtajiem dokumentiem, sagatavot un sniegt atbildes lietā iesaistītajām personām,
 • piedalīties Bāriņtiesas sēdēs ,nodrošinot koleģiālu lēmumu pieņemšanu, kā arī veikt darbības lēmuma izpildes nodrošināšanā,
 • pārstāvēt Bāriņtiesu citās iestādēs, tai skaitā tiesā, prokuratūrā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, tiesībsargājošās iestādēs un citās institūcijās, sniegt atzinumu atbilstoši pilnvarojuma apjomam,
 • piedalīties savas kvalifikācijas paaugstināšanā,
 • nodrošināt Bāriņtiesu likumā un iestādes nolikumā noteikto uzdevumu izpildi,
 • veikt ģimenes dzīves apstākļu pārbaudes, sastādīt un parakstīt pārbaudes aktus un sarunu protokolus,
 • strādāt ar bērnu ģimenes lietām un/vai personu ar ierobežotu rīcībspēju lietām,
 • sagatavot lietas uzskatīšanai tiesā, prasības pieteikumu, pieteikumu sevišķā kārtībā, apelācijas sūdzību, u.c. dokumentu projektus,
 • sagatavot lēmumprojektus,
 • ievadīt informāciju NPAIS sistēmā atbilstoši normatīvo aktu prasībām,
 • veikt notariālās darbības,
 • veikt citus amata pienākumus atbilstoši normatīvo aktu prasībām un Bāriņtiesas priekšsēdētāja uzdevumā.

Lai pieteiktos konkursam, pretendentiem/-ēm jāiesniedz šādi dokumenti:

 • motivēta pieteikuma vēstule,
 • dzīvesgājuma apraksts (CV),
 • izglītību un tālākizglītību apliecinošu dokumentu kopijas,
 • valsts valodas prasmes dokumentu (ja nepieciešams).

Mēs piedāvājam :

 • stabilu atalgojumu,
 • sociālās garantijas,
 • atbildīgu un interesantu darbu dinamiskā darba vidē,
 • profesionālo zināšanu, prasmju un spēju pilnveidi,
 • darba vietu labiekārtotās telpās,
 • iespēju sniegt savu ieguldījumu bērnu tiesību aizsardzības jomā,
 • darba algu bruto EUR 889,00.

Darbā stāšanās laiks: 01.11.2021.

Dokumentus iesniedz personīgi Preiļu novada domes Apmeklētāju pieņemšanas un informācijas centrā (1. stāvā) Raiņa bulvārī 19, Preiļos, vai nosūtot elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pasta adresi dome@preili.lv ar norādi “Pieteikums uz Preiļu novada pašvaldības Bāriņtiesas locekļa amatu” līdz 2021. gada 25. oktobra plkst. 12.00.

Ja pretendents norādītajā termiņā neiesniedz visus nepieciešamos dokumentus, attiecīgais pretendenta pieteikums netiek izskatīts.

Konkursa nolikums uz Bāriņtiesas locekļa amata vietu

Pretendenta personas datu apstrādes pārzinis ir Preiļu novada pašvaldība, reģistrācijas Nr. 90000065720, kontaktinformācija: Raiņa bulvāris 19, Preiļi,  Preiļu  novads, LV-5301. Pretendentu personas datu apstrādes mērķis: nodrošināt vakantā amata pretendentu atlases procesu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un izvērtēt attiecīgo pretendentu atbilstību amata prasībām.
Pretendentu datu apstrādes tiesiskais pamats: pretendenta informācijas un datu iesniegšana uzskatāma par pretendenta piekrišanas apliecinājumu iesniegto personas datu apstrādei nolūkā, kādā tie tika iesniegti. Pretendents ir atbildīgs par informācijas un personas datu saturu un apjomu, ko viņš norāda un iesniedz atlases procesā. Pretendents ar personas datu apstrādes politiku (Privātuma politika) var iepazīties  Preiļu novada pašvaldības interneta vietnē http://www.preili.lv/pasvaldiba/privatuma-politika/.

LAD izmaksā vienotā platību maksājuma avansu

2021. gada 16. oktobrī Lauku atbalsta dienests (LAD) sāk izmaksāt vienotā platību maksājuma (VPM) un bioloģiskā maksājuma avansu – lauksaimnieki savos kontos maksājumus saņems no 18. oktobra.

VPM avansu pirmajā dienā saņems ļoti liels klientu skaits – aptuveni 40,7 tūkstoši lauksaimnieku, kopējā izmaksātā summa būs  98 miljoni eiro. 3244 klienti saņems bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu.

Oktobrī platību maksājumos tiks izmaksāti 124,5 miljoni eiro, no tiem 105 miljoni būs VPM avanss, pārējais – bioloģiskā maksājuma avanss. Plašāka informācija par likmēm un izmaksu grafiku skatāma dienesta mājaslapā sadaļā “Platību maksājumi – Atbalsta likmes un izmaksu grafiks”.

Vienotā platību maksājuma avanss tiek izmaksāts 70 procentu apmērā – avansā lauksaimnieki saņem 65,1 eiro par hektāru. Bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājums ir 85 procentu apmērā, likme (ņemot vērā to, kādi kultūraugi tiek audzēti) ir no 97 līdz 485 eiro par hektāru.

VPM gala maksājumu, zaļināšanas, maksājumu, brīvprātīgi saistīto atbalstu par slaucamām govīm, par dārzeņiem, par augļiem un ogām, par aitām un kazām, mazo lauksaimnieku shēmas un citus maksājumus klienti saņems šā gada decembrī.

LAD atgādina, ka tiem lauksaimniekiem, kuri vasarā ir saņēmuši VPM avansa maksājumu kā īstermiņa aizdevumu, no aprēķinātās kopējās atbalsta summas vispirms tiks ieturēts izmaksātais aizdevums.

Informāciju sagatavoja:
LAD Sabiedrisko attiecību daļa

LM izsludina konkursu ”Gada balva sociālajā darbā 2021”

Labklājības ministrija (LM) no 2021. gada 18. oktobra līdz 22. novembrim izsludina pieteikumu iesniegšanu pretendentu izvirzīšanai konkursam „Gada balva sociālajā darbā 2021”.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kur tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums) un sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā. Ir svarīgi pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus, popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Pieteikuma anketas pretendenta izvirzīšanai konkursa nominācijās ar oficiālu pavadvēstuli (parakstītu pašrocīgi papīra formā vai ar elektronisko parakstu, vai izmantojot latvija.lv iespēju “iesniegums iestādei”) var iesniegt pašvaldības, valsts un pašvaldību iestādes, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrības, komersanti, plānošanas reģioni, profesionālās organizācijas, biedrības un nodibinājumi.

Pretendenti var tikt izvirzīti apbalvošanai šādās nominācijās:

 • Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2021;
 • Labākais sociālais darbinieks sociālajā pakalpojumā publiskajā sektorā 2021;
 • Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2021;
 • Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2021.

Pēc iesniegto pieteikumu izvērtēšanas konkursa žūrijas komisijā LM tīmekļvietnē www.lm.gov.lv no 2022. gada 3. līdz 28. janvārim tiks organizēts iedzīvotāju balsojums par pieciem labākajiem pretendentiem katrā no nominācijām. Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 80% no kopējā punktu skaita un iedzīvotāju balsojums 20% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.

Papildus ir izveidota nominācija “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2021”, kurai pretendentus, kuri snieguši būtisku ieguldīju sociālā darba attīstībā Latvijā, izvirzīs un novērtēs konkursa žūrijas komisijas locekļi.

Konkursu LM īsteno sadarbībā ar Latvijas sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji strādās žūrijā, lai vērtētu iesniegtās anketas un piešķirtu atbilstošus titulus. Konkursa uzvarētāju apbalvošanu plānots organizēt 2022. gada martā.

Ar detalizētāku konkursa norises kārtību var iepazīties: https://www.lm.gov.lv/lv/izsludinatais-konkurss

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš,

Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

 

Latvijas čempionāts krosā

14.10.2021.

12. oktobrī Cēsu novada Āraišos notika Latvijas čempionāts krosā U14, U16, U18 un U20 vecuma grupām. Junioru konkurencē uz starta 6 km distancē stājās Preiļu novada BJSS un Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēknis Raivo Liniņš. Kad aiz muguras garā sezona savā pamatdisciplīnā – sporta soļošanā, bet  sportiskā forma turas labā līmenī, vērts spēkus izmēģināt arī skriešanā. Raivo 6 km distanci veica 21 minūtē 7 sekundēs izcīnot 2. vietu junioru konkurencē. Uzvarētāja Jegora Ivanova laiks – 20:15,0, bet bronzas laureāts Arsēnijs Kadiševs Raivo piekāpās 8 sekundes. Šis panākums nodrošināja Raivo vietu Latvijas izlases sastāvā dalībai Baltijas komandu čempionātā krosā, kurš norisināsies 30. oktobrī Palangā (Lietuva). Lai veicas!

L. Valdonis,

Sporta pasākumu organizators.

Informācija kultūras pasākumu apmeklētājiem