Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadiena SAC “Aglona”

17.11.2022.

Dievs, svētī cīņām mūs! Dievs, svētī miera gaitām!
Lai vienmēr Latvijai mēs gaišas dienas skaitām!
No pašas jūrmalas līdz svešu zemju malām
Lai mierīgs staigā arkls, ko laukiem šiem mēs kalām!
(L. Breikšs.)

Mūsu SAC “Aglona” iemītnieki Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā gatavoja Austras kokus logos, kuplas asteres sarkanbaltsarkanās krāsas un svečturīšus par godu mūsu Latvijai. Klienti darbinieku pavadībā izrotāja SAC telpas, stāstot stāstus un dziedot dziesmas par Latviju. Īpaši klientiem patīk Mihaila Smirnova izgatavotais koka āra svečturis.

16. novembrī saciņā notika meistarklase, ko vadīja uzņēmuma “Smukumkūciņas” vegāno kūciņu cepēja Līva Vilcāne. Klienti labprāt piedalījās tematisko kūciņu gatavošanas meistarklasē un ar lielu interesi pētīja visu gatavošanas procesu, aktīvākās klientes – Jekaterina Nazarova, Vilhelmīna Luščika un Regīna Čaplinska piedalījās Latvijas dzimšanas dienas kūciņu pagatavošanā un izdaiļošanā. Meistarklases laikā SAC iedzīvotāji dalījās ar savu mīļāko ēdienu pagatavošanas receptēm, tika konstatēts, ka tiek aizmirsta cepumu “Rozītes” recepte. Kamēr kūciņas cepās, visi kopā izgatavoja skaistus koka paliktnīšus. Kūciņas bija gan garšīgas, gan ļoti skaistas,  izrotātas ar krēmsiera krēmu, dzērvenēm un dzērveņu dekoratīvo pulveri. Izsakām sirsnīgu paldies Līvai Vilcānei par noderīgi pavadītu laiku, dāvaniņām un kopā būšanu.

17. novembrī norisinājās pasākums par godu Latvijas 104. gadadienai. SAC iedzīvotāji bija īpaši pārsteigti par koncertu, Aglonas pirmsskolas iestādes audzēkņu, audzinātāju un mūzikas skolotājas izpildījumā. Mūsu seniori ļoti priecājās par bērnu priekšnesumu, jo viņi ir mūsu nākamā paaudze un dzirdēt skanīgās skolotāju balsis. Sirsnīgu paldies izsakām Aglonas pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem, audzinātājām, mūzikas skolotājai un direktorei Valentīnai Mihailovai par mums veltīto laiku, pacietību, skanīgām dziesmām un atraisītām pozitīvām emocijām.

Paldies Preiļu novada domes priekšsēdētājam Ārijam Vucānam par siltiem, motivējošiem vārdiem, Preiļu novada domes priekšsēdētāja pirmajam vietniekam Pēterim Rožinskim par skaistiem ziediem un foršo apsveikumu Latvijas Republikas Proklamēšanas svētkos, Preiļu novada Labklājības pārvaldes vadītājai Sandrai Sprindžai par sirsnīgiem vārdiem šajos mums visiem nozīmīgos svētkos, Aglonas pagasta pārvaldniekam Aivaram Rivaram par dāvātiem novēlējumiem un atbalstu.

SAC iedzīvotāju sarunas ir piepildītas ar pozitīviem stāstiem par pasākumiem, kuri tika veltīti Latvijas dzimšanas dienai un kuplo ciemiņu skaitu, kuri bagātināja ikdienu.

Novēlām visiem labu veselību un mieru! Saules mūžu Latvijai!

Informāciju sagatavojusi
SAC “Aglona” sociālais darbinieks
Vija Tomkoviča

Pēdējās izmaiņas: 17.11.2022.