Īstenots mazo grantu projekts “Dvēseles elpa Kameņecā” Jaunaglonas ciema krucifiksa teritorijas sakārtošanai

02.11.2022.

Preiļu novada pašvaldības finansētajā un nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2022” Iniciatīvas grupa “Jaunaglonieši” ar projektu “Dvēseles elpa Kameņecā” Jaunaglonas ciema sakārtošanai ieguva finansējumu 550,00 euro apmērā.

Preiļu novada Aglonas pagasta Jaunaglonas ciems atrodas gleznainā un vēsturiskā vietā pie Rušona ezera. Tā ir skaista, klusa un ainaviska vieta. Jaunaglona jeb “Kameņeca ”, kā to sauca līdz 1927. gadam, glabā sevī dziļu un plašu vēsturi. “Kameņecas” lielais akmens, dzirnavas, muiža, HES, klosteru ēkas ir tikai maza daļa no visas vēstures, ko gribas saglabāt un apskatīt uz mūsdienu veidotiem materiāliem. “Kameņecas” veco laiku bildes ir saglabājušās iedzīvotāju bilžu krājumos un cilvēku atmiņās pēc laikiem, kurš nu kā atceras šo neparasto ciemu. Tādēļ radās nepieciešamība apkopot vēsturiskās bildes uz informatīva stenda.

Ar projekta līdzekļiem un iniciatīvas grupas brīvprātīgo darbu tika uzstādīts jauns krucifikss, soliņi un tika izveidots bilžu baneris ar Jaunaglonas vēsturiskajām bildēm.

Šis projekts bija vēl viens solis ciema sakārtošanai un labiekārtošanai. Iniciatīvas grupai “Jaunaglonieši” katrs realizētais projekts stiprina pārliecību par saviem spēkiem un mudina darboties tālāk…


Pēdējās izmaiņas: 02.11.2022.