Noslēdzies Roberta Mūka muzeja radošo darbu konkurss bērniem un jauniešiem

28.10.2022.

27. oktobrī Galēnu pamatskolā pulcējās krietns pulks bērnu un jauniešu kopā ar saviem pedagogiem no dažādām Latvijas skolām, lai saņemtu apbalvojumus par dalību Roberta Mūka muzeja radošo darbu konkursā. To jau 17 gadus rīko Roberta Mūka muzejs Galēnos un Galēnu kultūrvēstures biedrība, rosinot bērnus un jauniešus radoši izpausties caur literāriem darbiem.

Par šī gada konkursa tēmu bija izvēlēts motīvs “Iztēle ir realitāte”. Kopumā vērtēšanai tika iesūtīti 193 radošie darbi piecās klašu grupās. Žūrijas komisijai 11 locekļu sastāvā bija iespēja iepazīt skolēnu domu lidojumus dažādos žanros – tika rakstīta dzeja, teikas, vēstules u.c. Bērnu darbus caurvija gan ģimenes un paaudžu tēma, gan arī tik aktuālas pasaules ainas kā karš un vēlme pēc īsta miera.

Visi konkursa dalībnieki, arī tie, kuri nav vietu ieguvēji, saņēma apsveikumu klātienē vai saņems to pa pastu. Tāpat jau piekto gadu konkursu atbalsta “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība”, pasniedzot lelli-tautumeitu Vidsmuižas vai Silajāņu tautastērpā. Šogad galveno vēstniecības balvu saņēma Berģu mākslas un mūzikas pamatskola, kuras skolēni rakstīja (dzejā) par šobrīd tik aktuālu tēmu visā pasaulē – kara šausmām. Īpašs bija dzejolis “Ukrainas mātes stāsts” (Jarno Leo Lucis). Tāpat vēstniecības pārstāve Iveta Seimanova izcēla Galēnu pamatskolas E. Borkovita darbu, kas šo tēmu paturpina, meklējot mieru sevī un apkārtnē. Tā kā “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” šogad pirmo reizi atbalstīja arī N. Rancāna gada balvu skolotājiem, tad ļoti gribējās izcelt arī mazās I. Sprindžas darbu “Sapnis par skolotāja profesiju”, savukārt vēl viena balva aizceļoja uz Varakļānu vidusskolu, jo viena Vidsmuižas Annuža (lelle) dzīvo Adelaidā un Varakļānu vidusskolas skolnieces Simonas Pastares darbs aizved vēsturiskās bēgļu gaitās līdz pat Adelaidai. Un šis bija arī vienīgais darbs, kur bija iekļauts citāts latgaliešu valodā. Paldies “Latgales etnogrāfiskajai vēstniecībai” par balvām un to, ka visas  šīs skolas saņēma arī iespēju apmeklēt izstādi “Lobs ar lobu sasatyka” Rīgā, Krišjāņa Barona muzejā.

1.-3. vietu ieguvēji pa klašu grupām (JPG)

Atzinību ieguvēji (JPG)

Paldies visiem, kuri atsūtīja savus radošos darbus! Paldies pedagogiem un vecākiem, kuri atbalstīja jaunos literātus! Paldies žūrijai par vērtēšanu, Preiļu novada pašvaldībai un Galēnu Kultūrvēstures biedrībai par atbalstu! Paldies visiem, visiem, kuri iesaistījās, lai šis konkurss realizētos!

Informāciju sagatavojusi
Roberta Mūka muzeja Galēnos vadītāja
Gita Palma


Pēdējās izmaiņas: 28.10.2022.