Īstenots projekts “Nāc, piesēdies Aizkalnē!”

04.10.2022.

Preiļu novada pašvaldības finansētajā un nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2022” biedrības “Sabiedriskais centrs “Aizkalne” projekts “Nāc, piesēdies Aizkalnē!” saņēma finansējumu 550.00 eiro apmērā.

Projekta mērķis bija labiekārtot atpūtas laukumu pagasta centrā Aizkalnē, Jašas krastā. Pirms desmit gadiem notika pirmās šīs teritorijas sakopšanas talkas projekta “Skaista mana upes mala” ietvaros. Šobrīd jau ir sakuplojuši košumkrūmi un puķudobes, labiekārtota pieeja upei, iekārtota bruģēta ugunskura vieta. Atmiņas par tikšanos pasākumos šajā upes ielokā līdzi paņēmuši ļaudis, kas Aizkalnē pabijuši pirmoreiz. Atpūtas laukums ir sava veida ciema vizītkarte. Vieta ir ainaviski pievilcīga, ērti sasniedzama un piemērota brīvdabas aktivitātēm.

Āra pasākumi pēdējos gados notikuši biežāk, un epidemioloģiskās drošības apsvērumu dēļ vajadzēja pārdomāti izvietot sēdvietas. Aktualizējusies nepieciešamība apmeklētāju ērtībām sarūpēt papildu solus un nelielu nojumi. Pašu rokām kādreiz darinātie koka soliņi un galds bija nolietojušies.

Piesaistot brīvprātīgo darbu un Aizkalnes pagasta pārvaldes līdzfinansējumu, atpūtas laukumā  ir uzstādīta polikarbonāta lapene, nopirkti pārvietojami soli, LED gaismekļu virtene. Pateicība ikvienam, kas nāca talkā praktiskos darbos vai palīdzēja ar lietpratēja padomu inventāra izvēlē un montāžas gaitā.

Projekta prezentācija iegadījās priekšvēlēšanu dienā, tāpēc aizkalnietes izdomāja skaistu sveicienu nācējiem uz vēlēšanu iecirkni. Zālienā pie pašvaldības ēkas no košām dārza veltēm tika izveidota latviešu ornamenta zīme – jumis, kā simbols ražīgi aizvadītam gadam.

Projekta vadītāja
Rita Džeriņa


Pēdējās izmaiņas: 04.10.2022.