Preiļu novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

27.09.2022.

Latviešu ceļš uz pārticību un labklājību izsenis vedis caur izglītību. Tā Krišjānis Valdemārs jau pirms vairāk nekā simts gadiem teicis: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi.” Tomēr izglītība nav tikai finansiālais ieguvums, tas ir cilvēka pašapziņu izšķirošs faktors. Tikai esot droši un pārliecināti par pamatu, uz kura stāvam, varam tālāk dot savu artavu, veidojot Latviju par labāku vietu mums visiem.

Pasaule mainās strauji, bet jau vairāk nekā divdesmit gadus nemainīga ir to labo cilvēku griba, kas caur Vītolu fondu gatavi palīdzēt jauniešiem iegūt augstāko izglītību. Katram ziedotājam ir sava motivācija un iekšējā pārliecība, bet cerības visiem vienas – ļaut izglītoties tiem, kas paši gatavi aktīvi līdzdarboties savu mērķu labā. Mūsu zelts – talantīgi jaunieši – ir izkaisīti pa visiem Latvijas reģioniem un novadiem, un ar ziedotāju gādību tiem ir iespēja augt un attīstīties, lai uzmirdzētu vēl spožāk.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 830 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas –  gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

2022./2023. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Preiļu novada saņem 18 jaunieši: Liena Gasiņa, Aivis Krūmiņš, Kaspars Stolipins (Oskara un Irenes Dumpju piemiņas stipendija), Egons Rebainis (Zelmas Grīnfeldes-Brežinskis piemiņas stipendija), Nikola Djubina (Guntara Kokoreviča stipendija), Anastasija Dementjeva (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Solvita Ragauša (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Matīss Sondars (Jāņa Vilgerta stipendija), Dinārs Kemzāns (korporācijas “Fraternitas Lataviensis”  Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Darina Luriņa (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Kristians Plots (Draugu stipendija), Katrīna Valaine (SIA “Kurekss” stipendija), Anna Ciematniece (Zvejnieku ģimenes stipendija), Jānis Jalinskis, Viktorija Gžibovska, Aurēlija Pujiņa, Karina Komlačova un Marita Vulāne (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2023. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.

Dāvids Rubens, Vītolu fonds
www.vitolufonds.lv

Pēdējās izmaiņas: 27.09.2022.