Dzejas pietura Pelēčos

21.09.2022.

16. septembrī triju Preiļu novada pagastu – Pelēču, Ārdavas un Aizkalnes bibliotēku lasītāji tikās kopīgās Dzejas dienās Pelēčos. Ar mums kopā bija dzejniece Dagnija Dudarjonoka, viņas dzimtās mājas ir netālu Arendoles pusē. Dagnija dzejoļus raksta latgaliski, viņu iedvesmo gan dabas motīvi, latgaliskā vide, gan ikdienišķā saskarsme ar saviem laikabiedriem. Autorei patīk radīt asociācijas, vārdu spēles un veidot savu individuālu dzejas rokrakstu.

Šogad Dzejas dienu pasākums notika Pelēču pieturā, kurā krāsainus akcentus dzejas lasījumiem piešķīra pieturas jaunais, mākslinieciski gaumīgais noformējums. Pelēču iedzīvotāju iniciatīvas grupa  piedalījās Mazo grantu projektā “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2022” un saņēma finansiālu atbalstu projektam “Mana pietura – Pelēči”. Projekta ietvaros Pelēču pieturas siena tika apgleznota, iegādāti košumkrūmi un dekoratīvie stādi apstādījumu zonai. Savukārt pie Pelēču pagasta pārvaldes ēkas iedzīvotāju ērtībām tika novietoti 2 koka soli un šūpuļtīkls, kā arī LED gaismekļu virtene svētku norišu izgaismojumam vakarstundās.

Pieturas jauno dizainu veidoja vietējā Pelēču pagasta jauniete, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolvente Brigita Rubine. Pieturas apgleznošanā Brigitai palīdzēja kursabiedrene Laura Lejiņa. Pieturvietas noformējumā redzamas četras stilizētas cilvēku figūras. Pieturvietas vārds – Pelēči redzams divos variantos – latviski un latgaliski, izceļot vietas identitāti.

Vietējā kultūras nama vadītāja Diāna Laizāne, talantīgas balss īpašniece, klātesošos iepriecināja ar skaistu solo dziedājumu. Neraugoties uz drēgnajiem, lietainajiem laika apstākļiem, Dzejas dienu apmeklētāji varēja gūt patiesi iedvesmojošas sajūtas. Lepojamies ar to, ka mūsu novadā ir tādi cilvēki kā Dagnija, Brigita, Diāna, ar dabas dotu talantu dzejā, vizuālajā un vokālajā mākslā. Dzejas dienu pasākumu apmeklēja interesenti no Ārdavas un Aizkalnes, Pelēču pamatskolas audzēkņi. Nākošgad kopīgais Dzejas dienu pasākums plānots Ārdavā.

Everita Krūmiņa,
Pelēču bibliotēkas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 22.09.2022.