Preiļu novada pašvaldības plānotā diskusija “Kā strādā pašvaldība kara apstākļos” ATCELTA!

05.08.2022.

 

Ņemot vērā neprognozējamos kara apstākļus Ukrainā, iepriekš plānotie datumi un laiki, kad bija plānots uzņemt ciemos Ņižinas (UA) delegāciju, ir mainījušies. Izmaiņas skar arī paredzēto vizītes saturu, tāpēc plānotā publiski skatāmā diskusija TIEK ATCELTA ! Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 

Sākotnējā informācija:

Preiļu novada pašvaldība 18. augustā 12.00 Preiļu novada domes zālē (Raiņa bulvāris 19, Preiļi) rīko diskusiju kopā ar Ukrainas pilsētas Ņižinas delegāciju par pašvaldību un uzņēmēju darbu kara apstākļos. Saruna par aktuālo tēmu ievadīs turpmākos Preiļu novada svētku pasākumus, kas no 19. līdz 21. augustam notiks Preiļu pilsētā.
Preiļu sadraudzības pilsētai Ņižinai šis laiks ir nesis skaudru mācību, kā strādāt un vadīt procesus reāla kara apstākļos, tāpēc, domājot par to, kā stiprināt mūsu valsts un pašvaldības iekšējo aizsardzību un gatavību krīzes situācijām, Preiļu novada pašvaldība rīko diskusiju “Kā strādā pašvaldība kara apstākļos”. Diskusijā piedalīsies Ņižinas pilsētas mērs Oleksandrs Kodola, uzņēmējdarbības jomas pārstāve Marija Kopitsija, Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns. Ņižinas delegācijas pārstāvji dalīsies ar stāstiem pa to, kā ir dzīvot un strādāt pilsētā, kas atrodas pretinieka ielenkumā, ar kādām uzņēmējdarbības īpatnībām jāsaskaras vietējiem uzņēmējiem, ja valstī norisinās aktīva kara darbība. Pasākumā klātienē aicināti piedalīties dažādu dienestu pārstāvji, lai pēc iespējas plašāk aptvertu sabiedrībai svarīgas jomas. Iedzīvotāji aicināti diskusijai sekot līdzi Preiļu novada pašvaldības Facebook lapā.

Konteksts:
2016. gadā Preiļos tika parakstīts nodomu protokols ar Ukrainas Republikas Ņižinas pilsētas pašvaldību. Šo gadu laikā izdevies nodibināt spēcīgas draudzības saites, kopīgi sadarbojoties dažādos projektos, t.sk. bērnu nometņu organizēšana, kultūras programmas u.c. Kopš februāra, kad Krievija neizprovocēti iebruka Ukrainā un uzsāka karu, Preiļu novada pašvaldība iespēju robežās sniegusi savu atbalstu Ņižinai, organizējot humānās palīdzības kravas, atbalstot nometnes organizēšanu ukraiņu bērniem, nepārtraukti uzņemot un izmitinot Preiļu novadā Ukrainas civiliedzīvotājus.
2022. gada 18. augustā tiks parakstīts savstarpējs līgums, ar mērķi attīstīt abpusēji izdevīgu sadarbību un sekmēt pieredzes apmaiņu dažādās nozarēs, piemēram, izglītībā, kultūrā un sportā, ekoloģijā un dabas resursu racionālas izmantošanas jautājumos u.c.
Interesentiem jautājumos par diskusiju lūdzam vērsties pie Preiļu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes Ievas Pastares (e-pasta adrese: ieva.pastare@preili.lv, tālr. +371 26107993).

Informāciju sagatavojusi Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

Pēdējās izmaiņas: 10.08.2022.