Satiksmes ministra vizīte Preiļu novadā

20.07.2022.

Vakar, 19. jūlijā, Preiļos darba vizītē viesojās Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija). Vizītes laikā ministrs tikās ar Preiļu novada pašvaldības vadību, lai pārrunātu jautājumus par valstij piederošo ceļu nodošanu pašvaldībām, valsts ceļu tīkla attīstību Preiļu novada teritorijā, kā arī par pēdējo mēnešu notikumiem, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumiem reģionos.

Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns informēja, ka Preiļu novada dome ir pieņēmusi lēmumu pārņemt valsts ceļu posmus ar kopējo kopgarumu 21,71 km no kopumā piedāvātajiem 190,2 km. Par turpmāku valsts ceļu pārņemšanu varētu lemt pēc abpusējas papildus ceļu stāvokļa izvērtēšanas. Pašvaldībai pirms ceļu posmu pārņemšanas ir rūpīgi jāizvērtē tās iespējas ilgtermiņā veikt ikdienas ceļu uzturēšanu un tīrīšanu atbilstoši piešķirtajam finansējumam.

T. Linkaits atbildēja, ka šī būtu situācija, kurā jāmeklē kompromiss un, iespējams, jāveic sistemātiski ceļu remonti pirms to nodošanas pašvaldību pārziņā. Ministrs informēja, ka paredzētie ceļu būvdarbi kopumā valstī un konkrēti Preiļu novadā rit pēc paredzētā grafika.

Sapulces turpinājumā Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ā. Vucāns  un Preiļu novada pašvaldības izpilddirektors Aigars Zīmelis ar Satiksmes ministrijas delegāciju pārrunāja aktualitātes sabiedriskā transporta jomā, izmaiņas maršrutu tīklā, tendences pasažieru pārvadājumos. Tika norādīts, ka pirms lēmumiem par atsevišķu maršrutu slēgšanu būtu nepieciešama savlaicīga un proaktīva komunikācija. Tas radītu iespēju ar iedzīvotājiem izdiskutēt plānotās pārmaiņas. Svarīgi arī atcerēties, ka Latvijas pašvaldībām ir lūgts skolēnu pārvadājumiem pēc iespējas biežāk izmantot sabiedrisko transportu, lai samazinātu izmaksas un nedublētu transporta kustību vienādos maršrutos. Lai šo taktiku varētu īstenot, pašvaldībām skaidri jāzina jebkuras plānotās sabiedriskā transporta kustības saraksta izmaiņas.

Tika apspriests arī jautājums par pasažieru pārvadātāju grūtībām piesaistīt autobusu vadītājus, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta kustību visā Latvijā. Situācija vairākos novados bijusi ļoti sarežģīta, bet šobrīd pasažieru pārvadātāji pakāpeniski risina šos jautājumus. A. Zīmelis informēja par iespējām autobusu vadītāja darbam piesaistīt Ukrainas iedzīvotājus, kuri šobrīd uzturas Preiļu novadā. Tomēr Ukrainas valsts piederīgo nodarbināšanai sarežģījumus rada Valsts valodas likumā noteiktās normas un prasības pakalpojumu sniedzējiem.

Sarunas noslēgumā Preiļu novada pašvaldības izpilddirektors un Satiksmes ministrijas pārstāvji diskutēja par Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” darbību. Preiļu novada pašvaldība izteica priekšlikumus par VAS “Latvijas Pasts” sniegto pakalpojumu klāsta paplašināšanu, redzot to kā potenciālu sabiedroto pašvaldībai svarīgu funkciju veikšanā.

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa

Pēdējās izmaiņas: 20.07.2022.