Radošais jūnijs SAC “Preiļi”

08.07.2022.

Pasaule ir tieši tik gaiša un laimīga,

cik laimīgu mēs to protam ieraudzīt un citiem parādīt.

Iemācoties patiesi mīlēt mēs vairs nespējam ienīst.

 

Preiļu novada Labklājības pārvaldes sociālajā aprūpes centrā “Preiļi” (turpmāk, SAC “Preiļi) jūnijs bija radošs, ļoti piesātināts ar aktivitātēm, jo jūnija  sākumā notika Dievkalpojums par godu Vasaras svētkiem. 19. jūnijā notika “Vissvētākā Sakramenta svētki”. Šo kristiešu svētku vienojošais elements ir procesija, kas vairo vienotību procesijas dalībnieku starpā. Cilvēki jūtas savstarpēji vienoti ticībā Visaugstākajam. Šī vienotība ir jūtama visos ticīgajos, kuri piedalījās gājienā pa Preiļu pilsētu, kur pirmā procesijas nostāšana bija pie SAC “Preiļi”. Šajā skaistajā, saulainajā dienā kopā ar procesijas dalībniekiem lūdzās un priecājās arī SAC iemītnieki un darbinieki.

 Visas sociālās aprūpes institūcijas visā Baltijā apvienojās kopīgā Vasaras Saulgriežu sagaidīšanas labdarības pasākumā “Sagaidīsim Līgo Kopā”, kurš notika pirms Jāņiem, Zoom platfomā, visas dienas garumā, kurā arī mēs SAC “Preiļi’ piedalījāmies. Vieni no lielākajiem svētkiem jūnijā bija Vasaras Saulgrieži ar līgošanu un Jāņu sumināšanu. Tika lasītas Jāņu zāles, pīti koši vainagi un rotātas telpas. Šie svētki tika svinēti pēc mūsu senču tradīcijām. Viens no svarīgākajiem svētku svinēšanas nosacījumiem ir labi muzikanti, kādi arī pie mums bija ieradušies no Vārkavas pagasta un Rožkalniem – senioru ansamblis “Melodīvas” (vadītāja Līga Gžibovska) un “Večerinkas muzikanti”. Ciemiņi bija ieradušies ar pašu sieto Jāņu sieru un Jāņu zāļu pušķiem. Tika dziedātas ļoti melodiskas, nedaudz piemirstas, bet jautras dziesmas, stāstīti ticējumi no dzīves. Nenoliedzami klātesošajiem pat nobira pa kādai atmiņu asarai. Sirsnīgais  pasākums atmiņās, fotogrāfijās vēl ilgi būs un priecēs mūsu seniorus.

Jūnija beigās notika Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības Darbinieku sporta svētki  ar moto “ Skaistākie ziedi manā sētā’’, kurās piedalījās arī SAC “Preiļi” darbinieku komanda  “Preilenes – Balzamīnes”, lai nedaudz atpūstos no rūpju pilnās ikdienas, satiktos ar kolēģiem un vienkārši papriecātos kopā ar visiem par jauko vasaru un iespēju baudīt pelnītu atpūtu. Šīm sacensībām komanda gatavojās ļoti rūpīgi laicīgi – šuvām tērpus, gatavojām dāvanas, veidojām prezentāciju. Protams, laiks bija ļoti karsts, bet neskatoties uz to, ir patiess prieks par dalību tādā jaukā pasākumā, kurā tika apvienots patīkamais ar nepieciešamo, tai skaitā profesionālo pilnveidošanos dalībniekiem.

Sirsnīgi pateicamies visiem sadarbības partneriem, it īpaši Moskvinas un Preiļu vecticībnieku draudzes mācītājiem par dāvātajām svētbildēm. Mīļš paldies par skaistajiem mirkļiem un  uz turpmāku sadarbību.

                                                                                  Sociālais darbinieks J. Sparāne

Pēdējās izmaiņas: 11.07.2022.