Preiļu un Līvānu novadu čempionāts vieglatlētikā jauniešiem un pieaugušiem, 13. Līgu un Jāņu čempionāts vieglatlētikā veterāniem

28.06.2022.

2022. gada Līgo diena Preiļu pilsētā īpaši raiti un daudzpusīgi tika ielīgota uz stadiona. Vieglatlētikas čempionāts pulcēja ap 200 dažāda vecuma sportistu. Sacensību sektoros bija iespēja satikties jaunatnei ar vecmeistariem. Sacensību jaunākais dalībnieks bija 11 gadus jauns, bet vecākais jau nosvinēja savu 88. dzimšanas dienu. Tieši iespēja startēt dažādu paaudžu sportistiem bija šo sacensību unikalitāte. Viens otru atbalstot un pamācot, priecājoties un brīnoties, plecu pie pleca virzījās uz izvirzītiem mērķiem.

Lielākais skaits dalībnieku bija no Preiļiem un Līvāniem, bet priecājāmies, ka varējām uzņemt dalībniekus no Augšdaugavas, Daugavpils, Balvu, Jaungulbenes, Jēkabpils,  Jūrmalas, Krāslavas, Ķeguma, Madonas, Mārupes, Olaines, Sēlijas, Valmieras un Viļānu novadiem.

Atsevišķs prieks par novadnieku sasniegumiem! Jaunatnes izpildījumā ar prieku varējām baudīt Raivo Liniņa 3000 m soļošanu, Nikitas Baikova šķēpa mešanu, Ervīna Brakovska augstlēkšanu. Tāpat katrs no sporta skolas treneriem varēja priecāties par gandrīz 60 audzēkņu startiem.

Labi sasniegumi arī mūsu novada vecmeistariem. Katrs savā vecuma grupā izcīnīja godalgoto vietu, bet veterānu sacensībās, lai kāptu uz pjedestāla, nepietiek ar uzvaru savā vecuma grupā. Ir nepieciešams uzrādīt labu rezultātu, lai pēc koeficienta pielietošanas nezaudētu kādam vecākam konkurentam. Preiļu novada godu veiksmīgi aizstāvēja Olga Borisova (šķēpa mešanā, augstlēkšanā un lodes grūšanā), Feoktists Pušņakovs (100 m, 400 m, šķēpa mešanā), Natālija Krupina (1500 m), Ilona Aizpuriete (100 m, 1500 m), kā arī novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns (lodes grūšanā, šķēpa mešanā, augstlēkšanā). Mūsu vecmeistari gatavojās Latvijas čempionātam, bet bija dalībnieki, kuri sekoja augstākiem mērķiem – dalība The World Masters Athletics championship 2022 Tamperē, Somijā. Varējām vērot lielisku 1500 m skrējienu madonieša Pētera Ārenta (68 gadi) izpildījumā – 5:05,00 pēc koef.-3:51,16, kurā tika sasniegts jauns Latvijas rekords vecmeistariem. Visi vecmeistaru rezultāti apskatāmi  https://lvva.lv/lj22/show_visi_lj22.php , bet jauniešu sasniegumi fiksēti https://athletics.lv/lv/event/38808/preilu-un-livanu-novadu-cempionats-vieglatletika

Turpināsim sekot veterānu un jauniešu panākumiem uz Latvijas un Eiropas stadioniem!

Paldies par atbalstu sacensību rīkošanā Preiļu un Līvānu novadu pašvaldībām, par darbu sektoros vieglatlētikas treneriem un sacensību tiesnešiem, par svētku atmosfēru Preiļu novada BJSS tehniskajiem darbiniekiem un par gardo sieru no AS “Latgales piens” mūsu ilggadējam sacensību sponsoram AS “Preiļu siers”.

Mārīte Pokšāne
Preiļu novada BJSS pieaugušo sporta pasākumu organizatore

Foto: J. Magdaļenoks (Līvāni)

 

Pēdējās izmaiņas: 28.06.2022.