Rēzeknes novada Ozolaines un Lūznavas pagastā notiks militārās apmācības

21.05.2022.

No 23. līdz 27. maijam Rēzeknes novada Ozolaines un Lūznavas pagasta teritorijā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīru iepriekš plānota “Bombardier MAX 650” vadītāju apmācība.

Karavīru apmācības programma paredz gan uzturēt līdz šim apgūtās prasmes, gan apgūt arvien jaunas iemaņas. Mācībās piedalīsies aptuveni 10 karavīri, kuri uzdevumu izpildei pārvietosies pa koplietošanas un meža ceļiem ar militārajiem transportlīdzekļiem. Mācības galvenokārt notiks diennakts gaišajā laikā, izņemot nakti no 24. uz 25.maiju, kad mācību dalībnieki veiks uzdevumus tumsas apstākļos. Apmācību laikā netiks izmantoti ieroči, kā arī nekāda veida munīcija vai imitācijas līdzekļi. Pēc nodarbībām mācību vietas nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Zemessardzes 3. Latgales brigādē zemessargu un karavīru militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodos. Regulāro plānveida mācību laikā zemessargi uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai, pilnveido savas spējas un iemaņas aizsardzības operāciju veikšanai un to atbalstam.

Par mācību organizēšanu atbildīgā amatpersona sazvanāma pa tālr. 25484582.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību norises vietās Rēzeknes novadā un tā apkaimē notiks karavīru un tehnikas īslaicīga pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem. Nacionālie bruņotie spēki aicina Rēzeknes novada iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Nacionālie bruņotie spēki arī atgādina, ka paralēli plānveida kaujas spēju uzturēšanas mācībām, laika posmā no 18. aprīļa līdz 27. maijam Latvijā norisināsies militāro mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posms ar vairākām tajā apvienotām starptautiskām mācībām: “Defender Europe”, “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield” un Igaunijas Aizsardzības spēku lielākajām militārajām mācībām “Hedgehog”.

Šajā laika posmā visos Latvijas reģionos – Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē notiks Latvijas un sabiedroto valstu karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem. Mācību uzdevumu ietvaros periodiski notiks arī dažādu militāro lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru “AH-64 Apache” lidojumi Latvijas gaisa telpā, un šie lidojumi notiek atbilstoši Latvijas likumiem un normatīvajiem aktiem gaisa telpas izmantošanas jomā.

Nacionālie bruņotie spēki aicina visu Latvijas novadu iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju informētību, turpmākajās nedēļās Nacionālie bruņotie spēki regulāri publiskos aktuālāko informāciju par sabiedroto valstu militārās tehnikas pārvietošanos, uzņemošās valsts atbalsta uzdevumiem un sabiedroto spēku izvietošanu uz mācību laiku, kā arī par mācību lielākajām aktivitātēm dažādos Latvijas novados.

Sekot līdzi Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm iespējams sociālo tīklu platformās – Twitter profilā https://twitter.com/Latvijas_armija un Facebook lapā https://www.facebook.com/Latvijasarmija.

Par aktuālo aizsardzības nozarē iespējams uzzināt  https://www.sargs.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 3.Latgales brigādes štāba
Informācijas daļa
Tālrunis: 26192444
e-pasts: evita.kozule@mil.lv

Pēdējās izmaiņas: 21.05.2022.