Noslēdzies skolēnu skatuves runas konkurss Preiļu novadā

03.05.2022.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā 2022. gada 7. aprīlī notika Preiļu novada Skolēnu skatuves runas  konkurss, ar mērķi attīstīt bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarības prasmes, sekmējot interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu un motivējot viņu darbību skatuves runas interešu pulciņos un skolu teātros. Konkursā piedalījās  52 dalībnieki no 12 izglītības iestādēm – Aglonas, Vārkavas, Riebiņu vidusskolām, Aglonas Katoļu ģimnāzijas, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas, Preiļu 2. vidusskolas, Preiļu 1. pamatskolas, Salas, Rušonas, Pelēču, Galēnu pamatskolām un Preiļu novada bērnu un jauniešu centra.

Pirmās konkursa daļas dalībnieki un pedagogi  no Aglonas un Vārkavas vidusskolām, Aglonas Katoļu ģimnāzijas, Rušonas pamatskolas

Gatavojot skatuves runas priekšnesumus, šajā mācību gadā tika rosināts daiļdarbus tematiski saistīt ar skolēna spēju autora vārdiem paust izpratni, prieku, izbrīnu, redzējumu par sev un šim laikam aktuālām tēmām.

Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Ināra Urča – Preiļu novada Kultūras centra pasākumu menedžere, Ilze Atvara Briška – Preiļu novada Kultūras centra Amatierteātra dalībniece un Oksana Šņepste – Preiļu Galvenās bibliotēkas Mācību centra vadītāja. Vērtētāji noklausījās 102 daiļdarbus un, apkopojot konkursa rezultātus, tika paziņoti 12 uzvarētāji, kuri pārstāvēs Preiļu novadu 2. kārtā – Skolēnu skatuves runas priekšnesumu video konkursā, kurš norisinās Valsts izglītības satura centrā līdz 12. maijam.

Otrās konkursa daļas dalībnieki un pedagogi no Pelēču, Salas, Galēnu pamatskolām un Riebiņu vidusskolas

Preiļu novada Skolēnu skatuves runas konkursa uzvarētāji, kuri saņēma Diplomus un uzrādīja vislabākos rezultātus:

  • Una Rimša – 1. klase, Galēnu pamatskola, pedagogs Daina Mičule;
  • Annija Pastare – 3. klase, Salas pamatskola, pedagogs Irita Vaivode;
  • Valērija Točilkina – 5. klase, Preiļu 2.vidusskola, pedagogi Vija Daukšte un Larisa Arestova;
  • Evelīna Anspoka – 5.b klase, Preiļu 1.pamatskola, pedagogs Irēna Barone;
  • Justīne Erte – 5.b klase, Preiļu 1.pamatskola, pedagogs Irēna Barone;
  • Dominiks Kusiņš – 6. klase, Vārkavas vidusskola, pedagogs Kristīne Pauniņa;
  • Vadims Kozlovs – 8. klase, Aglonas vidusskola, pedagogs Monika Pušņakova;
  • Undīne Stalidzāne, 15 gadi, Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs, pedagogs Vilhelmīne Jakimova;
  • Amanda Reliņa – 8. klase, Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs un Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, pedagogi Vilhelmīne Jakimova, Ingūna Patmalniece;
  • Annija Akmentiņa – 9.a klase, Preiļu 1. pamatskola, pedagogs Žanete Beča;
  • Viktorija Dronova – 9. klase, Preiļu 2. vidusskola, pedagogi Vija Daukšte un Larisa Arestova;
  • Kerija Keita Kampāne, 11. klase, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, pedagogs Ingūna Patmalniece.
Trešās konkursa kārtas dalībnieki un pedagogi no Preiļu 1. pamatskolas, Preiļu 2. vidusskolas, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas un Preiļu novada bērnu un jauniešu centra

Labus rezultātus uzrādīja arī 8 dalībnieki, kuri saņēma konkursa Atzinības:

  • Dāvids Šņepsts – 1.d klase, Preiļu 1.pamatskola, pedagogs Anita Randare;
    Agija Lozda – 2. klase, Vārkavas vidusskola, pedagogs Helēna Ērgle;
    Mareks Veigulis – 2. klase, Riebiņu vidusskola, pedagogs Lolita Šmukste;
    Alise Marta Stiprā – 11 gadi, Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs, pedagogs Vilhelmīne Jakimova;
    Keitija Patrīcija Kokina – 6.klase, Pelēču pamatskola, pedagogs Sandra Stendere – Šteinberga;
    Ramona Dārta Ivdre – 8. klase, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, pedagogs Ingūna Patmalniece;
    Dagnija Poļakeviča – 9. klase, Aglonas vidusskola, pedagogs Monika Pušņakova;
    Lāsma Jurkāne – 10. klase, Riebiņu vidusskola, pedagogs Diāna Bravacka.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem un viņu pedagogiem par ieguldīto darbu! Veiksmi 2. kārtas konkursa dalībniekiem!

Preiļu novada BJC direktora vietniece
Anita Kolosova

Pēdējās izmaiņas: 03.05.2022.