Dabas pamošanās – vārti uz pavasari

31.03.2022.

Pilsēta ir gatava plaukt, ziedēt un priecēt. Šogad Lieldienu laikā, starp ziedošām vizbulēm un līksmām putnu dziesmām, rotājas olas zaļo asnu ielenkumā.

Pirmo reizi Preiļu pilsētas iedzīvotājus un ciemiņus priecē lielformāta baltās vizbules un asni, ko no izolona veidojusi Daugavpils amatniece Marina Šitikova. Ziedi ir mākslinieces sirdslieta, tādēļ katrs no tiem veidots ar lielu rūpību un mīlestību.

Lielformāta puķes no izolona guvušas lielu popularitāti pasaulē. Izolons ir siltumizolācijas būvmateriāls, kas ļoti piemērots dažādu lielformāta objektu izgatavošanai. No tā veidotās puķes ir vieglas, tās ērti piestiprināt pie dažādām virsmām, tās labi tur formu, tāpēc ir iespējams izveidot visdažādākos ziedus. Vēl jāpiebilst, ka izolons ir ūdensizturīgs, to var mazgāt, kā arī veidot ziedus, kas peld pa ūdens virsmu.

Savukārt, Raiņa bulvāris, Rīgas un Aglonas ielas trijstūri ietērpti simtiem krāsainu bumbu simpozijā, radot pavasarīgi raibu noskaņu. Bumbas veidotas no makulatūras un atkārtoti izmantojamiem materiāliem, tādējādi rūpējoties arī par vidi un tās ilgtspējību.

Noformējuma veidošana un uzstādīšana tapusi sadarbībā ar SIA “Preiļu Saimnieks”.

Aicinām baudīt pastaigas Preiļos pavasarīgās noskaņās.

Foto: Lauris Uzulnīks.

Preiļu novada pašvaldības
noformēšanas māksliniece Inese Anina

Pēdējās izmaiņas: 31.03.2022.