Krievijas un Ukrainas konsekrācija

22.03.2022.

Piektdien, 25. martā, Kunga Pasludināšanas svētkos, pāvests Francisks Romas Svētā Pētera bazilikā ikgadējās iniciatīvas “24 stundas Kungam” ietvaros vadīs Gandarīšanas liturģiju. Tās laikā pāvests veltīs Krieviju un Ukrainu Marijas Bezvainīgajai Sirdij. Dievkalpojums norisināsies plkst. 17.00 pēc Itālijas laika (plkst. 18.00 pēc Latvijas laika). Šādi Dievkalpojumi vienlaikus norisināsies arī visos lielākajos Latvijas Dievnamos un katedrālēs, tai skaitā Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilikā.

Svētā Krēsla Preses biroja vadītājs Matteo Bruni ziņo, ka šo pašu aktu šajā pašā dienā Fatimā veiks Vatikāna Labdarības biroja vadītājs kardināls Konrāds Krajevskis. To savā Twitter kontā ir paziņojis arī pats Francisks, aicinot ikvienu turpināt lūgties par mieru. To pašu aktu tajā pašā dienā veiks visas pasaules bīskapi.

Kā zināms, 1917. gada 13. jūlija parādībā Fatimā Dievmāte bija lūgusi veltīt Krieviju Viņas Bezvainīgajai Sirdij, norādot, ka gadījumā, ja šis lūgums netikšot izpildīts, Krievija veicinās karus un Baznīcas vajāšanu. Pēc Fatimas notikumiem ir norisinājušies dažādi konsekrācijas akti Marijas Bezvainīgajai Sirdij. Pāvests Pijs XII 1942. gada 31. oktobrī veltīja visu pasauli, bet 1952. gada 7. jūlijā visus Krievijas iedzīvotājus Marijas Bezvainīgajai Sirdij. 1964. gada 21. novembrī pāvests Pāvils VI Vatikāna II koncila tēvu klātbūtnē atjaunoja Krievijas veltīšanu Bezvainīgajai Sirdij. Arī Jānis Pāvils II vairākas reizes ir veltījis Dievmātei visas tautas.

Informāciju sagatavojusi
Katoļu baznīcas informācijas aģentūra

Pēdējās izmaiņas: 22.03.2022.