Informatīvais materiāls par aizsardzības pasākumiem radiācijas avārijās

16.03.2022.

Redzot notikumus pēc 24. februāra, kad sākās neizprovocēts Putina karš Ukrainā, arī Latvijas un Preiļu novada iedzīvotāji aktīvi interesējas par rīcību dažādos ārkārtas gadījumos. Pastiprinātas bažas cilvēkiem raisījuši okupantu iebrukumi dažādās Ukrainas AES. Taču vēlamies atzīmēt, ka šobrīd radiācijas līmenis kā Ukrainā, tā arī Latvijā un pārējā Eiropas teritorijā atbilst normai.

Valsts vides dienests uzrauga radiācijas monitoringa staciju mērījumus Latvijā (20 monitoringa stacijas), kā arī Ukrainā un citās tuvākajās valstīs. Vienlaikus nepārtraukti tiek monitorēta un saņemta informācija par vēja virziena atmosfēras plūsmām starp Latviju un Ukrainu. Visa aktuālā informācija par radiācijas līmeni, tā izmaiņām atrodama Valsts vides dienesta oficiālajā vietnē www.vvd.gov.lv. Tāpat aktuālajiem radiācijas monitoringa datiem iespējams sekot līdzi šeit.

Taču, lai ikvienam iedzīvotājam būtu skaidra izpratne par rīcību un aizsardzības pasākumiem radiācijas avārijās, aicinām iepazīties ar Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra sagatavoto informatīvo materiālu (PDF).

Vēlreiz uzsveram, ka šobrīd radiācijas līmenis atbilst normai un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam.

Valsts vides dienesta informāciju apkopojusi
Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību daļa

Pēdējās izmaiņas: 16.03.2022.