Vārkavā ar dziesmām, dejām un jautrām atrakcijām aizvadīta Meteņdiena

01.03.2022.

Skaistajā un saulainajā 26. februāra pusdienlaikā Vārkavas pagasta estrādē pulcējās Meteņdienas bērni, lai kopīgi lustējoties, dziedot, dejojot un citādi jautri izdaroties, dzītu projām ziemu un sauktu pavasari.

Kā jau ticējumā teikts, ka  Meteņos jābrauc tālos vai tuvos ciemos, lai augtu laba labība, arī  uz Vārkavu bija sabraukuši ciemiņi. Vistālākie bija Rēzeknes novada Feimaņu pagasta  kultūras nama  jauniešu deju kolektīvs „Vīmyns”. Jaunieši ne tikai dejoja paši, bet arī izdancināja visus klātesošos.   Savukārt, mūsu pašu novada folkloras kopa „Dzeipurs” izdziedāja daudz skaistu dziesmu. Pašmāju dziedātāji “Večerinkas muzikanti” un „Melodīvas” noorganizēja dziesmu sacensības, kurās dziedādami iesaistījās visi pasākuma apmeklētāji.  Protams, ka bija arī  Meteņdienas tradicionālās jautrās stafetes ar ragaviņām, slēpēm un citas atrakcijas.

Dedzinot lielo Meteņu salmu sievu ar visu slikto, kas pa gadu sakrājies, tika izteikts atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem. Rožkalnu pagasta senioru deju kopa “Dzīves virpulī” bija sagatavojušas ukraiņu deju.

Noslēgumā, kā jau ierasts, Vārkavas saimnieces tuvos un tālos ciemiņus cienāja ar gardo miežu biezputru.

Vārkavas novadpētniecības muzeja vadītāja
Elvīra Āboliņa

 

 

Pēdējās izmaiņas: 01.03.2022.