Raidījumu cikla “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” noslēdzošā sērija par Silajāņu pagasta iedzīvotājiem

28.01.2022.
Foto: A. Mažāns

Latgales reģionālā televīzija turpina raidījumu ciklu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” arī šogad. Jaunajā sezonā skatītājiem piedāvājam 10  raidījumu ciklu “Latvijas ciemi-autoveikalam pa pēdām”, kuru gaitā sekojot autoveikalu maršrutiem iegriezāmies pie Tukuma, Kuldīgas, Jēkabpils un citu Latvijas novadu iedzīvotajiem.

 Raidījumu cikla “Latvijas ciemi-autoveikalam pa pēdām” noslēdzošajā desmitajā raidījumā dosimies uz Preiļu novada Silajāņu pagastu, kur ciemosimies pie Markovas ciema iedzīvotājas Aleksandras Golubevas, kā arī satiksimies ar citiem šī pagasta iedzīvotājiem un uzklausīsim viņu dzīves stāstus.

   Raidījumu cikls “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” vēstīs par izzūdošiem Latvijas ciemiem, kur dzīvo mazāk, nekā 100 iedzīvotāji. Pie raidījuma varoņiem dosimies kopā ar autoveikalu, kas bieži ir vienīgā iespēja, kā iegādāties pārtiku un pirmās nepieciešamības preces, tāpēc autoveikala ceļš ir savdabīgs gids, kas arī vedīs uz šiem ciemiem un viensētām, kur joprojām dzīvo cilvēki.

   Cilvēku skaitam samazinoties, arvien biežāk ekonomiska, kultūras un citas dzīves jomas, galvenokārt koncentrējas ap pilsētām, taču reģionos joprojām paliek lauku teritorijas, kur dzīvo cilvēki ar tādiem resursiem, kas ir pieejami uz vietas. Caur raidījumu “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” mēģināsim pavērot sociālos procesos, kas pašlaik norisinās laukos.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latvijas ciemi – autoveikalam pa pēdām” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.

 

Ciklu noslēdzošo raidījumu skatieties 29. janvārī plkst. 11:30 un 30. janvārī plkst. 23:00 kanālā TV24 un 31. janvārī plkst. 18:30 ReTV virszemes apraidē Latgales logā.

Projekta vadītāja,
LRT žurnāliste Svetlana Dudarenoka

Pēdējās izmaiņas: 28.01.2022.