SIA “Preiļu slimnīca” trešā valdes locekļa amatam Preiļu novada pašvaldība virza Ivetu Stari

27.01.2022.

31. janvārī paredzēta SIA “Preiļu slimnīca” kapitāldaļu turētāju sapulce, kurā viens no darba kārtības jautājumiem būs valdes trešā locekļa apstiprināšana amatā.

Preiļu novada pašvaldība kā lielākais SIA “Preiļu slimnīca” kapitāla daļu turētājs vakantajam trešā locekļa amatam virza Ivetu Stari. Pagājušajā nedēļā Preiļu novada domē notika domes ārkārtas sēde un divas visu deputātu tikšanās ar SIA “Preiļu slimnīca” valdi, vienā no tām dalību ņēma arī mazākuma kapitāldaļu turētāja pārstāvis M. Zeitmanis. Preiļu slimnīcai šobrīd jāpieņem nopietni stratēģiski lēmumi, jo pēc saņemtā Veselības ministrijas darba grupas priekšlikuma, lai nodrošinātu konceptuālā ziņojuma “Par veselības aprūpes sistēmas reformu”, tai tiek piedāvāts 1. līmeņa slimnīcas statuss.

Šobrīd Iveta Stare ir Preiļu novada domes deputāte, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja. Laika periodā no 2015. līdz 2019. gadam viņa bijusi slimnīcas valdes priekšsēdētāja. Ivetas izglītība un pieredzē gūtās zināšanas ekonomikā, vadības procesos, kā arī kapitālsabiedrību un korporatīvajā pārvaldībā, būtu spēcīgs pienesums valdē, kurai šī gada laikā jāpamato un jāpierāda slimnīcas spēja sniegt un nodrošināt pakalpojumus atbilstoši 3. līmeņa statusam.

Jāatzīmē, ka trešā valdes locekļa amatam Stare šobrīd tiks virzīta kā pienākumu izpildītāja uz noteiktu termiņu (1 gads).

Atsaucoties uz Ivetas Stares kandidatūras virzīšanu, pati Iveta komentē: “Diemžēl šādi Veselības Ministrijas piedāvājumi – pazemināt esošo SIA “Preiļu slimnīca” statusu bija jau 2016. gadā, toreiz veiksmīgi izdevās pierādīt, ka slimnīca var nodrošināt pakalpojumus gan Uzņemšanas, gan Dzemdību nodaļā, gan attīstīt jaunus – izveidojot Rehabilitācijas nodaļu. Pēdējos divos gados Skaidrītes Žukovas vadībā slimnīca darbojas finansiāli veiksmīgi, turpinās iesāktie projekti, diemžēl, mainoties privātajam kapitāldaļu īpašniekam, savstarpējā sadarbība ar valdi veidojas diezgan pretrunīga. Piekritu pieņemt šo amatu, jo man nebūs vajadzīgs papildu laiks, lai iepazītos un saprastu situāciju un procesus, kas notiek mūsu slimnīcā. Piekritu pieņemt šo lēmumu, jo saņēmu mutisku lūgumu un pamudinājumu gan no koalīcijas, gan opozīcijas deputātiem, piekritu, jo tie būs papildu pienākumi uz 1 gadu, jo uzskatu, ka valdē ilgtermiņā noteikti jābūt profesionālam mediķim.”

Konteksts:
2021. gada decembra sākumā viena no novembrī ievēlētajām SIA “Preiļu slimnīca” valdes loceklēm Sandra Akmane Preiļu novada domes kapitālsabiedrībai iesniedza “Paziņojumu par amata atstāšanu”. Pamatojums – likumā iestrādātā norma, kas liedz pašvaldības kapitālsabiedrības valdes locekļiem atrasties valdes locekļa amatā citā tādas pašas nozares uzņēmumā. Tā kā Sandra Akmane vada arī savu privāto medicīnas nozares SIA, likuma kontekstā tas radītu interešu konfliktu.

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Pastare

Pēdējās izmaiņas: 27.01.2022.