“Lobs ar lobu sasatyka…” – raidījums par Varakļāniem

27.01.2022.

Raidījumu ciklā “Lobs ar lobu sasatyka…” 2. raidījums būs veltīts Varakļāniem. Tā gaitā ielu intervijās tiksimies ar vietējiem iedzīvotājiem un pārrunāsim viņu ieteikumus par vietējām tūrisma pērlēm, kā arī ikdienas mediju lietošanas paradumiem, tāpat arī viedokli par mediju vidi šaipus izteiks biedrības “Varakļōnīts” valdes locekle un avīzes redaktore Aina Jaunzeme. Vērību pievērsīsim arī latgaliešu tradīciju saglabāšanai Stirnienē, par ko plašāk vēstīs ērģelniece un dažādu projektu vadītāja Ieva Zepa, savukārt par jauniešu aktivitātēm informēs Jauniešu centra “Aplis” pārstāves Madara Kļaviņa un Varakļānu vidusskolas 11. klases skolniece Patrīcija Masaļska. Raidījuma noslēgumā par administratīvi teritoriālās reformas priekšrocībām un trūkumiem diskutēsim ar Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Māri Justu un Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietnieci Ēriku Teirumnieku.

Raidījumi televīzijas ekrānos būs vērojami 29. janvārī kanālā TV 24 pl. 18:00 ar atkārtojumu 30. janvārī pl. 11:00, kā arī kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā 31. janvārī pl. 07:00 un 1. februārī pl. 18:30. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast un noskatīties LRT mājas lapā www.lrtv.lv un sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV, gan platformā https://xtv.lv/.

Jau līdz šim ir bijušas vairākas diskusijas, mainīgi lēmumi un iedzīvotāju tikšanās ar novadu vadību par administratīvi teritoriālo reformu, savukārt par mediju lietošanas paradumiem un kritisku to vērtēšanu lielāka vērība pievērsta Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežai, taču ne mazāk svarīgi ir stiprināt vietējo mediju saturu un par dezinformācijas riskiem runāt ar iedzīvotājiem visā Latvijā. Raidījumu izveide latgaliešu valodā ar titriem latviski, kā arī kultūras, dabas, vēsturisko un citu vērtību izcelšana veicinās lielāku iedzīvotāju izpratni par to, ka teritorijās, kas ir “kā vārti” starp Latgali un pārējo Latviju vienlīdz augstu ir novērtētas gan latviskās, gan  latgaliešiem raksturīgās tradīcijas.

Projekta “Lobs ar lobu sasatyka…” mērķis ir veicināt Latgales reģiona un tās robežteritoriju iedzīvotāju izpratni par administratīvi teritoriālo reformu, attīstīt viņos spēju kritiski vērtēt informāciju, gan arī pieņemt citādo un lepoties ar savām vērtībām, pierādīt un parādīt plašākai sabiedrībai, ka latgaliešu valodā iespējams radīt analītisku mediju saturu.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Lobs ar lobu sasatyka…” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2021

 

 

Ausma Sprukte
LRT žurnāliste
e-pasts: a.sprukte@inbox.lv

Pēdējās izmaiņas: 27.01.2022.