Preiļu novada bērnu zīmējumi izstādīti Latvijas Dzelzceļa muzejā un ceļos uz izstādi “LIDICE 2022” Čehijā

26.01.2022.

No 25. janvāra līdz 4. februārim Dzelzceļa muzejā Rīgā ir apskatāma Starptautiskā bērnu mākslas izstāde “Lidice 2022”. Izstādē redzami visas Latvijas skolēnu radīti vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbi, tai skaitā arī darbi no Preiļu novada izglītības iestādēm.

Šogad 50. Starptautiskā bērnu mākslas darbu konkursa – izstādes “Lidice 2022” tēma ir “Muzejs”, jo tās rīkotājs – Lidices Memoriāls (Čehija), sadarbojoties ar UNESCO, nolēma, ka 2022. gadā, atzīmējot Pasaules kultūras un dabas mantojuma konvencijas 50. gadadienu, Čehija kļūs par tikšanās vietu pasaules muzeju profesionāļiem.

Latvijas bērniem visrosinošākie MUZEJA tēmas risinājumi šajā konkursā bija dinozauri, arhitektūra, tradīcijas, ģimenes muzejs, kā arī mākslas darbi, kas radīti iedvesmojoties no ievērojamu mākslinieku darbiem, kā, piemēram, Marko Rotko, Vinsents van Gogs, Pablo Pikaso, Edvards Munks.

Konkursā notika darbu vērtēšana un ar Valsts Izglītības satura centra vērtēšanas komisijas lēmumu, no kopā iesūtītajiem 776 darbiem (no Preiļu novada 22 darbi), laureātu izstādei Rīgā tika izvirzīti 189 mākslas darbi, tai skaitā 7 darbi no Preiļu novada, to autori ir:

  • Ilona Kraule (14 gadi) no Preiļu 2.vidusskolas (skolotāja Inna Zenovjeva);
  • Anna Čakova (6 gadi) un Ričards Kolosovs (11 gadi) no Preiļu novada bērnu un jauniešu centra (skolotājs Kazimirs Anspaks);
  • Justīne Šņepste (8 gadi), Oļesja Romančaka (14 gadi) un Ksenija Luriņa (14 gadi) no Preiļu Mūzikas un mākslas skolas (skolotājs Kazimirs Anspaks);
  • Olivia Dalova (14 gadi) no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas (skolotāja Ruta Vjakse).

Sveicam laureātus un priecājamies par viņu sasniegumiem! Paldies visiem konkursa – izstādes ”Lidice 2022” dalībniekiem, skolotājiem, vecākiem un atbalstītājiem!

Pēc izstādes noslēguma visi laureātu darbi ceļos uz 50. Starptautiskā bērnu mākslas darbu izstādes – konkursa “Lidice-2022” 2. kārtu Čehijā, Lidicē.

Ieskats izstādē pieejams Rīgas Interešu izglītības centra mājas lapā: https://www.intereses.lv/atklata-latvijas-laureatu-makslas-darbu-izstade-lidice-2022/

Anita Kolosova
Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktora vietniece

 

 

 

Pēdējās izmaiņas: 08.03.2022.