Svētku noformējums Preiļu pilsētā

17.12.2021.
Foto: Inese Anina

Tuvojoties Ziemassvētkiem, arī Preiļu pilsētā lēnām tiek uzstādīts pilsētvides noformējums.
11. decembrī līdz ar tumsas iestāšanos akcijā “Katru gad` no jauna” tika iedegta egle Svētku laukumā. Preiļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns uzrunāja klātesošos, vēlot saglabāt ticību brīnumiem un gaismai katrā no mums. Sveiciens video formātā skatāms arī sociālā tīkla facebook.com platformā.

Šajā gadā pilsētvides noformējumā, kā arī egles rotājumos, dominē sniegpārslu un apļu motīvs. Krustojumā Aglonas virzienā, kā arī Rīgas ielas teritorijas brīvajās zonās, uzstādīti jau iepriekšējos gados radīti dekori, kas nu iedzīvinājuši jaunu svētku stāstu. Pilsētas centra laukuma noformējumā veidotais koncepts “Sirsnīgas sniegavīru sarunas” attīstījies savijoties pasakām par to, ka svētku laikā dzīvnieki un priekšmeti iegūst spēju sarunāties. Tehniskais rotājumu izpildījums balstīts uz vēlmi izmantot iepriekšējos gados veidotos noformējumus, papildinot tos ar jaunām niansēm. Šāda rīcība nav nejauša – Preiļu novada pašvaldības izaugsmē un visas pasaules rūpēs par klimatneitralitāti, ilgtspējīgai domāšanai un resursu apritei ir noteikta būtiska loma. Noformēšanas darbus vada Preiļu novada pašvaldības domes māksliniece Inese Anina, sadarbībā ar domes tehniskās daļas saimniecības vadītāju V. Martinkus, SIA “Preiļu saimnieks” komandu, kā arī SIA “Volmārcentrs”.

Svētku noskaņas paspilgtināšanai, pilsētas vēsturiskajā centrā pie grāmatu nama šogad pēc vairāku gadu pauzes atkal tiek uzstādīta egle. No 21. decembra līdz 4. janvārim šajā laukumā, līdzās tur jau iemājojušiem sniegavīriem, būs vērojama neparasta gaismu instalācija (sīkāka informācija sekos). Abas svētku egles šajā gadā Preiļu pilsētai saņemtas kā dāvinājums – Centra laukuma egle atceļojusi no Raudaukā dzīvojošās Anitas un Artūra Čodaru ģimenes, savukārt egle, kas uzstādīta Svētku laukumā, no Pētera Rožinska.  Transportēšanu uz pilsētu veica SIA “Preiļu saimnieks”, bet par uzstādīšanai nepieciešamo autokrāna pakalpojuma dāvinājumu izsakām lielu paldies SIA “Vicars” un Intaram Veigulim.

Decembrī un janvārī gaidāmi arī vairāki kultūras notikumi, aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai www.preili.lv un rast savu svētku sajūtu Preiļu novadā.

Informāciju sagatavojusi
Preiļu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļa

Foto: Gunārs Vilcāns
Foto: Gunārs Vilcāns
Foto: Gunārs Vilcāns
Foto: Gunārs Vilcāns
Pēdējās izmaiņas: 17.12.2021.