Preiļu novada pašvaldības telpās izvietotas Vēsmas Ušpeles gleznas

25.10.2021.

Līdz 2021. gada nogalei Preiļu novada pašvaldības telpās izvietoti mākslinieces Vēsmas Ušpeles darbi. Lai brīnišķīgās gleznas nepaliktu nepamanītas, aicinām meistardarbus apskatīt virtuāli – fotogrāfiju veidā.

Vēsma Ušpele ir gleznotāja un keramiķe ar ugunīgu raksturu un neizsīkstošu vēlmi atklāt un radīt mākslas darbus. Gleznošanu studējusi Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiālē. Savukārt mālu kā materiālu iepazinusi un iemīlējusi pateicoties vīram Aivaram, kurš nāk no slavenās latgaliešu podnieku dzimtas – Ušpeļiem.

Māksliniece izstādēs piedalās jau kopš 1995. gada un to skaits šodien mērojams vairākos desmitos. Gleznām lielākoties ir raksturīgas koši un spilgti toņi. Daudz tiek gleznota daba un ziedi, te jāpiebilst, ka viņas favorītes pavisam noteikti ir sarkanās magones. “Varbūt tieši tā krāsa ir vairāk nekā pati magone. Tā mani uzlādē. Es savā būtībā esmu diezgan auksta, skarba, un tas sarkanais mani sasilda,” atzīst pati māksliniece.

Vēsma Ušpele ir viena no Latgales mākslinieču apvienības V.I.V.A. četrotnes, kurā darbojas kopā ar gleznotājām Ilzi Griezāni, Viju Stupāni un Agru Ritiņu. Mākslinieču kopējā sadarbība aizsākās pirms vairākiem gadiem, šajā vasarā mūžībā aizgājušā “pūdnīku skūlas” dibinātāja Ēvalda Vasiļevska mājās “Akmenīšos”. Latvijas mākslas kontekstā šī apvienība unikāla kā ilgākais mākslinieku savstarpējās sadarbības piemērs.

Lai iedvesmojoši!

Pēdējās izmaiņas: 25.10.2021.