Mākslas darbnīcas labdarībai Preiļos

12.10.2021.

Jaunā mācību gada sākumā Preiļu novada mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņiem bija iespēja veidot savus Preiļu pils un parka stāstus dažādās tehnikās. Bērni veidoja kartiņas ar Preiļu simboliem, grafikās atainoja pili, keramikas darbnīcā veidoja medaļas – pogas un svilpauniekus. Darbnīcas vadīja četri skolotāji, tajās piedalījās 52 audzēkņi. Mākslas darbnīcām bija vienots mērķis – darbi tika radīti labdarībai.

Darbnīcās radītos darbus no 11. oktobra var aplūkot Preiļu bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā. Tos varēs skatīt divus mēnešus ikviens bibliotēkas individuālais apmeklētājs.

Preiļu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi jau vairākus gadus saņem nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonda” vienreizējās stipendijas, kas faktiski ir kampaņās piesaistītā ziedotāju nauda. Šajā reizē skolēni var būt ziedotāji – veltot savu izdomu un roku darbu labdarībai. Vairākiem skolēniem šī bija pirmā saskarsme ar labdarības ieceri, pat ar labdarības jēdzienu. Pēc izstādes skolēnu darbi tiks nodoti labdarībai – ziedojumu piesaistei talantīgo mūzikas un mākslas skolas audzēkņu atbalstam, stipendijām.

Darbiņus pret ziedojumu varēs iegādāties gan “Viduslatgales pārnovadu fonda” labdarības pasākumos, tematiskos pasākumos Preiļos (Ziemassvētku tirdziņā, Preiļu svētkos), tūrisma informācijas centrā Preiļos.

Skolas audzēkņi labdarības darbā tika iesaistīti ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Darbnīcas un izstāde ir tapusi projekta “Labdarības aplis” ietvaros.

Evija Gurgāne, projekta vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 12.10.2021.