Raidījumu ciklam ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik” tapis 3. raidījums

24.09.2021.

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina iepriekšējos divos gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumu cikla ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Trešais no tiem televīzijas ekrānos būs vērojams jau šo svētdien 26. septembrī pl. 14:30 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē, kā arī pirmdien 27. septembrī pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā un pl. 20:00 kanālā TV 24 ar atkārtojumu sestdien 2. oktobrī pl. 11:00.

Raidījumu ciklam šosezon pilnībā mainīts formāts un katru no tiem veido četras aizraujošas tematiskas sadaļas par atpūtas iespējām ģimenēm ar bērniem dažādās Latgales vietās, par dažādiem pasākumiem un pulciņiem, kur bērni var piedalīties ārpus skolas, tiksimies ar jaunajiem talantiem un kopā ar viņiem apgūsim jaunas prasmes, piedalīsimies ar dabas vērtību saglabāšanu saistītās aktivitātēs.

Trešajā raidījumā tā vadītājas LRT žurnāliste Ausma Sprukte un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 5. klases skolniece Adriana Goroščaka izlozēs iespēju novērtēt ģimeņu atpūtas iespējas Dienvidlatgalē un izzināt interesantākos tūrisma objektus Pilskalnes pagastā, raidījuma laikā tiksimies arī ar dzejnieci, sabiedrisko attiecību speciālisti un žurnālisti Ingu Kaļvu-Miņinu un kopā mācīsimies radoši rakstīt, savukārt z/s “Kotiņi” saimniece Vija Kuļša nodrošinās aizraujošu ēdienu gatavošanas meistarklasi, bet dabas aktivitāte šoreiz būs ik vasaras pasākums “Tauriņu nakts” Grebļa kalnā Pasienē.

Gluži tāpat kā iepriekš raidījumu laikā turpināsim minēt Rēzeknes novada iedzīvotājas Irbes un Jurģa no Īrijas mīklas. Ļoti gaidīsim jūsu atbildes uz tām foto, video, zīmējumu, dzejas vai jebkādā citā brīvā formātā mūsu sociālo tīklu vietnēs, kā arī tās var iesūtīt pa pastu uz adresi Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!”. Pareizo un interesantāko atbilžu autoriem būs balvas!

Pavisam cikla “Žik!” jaunajā sezonā būs seši jauni raidījumi, kuri sākot ar 12. septembri līdz 23. oktobrim tiks pārraidīti kanālos Re:TV un TV 24. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos, kā arī katru tematisko sadaļu atsevišķi varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv un sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV, gan platformā https://xtv.lv/.

Tāpat   smieklīgākos aizkadra kuriozus ievietosim “Žik!” sociālo tīklu lapās Facebook: https://www.facebook.com/ZIKraidiejums un Instagram: https://www.instagram.com/zik_raidiejums/.

Raidījumi top konkursa “Par satura veidošanu 2021. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā. Projektu finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu  “Breinumu myužs”. #NEPLP2021.

Ausma Sprukte

LRT žurnāliste

e-pasts: a.sprukte@inbox.lv

Pēdējās izmaiņas: 24.09.2021.