Raidījumu ciklam “Žik” tapuši seši jauni raidījumi

03.09.2021.

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina iepriekšējos divos gados uzsākto projektu un veido jaunus raidījumu cikla ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Jau sākot ar 12. septembri tos televīzijas ekrānos būs iespējams vērot kanālos Re:TV un RīgaTV 24.

Šajā reizē raidījumu ciklam pilnībā mainīts formāts un katru no tiem veidos četras aizraujošas tematiskas sadaļas par atpūtas iespējām ģimenēm ar bērniem dažādās Latgales vietās, par dažādiem pasākumiem un pulciņiem, kur bērni var piedalīties ārpus skolas, tiksimies ar jaunajiem talantiem un kopā ar viņiem apgūsim jaunas prasmes, piedalīsimies ar dabas vērtību saglabāšanu saistītās aktivitātēs, aplūkosim interesantus un veiksmīgus uzņēmējdarbības piemērus laukos, kā arī izzināsim, kas īsti ir medijpratība un, cik svarīgi ir to apgūt jau skolas solā.

Gluži tāpat kā iepriekš raidījuma laikā turpināsim minēt Rēzeknes novada Bērzgales pagasta  iedzīvotājas Irbes un Jurģa no Īrijas mīklas. Ļoti gaidīsim jūsu atbildes uz tām foto, video, zīmējumu, dzejas vai jebkādā citā brīvā formātā mūsu sociālo tīklu vietnēs, kā arī tās var iesūtīt pa pastu uz adresi Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālās televīzijas raidījumam “Žik!”. Pareizo un interesantāko atbilžu autoriem būs balvas!

Kā jau esam vēstījuši, mēs ļoti ceram, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls ģimenēm ar bērniem un pusaudžiem jau ir kļuvis par labu iespēju laiku pavadīt visiem kopā.

Pavisam cikla “Žik!” jaunajā sezonā būs seši jauni raidījumi, kuri sākot ar 12. septembri līdz 23. oktobrim tiks pārraidīti ik svētdienu pl. 14:30 kanāla Re:TV Vislatvijas apraidē un ik pirmdienu pl. 18:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē, kā arī pl. 20:00 kanālā RīgaTV 24 ar atkārtojumiem sestdienās pl. 11:00.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos, gan arī katru tematisko sadaļu atsevišķi varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/. Tāpat   smieklīgākos aizkadra kuriozus ievietosim “Žik!” sociālo tīklu lapās Facebook: https://www.facebook.com/ZIKraidiejums un Instagram: https://www.instagram.com/zik_raidiejums/.

Raidījumi top konkursa “Par satura veidošanu 2021. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā. Projektu finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu  “Breinumu myužs”. #NEPLP2021.

Ausma Sprukte

LRT žurnāliste

e-pasts: a.sprukte@inbox.lv

Pēdējās izmaiņas: 03.09.2021.