Pieaugot vakcinēto iedzīvotāju skaitam, varēs pulcēties un sniegt vairāk pakalpojumu

28.05.2021.

Ministru kabinets ceturtdien, 27. maijā, paplašināja iespējas pulcēties, apmeklēt atpūtas un izklaides vietas un strādāt cilvēkiem, kas vai nu ir vakcinēti pret Covid-19 vai izslimojuši vīrusu, vienlaikus paredzot elektronisku sertifikātu sistēmu, kā pārbaudīt šo faktu. Tāpat klātienē ar īpašiem drošības pasākumiem varēs notikt bērnu nometnes un izglītības iestāžu izlaidumi.

Bērnu nometnes

No 14. jūnija varēs organizēt dažādu veidu bērnu nometnes grupām līdz 20 dalībniekiem, kuri 48 stundu laikā pirms nometnes sākuma ir saņēmuši negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Negatīvam testam jābūt arī nometnes personālam. Ja nometne ir ilgāka par nedēļu, tad visiem tests jāveic atkārtoti nometnes laikā reizi nedēļā. Bērnu nometņu grupas un personāls nometnes norises laikā nedrīkst tikties ar citām grupām. Vienas dienas nometnē klātesošajiem jālieto mutes un deguna aizsegs. Diennakts nometnēs tos var nelietot.

Izlaidumi

Ministru kabinets arī apstiprināja grozījumus Covid-19 drošības pasākumos, lai varētu organizēt klātienes izlaidumus. Tos drīkst organizēt ārpus telpām ierobežotā teritorijā līdz 2 stundām un tajos drīkst piedalīties līdz 40 cilvēkiem – skolēni un mācībspēki, taču ne viesi. Viesi drīkst atrasties ārpus svinīgā pasākuma zonas. Vēlams starp izlaidumiem ievērot pārtraukumu, lai mazinātu iespēju izlaiduma grupām tikties un citam citu pakļaut inficēšanās riskam.

Vakcinētām un Covid-19 pārslimojušām personām mazāk ierobežojumu

Ministru kabinets apstiprināja vairākus ierobežojumu atvieglojumus cilvēkiem, kuri ir izslimojuši Covid-19, vai ir vakcinēti. Lai pierādītu, ka cilvēks ir vakcinēts vai izslimojis, būs jāuzrāda pārslimošanu, vakcināciju vai, atsevišķos gadījumos, testu apliecinošs sertifikāts (QR kods), ko varēs lejupielādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv vai saņemt papīra formātā klientu apkalpošanas centrā pašvaldībā. Šīs sistēmas darbības uzsākšana plānota 1. jūnijā.

No 1. jūnija klātienē varēs strādāt individuālu pakalpojumu sniedzēji, kuri ir vakcinēti pret Covid-19 vai to izslimojuši. Lai frizieriem, manikīra un pedikīra meistariem un podologiem, nebūtu jāpārtrauc pakalpojumu sniegšana, noteikts, ka vakcinācija jāpabeidz līdz 2021. gada 1. septembrim.

Plašākas pulcēšanās un pakalpojumu izmantošanas iespējas paredzētas Covid-19 pārslimojušiem un vakcinētiem cilvēkiem jau no 15. jūnija. Ministru kabineta apstiprinātais atvieglojumu saraksts paredz, ka bez maskām un distances ievērošanas, uzrādot sertifikātu, varēs piedalīties publiskos pasākumos ārā un telpās, apmeklēt sporta klubus, restorānus, kino koncertus un saņemt citus pakalpojumus klātienē.

Noteikts, ka no 15. jūnija pasākumos telpās varēs pulcēties līdz 300 cilvēkiem, kuri var uzrādīt vakcinācijas sertifikātu, un līdz 500 cilvēkiem ārpus telpām organizētos pasākumos. Pasākumiem ārā nav noteikts pieļaujamais ilgums, bet pasākumi telpās nedrīkst ilgt vairāk par četrām stundām.

Atbalsts būs pieejams ilgāk

Saglabājoties samērā augstam Covid-19 infekcijas izplatības līmenim un inficēšanas riskam, tostarp arī mājsaimniecībās, kā arī jauno vīrusa celmu izplatībai, nolūkā ierobežot Covid-19 infekcijas izplatību mājsaimniecību vidū, Ministru kabinets lēma līdz 2021. gada 30. jūnijam pagarināt izmitināšanas atbalsta programmu personām, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija, un to kontaktpersonām.

Ministru kabinets 27. maija sēdē par mēnesi pagarināja arī apgrozāmo līdzekļu granta programmu Covid-19 ietekmētajiem uzņēmumiem, vienlaikus piešķirot papildu finansējumu uzņēmēju atbalstam, samazinot atbalsta apmēru un mainot vairākus citus nosacījumus atbalsta saņemšanai. Grozījumi atbalsta programmā stāsies spēkā pēc to saskaņošanas Eiropas Komisijā.

Līdz 30. jūnijam pagarinātas vēl divas atbalsta programmas Covid-19 krīzes skartajiem komersantiem – ilgstošā dīkstāvē esošo tirdzniecības centru nomas ieņēmumu un sporta centru apgrozījuma krituma kompensācijai, kas radies vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ.

Vairāk informācijas: https://www.mk.gov.lv/lv

Pēdējās izmaiņas: 28.05.2021.