Daugavpilī atklāta RTU Arhitektūras fakultātes absolventu Latgalei veltīto diplomprojektu izstāde. Apskatāmi arī Preiļu objektu attīstības priekšlikumi

11.05.2021.

2021. gada 11. maijā – Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā «Saules skola» ir skatāma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai». Izstādē apskatāmi AF absolventu diplomdarbi, kuros izstrādāti priekšlikumi Latgales reģiona vides un infrastruktūras attīstībai.

Viens no objektiem, kuram, izstrādājot diplomdarbu, savu attīstības vīziju piedāvā AF absolvents Kristaps Vestmanis, ir Lociku lidlauks pie Daugavpils. To padomju laikā izmantoja militārajām vajadzībām, taču nu tas ir Daugavpils domes īpašums. «Manuprāt, moderna modulāra un multifunkcionāla lidostas ēka ar eleganti akcentētu gaisa kuģa formas asociāciju ir tieši tas, kas šajā vietā labi darbotos,» uzskata projekta autors.

«Saules skolā» apskatāmi darbi, kuros iekļauti arī Aglonas, Balvu, Preiļu un Līvānu objektu attīstības priekšlikumi, kā arī daži Rīgai veltīti nozīmīgi piedāvājumi, piemēram, Laikmetīgās mākslas muzejs, mūsdienīga ieslodzījumu vieta un «Rail Baltica» lidosta, kā arī arhitektūras priekšlikumi citām Latvijas pilsētām – Ogrei, Smiltenei, Strenčiem.

«Ceru, ka ceļojošā izstāde skatītājus vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,» saka RTU AF dekāns Uģis Bratuškins.

Patlaban jauno arhitektu darbu izstādi var aplūkot tikai «Saules skolas» skolēni un skolotāji, bet, līdzko epidemioloģiskā situācija uzlabosies un tiks mazināti pulcēšanās ierobežojumi, izstādi varēs apskatīt arī citi interesenti.

Gadu gaitā RTU AF ir sakrājusies bagāta diplomdarbu kolekcija, kas ģeogrāfiski aptver visu Latviju. Izstādē «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir aplūkojami no 2015. līdz 2020. gadam tapušie AF absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi.

Kopš pērnā gada novembra izstāde bija eksponēta RTU AF ātrijā, bet nu tā uzsāk ceļojumu pa Latviju. Daugavpils ir pirmā izstādes pieturvieta. Vēlāk izstāde priecēs apmeklētājus arī Cēsīs, Dobelē, Liepājā un Ventspilī.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākums Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Video – Kristaps Vestmanis stāsta par Lociku lidlauka projektu: www.youtube.com/watch?v=Aa7rzAc1630

Informāciju sagatavoja:
Dita Arāja,
RTU Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 29478244
E-pasts: Dita.Araja@rtu.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 11.05.2021.