Pasaules talkas laikā Preiļos iestādītas 16 liepas un 1500 krokusi

21.09.2020.

19. septembrī preilieši iesaistījās kustības “Lielā talka” rīkotajā koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Laimes koki”, kas norisinājās “World Cleanup Day” jeb Pasaules talkas ietvaros. Lai labiekārtotu teritorijas, šogad Preiļos talkotāji pulcējās divās Preiļu novada pašvaldības organizētajās talkošanas vietās – Preiļu parkā un Cēsu ielā pie Ebreju kapiem.

Kā pavēstīja Preiļu novada domes Tehniskās daļas vecākais kontrolieris Kristaps Určs, Cēsu ielas talkā tika iestādītas 16 liepas, kas turpmāk norobežos pavasarī sakopto Ebreju kapu teritoriju no blakus esošajām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām. Rūpējoties par dabas resursu pārdomātu izmantošanu, pašizsējas liepu stādiņi tika sagādāti no Preiļu parka teritorijas.

Savukārt Preiļu parkā talcinieki vispasaules talkā iestādījuši 1500 krokusu sīpoliņus. “Veidojot ziediem pilnu parku, talkā iestādītas sešas krokusu šķirnes, kuras pavasarī mūs priecēs pie Preiļu parka kapelas, Mīlestības kalniņa un Skūpstu akmens”, informē Preiļu muižas kompleksa un parka pārvaldniece Sanda Čingule-Vinogradova.

Pasaules talka Preiļos, laikapstākļu lutināta, tika aizvadīta aktīvi un raženi strādājot. Paldies aktīvajiem un dzīvespriecīgajiem talkotājiem, Preiļu muižas un parka kompleksa un SIA “Preiļu saimnieks” komandām par iesaisti un savas artavas ieguldīšanu apkārtējās vides sakārtošanā! Pateicība ikvienam, kas Pasaules talkas ietvaros organizēja privātas talkas, lai šai dienā sakoptu savu teritoriju vai iestādītu laimes koku.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 21.09.2020.